Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

9 minutes ago, Constantin said:

Pa sad mislim da postoji velika razlika....ako ne zbog tebe, ono zbog sela :77:

 

ista je to ekipa, kao što reče @pavijan2  Miraš do juče, s Milom napadao Dubrovnik, a sad se obojica posipaju pepelom... ovja sad planduje sa šešeljom i Vučićem, a sutra će u majku da se kune da mu je namešteno...  ništa meni Irinej nije gadan manje jer je "naš", a Miraš više gada, jer je "naš izdajnik"  ista ja to bagra ratno-huškačka.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

ista je to ekipa, kao što reče @pavijan2  Miraš do juče, s Milom napadao Dubrovnik, a sad se obojica posipaju pepelom... ovja sad planduje sa šešeljom i Vučićem, a sutra će u majku da se kune da mu je namešteno...  ništa meni Irinej nije gadan manje jer je "naš", a Miraš više gada, jer je "naš izdajnik"  ista ja to bagra ratno-huškačka.

Nemoj tako vidiš da Irinej poštuje predsednika AV i da ga sutra Milo pozove potpisao bi još gori zakon samo da ne naljuti prepodobnog.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

ista je to ekipa, kao što reče @pavijan2  Miraš do juče, s Milom napadao Dubrovnik, a sad se obojica posipaju pepelom... ovja sad planduje sa šešeljom i Vučićem, a sutra će u majku da se kune da mu je namešteno...  ništa meni Irinej nije gadan manje jer je "naš", a Miraš više gada, jer je "naš izdajnik"  ista ja to bagra ratno-huškačka.

 

Quote

 

CRNOGORSKI MITROPOLIT MIHAILO : “Srbi su sve dobili lažima, Irinej je kratke pameti, a Dačiću poručujem – nije svako Ture za sultana!“

Lako može doći do građanskog rata u Crnoj Gori - izjavaio je u ekskluzivnom razgovoru za Bujicu mitropolit Crnogorske pravoslavne crkve Mihailo. Na zagrebačkoj Z1 televiziji gostovao je povodom burnih događaja u Crnoj Gori, koji su uslijedili nakon što je Skupština u Podgorici 26. prosinca prošle godine donijela Zakon o slobodi vjeroispovijesti i pravnom položaju vjerskih zajednica, koji je naljutio Beograd i Srpsku pravoslavnu crkvu.

 

Arhiepiskop cetinski i mitropolit crnogorski Mihailo prije 14 godina bio je u Vukovaru i kao prvi pravoslavni arhijerej položio je vijenac žrtvama velikosrpske agresije, na Memorijalnom groblju iz Domovinskog rata: - Posjetio sam Vukovar i Ovčaru. Vukovar je bio grad strave i užasa, grad gdje je sve uništeno, a to ljudi ne rade. Hrvatska se oduprla svakoj agresiji i stvorili ste pravu, voljenu državu.

 

SRBI SU REMETILAČKI FAKTOR NA BALKANU, TREBALI BI SE MALO SPUSTITI NA ZEMLJU...

 

Voditelj je pitao crnogorskog mitropolita što misli o agresiji na Dubrovnik: - Rušenje jedne države, jednog grada, napadi na grad, takve stvari se ne dozvoljavaju. Dubrovnik nije samo grad Hrvatske, nego cijele Europe. Liberalni savez s Cetinja poručio je 1991. godine Hrvatima i Hrvatskoj državi: “Sa Lovčena vila kliče, oprosti nam Dubrovniče“, mi to stalno ponavljamo. Napade na Dubrovnik ne osuđuje samo Europa, to osuđuje cijeli svijet! Naravno i mi smo to osudili, iako je tu bilo i Crnogoraca. Bio je tu i aktualni srpski arhiepiskop Amfilohije Radović, koji je guslao i pjevao srpske “herojske“ pjesme i huškao vojnike. Tu su i mnoge druge sramote, zbog kojih je Amfilohiju Radoviću zabranjen ulazak u Dubrovnik.

“Srbi su remetilački faktor na Balkanu,“ tvrdi mitropolit i dodaje: “Trebali bi se malo spustiti na zemlju, jer nema više velike Srbije!“

 

Patrijarh Pavle, kojeg su Srbi proglasili svecem, govorio je da se trebaju prihvatiti oružja i da brane “srpsku Dalmaciju“ – podsjetio je na poznate stavove SPC-a gost Bujice.

Mitropolit Mihailo je u emisiji potvrdio da je novac Srpske pravoslavne crkve izvučen iz Crne Gore, korišten za financiranje bijega srpskih ratnih zločinaca pred Haaškim sudom: - Priloge, naročito iz Ostroga, izuzimala je Srpska pravoslavna crkva. Tovarilo se u fapovima i vozilo za Bosnu.

 

Neki su zločinci skrivani u manastirima pod upravom SPC-a u Crnoj Gori: - Da su se krili u Ostrogu, jesu! Jedan mi je mladi Srbin iz Bosne to ispričao, jer je mislio da je došao u srpsku crkvu.

 

U SREBRENICI JE IZVRŠEN STOPOSTOTNI GENOCID!

 

“U Srebrenici je izvršen stopostotni genocid,“ izjavio je mitropolit Crnogorske pravoslavne crkve i nastavio: “Ti pogromi u Srebrenici, to je jedna strahota! Sličan smo genocid imali i u Crnoj Gori 1918. i 1920. godine, u odnosu na broj stanovnika u postotku, bio je čak i veći nego u Srebrenici. To se događalo naročito na Cetinju, gdje je pobijeno nekoliko tisuća Crnogoraca, stotine su mučene po kazamatima, mučena su čak i djeca i mladi, koji su bili protiv srpske okupacije Crne Gore.“

Država Crna Gora je s odgovronim ljudima razradila projekt Zakona o vjerskim zajednicama – komentirao je mitropolit posljednje burne događaje, uz napomenu da su se pridržavali naputaka Venecijanske komisije: - Crkvena imovina koja je vlasništvo crnogorske države, sada se njoj i vraća. Da ne misle tu imovinu dati na korištenje Crnogorskoj pravoslavnoj crkvi, ne bi je ni vraćali. Od 600 crkava i manastira, mi u Crnoj Gori nemamo ni jednu! Sve ono što je izgrađeno u Crnoj Gori, svi manastiri, sve crkve, to je teritorij našeg naroda, a sprska crkva je to okupirala. Nije SPC-u stalo do crkava i manastira, njima je stalo srušiti vlast u Crnoj Gori, kako bi ponovo došli do referenduma i kako bi se Crna Gora kao država ponovo vratila u krilo srpske države.

 

“Ukoliko bi se desilo da se nešto promijeni u odnosu na Zakon o vjerskim zajednicama, lako može doći do građanskog rata u Crnoj Gori,“ upozorava mitropolit Mihailo.

 

MITROPOLIT MIHAILO: “SRPSKI KRALJ MILUTIN JE RODONAČELNIK PEDOFILIJE, A 800 GODINA AUTOKEFALNOSTI SPC-a NEISTINA!“

 

Crnogorski mitropolit je u emisiji najoštrijie osudio prijetnje upućene hrvatskom zastupniku u Skupštini i predsjedniku Hrvatske građanske inicijative Adrijanu Vuksanoviću, a komentirao je i povike “Ustaše, ustaše“: - To su ljudi iz Crne Gore, nisu to Srbi, to su 'srbocrnogorci', ljudi sa dvije kape i mi ih zovemo 'dvokapići'. Oni stavljaju kapu kako im koja odgovra, crnogorsku ili srpsku. Uglavnom, rade protiv crnogorske vlasti i naše države, da je stave u naručje SPC-a. A to se sigurno neće dogoditi!

Za Srpsku pravoslavnu crkvu Crna Gora nije država, ona je za njih srpska pokrajina, a Crnogorci su Srbi, no tu su se pravarili – upozorava mitropolit i dodaje: - Nije njima stalo do crnogorskog kamena, već do izlaska na toplo more.

 

Mitropolit Mihailo u Bujici je upozorio i na pedofiliju u Srpskoj pravoslavnoj crkvi, ali i njihovim kraljevskim dinastijama: - Pedofilija u Srbiji postoji još od vremena kralja Milutina. Njegova prva žena Simonida imala je svega pet, šest godina! On je rodonačelnik pedofilije!

 

Osporio je i nedavnu proslavu 800-te obljetnice autokefalnosti SPC-a: - Srpska crkva nedavno je slavila 800 godina svoje autokefalnosti, to nije istina! Neću spomenuti onu riječ koju upravo Srbi vrlo lako izgovaraju... Pristojnije; to su neistine! Srpska pravoslavna crkva postoji, vjerujući ljudi postoje, ali bez tomosa, nema ga do Berlinskog kongresa. Kasnije je dobila drugi tomos i prisajedinila Crnu Goru i ostale pravoslavne crkve u jednu, srpsku i za to je platila carigradskom patrijarhu milijun i petsto tisuća zlatnih švicarskih franaka!

 

CRNOGORSKI MITROPOLIT U RUSIJI JE NAVIJAO ZA HRVATSKU, A POBJEDA PROTIV SRBIJE DRAŽA MU JE OD OSVAJANJA RUKOMETNOG PRVENSTVA!

 

Otac srpkse nacije Dobrica Ćosić, kojeg su Srbi predlagali za Nobelovu nagradu, rekao je da su Srbi sve lažima dobili i to je točno – ustvrdio je mitropolit.

Komentirao je i crnogorsko priznanje Kosova: - Crna Gora je država i ima pravo na to. To je njena politika.

 

Crnogorski mitropolit Mihailo u Bujici je posebno raskrinkao srpskog patrijarha Irineja, koji ne priznaje crnogorsku državu, a u svojim poslanicama koje su se čitale za Božić u Hrvatskoj, ne spominje ime naše države, već Slavoniju, Dalmaciju i 'Krajinu': - Ja tog čovjeka osobno poznajem, mi smo zajedno predavali u monaškoj školi u Ostrogu i odlično ga znam. Ne bih htio govoriti o njegovim vrijednostima, to je čovjek vrlo kratke pameti! To je čovjek koji ima djecu, kćerku i sina! Ne smeta, bolje da ima to, nego da je ono drugo...

 

Prokomentirao je i izjavu srbijanskog ministra vanjskih poslova Ivice Dačića, koji je Crnogorcima u Srbiji zaprijetio oduzimanjem državljanstva: - Ja bih se malo nasmijao tim njegovim izjavama! Često upotrebljavam jednu izreku; nije svako Ture za sultana! Nema od njegove priče ništa, on je sam sebi skočio u usta i ne vjerujem da je njegova politika dugoga vijeka.

Crnogorski mitropolit iznio je u Bujici i svoje mišljenje o Hrvatskoj pravoslavnoj crkvi: - To rješava država Hrvatska. Ona na to ima političko pravo.

 

Mitropolit Mihailo je silno radostan zbog velike rukometne pobjede Crne Gore nad Srbijom u Grazu, a drago mu je i što je njihova reprezentacija igrala u zelenim dresovima, što simbolizira “zelenaše“ koji su bilo porotiv“prisajedinjenja“ sa Srbijom: - Više volim što su njih pobijedili, nego da su dobili prvenstvo Europe!

 

Na pitanje za koju nogometnu reprezentaciju je navijao u Rusiji, crnogorski mitropolit Mihailo je odgovorio: - Za Hrvate, vi ste mi najbliži! To je smiješno pitati me.

 

CIJELU EMISIJU POGLEDAJTE OVDJE:

https://youtu.be/-IDwXj3COuc

 

 

Jel ovo realan čovek ili obična bitanga ?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Bitanga, kao i većina tih verskih poglavara, ne vidim razlog da oko opšte poznatih mesta raspravljamo 🙂

pa zar nisi zabrinut za vernike CPC koje vodi jedan proevropski-demokratski sveßtenik kao sto je Miraš? zavešćw crnogorsku mladež ova protuva.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kronostime said:

Za sve njih vazi pravilo: Starim ja, al` u mene vjere nema.


Nisu oni tu zbog vere, cak ni utehe. Oni su da pomognu da se vlada, razmnozi dovoljno za «motanje kablova», i spremi ziva sila za fajt. Vladari su tu da se zahebavaju. I gledas, 2020. piskara se nesto, a mentalni sklop ko pre Matije Gubca. Jedino sto je ovo sr*nje svetski trend, pa ko pukovnik, ko pokojnik. 

3 minutes ago, Constantin said:

Miraš Dedejić...deklarisani Srbin i švaler


Je li to dobro ili lose 😂?

 

Ono vala isti Merlin, samo stapic fali.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Just now, Plavi Golub said:


 

Moze, slazem se. Ja to vise institucionalno gledano, ne na pojedinacnom nivou. Neofeudalizam i to onaj pre i prosvetiteljstva i renesanse.

 

Ma razumeo sam ja sve, nego zbog francuskijeh sobarica, koje su nadasve nevešte i onda se povede rasprava na konto uvredljive generalizacije, a ne na osnovu upisa koji je tačan 1/1, pa onda kuku lele moderacijacija maltrertira nas proSportske forumaşe qq ll i tako to. 🙂

 

 

ništa više ništa manje

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Plavi Golub said:


Nisu oni tu zbog vere, cak ni utehe. Oni su da pomognu da se vlada, razmnozi dovoljno za «motanje kablova», i spremi ziva sila za fajt. Vladari su tu da se zahebavaju. I gledas, 2020. piskara se nesto, a mentalni sklop ko pre Matije Gubca. Jedino sto je ovo sr*nje svetski trend, pa ko pukovnik, ko pokojnik. 


Je li to dobro ili lose 😂?

 

Ono vala isti Merlin, samo stapic fali.

bold: pitaš za "Srbina" ili "švalera" :smiley2:

 

Prvo...Merlin je lep čovek. Ovaj ima telo, dužine 4 njegove glave. 

Drugo...ne bih da namećem zaključak, volim da to ljudi sami izvedu, a da ti pomognem (iz linka):

 

Quote

За вријеме свог рада у Риму, Дедеић се често оглашавао у медијима, а као декларисани Србин, своје сљедбенике би поздрављао као „дјецу Светога Саве и потомке кнеза Лазара“. Противници му замјерају што би често у тим оглашавањима коментарисао и нека политичка питања. Његов развод 1994. године и оптужбе бивше супруге за прељубу биле су разлог да га митрополит Васељенске патријаршије за Италију, Спиридон стави под забрану чинодејства. У писму митрополиту загребачко-љубљанском Јовану (СПЦ) од 16. маја 1995. Дедеић је ову суспензију правдао наводним грчким замјерањем, јер је организовао „српску црквену општину у Риму“, те митрополита Јована молио да га прими назад у СПЦ за парохијског свештеника.[4]

 

Ostalo stoji...transparentno u prethodnim postovima.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Ma razumeo sam ja sve, nego zbog francuskijeh sobarica, koje su nadasve nevešte i onda se povede rasprava na konto uvredljive generalizacije, a ne na osnovu upisa koji je tačan 1/1, pa onda kuku lele moderacijacija maltrertira nas proSportske forumaşe qq ll i tako to. 🙂

 

 

ništa više ništa manje


Ja se ni u obdanistu tuzakala nisam, ne tuzakam se ni ovde ni za gore stvari. A da me ucutkaju time nece, au contraire, sto bi rekao Del Boy.

 

A to sa moderacijom je jedna fingirana i ne narocito mudra (dugorocno gledano) forumska sutka da se oteraju svi koji nisu na liniji. Tako da ne mislim da ne razumeju, vec imitiraju sefove sa viskom hormona (‘oce to ponasanje da se primeti i u korporativnom okruzenju) i onog dramosera i ovima sto vezbaji disciplinu kicme.

 

Zao mi ljudi koji su taoci toga, da su bar u poziciji Hrvata, pa da se kaze ko ih ... sisa. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

A to sa moderacijom je jedna fingirana i ne narocito mudra (dugorocno gledano) forumska sutka da se oteraju svi koji nisu na liniji.

 

Ispade ovo sve bolje nego što sam se nadao 🙂

 

 

e ako sve to znaš, pomagaj, jer će mene posle da cipelare na basketu 😉

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

bold: pitaš za "Srbina" ili "švalera" :smiley2:

 

Prvo...Merlin je lep čovek. Ovaj ima telo, dužine 4 njegove glave. 

Drugo...ne bih da namećem zaključak, volim da to ljudi sami izvedu, a da ti pomognem (iz linka):

 

 

Ostalo stoji...transparentno u prethodnim postovima.


Ja ne vidje tu ljepotu, do ocala mi valjda.

 

Covek je korisna budala u dve reci i da je mudrosti tokom godina bilo nikad se ne bi doslo u ovu situaciju. 
 

A ovo drugo, jaoj si majci kad bi poceli da se izvlace zapisi o takvim poduhvatima na sve strane. 
 

Koga briga, da je da se to nekako stedi na ljudski nacin. Unosi im tenzije u porodice. Nije vredno toga.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Plavi Golub said:


Ja se ni u obdanistu tuzakala nisam, ne tuzakam se ni ovde ni za gore stvari. A da me ucutkaju time nece, au contraire, sto bi rekao Del Boy.

 

A to sa moderacijom je jedna fingirana i ne narocito mudra (dugorocno gledano) forumska sutka da se oteraju svi koji nisu na liniji. Tako da ne mislim da ne razumeju, vec imitiraju sefove sa viskom hormona (‘oce to ponasanje da se primeti i u korporativnom okruzenju) i onog dramosera i ovima sto vezbaji disciplinu kicme.

 

Zao mi ljudi koji su taoci toga, da su bar u poziciji Hrvata, pa da se kaze ko ih ... sisa. 

Samo sto na kraju najeba Beonegro i to sa zakasnjenjem. Nije izdrzao da ne odgovori na konstantne provokacije. Naravno provokator ostao čak i bez opomene. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, laki perkos said:

Samo sto na kraju najeba Beonegro i to sa zakasnjenjem. Nije izdrzao da ne odgovori na konstantne provokacije. Naravno provokator ostao čak i bez opomene. 


Steta za njega, no Boze moj vratice se. Nisam videla razloga da se iznervira toliko, no zivi smo ljudi, ne mogu ja odluciti sta ce koga da isprovocira.
 

A realno mislim da ni ti mene nisi razumeo, inace bi shvatio da u tom postu pise da postoji mnogo toga sto i mene provocira u pisanijama (sto narod kaze kad ti se stisne zeludac) koje procitam, pa se trudim da makar da formulisem tako da kazem sta mislim,  a da ne zapljunem licno, pa ko shvatio, shvatio.

Da sumiram pojam provokacija se ovde koristi u pogresnom smislu. Ono ko kad se ocesu u prolazu i kazu s’a me gledas. I za stavove koji kolidiraju. Ali svakom svoj izbor.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:


Steta za njega, no Boze moj vratice se. Nisam videla razloga da se iznervira toliko, no zivi smo ljudi, ne mogu ja odluciti sta ce koga da isprovocira.
 

A realno mislim da ni ti mene nisi razumeo, inace bi shvatio da u tom postu pise da postoji mnogo toga sto i mene provocira u pisanijama (sto narod kaze kad ti se stisne zeludac) koje procitam, pa se trudim da makar da formulisem tako da kazem sta mislim,  a da ne zapljunem licno, pa ko shvatio, shvatio.

Da sumiram pojam provokacija se ovde koristi u pogresnom smislu. Ono ko kad se ocesu u prolazu i kazu s’a me gledas. I za stavove koji kolidiraju. Ali svakom svoj izbor.

u svakom komentaru ima i malo provokacije ali postoje i komentari koji su tu i ne brisu se a 100% su provokacija sa ciljem da neko kao Beo žešće reaguje pa onda dobije kaznu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...