Jump to content

Marvelov filmski univerzum


Alen13ASC

Recommended Posts

@Tomiprunet Black Widow (ili Blek Uidou/Vidou, ako će da se otkuca po naški), je meni bio i više nego OK, baš mi je milo što je Skarlet Johanson uspela da izmuze Dizni za par desetina miliona dolarčića ekstra (ako je, ciljano su joj stavili zadnjicu u krupnom planu nekoliko puta u toku filma).

Film samo treba gledati iz ugla njene "sestre" i "familije", onda je (vrlo) dobar.

 

Vezano za novog Spajdermena:

Spoiler
Spoiler
Spoiler

Kako to izgleda kada stvaraoci (scenarista, reditelj, producent) "vole" junake i protagoniste filma koji prave, primer za to je, recimo No way home. Ništa nešto posebno i nema u filmu (u smislu neznamkakvih tvistova ili čega već) osim već viđenog i poznatog: Piter Parker postaje prepoznatljivi Spajdermen iz ranijih filmova i stripova, više nije tupavi klinac, već sazreva i odrasta nakon smrti voljene osobe. Nema čak ni nekakvog naročitog negativca u filmu. Na kraju su svi hepi (uslovno i Spajdi).

 

Meni je i dalje najbolji Amazing Spider-man, tkd sam uživao u svim scenama gde Tobi "uvažava" Endru Garfilda kao "sebi ravnog".

 

Na ovom mestu bih ponovo otkucao da je najveći filmski zločin od pronalaska pokretnih slika - zadnja trilogija Zvezdanih ratova. Mislim, strašno, strašno, užas šta uradiše...

 

 

 

 

Edited by stray_cat
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novi Spiderman pogledan. Veliki sam fan, prvenstveno, Toma Holanda u ulozi Spidermana - mislim da je najbolji. Ali kada vidimo njega, Tobija i Garfilda jednog pored drugog, jasno je zašto je svaki dobar na svoj način.

 

Film je odličan u multiverse kontekstu, ima sve što Marvelovi filmovi inače imaju (uz pojedine izuzetke): humor, interesantan zaplet, živopisne likove, dobru akciju. Na mene lično najveći utisak su ostavile scene...

 

Spoiler

kada Tobi-Spiderman spreči Tom-Spidermana da ubije Normana

 

Spoiler

Peter dođe u kafić u kom radi MJ a ona ga se ne seća. Predivna Tomova gluma, veliki će to glumac biti.

 

Sve u svemu, za mene posle Avengers: Infinity War verovatno najbolji Marvelov film.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites




Sve u svemu, za mene posle Avengers: Infinity War verovatno najbolji Marvelov film.


Apsolutno, potpis. Uživao sam u potpunosti. Možda i zbog toga što sam imao prilike da ga pogledam u do sada najboljem bioskopu u kojem sam bio (AMC u NY u Dolby Digital Atmos tehnici), vrhunski doživljaj.

Film zasluženo nosi 9-ku na imdb-u. I od mene jaka 9.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Eddard said:


 

 


Apsolutno, potpis. Uživao sam u potpunosti. Možda i zbog toga što sam imao prilike da ga pogledam u do sada najboljem bioskopu u kojem sam bio (AMC u NY u Dolby Digital Atmos tehnici), vrhunski doživljaj.

Film zasluženo nosi 9-ku na imdb-u. I od mene jaka 9.

Meracio Natasu Romanof, Gamoru, Nebulu... i zalivao Gruta da poraste,:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

1. Hawkeye serija - baš mi se svidela, iz"bindžovao" sam svih 6 epizoda samo tako. Što bi se reklo/otkucalo, nemam zamerki, osim što su mogli...

Spoiler

(malo) mnogo više da ubace Jelenu Romanov, al' valjda će je biti još.

 

2. Eternals - previše su hteli da smeste u čak 157 minuta filma (jedino Endgame duži), pomalo bljak. U jednom trenutku se uplaših da će komplet GoT ekipa da se pojavi. Ne znam gde će dalje s tom pričom.

 

3. Kung fu film (10 prstenova) - hm, nakon što odgledah, morao sam da se zapitam da l' su to oni mene uspeli da izdresiraju i stvore konzumenta.

Spoiler

Mislim, leteći kineski zmajevi, bez krila, ko dugačke zmije i kao, OK je, što da ne...

 

4. Spajdi u bioskopu - vrhunski doživljaj, još jednom, ne mogu da se setim boljeg fan-nostalgija filma.

Spoiler

Mislim, tri Spajdermena u kadrovima, dovoljno za žešći guzbamps.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Novi Spajdermen svakako narušava temelje legitimnosti IMDB sistema ocjenjivanja. Ovako visoka ocjena za jedan razvučen, dosadan film, koji nema nikakvu posebnu dubinu, jer sive nijanse su gotovo karikaturalnog karaktera 😬. Ali ja nikad nisam bio neki ljubitelj super-heroja, ni stripovi ni filmovi me nisu nešto palili, iako volim obe te vrste umjetnosti, i to treba da kažem.

Mogu da razumijem da je fanovima Spajdermena ovo kul film jer se eto pojavljuje i još jedan glumac koji je ostavio traga svojom ulogom istog lika (onaj treći mi je skroz nepoznat lik, valjda je i on poput Tobey Maguirea glumio u nekom, ne znam), kao i ti negativci koji su se okupili. Ali što reče kolega forumaš iznad, film je za tinejdžere, tako da sam se ja iskreno zeznuo što sam to gledao. Film nije tako glup i meni nerazumljiv kao npr. Čuvari galaksije 2 (iako mi je Čuvari galaksije 1 bio ok film za pogledati), ali definitivno nema od mene prolaznu ocjenu. Volim ja pogledati superherojske filmove, ovi sa Avengersima na okupu su mi uglavnom bili ok filmovi, prijatno utrošeno vrijeme u razbibrigi. Ima i pojedinih o konkretnim junacima dobrih, ali sad vidim da Spajdermen nije za mene.

Ona tri Nolanova Batmana su i dalje vrh vrhova kad je superherojski žanr u pitanju.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/22/2022 at 1:40 PM, Radoznalko said:

Novi Spajdermen svakako narušava temelje legitimnosti IMDB sistema ocjenjivanja. Ovako visoka ocjena za jedan razvučen, dosadan film, koji nema nikakvu posebnu dubinu, jer sive nijanse su gotovo karikaturalnog karaktera 😬. Ali ja nikad nisam bio neki ljubitelj super-heroja, ni stripovi ni filmovi me nisu nešto palili, iako volim obe te vrste umjetnosti, i to treba da kažem.

Mogu da razumijem da je fanovima Spajdermena ovo kul film jer se eto pojavljuje i još jedan glumac koji je ostavio traga svojom ulogom istog lika (onaj treći mi je skroz nepoznat lik, valjda je i on poput Tobey Maguirea glumio u nekom, ne znam), kao i ti negativci koji su se okupili. Ali što reče kolega forumaš iznad, film je za tinejdžere, tako da sam se ja iskreno zeznuo što sam to gledao. Film nije tako glup i meni nerazumljiv kao npr. Čuvari galaksije 2 (iako mi je Čuvari galaksije 1 bio ok film za pogledati), ali definitivno nema od mene prolaznu ocjenu. Volim ja pogledati superherojske filmove, ovi sa Avengersima na okupu su mi uglavnom bili ok filmovi, prijatno utrošeno vrijeme u razbibrigi. Ima i pojedinih o konkretnim junacima dobrih, ali sad vidim da Spajdermen nije za mene.

Ona tri Nolanova Batmana su i dalje vrh vrhova kad je superherojski žanr u pitanju.

Odavno je to naruseno..sistem glasanja tamo, organizuju se fanbojsi da izglasjau akutleni hit., Marvelovci, Starvarsovci, nekada Nolanovci, sada  olabavise malo, odrasli valjds  u mejduvrmeneu klinci koji su masovno Inception u i TDK davali desetke....i to tako ide..nekada su mi npr imdb top 250 liste bile interesnantne, sad na to vise i ne  idem..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 3/22/2022 at 1:40 PM, Radoznalko said:

Novi Spajdermen svakako narušava temelje legitimnosti IMDB sistema ocjenjivanja.

 

https://www.imdb.com/title/tt14192814/

 

On 3/22/2022 at 1:40 PM, Radoznalko said:

 

Ona tri Nolanova Batmana su i dalje vrh vrhova kad je superherojski žanr u pitanju.

 

Nije los ni ovaj novi Betmen. U odnosu na novog Spajdermena filmchina.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, DameTime said:

Moon Knight je dostupan na Disney + platformi.

 

 

 

OK serija, nada mi se nekako čini nedovršena. Još nema najava za drugu sezonu, ali ostavili su "otvorena vrata". A možda zaokruže priču i filmom.

 

Ne znam, od svih Marvel serija još uvek je po meni najbolja WandaVision. Pogotovo sada, kada se direktno na nju nastavlja novi Doctor Strange. A i mora da se gleda dvaput, ko prvi put gleda prve tri-četiri epizode pitaće se "šta je bre ovo, kakvo je ovo sranje?" Tek kad odgledaš sve epizode shvatiš zašto su prve epizode takve kakve jesu, pa se vratiš na drugo gledanje da pohvataš finese.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Stiletto said:

 

OK serija, nada mi se nekako čini nedovršena. Još nema najava za drugu sezonu, ali ostavili su "otvorena vrata". A možda zaokruže priču i filmom.

 

Ne znam, od svih Marvel serija još uvek je po meni najbolja WandaVision. Pogotovo sada, kada se direktno na nju nastavlja novi Doctor Strange. A i mora da se gleda dvaput, ko prvi put gleda prve tri-četiri epizode pitaće se "šta je bre ovo, kakvo je ovo sranje?" Tek kad odgledaš sve epizode shvatiš zašto su prve epizode takve kakve jesu, pa se vratiš na drugo gledanje da pohvataš finese.

 

Hvala na deljenju utisaka! Stavila sam je na listu iz razloga što mi deluje drugačije u odnosu na Marvelove projekte. WandaVision nisam pogledala, ne znam, nekako me ne privlači iako je Wanda verovatno najmoćniji lik Marvelovog Univerzuma.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DameTime said:

 

Hvala na deljenju utisaka! Stavila sam je na listu iz razloga što mi deluje drugačije u odnosu na Marvelove projekte. WandaVision nisam pogledala, ne znam, nekako me ne privlači iako je Wanda verovatno najmoćniji lik Marvelovog Univerzuma.

 

Od Marvel serija obavezno pogledaj WandaVision i Loki. Moon Knight i What If...? su OK za gledanje, Hawkeye ako baš nema šta drugo a Falcon and Winter Soldier zaobiđi u širokom luku. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

WandaVision je defiitivno najbolja serija Marvel univerzuma koja je do sada izašla, sa ogradom da Moon Knight još uvek nisam gledao. DC nisam gledao ništa osim filmova suicide squad jer ćerka preferira Marvel a sa njom gledam sve.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ćera i ja odgledali Moon knight. Odmah u ponedeljak 4 epizode i večeras još 2 koje su preostale. Serija je odlična. Vrlo blizu kvaliteta Wande. Pre nego što smo počeli da gledamo klinka mi reče da je pročitala da je serija sve bolja kako odmiče, meni baš i nije. Prve 4 epizode su mi bolje nego peta (koja mi je pomalo i dosadna) i šesta. Scenario i ideja su dobro urađeni. Dinamike nimalo ne nedostaje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...