Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

14 minutes ago, DJORDJE said:

Zato sto sa tih univerziteta izlaze lideri, a ne prosek. Neke firme nece ni razmatrati kandidata za management pozicije ako nema Ivy League diplomu. 

Ne zaboravite onu stavku o social skills. To je danas osnova dobrog strucnjaka. IVY liga, je dobrim delom i connections, koje se grade kroz to obrazovanje i obavezno povezivanje kroz razne dobrotvorne dogadjaje. Jedan dobar manager, mora da ima vezu sa drugim memadzerima. Nema tu tajne.

Sto se plate tice, dojma sam da Cali neguje neku svoju kulturu, gde juniori cesto menjaju posao, pazi sad 6-10meseci i nova firma sa 10-20% vecom platom. Covek koji je kao junior bio dugo u jednoj firmi ima velikih problema da odgovori na pitanje:"Sto si toliko dugo bio u istoj firmi?". Nekako se stice dojam da nije dovoljno dobar da prodje interview. 

To su sve neke lokalne karakteristike. :lol_2:

Go figure. :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Pa na Harvard se i ne primaju asocijalni "nerdovi". Svi ti vodeci univerziteti pored ocena i uspeha na testovima  gledaju i vannastavne aktivnosti, preporuke, community activity, itd.

Priprema za upis na takve univerzitete pocinju jos od rodjenja, pa roditelji vode racuna da deca pored gradiva ne zanemare i te druge aktivnosti koje cesto mogu da budu presudne kod prijema.

 

Kako prate internacionalne studente u svim tim oblastima? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ok - prihvatam tvoj stav da je tesko meriti vrednost diplome, ali iz nekog razloga Harvard (ili Yale) diploma jos uvek ima vecu vrednost - zasto?

 

Imala sam priliku da intervjuisem graduates razlicitih univerziteta, i sta su rekli "we were told to expect XXXX salary". Ja sam im rekla good luck with that.

 

Real world nije isto kao university.

 

Ja ne mislim da je on-line u razvoju, veoma je razvijena, imala sam oko 30% zaposlnih koji su dosli, kao ja sam dobio ovu diplomu, neki on line fakulteti, i mislim da zaluzujem bolju zaradu.

 

Jel to ima smisala - naravno da ne.

 

Bold, bez ikakve dileme. Ne bi Harvard bio to sto jeste da nije tako.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Baby said:

 

Kako prate internacionalne studente u svim tim oblastima? 

Sumnjam ja da oni prate i domace studente. Ipak nije to kao kod Rankovica, gde se sve dozna.:classic_biggrin:

Podneses dokumentaciju sa molbom , a onda sledi intervju. Zar nikada nisi imala slucaj da sa nekim razgovaras i odmah vidis da je "full of"?

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJORDJE said:

Sumnjam ja da oni prate i domace studente. Ipak nije to kao kod Rankovica, gde se sve dozna.:classic_biggrin:

Podneses dokumentaciju sa molbom , a onda sledi intervju. Zar nikada nisi imala slucaj da sa nekim razgovaras i odmah vidis da je "full of"?

 

Pitam jer znam jednog nerda koji je zavrsio Harvard, prosetao po poslovima po Americi i Evropi i nigde se nije snasao. Bio jedan od boljih studenata i nije mu puno pomoglo da se ostvari u karijeri. Za intervjue se ljudi dobro spreme, neko uspe i da prevari... jbg. 

Link to comment
Share on other sites

Kada bi običan čovek čitao sve ovo što se piše ovde, a da ne zna ko su “eksperti”, stekao bi utisak da se radi u najmanju ruku o headhunterima i članovima uprave prestižnih američkih univerziteta.
Realnost je ipak nešto sasvim drugo tako da danas Trumpova elita a ni RP nemaju apsolutno nikakve veze sa akademskom zajednicom. Šta više, predano rade na tome da desno- ekstremni propagandisti i razni media- spinneri vode glavnu reč napujdavajući mase na političke neistomišljenike i korporativne gigante koji nisu na njihovoj liniji. Danas se mnogo veća pažnja posvećuje nekim ultrakonzervativnim blogerima i podcasterima nego akademskoj zajednici. Ovi drugi su, bojim se, prepušteni na milost i nemilost bogatoj konzervativnoj, beloj eliti koja nema apsolutno nikakvog sluha za akutne probleme ne samo američkog društva nego i sveta u globalu. To se pre svega ogleda po pitanju globalnog zagrevanja, digitalizacije društva (i zaštite privatnosti), bezbedonosnih pitanja ali ništa manje ni nove ere atomskog naoružavanja.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baby said:

 

Pitam jer znam jednog nerda koji je zavrsio Harvard, prosetao po poslovima po Americi i Evropi i nigde se nije snasao. Bio jedan od boljih studenata i nije mu puno pomoglo da se ostvari u karijeri. Za intervjue se ljudi dobro spreme, neko uspe i da prevari... jbg. 

Pa uvek nadje neki Sinisa Mali. Znaci li to da su sve diplome sa BU sranje?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Gde sam ja ijednom recju napisala da su neke diplome sranje, pogotovo sa nekog Ivy fakulteta? 

Pitam jer znam jednog nerda koji je zavrsio Harvard, prosetao po poslovima po Americi i Evropi i nigde se nije snasao.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, DJORDJE said:

Pitam jer znam jednog nerda koji je zavrsio Harvard, prosetao po poslovima po Americi i Evropi i nigde se nije snasao.

 

To ne znaci da su Ivy diplome sranje, izuzeci ne cine pravilo, ali fakat za zalutaju neki posle diplome nesnadjeni i da ne mogu da isprate svakog ponaosob niti intevju da bude totalno relevantan. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, melankolic said:

... to se pre svega ogleda po pitanju globalnog zagrevanja, digitalizacije društva (i zaštite privatnosti), bezbedonosnih pitanja ali ništa manje ni nove ere atomskog naoružavanja ...

 

 

 

...

Link to comment
Share on other sites

...
 
Kao i obicno - spekulises. Ti ne znas sta on voli.
Samo nemoj da ispadne po onoj staroj: sta je babi milo, to joj se i snilo.
 
...


To što ti nemaš pojma da je kao Lazanski bio redovan na tim izborima za Miss (kažu neki da se fino proveo u Moskvi, tako fino da je postao nerazdvojan prijatelj sa Putinom), to je samo tvoj problem.
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, melankolic said:

... 

 

Ajde, nemoj mi reci!

Briga me za tvoje opsesivne fantazije - zivis u nekoj shitholini i sve znas, dok svi drugi imaju problem?

Ma jel to moguće?

:lol_2:

Dovoljno je da ti covek baci kosku pa ces veselo da potrcis za njom.

Do malo pre su bili fakultetlije, pre toga obrazovanje sada su misice. Sta je sledece - Melanija? 

Zar covek da nabraja sve budalastine?

 

Ali dobro je da postoji DT, on je kao frizbi koji izneses na igraliste a svi se klijenti nacisto uzmenire, spremni da se bace u trk, hvataju ga i donose, ... veselo masuci repom.

:classic_biggrin:

 

...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, melankolic said:

 


To što ti nemaš pojma da je kao Lazanski bio redovan na tim izborima za Miss (kažu neki da se fino proveo u Moskvi, tako fino da je postao nerazdvojan prijatelj sa Putinom), to je samo tvoj problem.

 

Ovaj, jel znas da je Tramp bio vlasnik te organizacije Mis? Mislim kad mislis da se nesto muvao tamo, a on ono bio organizator.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Top pozicija americkih univerziteta dolazi pre svega zbog visoke produkcije naucnih radova i imigracije najboljih postdoktoranada, a ne zbog vrhunske nastave u svim domenima.

U nastavi kao i drugde postoje velike varijacije. 

Prednost Kembridza i Oksforda je supervizorski sistem ucenja u malim grupama i nedeljno pisanje nekoliko eseja. 

 

Edited by Anduril
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Anduril said:

zbog visoke produkcije naucnih radova i imigracije najboljih postdoktoranada, a ne zbog vrhunske nastave u svim domenima.

Dobrim delom si u pravu. Cinjenica je medjutim da ucenje, nastava na fakultetu ne sme da bude cista demonstracija, vec je vecim delom na US univerzitetima upravo taj hand-on experience, gde student istrazuje, koncipira i obrazlaze svoje resenje instruktoru. Naravno da je veliki deo post-grad stuedenata iz inostranstva. Da li to obara kvalitet US univerziteta? Ja bih rekao ne, ali sam otvoren za debatu. Domaci studenti cesto dobijaju grantove za post-grad koji rade odmah posle diplomiranja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da je u portlandu bilo neko zatezanje situacije i da su proud Boys imali skup.

Izgleda da je kontra protestanata bilo mnogo vise i da je policija bila aktivna da ne dozvoli kontakt grupa.

 

posto je Tramp upozorio:

 

Major consideration is being given to naming ANTIFA an ‘ORGANIZATION OF TERROR,’” Trump tweeted. “Portland is being watched very closely. Hopefully the Mayor will be able to properly do his job!”

 

reakcija lidera Proud Boys-a  bila je:

 

“Go look at President Trump’s Twitter,” Joe Biggs told The Oregonian “He talked about Portland, said he’s watching antifa. That’s all we wanted. We wanted national attention, and we got it. Mission success.”

 

Ima neka tajna veza...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Dobrim delom si u pravu. Cinjenica je medjutim da ucenje, nastava na fakultetu ne sme da bude cista demonstracija, vec je vecim delom na US univerzitetima upravo taj hand-on experience, gde student istrazuje, koncipira i obrazlaze svoje resenje instruktoru. Naravno da je veliki deo post-grad stuedenata iz inostranstva. Da li to obara kvalitet US univerziteta? Ja bih rekao ne, ali sam otvoren za debatu. Domaci studenti cesto dobijaju grantove za post-grad koji rade odmah posle diplomiranja.

 

Ne vidim ja tu da ista obara njihovo kvalitet ukupno - prvi su i tu nema mnogo diskusije. 

Univerziteti drugde imaju mnogo vise da nauce od ovih top US skola nego obratno. 

To su prosto cinjenice i podaci.

Samo, ne treba to mesati sa recimo ukupnim kvalitetom obrazovnog sistema u US ili sa cesto isto tako kvalitetnom nastavom koja postoji drugde. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kido from Junkovac said:

Vidim da je u portlandu bilo neko zatezanje situacije i da su proud Boys imali skup.

Izgleda da je kontra protestanata bilo mnogo vise i da je policija bila aktivna da ne dozvoli kontakt grupa.

 

Dodje 50 budala, da iskoristi svoje ustavno pravo da se okupi i prica budalastine.

A onda dodje jos 100 budala da ovim prvima uskrate to pravo motkama. Organizuju kontramiting (poznati scenario).

 

Da je sve stalo na prvih 50 budala - ti nikad za Portland ne bi ni cuo, i oni bi nastavili da budu obskurna grupa budala kao sto su to bili vec decenijama. Kao sto recimo ima tamo ispred UN zgrade, stalno nekih grupica od 20-30 masu nekim zastavicama, protestuju nesto, dal o Hong Kongu ili sta god (nekad ih ima vise grupa na vise tema).... i nikad ne dodju u vesti.

 

Ali cim bi neko dosao da im motkom zabranjuje da protestuju, bio bi medjunarodni incident.

A sigurno ima neko kome se ne dopada to sto oni promovisu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Anduril said:

Samo, ne treba to mesati sa recimo ukupnim kvalitetom obrazovnog sistema u US ili sa cesto isto tako kvalitetnom nastavom koja postoji drugde. 

Ja ne znam ko je ovde mesao, ili rekao da je US obrazovni sistem dobar, ja sam prvi koji ga na sva usta kritikujem. Brojke pokazuju da to nije slucaj, ali isto tako pokazuju da pojedini delovi US imaju extraordinary rezultate, sto je za pozdraviti. Mnogi bi mogli da uce od tih centara. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...