Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Ak ce skidanje zastave da uvredi nedefinisanog pojedinca, so be it.

Ali ako zastava vredja osecanja etnicke grupe, onda je vredi skinuti.

 

Ali ne mora niko da odgovara na ovo. 

Vidim da cete biti zauzeti poredjenjem piramide u egiptu I parceta krpe...

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, A sad said:

 

Uvek ce nekoga da vredja. 

 

Mogu ja da im uradim dizajn nove zastave, recimo svijetlo plave pozadine i crveno srce u prvom planu iz koga izvire duga. Zar tu ima ista uvredljivo ikome?

 

U pravu si ti, uvijek ce se neko naci da se zali ali je manje stetno ako se nekome ne svidja boja zastave nego simbolika koja (mu) vrijedja samu srz postojanja/identiteta neke grupe ljudi.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kido from Junkovac said:

Ak ce skidanje zastave da uvredi nedefinisanog pojedinca, so be it.

Ali ako zastava vredja osecanja etnicke grupe, onda je vredi skinuti.

 

Ali ne mora niko da odgovara na ovo. 

Vidim da cete biti zauzeti poredjenjem piramide u egiptu I parceta krpe...

 

 

 

Ako je tebi zastava krpa ok, ali verujem da je nekima mnogo vise od toga, a i oni imaju neka etnicka, nacionalna ili ko zna kakva osecanja.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJORDJE said:

Zamisli da neko razlupa Kolosem jer je simbol robovlasnistva i ljudskog stradanja? Mada kod nas u kraju to me i ne bi mnogo iznenadilo. Razne bogomolje su letele u vazduh samo tako , a spomenike vise niko ni ne broji.

 

Trebao sam i pretpostaviti da ce neko uletjeti ovako. 

 

Koloseum nije simbol robovlasnistva. Kakva glupost. Ne zelim gubiti vrijeme na ovakve konstrukte, odrasli smo ljudi.

 

Pazi, ljudi zele da promjene zastavu koja im predstavlja opresiju i rasizam prema brutalizovanoj starosjedelackoj grupi i odlucili da je zamijene za nesto manje uvredljivo. Zar je to bas toliko problematicno razumjeti? Stara zastava ide u muzej i udzbenike, nova zastava postaje official dok i nju ne zamijene i svi sretni, veseli i debeli. Ulaznice za Coloseum papreno skupe, mamicu im pokvarenu.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, ironside said:

 

Dopusti, meni se to više čini kao u onoj "vidjela žaba da se konj potkiva, pa i ona digla nogu".

U onom ludilu rušenja kipova (od Roberta E Lee-ja, do Kristofora Kolumba), ovi sirotani u Massachusettsu nisu imali ništa nego zastavu i pečat.

Teško mi je zamisliti četničku zastavu i to još na Kaptolu :classic_laugh:, pa još od 1876, ali vjerojatno bi ju dotad skinuli sami građani (Zagreba, ne Kaptola), a ne neki postavljeni gradonačelnik tipa McGovern.

 

Zanimljivo kako se uvek zaboravi da su ti spomenici podizani čitav vek posle Građanskog rata, i to, baš čudno, nekako u vreme kada su potomci robova odlučili da postanu punopravni građani sopstvene zemlje. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Honey Badger said:

 

Trebao sam i pretpostaviti da ce neko uletjeti ovako. 

 

Koloseum nije simbol robovlasnistva. Kakva glupost. Ne zelim gubiti vrijeme na ovakve konstrukte, odrasli smo ljudi.

 

Pazi, ljudi zele da promjene zastavu koja im predstavlja opresiju i rasizam prema brutalizovanoj starosjedelackoj grupi i odlucili da je zamijene za nesto manje uvredljivo. Zar je to bas toliko problematicno razumjeti? Stara zastava ide u muzej i udzbenike, nova zastava postaje official dok i nju ne zamijene i svi sretni, veseli i debeli. Ulaznice za Coloseum papreno skupe, mamicu im pokvarenu.

Ne pratis pokret koji bi da rusi sve sto ima bilo kakve veze sa starim Jugom. Promena zastave nije nikakav problem, kao sto je jos manje problem uklanjanja konfederativnih obelezija iz drzavnih institucija. Ekstremizam ne postoji samo na jednoj strani, sto mnogi gube iz vida.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJORDJE said:

Ne pratis pokret koji bi da rusi sve sto ima bilo kakve veze sa starim Jugom. Promena zastave nije nikakav problem, kao sto je jos manje problem uklanjanja konfederativnih obelezija iz drzavnih institucija. Ekstremizam ne postoji samo na jednoj strani, sto mnogi gube iz vida.

 

Izvinjavam se, meni se ucinilo kao da je promjena zastave bas problematicna, "najstarija" i tako to. Ali ako nije problem, kao sto je jos manje problem uklanjanje konfederativnih obelezja iz drzavnih institucija, onda ja uopste ne razumijem zasto citiras mene kao da ja govorim suprotno? 

 

Ti i ja smo istomisljenici.

 

Coloseum je najprije simbol anticke arhitekture, ne robovlasnistva. Kao kad ja kazem da volim pecenu piletinu, a ti mi kazes da mrzim zivotinje.

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kido from Junkovac said:

Nista novo na ovom topiku. 

Opet Libtardi i sl. 

Sad se vidim relativizuje i pravo na abortus. 

Downward spiral 

 

Necemo ovde o abortusu, on je izdvojen kao poseban topik. Ali, ne znam kakva si ocekivanja imao od novog foruma? Da cemo svi pevati Obami i Hillary da sa njihovog puta ne skrenemo?

 

Pa pevaj ti, ko ti brani, ali ja nisam pevao ni Titu, ni slobi …….. pa sto bih onda pevao  "Obama-partija-omladina-akcija". Nisam dobar horski pevac. Postoje 2 yebene partije i ti ne mozes da shvatis zasto 2 kada bi 1 bila sasvim dovoljno !!! 😂

 

Jel tebe vredja kada neko napise libtard? Pa nisi valjda ti jedan od njih? Ja sam mislio da si ti liberal, ja sa liberalima nemam nikakav problem, cak sam dugo i sam bio, a mozda sam jos uvek …… videcemo. 

 

Samo ne ponasas se liberalno, podmeces, a jako ti lose to ide.

 

Nema nikakve "relativizacije" "prava na abortus" na tom topiku. Ima ucesnika debate sa dijametralno suprotnim stavovima i sve ide glatko, nema pickaranja, nema teskih reci, nema krsenja pravilnika foruma ……….. ako imas ideju kako bi to trebalo da izgleda, a da ne lici na kongres komunista SSSR-a kojim predsedava licno Josif Visarionovic …….. izvoli, predlozi, moderacija slusa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zabole mene za zastave, ne predstavljaju mi nista do obicnog kamada platna. Ali, dokle vise sa tim osecanjima i ostalim pizdarijama? Jel ima tog rasizma i opresije danas? Da li neko danas tim ljudima danas brani skolovanje, zaposlenje i sva druga prava? Naravno da ovde nije rec o nekakvoj borbi protiv rasizma, rec je o ljudima koji sebe, svoja osecanja shvataju preozbiljno. Zastava ko zastava je neutralna, nema nikakvo znacenje do onog kakvo joj ljudi 'prisiju'. 

 

A sto se tice robovlasnistva i starosedelaca. Ne obracam se nikome kontretno, nego nako, uopsteno.

 

Ti starosedeoci, bas kao i porobljavani Afrikanci su porobljavali jedni druge daleko pre nego sto su dosli belci. 28 % slobodnih crnaca su imali svoje robove, na primer.  Bogatiji afrikanci su prodavali svoje sunarodnike belcima. Nisu belci uradili nista novo sto ljudi ne rade jedni drugima od davnina. Retarde, glasne i bucne rasisticke retarde, koji bi sada da citavoj beloj rasi u Americi nabace kolektivnu krivicu za nesto sto se desilo nekada davno, koji bi da im se belci kolektvino izvinjavaju za nesto sa cim nemaju veze. treba postaviti na svoje mesto!

Edited by dude
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mljeveni Djetic said:

Kako stojimo sa izrazom trumptard? Vređa li' te kad to neko napiše, recimo, za tebe?

 

11 minutes ago, Sprivel said:

Znam da izraz konzerva vredja, ne znam za trumptarda, ali zvuci zanimljivo.


Ne. Ne vredja me iz razloga sto nisam ni konzervativan, mada postajem i ne vidim u tome nista lose, a nisam ni pripadnik neke Trumpove sekte. Trump mi je trenutno prihvatljiviji od Okazio-Nakazio, Kamila Haris, Elizabet Voren, Beto i drugih raspolozivih opcija. Sa naglaskom na "raspolozivih opcija". Mislim, mogu ja biti za ……. John Lennona recimo :classic_biggrin:, ali on nije opcija.

 

Izvolite slobodno obracati se politickim protivnicima sa konzerve i trumptardi sto se mene tice, vidite sa moderacijom da li bi oni to prihvatili. Ja cu znati da mislite na mene I zaista nemam nista protiv. Zapravo bice mi drago da se distanciram od komunista.

 

Meni se tako nemojte obracati LICNO, jer se ja nikome ne obracam sa "Hej ti libtardu".

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Honey Badger said:

 

 

Koloseum nije simbol robovlasnistva. Kakva glupost. Ne zelim gubiti vrijeme na ovakve konstrukte, odrasli smo ljudi.

 

Koloseum je KOLOSALNI simbol robovlasnistva.

 

Zapravo su ga ekskluzivno izgradili robovi Jevreji, ciji se broj procenjuje izmedju 20 i 60 hiljada u roku od 10 godina, a doveo ih je imperator Titus posle osvajanja Jerusalema.

 

Treba to govno trumpisticko, fasisticko i rasisticko srusiti i zatrpati buldozerima, ili izrokati topovima kao most u Mostaru i izgraditi lepsi i stariji koloseum :s_d: jer vredja osecanja Jevreja.

 

Nadam se da ce zvanicni Izrael uskoro i uputiti takav zahtev.

 

A i ti bi mogao da pokrenes neku lokalnu inicijativu :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Koliko god se nekima to činilo nevažno, simboli jesu važni. Umjesto ludikroznosti o Koloseumu i piramidama, spomenuo bih jedan drugi simbol, pradavan koliko i recentan.

Riječ je o liktorskom svežnju pruća sa sjekirom tj fasces. Današnji Rim ih je prepun, kako onih starih 2000+ godina tako i onih otprije 80-ak. Za razliku od Njemačke, Italija ne sankcionira javno isticanje fašističke ikonografije. Alessandra Mussolini, Duceova unučica je Europarlamentarka, članica kluba EPP.

Dakle fasces; pod tim simbolom su Rimljani žarili i palili većim dijelom starog svijeta bez ikakvih skrupula. Ruše li se Cezarovi, Augustovi, Tiberijevi ili Hadrijanovi kipovi iako su odgovorni za eksterminacije na kolosalnom nivou?

Fasces su nota bene Rimljani preuzeli od Etruščana, koje su zatim bez milosti zatrli do zadnjega.

Uostalom, mene uvijek više zanima estetski aspekt od političkoga.

 

 

fasces.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Honey Badger said:

 

 

 

Coloseum je najprije simbol anticke arhitekture, ne robovlasnistva. Kao kad ja kazem da volim pecenu piletinu, a ti mi kazes da mrzim zivotinje.

 

 

Ja ne ali pojedinci iz tih grupa koji se bore za "emancipaciju i vekovnu pravdu" bi ti nakacili da si ubica. Jednostavno sa takvim ljudima bilo kakva racionalna rasprava nije moguca, bas kao i sa onima iz aryan nations.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Honey Badger said:

@Moderacija

 

Moze li jos jedan split? "Uticaj simbola na tanana osjecanja i druga problematika" bi bio moj prijedlog naslova.

 

 

 

Imam bolju ideju, da nastavite dalje da se držite teme. Nije zabranjena digresija ili blagi otklon, ali sa granicom. Kad se to zna, lakše je i za handhabung. Ako baš ode u drugu temu koj je zanimljiva  aktuelna, poput abortusa, biće uredno splitovana.

 

Nećemo brisati postove ovog puta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Koloseum je KOLOSALNI simbol robovlasnistva.

 

Zapravo su ga ekskluzivno izgradili robovi Jevreji, ciji se broj procenjuje izmedju 20 i 60 hiljada u roku od 10 godina, a doveo ih je imperator Titus posle osvajanja Jerusalema.

 

Treba to govno trumpisticko, fasisticko i rasisticko srusiti i zatrpati buldozerima, ili izrokati topovima kao most u Mostaru i izgraditi lepsi i stariji koloseum :s_d: jer vredja osecanja Jevreja.

 

Nadam se da ce zvanicni Izrael uskoro i uputiti takav zahtev.

 

A i ti bi mogao da pokrenes neku lokalnu inicijativu :s_d:

 

Pa naravno da su ga gradili robovi, u ta doba su sve teske gradjevinske poslove obavljali robovi. Opet, kad pogledam u Koloseum, ja vidim gladijatorske borbe, utrke kocija, Ben Hura, pustanje divljih zvijeri na ljude (hriscane), okrutan cirkus ali ipak cirkus. Ne bi mi jevrejsko roblje naumpalo ni za sto godina, a vjerujem ni mnogim drugima. Takodje, ubijedjen sam da ni tebi jevrejsko roblje nije prva asocijacija, nego eto, da malo zacinis corbu. ako ako. :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

 

Koloseum nije simbol robovlasnistva. Kakva glupost. Ne zelim gubiti vrijeme na ovakve konstrukte, odrasli smo ljudi.

 

Naravno da jeste HB, ne samo da su ga izgradili Jevrejski robovi koji su doveli nakon porobljavanja Judeje, nego i od jevrejskih para nakon sto su popljackali jerusalim.  A jel znas koliko hriscana je nahranjeno lavovima u tom Koloseumu, ili koliko porobljenih gladijatora je u njemu umrlo.....

 

Tuga, simbol velike opresije i robovlasnistva.

Sledece verovatno da krenemo sa Westminsterom, simbolom imperijalizma i kolonijalizma... 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

Naravno da jeste HB, ne samo da su ga izgradili Jevrejski robovi koji su doveli nakon porobljavanja Judeje, nego i od jevrejskih para nakon sto su popljackali jerusalim.  A jel znas koliko hriscana je nahranjeno lavovima u tom Koloseumu, ili koliko porobljenih gladijatora je u njemu umrlo.....

 

Tuga, simbol velike opresije i robovlasnistva.

Sledece verovatno da krenemo sa Westminsterom, simbolom imperijalizma i kolonijalizma... 

 

OK, neka bude, moze i tako da se gleda. Coloseum u Rimu je simbol robovlasnistva i opresije ali i jos necega ali eto, najvise robovlasnistva i stradanja Jevreja.

 

Medjutim, Coloseum ne slavi stradanja ljudi, samo stoji tu kao spomenik da se to desilo. Mislim da bi bolja analogija bio Ausvic nego Coloseum ali eto. Niko nije ni trazio da se rusi Coloseum, to je neko izvalio da mozemo bezveze dangubit oko toga.

 

 

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Honey Badger said:

 

Pa naravno da su ga gradili robovi, u ta doba su sve teske gradjevinske poslove obavljali robovi. Opet, kad pogledam u Koloseum, ja vidim gladijatorske borbe, utrke kocija, Ben Hura, pustanje divljih zvijeri na ljude (hriscane), okrutan cirkus ali ipak cirkus. Ne bi mi jevrejsko roblje naumpalo ni za sto godina, a vjerujem ni mnogim drugima. Takodje, ubijedjen sam da ni tebi jevrejsko roblje nije prva asocijacija, nego eto, da malo zacinis corbu. ako ako. :lol_2:

 

Ja cu otvoriti novi topik "Novi svet, stare ideologije". Tako da ovim svrsavamo. 

 

Da, cim sam procitao da si napisao - Koloseum nije simbol robovlasnistva - googlao sam ko ga je izgradio :classic_biggrin:. Jedino sto sam znao je da su za Rimljane svi bili pogodni za roblje, nije za njih rasa uopste bila bitna, postojali su samo oni i svi drugi, tj Ne-Rimljani.

 

Ipak sam pogresno pretpostavljao da su i tu nasa nesvrstana braca po obicaju izvukli najdeblji kraj.

 

Nebitno, poenta je bila sledeca ……….. da bi ovi novi drugovi, koji se predstavljaju kao progresivni, izgradili novi svet, nema nikakve sumnje da ce biti potrebno unistiti stari svet - DO TEMELJA. Kako ……. jos razmatraju. 3 opcije su usle u uzi izbor …….

 

1. srusiti

2. zapaliti

3. zaglupi, pa vladaj.

 

Sa opcijom zaglupljivanja su uveliko poceli, ali …… ne ide ……… pola je preslo u novu religiju, bila im je vec bliska prethodnoj - komunizmu, ali pola se ne da nikako. Nece ici, opcija 3 otpada.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Honey Badger said:

 

OK, neka bude, moze i tako da se gleda. Coloseum u Rimu je simbol robovlasnistva i opresije ali i jos necega ali eto, najvise robovlasnistva i stradanja Jevreja.

 

Medjutim, Coloseum ne slavi stradanja ljudi, samo stoji tu kao spomenik da se to desilo. Mislim da bi bolja analogija bio Ausvic nego Coloseum ali eto. Niko nije ni trazio da se rusi Coloseum, to je neko izvalio da mozemo bezveze dangubit oko toga.

 

 

 

 

Ma slavi, naravno da slavi, idu turisti da se odusevljavaju.....

Sta sam htela reci - mozes ti to napraviti od cele istorije, zato sto je ljudska istorija puna nasilja i opresije, samo sto je trenutno to popularno u USA sa indijancima i robovlasnistvom, pa se hvataju zastava i spomenika. Ali kad budu ostali bez simbola opresije u USA, dosetice se neki da imate vi to i u evropi. Pa ti posle brani kako u stvari Koloseum nije simbol opresije.

 

Mene to stalno podseti na talibane i ono nesrecno rusenje Bude, i njih su spomenici vredjali

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Angelia said:

Ma slavi, naravno da slavi, idu turisti da se odusevljavaju.....

Sta sam htela reci - mozes ti to napraviti od cele istorije, zato sto je ljudska istorija puna nasilja i opresije, samo sto je trenutno to popularno u USA sa indijancima i robovlasnistvom, pa se hvataju zastava i spomenika. Ali kad budu ostali bez simbola opresije u USA, dosetice se neki da imate vi to i u evropi. Pa ti posle brani kako u stvari Koloseum nije simbol opresije.

 

Mene to stalno podseti na talibane i ono nesrecno rusenje Bude, i njih su spomenici vredjali

 

Andjo, bio sam u Coloseumu u Tunisu, u kom su snimljene scene za Gladiator. Nisu mi robovi-neimari pali na pamet, a vjerujem ni ostalim posjetiocima, ne razumijem zasto uopste pricamo o Coloseumu, niko ne namjerava da ga rusi. Ni onaj u Rimu, ni ovaj u Tunisu niti onaj u Puli, niki iko ide tamo da slavi robovlasnistvo, ljudi sta vam je?

 

Ironside rece da hoce da promijene zastavu Masacusetsa jer nativnima predstavlja opresiju i rasizam i ja velim, nek' mijenjaju. Sto ce ici tim ljudima uz dlaku radi krpe. Krpu spreme u muzej da ostane, da ne padne u zaborav, sebi naprave drugu i zavrsena prica. 

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Honey Badger said:

 

Andjo, bio sam u Coloseumu u Tunisu, u kom su snimljene scene za Gladiator. Nisu mi robovi-neimari pali na pamet, a vjerujem ni ostalim posjetiocima, ne razumijem zasto uopste pricamo o Coloseumu, niko ne namjerava da ga rusi. Ni onaj u Rimu, ni ovaj u Tunisu niti onaj u Puli, niki iko ide tamo da slavi robovlasnistvo, ljudi sta vam je?

 

Ironside rece da hoce da promijene zastavu Masacusetsa jer nativnima predstavlja opresiju i rasizam i ja velim, nek' mijenjaju. Sto ce ici tim ljudima uz dlaku radi krpe. Krpu spreme u muzej da ostane, da ne padne u zaborav, sebi naprave drugu i zavrsena prica. 

 

 

Gde spomenu nesretni Koloseum...

Poenta je u tome da ovi sto traze rusenje spomenika idu u takve krajnosti. Robert Lee je donirao svoju zemlju da bi se podiglo groblje i na jednom delu tog kompleksa postoji i spomnik Lee-ju. Ostrvili su se i na taj spomenik jer vredja osecanje grupa potlacenih u proslosti. Najveci broj ljudi niti zna da taj spomenik postoji , niti ih je uopse briga sto postoji i to govorim o potomcima robova. Pisem u prekidima pa da nastavim..

Robert Lee nije bio nista manji rasista od recimo Jecksona ili Jeffersona, a realno i Lincloln je po danasnjim standardima spadao u tu kategoriju. Tako da ako krenes da rusis sve sto bi nekog moglo da uvredi, lista nema kraja.

Edited by DJORDJE
Pauze
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJORDJE said:

Gde spomenu nesretni Koloseum...

Poenta je u tome da ovi sto traze rusenje spomenika idu u takve krajnosti. Robert Lee je donirao svoju zemlju da bi se podiglo groblje i na jednom delu tog kompleksa postoji i spomnik Lee-ju. Ostrvili su se i na taj spomenik jer vredja osecanje grupa potlacenih u proslosti. Najveci broj ljudi niti zna da taj spomenik postoji , niti ih je uopse briga sto postoji i to govorim o potomcima robova. 

Tacno. Te akcije su bile a i nove se finansiraju od strane Dems. Nemaju nikakve veze osecanja crnaca ili iIndijanaca, to je cista borba za vlast a tzv. (ovde se takvi zovu "previously disadvantages ") sluze da prave guzve po ulicama i slike za TV, i , naravno za glasove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...