Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

P. S. Recimo u jednom mestu vani bio je neki kao restoran brze hrane ciji su vlasnici bili neki Bosnjaci. Povremeno sam kupovao tamo cevape ili pecenu jagnjetinu, gulas i sl. Uvek sam im se obracao na engleskom i nikada nisam rekao da sam iz Srbije - i to iskljucivo zbog nekog mog unutrasnjeg osecaja stida zbog svega sto se desavalo 90-tih. Osecao sam nekakav "paketic na ledjima" o kome se govori da ga svaki Nemac oseca od '45 naovamo. Recimo takav osecaj i vid sucuti, gde u coveku proradi  savest i stid zbog zlocina pocinjenih i u njegovo ime, nisam primetio u Srbiji osim kod zaista veoma retkih pojedinaca, takvih nema vise od 5%.  

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, koca popovic said:

Brate, bas je jeftino. Ozbiljno mislim. Nego kad smo kod cijena koliko se krecu cijene smjestaja u HN (Igalo) ?

Zavisi odakle si. Iz perspektive ljudi koji tu žive i rade za 500 € i nije tako jeftino. 

 

14 hours ago, Kimmi said:

Nemam pojma, pogledaj booking.  

Ja već godinama idem na more isključivo maj, jun, septembar i oktobar. Van jula i avgusta je manja gužva na plažama i mnogo jeftiniji smještaj. Primjera radi ja sa porodicom često uzimam u Baru solidan apartman u kući sa bazenom i plaćam ga 25€ dnevno. Jul i avgust je to minimum 50€.

 

Mada meni je lako iz Podgorice, spojim petak ili ponedjeljak sa vikendom i mogu svako malo na more. Sa đecom je patnja sve preko 3 dana po plažama.

 

Jul i avgust su ok za mlađe ljude. Za familije sa malom djecom ja bih preporučio ako ikako može makar van termina 10 jul - 25 avgust.

 

Jul i avgust samo planina, tačnije Durmitor. Gore ima dosta ljudi vikendice iz Srbije i decenijama su ljeti na Žabljaku. Mada je na ŽB gro turista iz EU, tako da ne znam kakva je sezona gore. Idem sjutra pa ću vidjeti emoji16.png

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

Na Žabljak se ide krajem 7. mjeseca kad dozriju borovnice 😁

 

Ima i gore gužve, alternativa je Kolašin i Biogradska gora.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darth Bane said:

P. S. Recimo u jednom mestu vani bio je neki kao restoran brze hrane ciji su vlasnici bili neki Bosnjaci. Povremeno sam kupovao tamo cevape ili pecenu jagnjetinu, gulas i sl. Uvek sam im se obracao na engleskom i nikada nisam rekao da sam iz Srbije - i to iskljucivo zbog nekog mog unutrasnjeg osecaja stida zbog svega sto se desavalo 90-tih. Osecao sam nekakav "paketic na ledjima" o kome se govori da ga svaki Nemac oseca od '45 naovamo. Recimo takav osecaj i vid sucuti, gde u coveku proradi  savest i stid zbog zlocina pocinjenih i u njegovo ime, nisam primetio u Srbiji osim kod zaista veoma retkih pojedinaca, takvih nema vise od 5%.  

Brate nema ti cega da se stidis. Nisi ti nista lose uradio pa samim tim nemas razloga da te bude sramota za tudje zlocine. Treba da si ponosan na sebe i takve kao sto si ti , upravo si maloprije napisao ono sto je ispravno i vecina Bosnjaka ce te shvatiti kao dobrog covjeka. Izuzetak su oni Bosnjaci sto uzasne stvari dozivjeli,vidjeli. Ali ni takvi nisu svi mrzitelji, ali one sto dozivjeli uzasne stvari, treba ih shvatiti. To znam jer sam sretao i jedne i druge, one koji ne mogu da to zaborave i one koji su presli preko toga i idu dalje. Sljedeci put kad budes kupovao cevape kod njih slobodno im se obrati na nasem jeziku i iznenadit ces se.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Budha said:

Zavisi odakle si. Iz perspektive ljudi koji tu žive i rade za 500 € i nije tako jeftino. 

 

Na Žabljak se ide krajem 7. mjeseca kad dozriju borovnice 😁

 

Ima i gore gužve, alternativa je Kolašin i Biogradska gora.

Ma svjestan sam ja da za mnoge ljude kod vas je skupo, ja sm mislio iz moje perspaktive. Ovdje kod mene je sve daleko skuplje. Isto tako u Hrvatskoj je dosta skuplje. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, koca popovic said:

Ma svjestan sam ja da za mnoge ljude kod vas je skupo, ja sm mislio iz moje perspaktive. Ovdje kod mene je sve daleko skuplje. Isto tako u Hrvatskoj je dosta skuplje. 

 

Hrvatska je katastrofa jebena. Gledao neki dan opcije za ljetovanje s djevojkom i jeftinije bi nas ispalo 7 dana na Malti u finom hotelu sa sve letom iz Beca i nazad nego 7 dana u nekom prosjecnom apartmanu u Dalmaciji il Istri. Cijene u kaficima koje su kao u Austriji da i ne spominjem. Doduse meni nema na svijetu mora i obale kao u Hrvatskoj. U CG sam bio 2015. i nije mi se nimalo svidjelo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, koca popovic said:

Brate nema ti cega da se stidis. Nisi ti nista lose uradio pa samim tim nemas razloga da te bude sramota za tudje zlocine. Treba da si ponosan na sebe i takve kao sto si ti , upravo si maloprije napisao ono sto je ispravno i vecina Bosnjaka ce te shvatiti kao dobrog covjeka. Izuzetak su oni Bosnjaci sto uzasne stvari dozivjeli,vidjeli. Ali ni takvi nisu svi mrzitelji, ali one sto dozivjeli uzasne stvari, treba ih shvatiti. To znam jer sam sretao i jedne i druge, one koji ne mogu da to zaborave i one koji su presli preko toga i idu dalje. Sljedeci put kad budes kupovao cevape kod njih slobodno im se obrati na nasem jeziku i iznenadit ces se.

Odgovoricu na temi o Bosni.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Hrvatska je katastrofa jebena. Gledao neki dan opcije za ljetovanje s djevojkom i jeftinije bi nas ispalo 7 dana na Malti u finom hotelu sa sve letom iz Beca i nazad nego 7 dana u nekom prosjecnom apartmanu u Dalmaciji il Istri. Cijene u kaficima koje su kao u Austriji da i ne spominjem. Doduse meni nema na svijetu mora i obale kao u Hrvatskoj. U CG sam bio 2015. i nije mi se nimalo svidjelo. 

Koje lokacije u Hrvatskoj? Dubrovnik & Istra su preskupi ali središnji dio Dalmacije nije.

 

Što se kave tiče, ne znam za Austriju ali capucino je u Hrvatskoj od 1.5 do 2.5 € ovisno o lokaciji, isto je u CG. 

Prosječno pivo od 0.33 je od 2 do 3 € kao i u CG.

 

Dosta ljudi dođe u Budvu u 7. ili 8. mjesecu i gužve ih smore. 

 

Ako je cilj odmora chillanje po plaži CG i nije neka opcija osim možda otići na jug, Ulcinj i Velika plaža(12 km duga)...

 

Ko voli malo aktivniji odmor, planinarenje, obilazak spomenika, prirodne ljepote - CG je pun pogodak. 

Lovćen, Perast, Kotor, Durmitor, Prokletije, kanjon Tare, Lipska pećina, Niagara, Prčanj, Luštica Bay, Stari Bar, Ada Bojana, Skadarsko jezero, Rijeka Crnojevića, stari dio Cetinja, lijepi stari gradovi u HN, Budvi, Ulcinju, planinska jezera, kanjoni, itd, itd. - dosta toga za vidit u ovoj maloj zemlji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Budha said:

Koje lokacije u Hrvatskoj? Dubrovnik & Istra su preskupi ali središnji dio Dalmacije nije.

 

Što se kave tiče, ne znam za Austriju ali capucino je u Hrvatskoj od 1.5 do 2.5 € ovisno o lokaciji, isto je u CG. 

Prosječno pivo od 0.33 je od 2 do 3 € kao i u CG.

 

Dosta ljudi dođe u Budvu u 7. ili 8. mjesecu i gužve ih smore. 

 

Ako je cilj odmora chillanje po plaži CG i nije neka opcija osim možda otići na jug, Ulcinj i Velika plaža(12 km duga)...

 

Ko voli malo aktivniji odmor, planinarenje, obilazak spomenika, prirodne ljepote - CG je pun pogodak. 

Lovćen, Perast, Kotor, Durmitor, Prokletije, kanjon Tare, Lipska pećina, Niagara, Prčanj, Luštica Bay, Stari Bar, Ada Bojana, Skadarsko jezero, Rijeka Crnojevića, stari dio Cetinja, lijepi stari gradovi u HN, Budvi, Ulcinju, planinska jezera, kanjoni, itd, itd. - dosta toga za vidit u ovoj maloj zemlji.

 

 

Ako budem dolazio, mene i moju suprugu interesuje ovaj put samo kupanje, D vitamin i riba sa plodovima mora(orada,brancin lignje obozavam). Neki drugi put ce biti ovo sto si nabrojao.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, koca popovic said:

Ako budem dolazio, mene i moju suprugu interesuje ovaj put samo kupanje, D vitamin i riba sa plodovima mora(orada,brancin lignje obozavam). Neki drugi put ce biti ovo sto si nabrojao.

Neloša opcija je spomenuta Velika plaža i posjet Adi Bojani na ribu "Kod Miška".

 

Tu je i nudistička plaža ko voli 😁

 

Scena snimljena na toj plaži iz filma 'Lepota poroka'. 

 

Oko Budve najbolja opcija je plaža Jaz, gradske plaže budu krcate.

Edited by Budha
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Budha said:

Neloša opcija je spomenuta Velika plaža i posjet Adi Bojani na ribu "Kod Miška".

 

Tu je i nudistička plaža ko voli 😁

 

Scena snimljena na toj plaži iz filma 'Lepota poroka'. 

 

Oko Budve najbolja opcija je plaža Jaz, gradske plaže budu krcate.

Vidju nesoja dje ga grijeh cera!:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

290c5dd74a2070a8db334e0f27686814.jpg

Poslato sa MYA-L41 pomoću Tapatoka


Neka što sa 2% na 0.88% nego je iz USD prebačena u EUR valutu.

Spaić i Milatović sa Amerima i Francuzima odradili.

Baš dobra vijest za CG.

DPS i DF na bensedinima [emoji16][emoji16][emoji16]





Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, Budha said:

U Budvi se nastavlja hušačka politika od strane kriminalca Carevića i njegovih kerova 

 

5350921_img-3222_ls-s.jpg

 

Ovi su baš odlučili krasti i smrdit koliko mogu dok su na vlasti.

 

IN4S - jos jedan internet zmijarnik finansiran fsb novcem. 

Link to comment
Share on other sites

I tako, dok DPS i DF smrde jedni drugima (zamajavajući se srpsko je/crnogorsko je ping-pongom) a zajedno i jedni i drugi smrde normalnim ljudima, dve su stvari bitne:

1. Da sam se juče posle dugo, dugo vremena okupao na plaži Sveti Stefan kao i na Kraljičinoj plaži :s_d:

2. Napreduje se sa autoputem, štedi se kod vraćanja kredita, brojke ne lažu...

Sent from my phone using their app

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I tako, dok DPS i DF smrde jedni drugima (zamajavajući se srpsko je/crnogorsko je ping-pongom) a zajedno i jedni i drugi smrde normalnim ljudima, dve su stvari bitne: 

1. Da sam se juče posle dugo, dugo vremena okupao na plaži Sveti Stefan kao i na Kraljičinoj plaži s_d.gif

 

2. Napreduje se sa autoputem, štedi se kod vraćanja kredita, brojke ne lažu...

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

SNS i DPS mediji, mada je nejasno đe počinju jedni a đe drugi, sluđeše narod sa nacionalnim pričama. 

 

Meanwhile,

UK vlada zahvalila CG vladi zbog zaustavljanja šverca cigareta.

 

Dalje.... čini mi se da počinjemo da ličimo na državu[emoji116]

 

Ministarstvo unutrašnjih poslova formiraće posebnu Jedinicu za antikorupciju (JAK) koja će kontrolisati prihode službenika, njihov životni stil, ali i životni stil, prihode i imovinu njihovih bračnih i vanbračnih supružnika, djece, kao i osoba sa kojima su povezani, ali i testirati kolege na poligrafu ako bude potrebno.

 

Više izvora potvrdilo je “Vijestima” da se očekuje da ministar unutrašnjih poslova Sergej Sekulović na čelo JAK-a imenuje dugogodišnjeg policijskog funkcionera Predraga Tanjevića.

 

Jedan od sagovornika “Vijesti” objasnio je da se ta Jedinica formira kako bi se bavili tenderina, javnim nabavkama, imovinskaim kartonima policajaca...

 

Formiranje JAK-a predviđeno je novim Zakonom o unutrašnjim poslovima.

 

Takva jedinica prvi put se uvodi u Crnoj Gori, a službenici i Tanjević koji je predviđen za šefa JAK-a direktno odgovaraju ministru.

 

Sagovornik iz tog Vladinog resora objasnio je da će im zadatak biti da se bave antikorupcijom u MUP-u i Upravi policije.

 

On je kazao i da će, nakon provjera, a u slučaju da životni stil i imovina ne korenspodiraju sa stvarnom imovinom, JAK sprovoditi mjere i procesuirati takve pojedince. Takođe, provjeravaće tendere i zakonitost u sprovođenju istih. Kao jedan od instrumenata u svom radu imaće i poligrafsko testiranje policijskih službenika.

 

“Cilj uspostavljanja ove jedinice je čišćenje Uprave policije i MUP-a od korumpiranih i prljavih kadrova”, rekao je isti sagovornik.

 

Zakonom o unutrašnjim poslovima propisano je koji će sve mehanizmi biti na raspolaganju službeniku zaduženom za kontrolu rada u Ministarstvu i kontrolu imovine, prihoda i životnog stila policijskih službenika i njihovih porodica.

 

Osim toga, predviđeno je da kontroliše i službenike Ministarstva koji vrše poslove javnih nabavki i da nadzire sprovođenje zakona, ali i da jača integritet zaposlenih.

 

Ukoliko bude imenovan, Tanjevićevo zaduženje biće i da preduzima preventivne i operativne mjere i radnje na otkrivanju i suzbijanju krivičnih djela sa elementima korupcije i drugih oblika koruptivnog ponašanja službenika Ministarstva, izvršenih na radu ili u vezi sa radom, kao i da prevenira korupciju.

 

Nakon što ga imenuju na tu poziciju, dobiće ovlašćenja da ostvaruje uvid u spise, dokumentaciju i zbirke podataka koje u skladu sa svojim nadležnostima pribavlja, sačinjava ili izdaje Ministarstvo, privremeno oduzme dokumentaciju, predmete i druge stvari nastale u radu ili u vezi sa poslovima koji su predmet kontrole, koje su neophodne radi utvrđivanja činjeničnog stanja...

 

Takođe, moći će i da uzima izjave od službenika koji vrše poslove koji su predmet kontrole i drugih lica, zahtjeva od njih izvještaje u roku od pet dana, ukaže na utvrđene nepravilnosti i odredi rok za njihovo otklanjanje, ali i da naredi preduzimanje odgovarajućih mjera i radnji u roku koji odredi.

 

Propisano je i da je ovlašćen da inicira pokretanje krivičnog, disciplinskog ili prekršajnog postupka protiv službenika koji vrše poslove koji su predmet kontrole, obraća se tužilaštvu radi dobijanja podataka u vezi sa osumnjičenim, odnosno okrivljenim službenikom koji vrši poslove koji su predmet kontrole, u svim fazama krivičnog postupka.

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

337923e5507a90b0dcb36cd8c6dd0897.jpg

 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 8/20/2021 at 4:29 PM, Perkos2 said:

Ako su Hrvati oprostili ratnu prošlost don Milu sto bi sad razvlačili kosti nekog nesretnog rezerviste.

 

Nisu mu samo Hrvati oprostili ratnu prošlost. I Bošnjaci su uradili isto. Osim porodica žrtava i retkih NVO, slučajeve Deportacija i Bukovica više niko i ne spominje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...