Jump to content

Marvelov filmski univerzum


Alen13ASC

Recommended Posts

On 5/9/2019 at 10:21 PM, BattleBorn said:


Sto se tice Avengera, Ant-Man je skandalozno lose odradjen. Kao da su ga namerno tako bedno predstavili samo da bi Tony Stark i Iron Man dobili dodatno na vaznosti.
Ant-Man je i veci genije od Tony Starka, ozbiljniji naucnik, nije silly kakvog su ga ovde napravili sa Paul Rudd-om.
Sta vise, ima te momente kad napusti celu ekipu zato sto je stalno u svadji sa bogatim i prepotentnim Tony Starkom koji voli luksuz, slavu, spreman je da unisti dosta stvari prilikom nekih akcija, dok je Ant-Man onaj pure naucnik, bio-hemicar, koji mrzi destrukciju, introvertniji je i nekad medju najvaznijim od svih u celoj prici.

 

Zar nije prvi Ant-Men bio Henk Pim? On je "preneo štafetu" Skot Lengu i to je lepo objašnjeno u prvom Ant-Manu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Konačno sam pogledao Kraj Igre i bioskopu, pošto je ovaj film od velike važnosti za sve Marvelove fanove, želeo sam to proslaviti s malim "cosplay" Iron-Manovog reaktora od valjda Mk50.

I uspelo mi je, deca okolo mene su dobacivala "vidi onog lika, ima isti reaktor ko Toni!" a meni se instantno stvorio smešak na licu.

 

Kraj Igre u bioskopu s Marvelovim fanovima, o bože, pa to iskustvo ću pamtiti do kraja života.

 

Evo kako izgleda moj reaktor, nije paladijum, nije ni bad-assijum, nego obična rastavljena LED sijalica od 4W spojena s baterijom iz telefona Motorola KRZR N1▼

 

Pict0079-2.jpg

 

Pict0080.jpg

 

Relativno je lagana i sasvim je izdržljivo ako ga zavežem oko tela, sjaj reaktora se lepo ocrtava na majci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Konačno neki detalji u vezi Spajder-mena 2 (ne uzimajte zdravo za gotovo)▼

 

Spoiler

1. Misterio dolazi iz alternativne vremenske linije

2. Spajder-menovo crno/crveno odelo je takvo jer meša malo Starkove a malo stelt tehnologije

3. Lokacije u kojima ćese odvijati većinu radnje su Prag, Venecija i London

4. Elementalna čudovišta nisu Misteriove iluzije nego obični roboti

5. Završna borba ćese desiti u Londonu po noći

6. Ima jedna scena koja će nervirati fanove, Misterio će uz iluzije pretvarati da je Toni ili neko od Piterovih prijatelja

7. Film ćese završiti tako što će Piter oprostiti Misteriju za sve

8. Ali Piter će imati Misterija i Kameleona i dalje na oku (Kameleon je još jedan vilain u filmu)

9. Prva post kredit scena će biti s tužnim Misteriom koji se okuplja s ostalim villainima kao što su Kameleon i ostatak bande

10. Poslednja post kredit scena je s Hepijem koji pita Pitera zašto Fjuri nije skontao daje Misterio loš momak a Piter mu odgovara "on ima samo jedno oko"

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/28/2019 at 6:54 PM, Squabbit said:

3h traje end game. Glavna fora kada mokriti

 

Pogledali sinoc, i u potpunosti potpisujem. Moja gospodja usla u peti mesec trudnoce, jedva je izdrzala poslednjih pola sata cekajuci kraj, a njega nema pa nema. Mislio sam - propadosmo, sad ce opsti potop. Ipak je uspela da izdrzi, sto je veliki uspeh, buduci da prosecnu jednosatnu epizodu bilo koje serije pauziramo minimum tri puta. Istrcala je i ostavila me da skupljam stvari i cekam post credits scenu, koje na zalost nije bilo. 

Inace, zanimljiv filmic. Glavno pitanje mi je - sta nas ceka u Fazi 4?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Feige je rekao nešto tipa da sad više nećemo imati faze, nema ni faze 4 nego će novi filmovi biti podeljeni na "ulične nivoe" te "kosmičke nivoe".

 

Filmovi kosmičkog nivoa bi trebalo biti: Čuvari Galaksije 3, Kapetan Marvel 2 te možda Eternalsi.

 

-------=------- uličnog nivoa: Čeng-Ši (bukvalno MCU Brus Li), Spajder-Men 2, Ant-Men 3, Crni Panter 2 i Namor (MCU verzija Akvamena).

 

Crna Udovica koja izlazi sledeće godine će biti prikvel (te poslednji film s njom), Eternalsi će biti orign priča o tome kako su Celestijalsi stvorili Eternalse te njihove krvne neprijatelje Devianse (Tanos je Devijans). U Eternalsima priča će biti fokusirana na Sersi i Herkula većinu vremena.

 

Dr. Strejnž bi trebao biti neutralni film koji nebi se mogao svrstati među kosmičke te ulične filmove.

 

Čitam nešto da bi Marvel Studio mogao složiti film po Ultimates stripovima. Ako je verovati tome, Vakanda i Kerol bi se udružili u borbi protiv vanzemaljaca dok istovremeno Osvetnici pokušavaju se izboriti s pretnjama iz svemira tako što deluju direktno kod neprijatelja. Također u Ultimates stripovima Osica je deo tima, dakle nakon su se svi vratili kući nakon Hulkovog snapa možda je Pim promenuo mišljenje te sada direktno pomaže Osvetnicima u borbi protiv neprijatelja uz pomoć naravno Skota i Houp. To bi bilo veliko olakšanje pošto su svi Ant-Men filmovi do sada bili jezivo "klaustrofobični" u smislu da se radnja odvija samo oko Pimove porodice te Skota i njegovih prijatelja, ovako bi radnja bila mnogo fleksibilnija i zabavnija. Isto tako mislim i za Crnog Pantera, ako bi u drugom delu radnja bila oko nekog drugog vilaina koji ima Vakandine veze to bi bilo bez veze. Po novim stripovima, Vakanda ima Intergalaktičko Kraljestvo, i to bi lepo se moglo spojiti s pričom Kerol (Kapetan Marvel) tako da sve ima poveznice s Ultimates stripovima.

 

Čuvari Galaksije 3 bi bili odvojeni od cele ove spike (možda Tor se bude kasnije priključio Ultimativnima),  čitam radnja trećeg nastavka bi trebala otkriti Roketovog kreatora (Veliki Evolucionista) te njegovu srodnu dušu Lilu. Nakon svega Draks bi otkrio da mu je ćerka ipak živa a Kvil i Nebula bi se zbližili. Također sam negde čitao da bi treći nastavak zaokružio priču originalnih čuvara galaksije te bi smo trebali upoznati nove. Možda konačno upoznamo Adama Varloka..

 

Baj d vej, već mogu videti Ulične osvetnike kako se pridružuju Kosmičkim osvetnicima u borbi protiv Kanga ili Galaktusa (koji će po tračevima biti novi villaini).

 

Pošto se radnja Osvetnika 4 odvija u 2023. godini mislim da će novi Osvetnici 5 (ili Ultimativni 1) doći tek 2023. ili 2024. godine.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ne samo Blade. nego krš novih stvari. Kao što su Doctor Strange 2 s Scarlet Witch, Thor 4 s Natalie Portman te najavom GotG3, Black Panther 2 i Captain Marvel 2 posle 2021. godine.

 

The Eternalsi imaju službenu glavnu postavu a otkriveni su novi detalji oko BW filma.

 

Također tu je i Dizni+ serijal:

 

- WandaVision (u ovome pojavljuje se lik Monike Rembo, ćerka Marije iz Kapetana Marvela, također biće poveznica između ovoga i Dr. Strange 2 filma)

- Loki (kako su opisali, Loki je nakon Hulk smasha doživeo psihički slom te se uz teserakt teleportirao u neko X mesto tokom Vremenske Krađe 2012. godine)

- The Falcon and the Winter Soldier (priča o novom Kapetanu Amerika, Falkonu naravno)

- Hawkeye (serijal o uvođenju novog Hawkeye gde će ovaj podučavati novog/novu jer kako je on rekao svako može biti superheroj čak i bez moći)

 

Kasnije napišem više...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Marvel je dao novu ponudu Soniju gde bi Spajdi imao još 4 solo filma u MCU (još jedan u srednjoj školi plus nova trilogija kad je Piter na koledžu) plus još dva kao član The Avengers, uz raspodelu dobiti 70-30 za Soni. Tu su još ubačene i razne druge sitnice poput prava na TV serije i ostale likove iz Spiderverse-a. Čeka se odgovor Sonija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opet smo sinoc gledali Endgame, ovog puta u kucnoj atmosferi. Odlicno zatvorena i zaokruzena prica koja se prozimala kroz 20tak filmova. Vremenskim skokovima su nas podsetili na najvaznije trenutke iz prve tri faze, i svakom heroju je posvecen barem delic vremena. Mislim da bolje nije moglo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Duh koji lebdi said:

Opet smo sinoc gledali Endgame, ovog puta u kucnoj atmosferi. Odlicno zatvorena i zaokruzena prica koja se prozimala kroz 20tak filmova. Vremenskim skokovima su nas podsetili na najvaznije trenutke iz prve tri faze, i svakom heroju je posvecen barem delic vremena. Mislim da bolje nije moglo.

 

Potpisujem svako tvoje slovo.

 

MCU je pun fanova pojedinačnih heroja, treba svakog heroja tretirati s 110% da bi svi bili zadovoljni. Mislim da su dobar posao odradili u Endgame.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...