Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

2 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

Nemoj da me držiš za reč, ali mislim da austrougarska carevina ne postoji, sad su tu dve države, jedna je Austrija, druga je Madjarska, a verovatno bi postojao nekii modalitet, jer kad vidiš Ovaj Članak 

 

ne bude ti dobro, kad vidiš, kako država ozbiljna jedna (u ovom slučaju austrija) koja se pre 100 i više godina u krvi ugušila, ispunjava svoje medjunarodne obaveze iz perioda  iz perioda dok su bili okupatori pod imenom Austro-ugarska.

I treca je Ceska Republika! Prema tome to su sada tri drzave! 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darth Bane said:

Ne- Slovacka nije bila vazna . To je bila triparitatna monarhija: Austrija, Madjarska i Ceska! 

Opa, od kad to?

Austro-Ugarska monarhija je bila kolika ja znam dualna monarhija, od kada je nastala, pa do raspada 1918. Bilo je ideja da se formira treći deo, a jedan od zagovornika je bio i Franc Ferdinand, verovatno pod ženinim uticajem, ali to nikada nije sprovedeno, a pitanje je da li bi ikada i bilo sprovedeno.

Edited by Don Laki Juan
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Laki Juan said:

Opa, od kad to?

Austro-Ugarska monarhija je bila kolika ja znam dualna monarhija, od kada je nastala, pa do raspada 1918. Bilo je ideja da se formira treći deo, a jedan od zagovornika je bio i Franc Ferdinand, verovatno pod ženinim uticajem, ali to nikada nije sprovedeno, a pitanje je da li bi ikada i bilo sprovedeno.

Ceska je bila ravnopravna sa Austrijom i Madjarskom. 

Link to comment
Share on other sites

Znam ja koliko je ozbiljna bila K&K monarhija. I po pitanju pedantnosti birokratskog aparata i po pitanju terora nad Srbima.

Poenta je da  crkvena imovina na području Boke i Budve nema nikakve veze sa državom Crnom Gorom.

Lakše je sa Crnog Gorom povezati crkvenu imovinu iz delova Metohije, nego ovu iz Budve i Boke.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pavijan2 said:

Znam ja koliko je ozbiljna bila K&K monarhija. I po pitanju pedantnosti birokratskog aparata i po pitanju terora nad Srbima.

Poenta je da  crkvena imovina na području Boke i Budve nema nikakve veze sa državom Crnom Gorom.

Lakše je sa Crnog Gorom povezati crkvenu imovinu iz delova Metohije, nego ovu iz Budve i Boke.

 

 

 

ako znaš, šta ti je onda teško da u glavi povežeš, da možda onda postoje i neki papiri kako je to gradjeno za vreme Austrougarske, pa da će se na osnovu toga raditi?  Kao što se dan danas u bosni rade zemljišne knjige na osnovu papira i dokumentacije austrugarske države.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

Sve to govori o apsurdnosti pokušaja osnivanja partijske crkve pomoću nečega što se zove " Zakon o slobodi veroispovesti".

 

kao što pisaše ovde ljudi (he-he JA) crkva je samo zgrada, a vera i religija je nešto što u srcu nosiš... al dobro, sve je to u duhu Turbo Pravoslavlja.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

nadam se da nisi u njemu prepoznao, "ortodoksnom vagantu", istinitog čuvara vere i religije  :smiley33:

EObD2xYXUAAkC_z?format=jpg&name=large

 

omašio si ceo fudbal.

al kad bi trebao da biram, pre bi tog šarenog izabrao umesto ovog:

res_50b3055f6360abecdcc23ae3a828ccfa.jpg

 

 

 

 

i još jedna stvar:

Manastir-Svete-Petke-Pet-Jezera-Vasilije



a s druge strane,  ko je verni i ko veruje, ovih likova se grozi, bar se nadam.  i sa prve i sa druge i sa treće slike i ovi likovi su na kraju krajeva nebitni.  Trebao bi da je jedan Bog (da samo je jedan Jimi Hendriks), a gde ćeš ploče da mu slušaš (u kojoj crkvi ćeš da se moliš) je nekako nebitno.  Barme po meni.


ps. dužan si nam iskustva iz Boke za novu godinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stoned Laki21 said:

 

omašio si ceo fudbal.

al kad bi trebao da biram, pre bi tog šarenog izabrao umesto ovog:

res_50b3055f6360abecdcc23ae3a828ccfa.jpg

 

 

 

 

i još jedna stvar:

Manastir-Svete-Petke-Pet-Jezera-Vasilije



a s druge strane,  ko je verni i ko veruje, ovih likova se grozi, bar se nadam.  i sa prve i sa druge i sa treće slike i ovi likovi su na kraju krajeva nebitni.  Trebao bi da je jedan Bog (da samo je jedan Jimi Hendriks), a gde ćeš ploče da mu slušaš (u kojoj crkvi ćeš da se moliš) je nekako nebitno.  Barme po meni.


ps. dužan si nam iskustva iz Boke za novu godinu.

1) Nisam vernik

2) Nisam ja bio u Kotor, najstariji sin sa devojkom. Bilo je lepo, dobra muzika, dobar provod...ja sam bio nekoliko 'iljada kilometara dalje.

 

P.S. Woodoo child.....   nisam omašio fudbal, postavio sam pitanje. :64:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

pametni ljudi,  neće valjda narod po ovom mrazu u vodu da nagonjaju.

p.s

ima ova Ristova od prošle godine

83206331_10218585574182691_8816823399121

a to je da im se ne nakvase jajca:classic_tongue:  terao bi i miraš i milo no nemaju koga

 

 

Edited by laki perkos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

P.S. Woodoo child.....   nisam omašio fudbal, postavio sam pitanje. :64:

 

Ateisten Banditen,  to sam ti ja.  zabole me ćoše i za jedne i druge  i najsrećniji bi bio kad ne bi postojali ni jedan ni drugi.

ovo ti je rat gde ja dobijam sigurno, jer će neko od njih izgubiti.  Kad bi bilo što više žrtava to bi bilo milina.


Za omladinca te i pitam,  jer tad kad smo se dopisivali, bila je neka antisrpska histerija, maltretiraju ih po graničnim prelazima i šta smo sve slušali i čitali tada  iz domaćih "medija".

3 minutes ago, laki perkos said:

a to je da im se ne nakvase jajca:classic_tongue:  terao bi i miraš i milo no nema koga

 

 

 

kod mene su plivali neki navijači, kriminalci i secikese...  retko si mogao videti poštenog čoveka na slikama, al bez zajebancije.  Sve u organizaciji navijačkih grupa, a pomogli crkva i opština.

Stvarno jako jako tužno je to bilo, bar za mene.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Ateisten Banditen,  to sam ti ja.  zabole me ćoše i za jedne i druge  i najsrećniji bi bio kad ne bi postojali ni jedan ni drugi.

ovo ti je rat gde ja dobijam sigurno, jer će neko od njih izgubiti.  Kad bi bilo što više žrtava to bi bilo milina.


Za omladinca te i pitam,  jer tad kad smo se dopisivali, bila je neka antisrpska histerija, maltretiraju ih po graničnim prelazima i šta smo sve slušali i čitali tada  iz domaćih "medija".

samo se ti informiši iz domaćih medija pa ćeš daleko da doguraš!

 

5 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Ateisten Banditen,  to sam ti ja.  zabole me ćoše i za jedne i druge  i najsrećniji bi bio kad ne bi postojali ni jedan ni drugi.

ovo ti je rat gde ja dobijam sigurno, jer će neko od njih izgubiti.  Kad bi bilo što više žrtava to bi bilo milina.


Za omladinca te i pitam,  jer tad kad smo se dopisivali, bila je neka antisrpska histerija, maltretiraju ih po graničnim prelazima i šta smo sve slušali i čitali tada  iz domaćih "medija".

 

kod mene su plivali neki navijači, kriminalci i secikese...  retko si mogao videti poštenog čoveka na slikama, al bez zajebancije.  Sve u organizaciji navijačkih grupa, a pomogli crkva i opština.

Stvarno jako jako tužno je to bilo, bar za mene.

rekoh već ovi miraševi svi gospoda čistih ruku i naprednih shvatanja pa gde oni da se kupaju u ladnoj vodi. To je ološ i velikosrbe predviđeno

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stoned Laki21 said:

Za omladinca te i pitam,  jer tad kad smo se dopisivali, bila je neka antisrpska histerija, maltretiraju ih po graničnim prelazima i šta smo sve slušali i čitali tada  iz domaćih "medija".

Ništa od toga...sve je bilo normalno, ali i tajming mu je bio takav. Prolazio je svojim autom kroz "kritična mesta" duboko u noć, a na granici normalno i bez zadržavanja.

 

P.S. O ovom šarenom, do skora mom sugrađaninu, nemam mnogo toga da kažem...nisam u toj priči. Ovog Miraša, sa zadovoljstvom bih ritao u doope od Ade Bojane do Prevlake...ne znam zašto, ali merak mi, čini mi se mnogo pogan čovek. Ustvari...nema ni č. od čoveka. Gledah, doduše, propagandu protiv njega, srpski mediji, udario neku babu, pa kaže nije, kaže draže mu što su nas pobedili u rukometu nego da su osvojili EP, kaže još da je Srbija izvršila genocid nad CG 1918-1920, otvoreno poziva na oduzimanje ovih zgrada (koje ti navodiš) i davanje kako se već zovu, a najgrđi mi je snimak sa Cetinja gde u kameru bleji i viče "Kev će da padne, krv će da padne"...e "moje" svešteno lice i "WBožji čoveku"....mrš govedo. Eto, mediji su izvšili uticaj na mene...zaveli me.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

Ništa od toga...sve je bilo normalno, ali i tajming mu je bio takav. Prolazio je svojim autom kroz "kritična mesta" duboko u noć, a na granici normalno i bez zadržavanja.

 

P.S. O ovom šarenom, do skora mom sugrađaninu, nemam mnogo toga da kažem...nisam u toj priči. Ovog Miraša, sa zadovoljstvom bih ritao u doope od Ade Bojane do Prevlake...ne znam zašto, ali merak mi, čini mi se mnogo pogan čovek. Ustvari...nema ni č. od čoveka. Gledah, doduše, propagandu protiv njega, srpski mediji, udario neku babu, pa kaže nije, kaže draže mu što su nas pobedili u rukometu nego da su osvojili EP, kaže još da je Srbija izvršila genocid nad CG 1918-1920, otvoreno poziva na oduzimanje ovih zgrada (koje ti navodiš) i davanje kako se već zovu, a najgrđi mi je snimak sa Cetinja gde u kameru bleji i viče "Kev će da padne, krv će da padne"...e "moje" svešteno lice i "WBožji čoveku"....mrš govedo. Eto, mediji su izvšili uticaj na mene...zaveli me.

kad ne pratiš prave medije ove bebine, tamo bi sve bilo idealno i miraš i milo i brat im vučić 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Ništa od toga...sve je bilo normalno, ali i tajming mu je bio takav. Prolazio je svojim autom kroz "kritična mesta" duboko u noć, a na granici normalno i bez zadržavanja.

 

P.S. O ovom šarenom, do skora mom sugrađaninu, nemam mnogo toga da kažem...nisam u toj priči. Ovog Miraša, sa zadovoljstvom bih ritao u doope od Ade Bojane do Prevlake...ne znam zašto, ali merak mi, čini mi se mnogo pogan čovek. Ustvari...nema ni č. od čoveka. Gledah, doduše, propagandu protiv njega, srpski mediji, udario neku babu, pa kaže nije, kaže draže mu što su nas pobedili u rukometu nego da su osvojili EP, kaže još da je Srbija izvršila genocid nad CG 1918-1920, otvoreno poziva na oduzimanje ovih zgrada (koje ti navodiš) i davanje kako se već zovu, a najgrđi mi je snimak sa Cetinja gde u kameru bleji i viče "Kev će da padne, krv će da padne"...e "moje" svešteno lice i "WBožji čoveku"....mrš govedo. Eto, mediji su izvšili uticaj na mene...zaveli me.

 

 

diskutabilno.

Ovaj tvoj je preporučivao deci i odraslima da čitaju Veliku Srbiju i da veruju vojvodi od kašike zardjale... nem tu meni neke razlike tipa:  od čega želiš da umreš? Od raka ili od side?  da ti sečem Levu il Desnu nogu...  to su ti odabiri i poredjenja.

Link to comment
Share on other sites

Cilj ove operacije sigurno nije formiranje autokefalne CPC, je ne postoji potencijal za to, moras da imas svestenstvo, bogoslovije, prave vjernike, jer ko je pravi vjernik ne moze sebi da dopusti da neko krstava i sahranjuje clanove njegove familije nije priznato svesteno lice.

To je kao da ides kod nekog nadri-doktora da se lijecis, umjesto kod pravog.

Mislim da je krajnji cilj prelazak crnogoraca u katolicanstvo. Oni ce da dovedu prave popove i uspostave infrastrukturu, poslije nekog prelaznog perioda za koji Miraš treba da odradi prljavi posao, kapu ce lako da zamijeni.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

. nem tu meni neke razlike tipa:  od čega želiš da umreš? Od raka ili od side?  da ti sečem Levu il Desnu nogu...  to su ti odabiri i poredjenja.

Pa sad mislim da postoji velika razlika....ako ne zbog tebe, ono zbog sela :77:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...