Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

2 hours ago, Plavi Golub said:


Zasto onda nije uradio odmah kad su se odvojili nego je cekao preko deset godina? On sam je svestan da mu stanovnistvo kako god se deklarisalo ima taj dualni identitet. Koliki god da je lopov u regionalnoj politici je imao najmanje faulova od svih politicara i zadrzao makar na povrsini odredjeno vaspitanje u javnom obracanju susednim drzavama i narodima. Dok ostali ne mogu da se osveste jesu li u rijalitiju ili na funkciji. A o nazivanju susednih naroda svakakvim imenima zbog pola procenta rejtinga da ne pricam.

 

Amerikanci i NATO zaokruzuju celu jadransku obalu pod svojom kontrolom. I odmah frka. Bilo je vec par incidenata po mustri sluzbi. 
 

Kome god secanje dobacuje malo dalje ovakvih stvari se seca od ranije. Cak nisu ni kreativni da osmisle nesto novo. Jos malo ce prepisivati i parole od ranije.

Pa onaj cirkus u Makedoniji. 


Zivo me zanima hoce li SPC odrzati vezu za Vaseljenskom patrijarsijom, posle ovoga sto je RPC uradila zbog Ukrajine.

 

Neka sam i neozbiljna moje misljenje je da se ovo ne bi desilo da je SPC drzala low profile u Crnoj Gori. Ironicno je da bi to bilo u interesu stanovnistva dole.

 

Zasto Milo ovo nije uradio odmah? Za ovako nesto treba vreme, to je proces koji ne moze preko noci da ide.

Moze neko da bude vernik ili ne, ali kada se govori o crkvi, neka pravila postoje. Da li se nekome svidjaju ili ne, ona postoje. Sa stakovista tih pravila, CPC je sekta na cijem celu je Miras Dedajic koji je rascinjen. To je cinjenica koja nema veze sa tim kakav je Amfilohije, kakav kriminal je u SPC...

Kako ce se SPC odnositi u buducnosti prema Vaseljenskoj patrijarsiji je veliko pitanje. Vaseljenska je priznanjem UPC prekrsila sve kanone. Sem Grcke pravoslavne crkve koliko se secam, nijedna pravoslavna crkva nije priznala UPC i protiv je tog cina. Alo, zato je Bajden aplaudirao tom priznanju uz par bljutavstina. 

U to grmu i.lezi zec, pa se moze ocekivati nesto slicno u Crnoj Gori i Makedoniji.

Milo nije pisao uz vetar i zato opstaje. Nebitno je sve ostalo.

Da li ima.nase krivice u tome sto formiranje crnogorskog nacionalnog bica kao svoju konstantnu ima protivljenje svemu sto ima veze sa Srbijom? Verovatno ima i to je posluzilo kao katalizator. No, sve ovo bi se desilo pre ili kasjije, nevezano za srpsku politiku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SamoFlacko said:

Proglasise policajca, koji je dao otkaz jer nece da bije svoje sugradjane, herojem. Nude mu svi pare, da mu pomognu, traze ziro racun. Pojavio se coek na tv-u, kaze da ne podrzava odluku vlade, da je i sam veliki vjernik.
Inace, tukao zenu, izbacio i nju i bebu na ulicu, njoj pokrao ustedjevinu, ostavio ih bez centa.
Jos jedan heroj. Vjernik.

 

1 hour ago, laki perkos said:

Kako je kao takav radio u policiji?  Ili su.mozda Milovi policajci svi sa nekim dosijeom, ucenjeni da tuku narod u svestenike pa ako odbiju odmah ide u javnost da su loši momci.

 

Pa neće biti tako, baš. Njegova supruga se razvela od njega, otišla u Zemun da živi, podnela prijavu protiv njega koja je odbačena. Potraživala je 9 hiljada i nešto eura za uloženo u gradnju zajedničke kuće. Gde je dokazano da je tukao ženu, da je izbacio iz kuće i pokrao joj ušteđevinu. Šta kažu društvene mreže ? Istina, video sam samo tu prijavu, koja je odbačena, dokumentovano, ostalo nisam. Ako ima šta objavite, a ne samo rekla-kazala i navodite vodu na vašu vodenicu, odnosno stav koji želite podržati.

 

Niti je on svetac, samim tim što je nosio uniformu, niti je zločinac ako se razveo od žene. Bolje zdrav razvod nego netdrav brak. Na osnovu čega ti @SamoFlacko tvrdiš da je izbacio ženu, opljačkao je ostavio bez centa. Tabloidi, k'o tabloidi...isto su sranje i u SRB i u CG.....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, berti said:

Sa stakovista tih pravila, CPC je sekta na cijem celu je Miras Dedajic koji je rascinjen. To je cinjenica koja nema veze sa tim kakav je Amfilohije, kakav kriminal je u SPC...


Svaka nova Crkva nastala iz neke druge je uvek bila jeres i sekta, srećom pa danas istrebljenja jeretika do smrti nisu u modi... uostalom kako su protestanti tretirani u 15. veku (hint npr. Jan Hus) nego kao jeretici, pa eto sad ih ima skoro milijarda i niko ih ne naziva sektom. Organizovana religija i nije ništa drugo do masovne sekte. Ako narod u CG/Ukrajini želi svoju crkvu (pa makar to bilo i iz očigledno političkih razloga), who the fuck je Pukovnik Amfilohije da im to brani?

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Eddard said:


Svaka nova Crkva nastala iz neke druge je uvek bila jeres i sekta, srećom pa danas istrebljenja jeretika do smrti nisu u modi... uostalom kako su protestanti tretirani u 15. veku (hint npr. Jan Hus) nego kao jeretici, pa eto sad ih ima skoro milijarda i niko ih ne naziva sektom. Organizovana religija i nije ništa drugo do masovne sekte. Ako narod u CG/Ukrajini želi svoju crkvu (pa makar to bilo i iz očigledno političkih razloga), who the fuck je Pukovnik Amfilohije da im to brani?

Slazem se ali koji narod to zeli?Za narod u Ukrajini ne znam ali u CG CPC je cisto politicki projekat koji u narodu nema skoro nikakvo uporiste.

2 minutes ago, Zvezdarac said:

 

 

Edited by Zvezdarac
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Ne, ovaj sto voli da tuži po forumima:

 


Iju, stiglo mi na gmail ničim izazvano, srećom pa je Google prepoznao kao spam.

 

Jel to exB92 malo prodao naše mailove?

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

U ovoj situaciji i za ovu temu totalno je nevazno sta mislimo o crkvi i popovima, ko je i sta je onaj pandur, ko je ateista a ko vernik, da li placaju porez, ko ce prvi kupiti novi audi... poenta je da li je zakon koji je Milo doneo i potpisao legitiman i u skladu sa Ustavom ili ne, to jest da za cilj ima otimacinu verskih objekata i slabljenje SPC na prvom mestu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spontano okupljanje naroda u CG,  naslov koji se  provlaci po portalima…….

Ko jos veruje u ta sranja o spontanom okupljanju, spontanom dogadjanju naroda, narocito na ovim nasim prostorima.

Cim nekome od ovih gore nesto ne odgovara, odmah spontano okupljanje.Mislim da ce se ta matrica ponavljati jos par decenija.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

Zasto Milo ovo nije uradio odmah? Za ovako nesto treba vreme, to je proces koji ne moze preko noci da ide.

Moze neko da bude vernik ili ne, ali kada se govori o crkvi, neka pravila postoje. Da li se nekome svidjaju ili ne, ona postoje. Sa stakovista tih pravila, CPC je sekta na cijem celu je Miras Dedajic koji je rascinjen. To je cinjenica koja nema veze sa tim kakav je Amfilohije, kakav kriminal je u SPC...

Kako ce se SPC odnositi u buducnosti prema Vaseljenskoj patrijarsiji je veliko pitanje. Vaseljenska je priznanjem UPC prekrsila sve kanone. Sem Grcke pravoslavne crkve koliko se secam, nijedna pravoslavna crkva nije priznala UPC i protiv je tog cina. Alo, zato je Bajden aplaudirao tom priznanju uz par bljutavstina. 

U to grmu i.lezi zec, pa se moze ocekivati nesto slicno u Crnoj Gori i Makedoniji.

Milo nije pisao uz vetar i zato opstaje. Nebitno je sve ostalo.

Da li ima.nase krivice u tome sto formiranje crnogorskog nacionalnog bica kao svoju konstantnu ima protivljenje svemu sto ima veze sa Srbijom? Verovatno ima i to je posluzilo kao katalizator. No, sve ovo bi se desilo pre ili kasjije, nevezano za srpsku politiku.


Moja poenta je da bi uz diplomatiju koja je izgleda strana rec za mnoge SPC sacuvala svoju pastvu, verovatno i objekte, ne bi unosila probleme u porodice koji nikome ne trebaju. 

 

Potpuno kratkovido bavljenje dnevnom politikom na osetljivom terenu. Da je tako lako presaltati pastvu na drugi racun, CPC bi to dosada uradila. 

Cak i ako hoce da se bave nekakvom politikom onda se gleda sira perspektiva i sta je optimalno za svoj narod na duzi rok, a ne sta je optimalno za drugog. One koji to pokusavaju proterava.

Ovi stariji sa foruma znaju sta su posledice Slobinog arogantnog i dziberskog dvojkiranja americkog ambasadora Cimermana, i cuvenog «malo morgen« na nekoj od onih rotirajucih sednica pred rat. Dakle vreme kad se rusi Berlinski zid, Evropa gilja ka Mastrihtu, a nas frajer lepo onu stvar Amerikancima, koju paru pucistima u ZND i gledaj gde smo trideset godina kasnije.

 

Desila bi se ta distinkcija i nevezano za srpsku politiku zato jer se oni prilagodjavaju globalnim promenama. A tu se cast izuzecima i politicari i narod globalnim promena prilagodjavaju kao jato gusaka u magli.
 

To sto se desava, desava se zbog globalnog pregrupisavanja na koje mi imamo uticaj reda velicine na minus beskonacno. Krao ili ne Djukanovic radi pametno za Crnogorce na dugi rok. Sacuvao ih je i onda kad se distancirao od Milosevica u drugoj polovini devedesetih. Njegovi potezi u tom smislu su vecinom reaktivni. Provokacije su uglavnom isle iz Srbije («Ja sam se opustio, a vi me nosite»  Seseljuga, zive vage ca 150 kila i sest policajaca preko granicnog prelaza )  i nazad od onih njihovih liberala.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

Kako moze da radi pametno za crnogorce ako krade, tj ako njih krade, ne krade on amerikance, nego crnogorce.

 

 

Gde si bio od 96-00? Ako si bio na Balkanu, a ne u Kanadi onda znas za odgovor ako hoces da ga prihvatis. Ako neces, slobodno zameni kanadskih -20C za onih ruskih -20C.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

 

Gde si bio od 96-00? Ako si bio na Balkanu, a ne u Kanadi onda znas za odgovor ako hoces da ga prihvatis. Ako neces, slobodno zameni kandskih -20C za onih ruskih.

 

Znaci pokrao ih je za njihovo dobro :cigar:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amigo said:

 

Znaci pokrao ih je za njihovo dobro :cigar:


Na Balkanu ne znam gotovo nijednog na ozbiljnoj funkciji bez prstiju u pekmezu. Ako ti znas, prosvetli me molim te.

 

Eno onih iz tvog kraja na sve tri strane. Naravno da to rade za narodno dobro, kako drugacije.

 

PS Jest bio Kostunica i to je kraj.

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Jedino dobro koje interesuje Mila je njegovo vlastito dobro...

Spasavao je on da izvinete uvek i samo njegovu g....u...

Sistem vladavine mu je identican kao Vucicev,s'tim sto je malo ineligentniji i malo manje egomanijak...

Cak bi se usudio reci da je sav sistem sa pritiskom na zaposlene u drzavnom sektoru,kupovinom glasova i ucenama Vucic kopirao od njega....

Jedino sto je olaksavajuca okolnost po Mila je da mu je opozicija skup dijabola prema kojoj ova nasa lici na vrhunske intelektualce...

Sto rece neki crnogorski pisac: opozicija za pozeleti...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Plavi Golub said:


Na Balkanu ne znam gotovo nijednog na ozbiljnoj funkciji bez prstiju u pekmezu. Ako ti znas, prosvetli me molim te.

 

Eno onih iz tvog kraja na sve tri strane. Naravno da to rade za narodno dobro, kako drugacije.

 

PS Jest bio Kostunica i to je kraj.

 

Ja nisam rekao da su pokradeni za njihovo dugorocno dobro. Milo je vjerovatno i rekorder. Toliko bogatstvo steci od 600.000 ljudi, malo veci grad, znaci da su gradjani Cren Gore najbrutalnije pokradeni.

Imam rodbinu u Podgorici i osim sto je lijepa klima, tamo sam i sluzio nekada JNA, pa znam, ne zive nista bolje od drugih republika. Mislim kako ko i lijepo je na moru, ali kokuzluk ili besparica su opste prisutni.

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mare80 said:

Jedino dobro koje interesuje Mila je njegovo vlastito dobro...

Spasavao je on da izvinete uvek i samo njegovu g....u...

Sistem vladavine mu je identican kao Vucicev,s'tim sto je malo ineligentniji i malo manje egomanijak...

Cak bi se usudio reci da je sav sistem sa pritiskom na zaposlene u drzavnom sektoru,kupovinom glasova i ucenama Vucic kopirao od njega....

Jedino sto je olaksavajuca okolnost po Mila je da mu je opozicija skup dijabola prema kojoj ova nasa lici na vrhunske intelektualce...

Sto rece neki crnogorski pisac: opozicija za pozeleti...


Znas kako sa AV u vladi Srbija je zimu 99/00 jedva pregurala na uvozu EE i uz rezerevne trafoe iz Pljevalja i Trebinja sa polupanim svim cvoristima prenosne mreze i stetom reda velicine milijarde dolara.

 

Za sistem unutra si u pravu, za globalno pozicioniranje CG i tajming nisi.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

 

Ja nisam rekao da su pokradeni za njihovo dugorocno dobro. Milo je vjerovatno i rekorder. Toliko bogatstvo steci od 600.000 ljudi, malo veci grad, znaci da su gradjani Cren Gore najbrutalnije pokradeni.

Imam rodbinu u Podgorici i osim sto je lijepa klima, tamo sam i sluzio nekada JNA, pa znam, ne zive nista bolje od drugih republika. Mislim kako ko i lijepo je na moru, ali kokuzluk i besparica


Dobro da ne pretvorimo u ovo u polemiku koja nece konvergirati, ne slazemo se i to.

 

2 minutes ago, mare80 said:

Za sistem i pricam...

Jasno je da u spoljnoj politici povlaci mudrije poteze od Srbije...

 

 
Pa ovo sto rade jeste zbog spoljne politike i mozda po koje fascikle sa u nekoj fioci. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:


Svaka nova Crkva nastala iz neke druge je uvek bila jeres i sekta, srećom pa danas istrebljenja jeretika do smrti nisu u modi... uostalom kako su protestanti tretirani u 15. veku (hint npr. Jan Hus) nego kao jeretici, pa eto sad ih ima skoro milijarda i niko ih ne naziva sektom. Organizovana religija i nije ništa drugo do masovne sekte. Ako narod u CG/Ukrajini želi svoju crkvu (pa makar to bilo i iz očigledno političkih razloga), who the fuck je Pukovnik Amfilohije da im to brani?

 

Da, ali to nije primenjivo na ovaj konkretan slučaj. 

 

Do skoro sam i ja gledao tako na stvari, ali onda mi je objašnjeno da Crnogoska Pravoslavna Crkva nije neka revolucionarna organizacija koja donosi nešto novo vernicima, već samo skup bivših popova SPC, a vođa joj je čovek koji je uspeo da bude izbačen iz SPC... Nijedna druga pravoslavna crkva je ne priznaje.

 

Da bi na kanonski način nastala CPC od SPC, potrebno je da Mitropolija crnogorsko-primorska zatraži autokefalnost od SPC.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...