Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

8 minutes ago, Jonathan 1. said:

to sto Milo vestacki pokusava da se priblizi Nemcima, Amerikancima umesto Srbiji i Rusiji pokazuje koliko je sizofrena politika koju DPS vodi. 

Ja koliko znam i Srbija ,barem formalno i dalje pregovara sa EU oko uclanjenja u istu...

Problem broj jedan je kako je doslo do toga da njuska kao sto je Djukanovic bude jedini koji se zalaze za ulazak CG u EU...

Sta to opozicija lose radi pa dovodi do toga da rezim DPS i ako otvoreno kleptomanski dobija izbore za izborima...

Ako gradjaninu CG ponudis mogucnost ulaska u EU ili neku drugu alternativu nije tesko pogoditi sta ce izabrati pa deklarisao se on kao Srbin ili Crnogorac....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mare80 said:

Ja koliko znam i Srbija ,barem formalno i dalje pregovara sa EU oko uclanjenja u istu...

Problem broj jedan je kako je doslo do toga da njuska kao sto je Djukanovic bude jedini koji se zalaze za ulazak CG u EU...

Sta to opozicija lose radi pa dovodi do toga da rezim DPS i ako otvoreno kleptomanski dobija izbore za izborima...

Ako gradjaninu CG ponudis mogucnost ulaska u EU ili neku drugu alternativu nije tesko pogoditi sta ce izabrati pa deklarisao se on kao Srbin ili Crnogorac....

 

Sta ce Crnoj Gori Evropska Unija? Ima ih 600000 i imaju dovoljno mora i prirode da samo od turizma zive. Crna Gora, da je pameti moze biti balkanska Svajcarska. Pregovara Srbija o ulasku u EU i od tog ulaska nema nista. Izmisljaju nekakva poglavlja koja mi treba da ispunjavamo. Nek iznesu nase vlasti ta poglavlja na referendum pa nek narod odluci hoce li da se ispunjavaju njihovi uslovi ili ne, kao i da li hocemo u EU? A ne, da nađ masu tom EU, bez da nas je neko bilo sta pitao. Ako je bio u Velikoj Britaniji referendum za izlazak sto nema u nasim balkanskim drzavama za ulazak?? Nego, em nas vlastodrsci bez pitanja uvode u EU, em EU nece ni da nas primi nego je izmislila nekakva poglavlja o sta ti ja znam cemu.

Edited by Jonathan 1.
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Jonathan 1. said:

Pregovara Srbija o ulasku u EU i od tog ulaska nema nista. Izmisljaju nekakva poglavlja koja mi treba da ispunjavamo. Nek iznesu nase vlasti ta poglavlja na referendum pa nek narod odluci hoce li da se ispunjavaju njihovi uslovi ili ne, kao i da li hocemo u EU? A ne, da nađ masu tom EU, bez da nas je neko bilo sta pitao. 

Mi prvo treba da uredimo Srbiju zbog nas samih i da je srece i pameti ne bi trebala EU da nam objasnjava da je vladavina zakona i borba protiv korupcije u interesu gradjana...

Posto mi to sami ne mozemo ili ne zelimo da shvatimo onda nas kao nekog debila od trideset godina uci da ne treba gurati prste u utikac....

Naravno mi ne moramo da ulazimo u EU,mozemo u savez sa Rusijom ili Kinom ili Zanzibarom ili Burkinom Faso...

Ali to nosi odredjenu cenu,prestanak dotoka novca iz EU fondova,vizni rezim,otezan izvoz u zemlje EU....

Samo taj uticaj EU sprecava ove balkanske brloge da se pretvore u Severnu Koreju....

 

Edited by mare80
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jonathan 1. said:

Leonarde, oko 45 posto stanovnistva Crne Gore se oseca Srbima i imaju puno pravo da vijore trobojke srpske. Kao sto pristalice vladajuceg DPS-a imaju puno pravo da vijore crvenu zastavu Crne Gore, zastavu Evropske Unije, Nato pakta. Sta god zele. Nek ljudi imaju demokratsko pravo da se izjasnjavaju kako hoce i da to javno pokazuju. Ne treba nikome u Crnoj Gori da smeta srpska trobojka jer na kraju krajeva, nekada je trobojka krasila i crnogorsku zastavu. Istorija Srbije i Crne Gore je dobrim delom isprepletana, i to sto Milo vestacki pokusava da se priblizi Nemcima, Amerikancima umesto Srbiji i Rusiji pokazuje koliko je sizofrena politika koju DPS vodi. 

Procitaj malo bolje zakon o upotrebi zastava i simbola stranih drzava, kada i na koji nacin mogu da se koriste. To sto neki ne prihvataju da je trobojka zastava strane drzave je drugi par cipela. Za pocetak bi trebalo da srpski narod prizna zastavu, himnu i simbole Crne Gore kao simbole drzave u kojoj zive!

 

I procente si omasio. Prema popisu stanovnistva iz 2003 god.  Srba u Crnoj Gori ima 32%, a iz popisa 2011god.  28, 75 % sto je daleko manje od navedenih 45%.

Ako si aludirao na brojke od 45% sa refernduma, budi ubedjen da bi na sledecem referndumu broj ljudi koji bi glasao za zajednicku drzavu bio na maksimumu od nekih 30%.

 

Crna Gora kakva god bila njena vlast na celu sa Milom Djukanovicem dokazanim autokratom, covekom kome kriminal i korupcija nisu strani ide ka EU za razliku od Srbije. I tvrdim da  njegova vladavina traje dugi niz godina, decenija, najvise zahvaljuci opoziciji u Crnoj Gori, prvenstveno srpskom delu opozicije. A nakon toga dolazi na red moc i novac koje je obezbedio kriminalnim radnjama, stranacka zaposljavanja, pripadnost rezimu, koketiranju sa manjinskim narodima u vidu broja ministarstava koja im daje u Vladi, itd

Edited by Leonard
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ako Milo i AV treba da uvedu Crnogorce i Srbe u EU evo ja odmah odustajem od iste iako sam ludački zeleo ulazak u EU još od onomad. Da li ste vi stvarno svesni šta pišete i kakve bandite podržavate samo zato što će oni mozda jednog dana ove svoje privatne narko kartele uvestu u EU a dobro i sami znate da je to nemoguca misija. Ne idu diktatori i EU zajedno nikako.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Jonathan 1. said:

Sta ce Crnoj Gori Evropska Unija? Ima ih 600000 i imaju dovoljno mora i prirode da samo od turizma zive. Crna Gora, da je pameti moze biti balkanska Svajcarska. Pregovara Srbija o ulasku u EU i od tog ulaska nema nista. Izmisljaju nekakva poglavlja koja mi treba da ispunjavamo. Nek iznesu nase vlasti ta poglavlja na referendum pa nek narod odluci hoce li da se ispunjavaju njihovi uslovi ili ne, kao i da li hocemo u EU? A ne, da nađ masu tom EU, bez da nas je neko bilo sta pitao. Ako je bio u Velikoj Britaniji referendum za izlazak sto nema u nasim balkanskim drzavama za ulazak?? Nego, em nas vlastodrsci bez pitanja uvode u EU, em EU nece ni da nas primi nego je izmislila nekakva poglavlja o sta ti ja znam cemu.

 

Imaš li neki izračun za ovu tvrdnju, konkretne brojke?

 

Zašto ljudi iz Crne Gore dolaze radit 'sezonu' u Dubrovnik?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo ne znam

 

Quote

Auto-litija od Beograda do granice sa Crnom Gorom 23. avgusta

Auto-litija u znak podrške građanima Crne Gore koji protestuju protiv usvajanja Zakona o slobodi veroispovesti 23. avgusta kreće iz Beograda i ići će skoro do granice sa Crnom Gorom, najavljuje Željko Čurović, predsednik Saveza Srba iz Crne Gore sa sedištem u Beogradu.

 

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/250498/Auto-litija-od-Beograda-do-granice-sa-Crnom-Gorom-23-avgusta.html?fbclid=IwAR3mX8j-vducAIhWYNAZ88uUEWsngVGjqRsURpuWkZC-nYsTOy4T_qMT7g8

Edited by Sprivel
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  

To ti je pokojni Rizo Šurla. [emoji23]

 

[emoji38]_2:

Thanx for the hint - koja faca [emoji276]

 

 

...

 

Auto-litija od Beograda do granice sa Crnom Gorom 23. avgusta

Auto-litija u znak podrške građanima Crne Gore koji protestuju protiv usvajanja Zakona o slobodi veroispovesti 23. avgusta kreće iz Beograda i ići će skoro do granice sa Crnom Gorom, najavljuje Željko Čurović, predsednik Saveza Srba iz Crne Gore sa sedištem u Beogradu.
 

...

 

 

Jebale ih i litije i automobili.

 

Sent from 127.0.0.1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj tako, to nisu ljudi i građani, to su jebeni separatisti. Ako hoće građanska prava neka brate idu u drugu zemlju, otkud njima pravo da traže slobodu veroispovesti. Jako korektna izjava, mogao je izjaviti nešto Dragan Bajić style - jebaću vam majku sutra posle izbora.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Strasno je ovo sto se desava i nadam se da ce se nesto promeniti nakon nedelje.

Falsifikuju se licne karte te ista lica imaju po 2 licne karte na razlicita imena, predsednik Albanije poziva Albance da glasaju za Mila itd itd. 

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim kako ce Djukanovic pasti nakon ovih izbora.

 

Opozicija tamo nije dovedena do unistenja kao u Srbiji, ali DPS je tamo tako uredio stvari da nemaju sansi da izgube.

 

Na proslim izborima DPS je dobio 41,41% ili oko 158 hiljada glasova. DF + Kljuc + Demokrate 41,38% ili skoro isti broj glasova. Sve ostalo su dobili saveznici DPS. SDP, SD i manjine ili oko 50 hiljada glasova.

 

DF moze da izvede vise biraca sa ovom ekstremnom retorikom koju su koristili, ali onda neka zaborave da iko moze zajedno sa njima osim Demokrata. Njima treba i SDP kao 2016. kada su zajedno osvojili 39 mandata (za vecinu je potrebno 41 mandat).

 

Sa druge strane, opozicija u Crnoj Gori je mnogo bolje organizovana od one u Srbiji. Nema koalicije 3-4 partijice koje nemaju nista zajednicko pa prospu 5% zajednickih glasova. Imas DF ako si prosrpski raspolozen, imas Demokrate kao siri front i imas URA za ljude koji ne piju nacionalisticku retoriku i okrenuti su borbi za bolji zivot i protiv korupcije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...