Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Čudim se samo onima koji se predstavljaju kao demokrate i zalažu za toleranciju i prava manjina a sa druge strane podržavaju postupke najvećeg diktatora u Evropi!

diktator je inače danas krenuo da baca suzavac a koliko sutra upotrebiće i bojevu municiju protiv svojih građana, verovatno zbog korone

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ukoliko je cilj da Milo Djukanovic organizuje jos jedne izbore u atmosferi vanrednog stanja onda stvarno ne znam sta bih ti rekao...

Zasto na kraju krajeva SPC nije sacekala da se za par nedelja stvari vrate u normalu pa onda nastavila sa litijama kao i pre epidemije...

Zbog cega konfrontacija kada je jasno kao dan da to Djukanovicu vise odgovara...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mare80 said:

Pa ukoliko je cilj da Milo Djukanovic organizuje jos jedne izbore u atmosferi vanrednog stanja onda stvarno ne znam sta bih ti rekao...

Zasto na kraju krajeva SPC nije sacekala da se za par nedelja stvari vrate u normalu pa onda nastavila sa litijama kao i pre epidemije...

Zbog cega konfrontacija kada je jasno kao dan da to Djukanovicu vise odgovara...

možda zato što je juče bio veliki verski praznik za sve vernike SPC, pisalo se ovde da će CG nagrabusiti pošto se na litijama okupljao ogroman broj ljudi a virus već uveliko šetao po ovim našim predelima pa nešto ne videh da su u CG više oboljevali od neke druge države u okruženju. Sad treba da čekaju sa odlaskom u crkvu i litijama sve dok diktator ne proceni da je sve kako njemu odgovara. Ovde se lupalo u šerpe, zviždalo i protestvovalo zbog karantina ali sad isti ljudi traže da građani CG ne smeju da izađu na ulicu i odu do crkve. Cilj je da se sačuvaju crkve i manastiri od bolesnog diktatora , bacio je šapu da sve to preproda i zato narod protestvuje    

 

Edited by laki perkos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, laki perkos said:

Sad treba da čekaju sa odlaskom u crkvu i litijama sve dok diktator ne proceni da je sve kako njemu odgovara. Ovde se lupalo u šerpe, zviždalo i protestvovalo zbog karantina ali sad isti ljudi traže da građani CG ne smeju da izađu na ulicu i odu do crkve.

Da ,naravno da treba sacekati da se stvari vrate u normalu, nece sukob sa policijom protivnicima DPS doneti nista korisno...

Koliko znam,CG ce pokusati da spasi od turisticke sezone ono sto se spasti moze,pa ce u svakom slucaju morati da ublazi ili ukine vanredne mere...

Onda moze  da protestuje svako ko to zeli,cak i ako se protesti ili litije ne nastave rezim DPS je dogadjaima pre epidemije dao sebi lep autogol,plus ekonomska situacija im sigurno nece ici na ruku...

Jedino sto im moze ici na ruku su nasilini protesti,sukobi sa policijom i atmosvera sukoba pred izbore...

To je ono sto se upravo dogadja....

Edited by mare80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, laki perkos said:

možda zato što je juče bio veliki verski praznik za sve vernike SPC, pisalo se ovde da će CG nagrabusiti pošto se na litijama okupljao ogroman broj ljudi a virus već uveliko šetao po ovim našim predelima pa nešto ne videh da su u CG više oboljevali od neke druge države u okruženju. Sad treba da čekaju sa odlaskom u crkvu i litijama sve dok diktator ne proceni da je sve kako njemu odgovara. Ovde se lupalo u šerpe, zviždalo i protestvovalo zbog karantina ali sad isti ljudi traže da građani CG ne smeju da izađu na ulicu i odu do crkve. Cilj je da se sačuvaju crkve i manastiri od bolesnog diktatora , bacio je šapu da sve to preproda i zato narod protestvuje    

 

Nije se ovde lupalo u serpe zbog karantina, to je glupost. Nema javnih okupljanja i vi se okupljate? Onda vam neko drugi kriv. Stvarno neverovatno.

Link to comment
Share on other sites

Cuveni borac protiv korone Milo Dukanovic,😄ocekujem da mu SZO dodeeli orden zbog efikasnih mera protiv zarazenih građana CG koji se okupljaju na ulicama gradova u CG. Naravno poseban orden zbog hapšenja sveštenika najmasovnije verske zajednice u CG. 

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Pavaroti said:

Nije se ovde lupalo u serpe zbog karantina, to je glupost. Nema javnih okupljanja i vi se okupljate? Onda vam neko drugi kriv. Stvarno neverovatno.

Ma po Perkosu  Milo sklopio savez sa Koronom da satre SrBstvo u Crnoj Gori.  Nadam se da sudstvo Crne Gore izreći ovim crkvenim Kmerima zaslužene kazne zbog kršenja  vanrednih mera zbog pandemije.

 No mene čudi da Perkosu ni posle 30 godina, nikako da iz debelog mesa ne dođe u glavu da je odavno kraj njegovoj borbi za srBstvo ( po potrebi i Makedonstvo) došao kraj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, laki perkos said:

Cuveni borac protiv korone Milo Dukanovic,😄ocekujem da mu SZO dodeeli orden zbog efikasnih mera protiv zarazenih građana CG koji se okupljaju na ulicama gradova u CG. Naravno poseban orden zbog hapšenja sveštenika najmasovnije verske zajednice u CG. 

 

1 hour ago, Pristevac said:

Ma po Perkosu  Milo sklopio savez sa Koronom da satre SrBstvo u Crnoj Gori.  Nadam se da sudstvo Crne Gore izreći ovim crkvenim Kmerima zaslužene kazne zbog kršenja  vanrednih mera zbog pandemije.

 No mene čudi da Perkosu ni posle 30 godina, nikako da iz debelog mesa ne dođe u glavu da je odavno kraj njegovoj borbi za srBstvo ( po potrebi i Makedonstvo) došao kraj.

Nije sklopio savez, ali radi se ono sto je preporucila SZO, sta bi trebao da uradi?

Meni je porklo sa severa CG i znam dobro kako taj narod tamo razmislja, oni bi sutra izabrali vucica za predsednika da moze. CG nijeSrbija i ne treba da bude i to je jednostavno tako. Malaje to zemlja  nema tu puno alternativa, ali ta vasa perkos je uzasna. Milo im je dao nezavisnost i moci ce da ih jase jako dugo. Srbovanjem sigurno nema trika da uzmete vlastili da skinete Mila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Pavaroti said:

 

Nije sklopio savez, ali radi se ono sto je preporucila SZO, sta bi trebao da uradi?

Meni je porklo sa severa CG i znam dobro kako taj narod tamo razmislja, oni bi sutra izabrali vucica za predsednika da moze. CG nijeSrbija i ne treba da bude i to je jednostavno tako. Malaje to zemlja  nema tu puno alternativa, ali ta vasa perkos je uzasna. Milo im je dao nezavisnost i moci ce da ih jase jako dugo. Srbovanjem sigurno nema trika da uzmete vlastili da skinete Mila.

prvo da te odmah zamolim da se ne služiš podmetanjem, ta milovska kampanja o zlim Srbima koji vrebaju da pokore nezavisnu CG je ipak za neki montenegrocafe a ne za ovaj forum.

da pratiš pisanja na ovom forumu znao bi da sam ja jedan od onih koji najviše kritikuje pojavu podrepaša u CG ( Mandić očiti primer) i veliki pobornik nezavisne CG

tako da ova podmetanja u stilu prištevca nemoj  više da koristiš.

Ovde na ovoj temi piše se o problemima najveće verske zajednice u CG koji su nastali iz želje diktatora da se dočepa imovine SPC u CG i napuni svoje džepove prodajom tog zemljišta. Hapsili su i tukli sveštenike te crkve i bez korone a preporuka SZO nikako nije da se zabrani kretanje građanima, uostalom ako si  poreklom iz CG odlično znaš kako i koliko se te mere poštuju od kompletnog građanstva. No neće ni korona trajati doveka baš kao što to neće ni diktator uspeti, niko na svetu ko je podizao pušku na goloruki narod nije dugo opstao.     

Edited by laki perkos
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Evo jedan odlican tekst sa FB koji fantasticno objasnjava situaciju u CG, posto vidim da ovde vecina promasuje ceo fudbal:

"Zemljom mimo ustava i pravnog poretka upravlja tijelo neprepoznato od istog i to bez objavljivanja vanrednog stanja. Ljudi su pristali na to radi opšteg dobra i zdravlja najugroženijih. To tijelo je onda objavljivanjem spiska i ličnih podataka ljudi u karantinu te dozvoljavanjem da rade gradilišta i DPS-u da vodi izbornu kampanju u uslovima epidemije urušilo sve javno povjerenje i solidarnost, pokazujući nekomptetentost i licemjerje i slugenjarstvo moćnicima. Pa je opet većina nastavila da podnosi žrtvu radi većeg dobra. U međuvremenu je državni brod za državnom zastavom pao sa ne znam kojom količinom koksa. Gradonačelnik Glavnog grada prizvao je etničko čišćenje i identitetski inženjering. Gledamo markice sa kartom NDH i slušamo o njenom jezičkom čistunstvu i želi nam se dobro jutro uz pjesmu ustaškog apologete.

 

U Srbiji saveznici naših vesternizatora uvode najdoslovnije naciste u parlament. U Pljevljima je uhapšen čovjek koji se rugao himni čiji je tekst napisao najdoslovniji nacista i kolaborant. Na snazi je i dalje zakon koji zaobilazi ustavno-pravnu regulativu u rješavanju svojinskih pitanja sa ciljem stvaranja državne crkve. Sliježe nam polako da ćemo možda ove godine ostati bez četvrtine budžeta, dok Vladu prije svega zanima da zaduživanjem premosti do narednih izbora, ostavljajući ljude bez pomoći upravo u kriznim uslovima koji su jedan od glavnih razloga za postojanje države. Gledamo splačine koje su stvorile ovu ekonomiju, svojedobne zagovornike privatizacije policije i zdravstva, kako primaju hiljade eura iz državnih ustanova i firmi.

 

Sa javnog servisa i prorežimskih medija se sistematski promoviše nacionalizam, istorijski revizionizam i mržnja prema građanima ove zemlje zbog njihovog identiteta i pripadnosti svojoj tradicionalnoj vjerskoj zajednici. Iza svega toga stoji nikad smijenjena partija i njen vazdanji šef koji izbore dobijaju zloupotrebom javnih sredstava i koji su pošli toliko daleko u autoritarizam da ni njihovi strani sponzori više neće to da nazovu ijednim drugim imenom. I sve ovo što se dešava sad samo je izborna kampanja koja nikad ne prestaje, sa privatizovanim zdravstvom, privatizovanom policijom i privatizovanom državom. Navijati za tu vlast kada progoni Crkvu nije “antikelrikalizam”, nego slugenjarstvo i saučesništvo autoritarizmu, nacionalizmu i fašizmu. Postoje ljudski načini da budemo sve od svojih identiteta, antiklerikalni i pobožni, ovog ili onog nacionalnog osjećanja, ove ili one ideologije, da se složimo i ne složimo, ali samo nemojmo da lažemo sebe i druge da nam je Crkva napravila ove probleme. Smrt fašizmu. Lako ćemo za ostalo. "


 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laki perkos said:

prvo da te odmah zamolim da se ne služiš podmetanjem, ta milovska kampanja o zlim Srbima koji vrebaju da pokore nezavisnu CG je ipak za neki montenegrocafe a ne za ovaj forum.

da pratiš pisanja na ovom forumu znao bi da sam ja jedan od onih koji najviše kritikuje pojavu podrepaša u CG ( Mandić očiti primer) i veliki pobornik nezavisne CG

tako da ova podmetanja u stilu prištevca nemoj  više da koristiš.

Ovde na ovoj temi piše se o problemima najveće verske zajednice u CG koji su nastali iz želje diktatora da se dočepa imovine SPC u CG i napuni svoje džepove prodajom tog zemljišta. Hapsili su i tukli sveštenike te crkve i bez korone a preporuka SZO nikako nije da se zabrani kretanje građanima, uostalom ako si  poreklom iz CG odlično znaš kako i koliko se te mere poštuju od kompletnog građanstva. No neće ni korona trajati doveka baš kao što to neće ni diktator uspeti, niko na svetu ko je podizao pušku na goloruki narod nije dugo opstao.     

Četnički vojvoda Andrija Mandić najveći pobornik nezavisne Crne  Gore?🤣🤣😂😅😂

A visi u Beogradu kod žvalavog. Ti si moj Perkose dibiduz pobenavio. POd hotno da se testiraš na Koronu, jer posla ove megagluposti koju si odvalio, počinješ da me zabrinjavaš.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laki perkos said:

ta milovska kampanja o zlim Srbima koji vrebaju da pokore nezavisnu CG je ipak za neki montenegrocafe a ne za ovaj forum.


Ne, perkose, upravo i ta priča jeste za ovaj forum, jer nacionalistički i hegemonistički uticaji Srbije na svoje okruženje itekako žive i aktivni su, npr. kroz delovanje te iste MCP koju zdušno braniš. A priče kako zli Diktator Milo želi da uništi ubogi srpski narod u CG i njegovu bogougodnu crkvu su više za forum srpskinacionalisti.com, ali nema veze, razgovaramo o tome i ovde. Poenta - ne određuješ ti šta će i o čemu na ovom forumu da se piše.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Eddard said:


Ne, perkose, upravo i ta priča jeste za ovaj forum, jer nacionalistički i hegemonistički uticaji Srbije na svoje okruženje itekako žive i aktivni su, npr. kroz delovanje te iste MCP koju zdušno braniš. A priče kako zli Diktator Milo želi da uništi ubogi srpski narod u CG i njegovu bogougodnu crkvu su više za forum srpskinacionalisti.com, ali nema veze, razgovaramo o tome i ovde. Poenta - ne određuješ ti šta će i o čemu na ovom forumu da se piše.

 Crna Gora treba da preseče kao onomad Makedonija kada je zbog nečeg sličnog uhapsila i osudila episkopa Jovana.  Jednostavno da SPC shvati da je njima mesto u crkvama, a ne u politici da truju narod i izazivaju nove sukobe. Neka se bave  duhovnim stvarima i carstvom nebeskim,a ne mercedesima, dvorcima, i drugim skupim nekretninama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Eddard said:


Ne, perkose, upravo i ta priča jeste za ovaj forum, jer nacionalistički i hegemonistički uticaji Srbije na svoje okruženje itekako žive i aktivni su, npr. kroz delovanje te iste MCP koju zdušno braniš. A priče kako zli Diktator Milo želi da uništi ubogi srpski narod u CG i njegovu bogougodnu crkvu su više za forum srpskinacionalisti.com, ali nema veze, razgovaramo o tome i ovde. Poenta - ne određuješ ti šta će i o čemu na ovom forumu da se piše.

Klasicna dps prica kojom pustosi ovu drzavu blizu 30 godina. 

Licemjerstvo koje ovdje prosipate probija dno. 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


Ne, perkose, upravo i ta priča jeste za ovaj forum, jer nacionalistički i hegemonistički uticaji Srbije na svoje okruženje itekako žive i aktivni su, npr. kroz delovanje te iste MCP koju zdušno braniš. A priče kako zli Diktator Milo želi da uništi ubogi srpski narod u CG i njegovu bogougodnu crkvu su više za forum srpskinacionalisti.com, ali nema veze, razgovaramo o tome i ovde. Poenta - ne određuješ ti šta će i o čemu na ovom forumu da se piše.

Ma može on  da priča i piše šta želi ali nema pravo meni da podmeće da želim porobljavanje CG i stvaranje neke nove S i CG. To jednostavno nije tačno i uvek ću reagovati na to. Nije on prozvao AV ili srpsku državu nego mene lično da želim da ukinem nezavisnost CG i preuzmem vlast. Znam da ti iz samo tebi znanih razloga ne reaguješ kad mene neko vređa i proziva pa onda moram sam da reagujem. Naravno na moj odgovor skočio si kao zapeta puška da opomeneš. Nema veze naučio sam ja to i na starom i na ovom forumu, pišem ono što je istina a što se to ne uklapa u neke ideološke kalupe jebiga nije do mene.

Edited by laki perkos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Eddard said:


Ako si hteo sabornost oko srBskog pitanja u regionu, onda je ovaj forum bolja adresa za tebe:


https://forum.srpskinacionalisti.com/

 

Na ovom našem ćeš da dobiješ raspravu koja će biti višestrana i koja verovatno neće da ti se svidi, ali to već nije problem foruma.

Kao sto rekoh, podmetacina u rangu dps botova. Izvini, ali zaista dobijem nagon za povracanjem kada ovako nesto procitam. Dugo godina se lopovluk i gazenje svega demokratskog upravo pravda sa ovakvim glupostima.

Jos vise se jezim pobornika selektivnog sprovodjenja pravde i demokratije.

 

Nemas ti kapaciteta za visestranu raspravu, muti ti se demokratski pogled cim slovo S vidis. 

 

Aj zdravo.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kronostime said:

E, jebem ti demokratiju koju popovi zagovaraju.:default_coffee:

 

Zagovaraju popovi sve i svašta... bio jedan pop koji je zagovarao komunizam i bio prvi ministar unutrašnjih poslova FNRJ, ali da ne trolujem sad...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...