Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

@Pristevac & @laki perkos

 

Poslednja opomena pred isključenje. Nema ništa loše u stavu da je Amfilohije sotona i ratni huškač, kao i SPC. Nema ništa loše u mišljenju da je SPC zvezda vodilja srpskog naroda. 

 

Ali te i takve stavove ne možete da branite agresivno, ad hominem napadima i vređanjem sagovornika, posebno važi za Pristevca iako mu ni perkos ne ostaje dužan. Dakle, prestanite sa tim ili nećete neko vreme imati priliku da svoje stavove branite. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Valensija said:

Ne znam. 

Zaista postajete presmjesni, da ne kazem licemjerni.

Borci protiv Vuciceve tiranije u pokusaju pravdanja crnogorskog evropejca.😂

Ajde da vam olaksam, ne ide vam.

- Crkva je izglasala zakon u 4 ujutro kako bi atakovala na nasu drzavnost
- Nije crkveno ono sto je vjekovima njeno... bice da je Milovo, Acovo, Blazovo...
- Nije Milo rekao da treba da selimo iz CG

- Nije Milo rekao da ce da pravi novu crkvu
- Nije Miraseva crkva registrovana u policijskoj stanici

- Nije Milo rekao: na litijama su ludaci i protivnici CG

- 200k ljudi na protestima, trecina CG su drzavni neprijatelji

 

Evo da iskopiram jos malo demokratije vaseg evropejca ( ne zamjerite sto je na cirilici):

Гостујући на РТЦГ-у, Ђукановић је изјавио да, иако Устав гарантује независност судства, „та независност не сме бити бесконачна. Уколико желите да будете бесконачно независни, онда немојте да радите у тим државним органима. И најбоље је и да не живите у овој држави… 


Ovakvog covjeka smo nasli da falsifikujemo.😂
 

@Kronostime

Gazda, drzi se gifova. Ne ide ti ovo sa clancima.

Ako je bilo 200k ljudi, pasce na izborima lagano...ili ce se prodati dupe kao i uvek?

 

Doce te vi do 1m koliko ja vidim.

Link to comment
Share on other sites

Te cifre od 200.000 zaledile bi krv u zilama i jacim diktatorima. Mislim da je ipak ova cifra

totalno nerealna, da li su bili u zimskim jaknama to ne znam,

ali ako se cetvrtina od ovog broja prikaze,

mislim da onda Milo nece moci da progura zakon u ovoj formi.

Kazem, ako ima toliko ljudi.

U tom slucaju morace da povuce zakon, saceka, odmeri ponovo, porazgovara sa ponekim.

Bilo bi onda jasno da se susrece sa neocekivanim problemima.

 

On je verovatno ocekivao da je Vucic ili njegov covek ili vrlo slab i zanemocao sa regionalnom politikom,

a Srbi amorfna politicka masa, ali ako mu se zaista desio narod tm, morace da vuce rucnu.

 

+

Ipak, nije ovo nesto sto ce ga politicki uzdrmati ili srusiti sa vlasti.

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, laki perkos said:

Politička "korektnost" i izjednačavanje krivice unistili su čak i SFRJ ali očito traju i dan danas. Načitao sam se i smesnijih saopštenja. Idemo dalje 

To ti je perkose duh drezdenskog kongresa.

Za sve je kriv velikosrpski nacionalizam, beogradska čaršija i velikosrpska buržoazija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

To ti je perkose duh drezdenskog kongresa.

Za sve je kriv velikosrpski nacionalizam, beogradska čaršija i velikosrpska buržoazija.

SFRJ je uništila  samo jedina članica koja je za to bila sposobna,  S.R. Srbija u sklopu federacije SFRJ.

 Srbija je najveći krivac, pokrenula je 4 rata, i sva 4 izgubila, kriva je 300.000 grobova, prve koncentracione logore posle II sv rata, kriva je zato što je podržavala genocid u BiH. Može se danas u Srbiji istorija prekrajati, i dalje nastaviti sa rehabilitacijama domaćih fašista, itd. Svet zna pravu istinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pristevac said:

SFRJ je uništila  samo jedina članica koja je za to bila sposobna,  S.R. Srbija u sklopu federacije SFRJ.

 Srbija je najveći krivac, pokrenula je 4 rata, i sva 4 izgubila, kriva je 300.000 grobova, prve koncentracione logore posle II sv rata, kriva je zato što je podržavala genocid u BiH. Može se danas u Srbiji istorija prekrajati, i dalje nastaviti sa rehabilitacijama domaćih fašista, itd. Svet zna pravu istinu.

Problem SFRJ je sto su clanice iste gledale sopstvenu, lokalnu agendu umesto opste.

Posle je bilo kasno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Pristevac said:

SFRJ je uništila  samo jedina članica koja je za to bila sposobna,  S.R. Srbija u sklopu federacije SFRJ.

 Srbija je najveći krivac, pokrenula je 4 rata, i sva 4 izgubila, kriva je 300.000 grobova, prve koncentracione logore posle II sv rata, kriva je zato što je podržavala genocid u BiH. Može se danas u Srbiji istorija prekrajati, i dalje nastaviti sa rehabilitacijama domaćih fašista, itd. Svet zna pravu istinu.

pet puta ti kazem da je sa tobom nemoguc bilo kakav dijalog jer mrzis sve srpsko i ti opet.

dosta.

mozemo samo ako zelis da pises o zlocincima koji vec 20 godina vode drzavu u kojoj zivis.

ali ti zlikovci su za tebe apostoli demokracije, ljubavi, pravde. i to je OK.

ali  o..... .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kido from Junkovac said:

Te cifre od 200.000 zaledile bi krv u zilama i jacim diktatorima. Mislim da je ipak ova cifra

totalno nerealna, da li su bili u zimskim jaknama to ne znam,

ali ako se cetvrtina od ovog broja prikaze,

mislim da onda Milo nece moci da progura zakon u ovoj formi.

Kazem, ako ima toliko ljudi.

U tom slucaju morace da povuce zakon, saceka, odmeri ponovo, porazgovara sa ponekim.

Bilo bi onda jasno da se susrece sa neocekivanim problemima.

 

On je verovatno ocekivao da je Vucic ili njegov covek ili vrlo slab i zanemocao sa regionalnom politikom,

a Srbi amorfna politicka masa, ali ako mu se zaista desio narod tm, morace da vuce rucnu.

 

+

Ipak, nije ovo nesto sto ce ga politicki uzdrmati ili srusiti sa vlasti.

 

 

Izgubiće većinu u skupštini ako zakon ne padne do izbora.

 

5 hours ago, Pristevac said:

SFRJ je uništila  samo jedina članica koja je za to bila sposobna,  S.R. Srbija u sklopu federacije SFRJ.

 Srbija je najveći krivac, pokrenula je 4 rata, i sva 4 izgubila, kriva je 300.000 grobova, prve koncentracione logore posle II sv rata, kriva je zato što je podržavala genocid u BiH. Može se danas u Srbiji istorija prekrajati, i dalje nastaviti sa rehabilitacijama domaćih fašista, itd. Svet zna pravu istinu.

 

Koja četri rata?

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kido from Junkovac said:

On je verovatno ocekivao da je Vucic ili njegov covek ili vrlo slab i zanemocao sa regionalnom politikom,

 

Ovo je vjerovatno tacno i jedno i drugo. Vucic jeste njegov covjek i to je trebala biti zajednicka akcija, da se ljudi dole podijele na Crnogorce i Srbe i tako svaka grupa okupi oko svog vodje, ono na sto nisu racunali jeste masovnost i apsolutno nikakav uticaj Vucica na desavanja.

 

Sad se postavlja pitanje, ako Vucic nema kontrolu nad Srbima u regionu, vidimo da nad ovima u Crnoj Gori nema, u Bosni suvereno Dodik vlada i tu nema sta da trazi, a na Kosovu je ona mafijaska lista krajnje nelegitimno izabrana uz prijetnje, ucjene, kupovinu i sl. Nad cim zapravo Vucic ima kontrolu? Jer evo, on cak ni u Srbiji nema punu kontrolu, opozicija mu ode u bojkot. Nad cim onda ima kontrolu? Nad sendvicarima i botovima? Nad Gordanom Comic? I tu je sad problem pregovarackog legitimiteta, ako on nije legitiman, a vidimo da nije i tek nece ni biti, kako onda da zakljuci pregovore, ili jos vaznije, kako da sprovede ono sto je ispregovarano?

Edited by Atreid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Pristevac said:

SFRJ je uništila  samo jedina članica koja je za to bila sposobna,  S.R. Srbija u sklopu federacije SFRJ.

 Srbija je najveći krivac, pokrenula je 4 rata, i sva 4 izgubila, kriva je 300.000 grobova, prve koncentracione logore posle II sv rata, kriva je zato što je podržavala genocid u BiH. Može se danas u Srbiji istorija prekrajati, i dalje nastaviti sa rehabilitacijama domaćih fašista, itd. Svet zna pravu istinu.

Da li si ti nekada ovde poceo raspravu oko toga ko vlada Kosovom. Da li si nekada poveo raspravu o tome kako je moguce da Srbe moraju borna kola da prate na svake zadusnice. Da li si nekada poveo raspravu o silnim zločinima koje su pocinjeni nad Srbima, o coveku koji je sam priznao da je ubijao a jedan od vodecih je politicara.Da li si poveo raspravu o tome ko se oglasio posle martovskih pogroma, kako su reagovale verske zajednice, sta su preduzele, kako je moguće da se ne zna ko je to naredio iako se na Kosovu odlicno zna ko sve radi...

Da li su možda Srbi sve to zaslužili jer su poveli četiri rata. Da li su zaslužili Oluje, Lore, Kazane i sve ostale jer su zaslužili. Nemoj samo ono da svi zaslužuju da budu kažnjeni ako su bili krivi, jer je to fraza. Svi znamo da niti su bili kažnjeni, niti će biti kažnjeni. Ipak sam očekivao od tebe kao revnosnog satiranja srpskog zla da malčice čeprkneš po drugi đavolima. Ali, avaj.

Vidiš, Srbe su i ranije optuživali da su hegemonisti, da su ovo, da su ono. Kao reakciju na to dobili su genocid u drugom svetskom ratu. I tada se govorilo da su to zaslužili, kao što i danas imaš ulice Mileta Budaka.

Zato se sada može sve. Zna se inicijalna krivica, a jame, jadovna, oluje i martovska veselja su posledice valjda. Nema odgovornih za to, nema kažnjenih... Ma, koga briga.

Ja sam ranije dosta pisao o tome sto se desavalo Albancima u vreme represije na Kosovu. Samo se pitam, koji je to vremenski limit potreban da prođe, pa da se kaže da je došlo vreme da ljudi na groblje mogu slobodno da izađu. Dvadeset godina je prošlo, očigledno malo. Treba još ko zna koliko, a dotle...

  • Like 1
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Pristevac said:

SFRJ je uništila  samo jedina članica koja je za to bila sposobna,  S.R. Srbija u sklopu federacije SFRJ.

 .....

 

13 hours ago, pavijan2 said:

pet puta ti kazem da je sa tobom nemoguc bilo kakav dijalog jer mrzis sve srpsko i ti opet.

.....

Otuzno je to, toliko nerazumevanje i kolektivisticki identitet.

Pristevac nije napisao "svi koji se osecaju kao Srbi" ili tako nekako, nego "Srbija". Dakle, drzava.

To je, kolokvijalno i pojednostavljeno receno, "delovi drzavnih institucija i vecina ekipe na vlasti".

Srbi jesu podrzali Milosevica, ali Srbi jesu i oborili Milosevica. Pristevac ocigledno podrzava one koji su ga oborili.

A ti ga opljunes sa "mrzi sve srpsko".

Budalastina 1A kategorije.

 

 

 

9 hours ago, Laki21 said:

.....

Koja četri rata?

To je Pristevac pogresio. Mislio je, valjda (nagadjam) Slovenija, Hrvatska, BiH i Kosovo.

Pogresio je, Srbija je izgubila samo tri.

Pobedila je u BiH - uspostavljena je RS, koja se po nekim aspektima moze porediti sa NDH...

 

Izvinjavam se svim mislecim forumasima zbog trolovanja, sve ovo nema veze sa sa SPC i CG. Moj izgovor je da nisam prvi skrenuo u off-topic, samo sam hteo da odgovorim na par nebuloza.

 

edit: ako treba nastaviti, neka to bude negde drugde, da ne razvodnjavamo temu

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, zoran59 said:

 

Otuzno je to, toliko nerazumevanje i kolektivisticki identitet.

Pristevac nije napisao "svi koji se osecaju kao Srbi" ili tako nekako, nego "Srbija". Dakle, drzava.

To je, kolokvijalno i pojednostavljeno receno, "delovi drzavnih institucija i vecina ekipe na vlasti".

Srbi jesu podrzali Milosevica, ali Srbi jesu i oborili Milosevica. Pristevac ocigledno podrzava one koji su ga oborili.

A ti ga opljunes sa "mrzi sve srpsko".

Budalastina 1A kategorije.

 

 

 

To je Pristevac pogresio. Mislio je, valjda (nagadjam) Slovenija, Hrvatska, BiH i Kosovo.

Pogresio je, Srbija je izgubila samo tri.

Pobedila je u BiH - uspostavljena je RS, koja se po nekim aspektima moze porediti sa NDH...

 

Izvinjavam se svim mislecim forumasima zbog trolovanja, sve ovo nema veze sa sa SPC i CG. Moj izgovor je da nisam prvi skrenuo u off-topic, samo sam hteo da odgovorim na par nebuloza.

 

edit: ako treba nastaviti, neka to bude negde drugde, da ne razvodnjavamo temu

Nigde nisam rekao, niti mislim kako mi ovaj potura da mrzim sve srpsko.  Ne govorim ovo zbog takvih kao što je ovaj lik, već zbog mnogih drugih likova koji su mi ovde dragi.

 Inače u Srbiji, tačnije u Beogradu, provodim dva do tri produžena vikenda godišnje, i to rado,  nezavisno od toga da mi deo familije živu u Beogradu. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, berti said:

Da li si ti nekada ovde poceo raspravu oko toga ko vlada Kosovom. Da li si nekada poveo raspravu o tome kako je moguce da Srbe moraju borna kola da prate na svake zadusnice. Da li si nekada poveo raspravu o silnim zločinima koje su pocinjeni nad Srbima, o coveku koji je sam priznao da je ubijao a jedan od vodecih je politicara.Da li si poveo raspravu o tome ko se oglasio posle martovskih pogroma, kako su reagovale verske zajednice, sta su preduzele, kako je moguće da se ne zna ko je to naredio iako se na Kosovu odlicno zna ko sve radi...

Da li su možda Srbi sve to zaslužili jer su poveli četiri rata. Da li su zaslužili Oluje, Lore, Kazane i sve ostale jer su zaslužili. Nemoj samo ono da svi zaslužuju da budu kažnjeni ako su bili krivi, jer je to fraza. Svi znamo da niti su bili kažnjeni, niti će biti kažnjeni. Ipak sam očekivao od tebe kao revnosnog satiranja srpskog zla da malčice čeprkneš po drugi đavolima. Ali, avaj.

Vidiš, Srbe su i ranije optuživali da su hegemonisti, da su ovo, da su ono. Kao reakciju na to dobili su genocid u drugom svetskom ratu. I tada se govorilo da su to zaslužili, kao što i danas imaš ulice Mileta Budaka.

Zato se sada može sve. Zna se inicijalna krivica, a jame, jadovna, oluje i martovska veselja su posledice valjda. Nema odgovornih za to, nema kažnjenih... Ma, koga briga.

Ja sam ranije dosta pisao o tome sto se desavalo Albancima u vreme represije na Kosovu. Samo se pitam, koji je to vremenski limit potreban da prođe, pa da se kaže da je došlo vreme da ljudi na groblje mogu slobodno da izađu. Dvadeset godina je prošlo, očigledno malo. Treba još ko zna koliko, a dotle...

Berti, da ne upadam u zamke ovakve rasprave, jer će se mnogi stalkeri nakalemiti, i diskusija može otići u sasvim neželjeni tok. Ne znam da li pratiš rad specijalnog suda za ratne zločine na Kosovu, ali da samo napomenem da je već upućeno oko 300 poziva na razgovor potencijalnih ratnih zločina(ca). Međi p)r)ozvanima je čitav vrha političra koji su do juče bili na vlasti, a lista nije još gotova i biće još poziva, ali u samom vrhu.

 

 Nadam se da će ovaj sud napokon završiti svoj rad, zločince kazniti, jer je to u interesu i Kosova i Srbije. Nego kad  se retrospektivno vraćaš  na stradanja u II sv. ratu (napominjem da ovde ne važi vremenski limit, jer se o tome uvek treba ponavljati svim narednom generacijama), svedoci smo šta se radi u regionu, da neke reakcije ove, ali i predhodnih vlasti Srbije, izazivaju kontraefekat kod drugih suseda. Nebrojene rehablitacije najmonstruoznijih zločina(ca) i to zločine počinjene i nad svojim delom naroda, kače im se slike po holovima vlade Srbije, prave ideološka svetilišta dizanjem spomenika, zvanične su ideologija partija od kojih su neke i u parlamentu, a Boga mi i na vlasti. A to ne traje od završetka rata na Kosovu, već traje od sredine 80-ih, i nažalost sada se još više intenvizira, i ne vidi se kraj.

 

Berti, nije ovo pokušaj neke relativizacija, kako kontraragument zbivanja na Kosovu, niti stavljam neku vagu merenja zločina. Ovakvi zločini su vanveremsnki i ne zastarevaju. Fakat je da sve postratne traume, sve tenzije u regionu koje nikako da se smire, potiču iz jednog izvora, nezarasle rane se kopkaju noktima da ne zarastu, i iluzorno je očekivati da se i druge strane tako ne ponašaju. Ne živim u regionu od 1991. godine, ali znam poprilično šta se dešava.

 

 Ovaj najnoviji vid agresije režima u Srbiji (pošto je teme SPC i Crna Gora) u Crnoj Gori, jasno govori da zvanična politika Srbije ne odustaje od takve retorike, već naprotiv.

Izgleda da je onaj desetarc življi nego ikad:

 

"Srbija se umirit ne može"

 

 Da li su razlozi ovakvog agresivnog ponašanja vlasti Srbije zbog skorijih izbora u Srbiji, ner verujem, jer ako bi se vodio time, onda je takvo predizborno stanje u Srbiji, skoro 4 decenija.

Dokle?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, zoran59 said:

Pobedila je u BiH - uspostavljena je RS, koja se po nekim aspektima moze porediti sa NDH...

 

Čitam i ne verujem šta pišeš. Ne samo ti, ima vas koji stvarno ovo mislite.

Ne zastane li ti prst od blama dok ovo kucaš?

Još besramno kažeš "aspektima", u množini. Po kojim to aspektima? Možda misliš na Srebrenicu?

To je jedan aspekt.

Da li je zaista uporediva Srebrenica sa Gradiškom, Jadovnom, Jastrebarskim, Jasenovcem...?

Da ne bih i ja trolovala, samo da ti kažem da je više smisla imalo da si Đukanovića uporedio s Pavelićem (koji je svojevremeno doneo ukaz/zakon o preimenovanju srpske u hrvatsku pravoslavnu crkvu), bar s aspekta ovog zakona koji je doneo, nego što si R.Srpsku uopšte uporedio s NDH.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...