Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

1 hour ago, LosmiSK said:

Volim tvoje upise,ali mislim da si ovde overate crnogorske glasace,veze oni nemaju sa zivotom, cak mislim da su gori od domacih...

 

Generalno je politicka pismenost biraca na Balkanu na prilicno niskom nivou,ali ne treba zaboraviti da u CG ni jedna politicka partija nije generisala nikada svoju politicku moc kao SNS kod nas..

DPS je i pre ovih izbora na kojima je porazen imao jako tanku vecinu u parlamentu,a prakticno od nezavisnosti,a bogami i pre toga opozicija u CG je imala ozbiljan broj poslanika ...

Kako ce se politicki zivot tamo odvijati,zavisi od dva faktora,hoce li danasnja vecina uspeti da ne ponovi greske srpske opozicije posle 5. oktobra i hoce li uspeti da kontrolise i po potrebi se konfrontira sa SNSovskim uticajem tamo...

Dakle,imaju jako ozbiljan posao ,a udarace ih sa dve strane, DPS aparat i vlast iz Beograda... ili su to ustvari dve strane istog novcica ... videcemo...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, LosmiSK said:

Volim tvoje upise,ali mislim da si ovde overate crnogorske glasace,veze oni nemaju sa zivotom, cak mislim da su gori od domacih...Niko me ne moze ubediti  u suprotno. DF ce pre ili kasnije preuzeti sve, ako im se ukaze bilo kakva sansa. Tesko je zamisliti da je njima interes CG ispred njegovih..ali ajde da vidimo.

Pitanje je i kako ce Krivokapic raditi u narednom periodu,za sada je njegov ton pomirljiv sto se dve strane tice itd

Koliki je uticaj MCP na njega koja ga je na celo liste DF i postavila?Docice i to na naplatu,kapela na Lovcenu itd,ceka se citanje Anfilohijevog amaneta

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.pobjeda.me/clanak/mandatar-i-korona-ako-imate-vjeru-necete-se-zaraziti-pricescem-istom-kasikom

Mandatar Zdravko Krivokapić kazao je da je koronu prebolio na nogama i da je to saznao kada je uradio test na antitijela. Izvinio se građanima što na sahrani mitropolita Amfilohija, koji je preminuo od posledica koronavirusa, nije nosio masku. Krivokapić tvrdi da sa pričešćem istom kašikom u sred pandemije "nema nikakvih problema".

Edited by tomas.hokenberi
Link to comment
Share on other sites

Boga mi udaraju fino Medojevic i Mandic po novoj vlasti. Podmazao ih je Milasin dobro, ne vjerujem da je ovo sto rade iz dana u dan besplatno. Mada sumnjam da je minuli rad u trajanju od 30 godina bio samo za platu. Teske ljige, bukvalno mi ne bi bilo zao da im neko pokuca na vrati i dobro izvuce usi. Sto ne bi bilo cudno jer ozbiljno dizu pritisak ljudima. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Daka Davidović, ratni profiter, jede govna i osniva stranku pred formiranje vlade. Tvrdi da su makar 3 ministra u njegovoj stranci, a Zdravko to demantuje.

 

Odobreno je juče na skupštini glasanje online za zaražene poslanike, što omogućava izbor vlade 02.12.

 

Čekamo taj dan i ako bude sve ok da se nazdravi.

 

Dritanu prijetio Keljmendijev klan. Sazvali su juče vanredni press zbog toga.

 

Naser Keljmendi nije za podcjenjivanje. Proglašen je najopasnijim stanovnikom Evrope za USA mislim 2012 godine. Stavljen na crnu listu uz pripadnike meksičkog kartela i bliskoistočne trgovce heroinom.

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/policija-u-bih-otkrila-keljmendijeve-veze-sa-bezbjednjacima-crne-gore/24622734.html

 

Toliko za ovo uključenje....

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Perkos2 said:

Bozović koji je nakon promene barem 5 stranaka konačno dobio mesto ambasadora "uvredio" je odlazeću vladu CG zato što je pohvalio odluku od pre 102 godine da se CG ujedini sa Srbijom u Kraljevinu SHS

Prvo nije uvrijedio odlazeću vlast nego dostinu u Crnoj Gori. Crna Gora je morala kao neko ko je bio na strani sila pobjednica ući u Jugoslaviju pod svojim imenom, a ne u okviru Kraljevine Srbije, a detronizacija Petrovića svakako nije oslobađanje. Ne treba vam veći dokaz od toga na koju smo stranu bili od Mojkovačke bitke.

 

Među nama Crnogorcima, bez obzira pišemo li se nacionalno kao Crnogorci ili kao Srbi, Petrovići su jedina dinastija koju poštujemo kao našu!

 

Ako koga zanima nezavistan izvor oko PG skupštine....

https://history.state.gov/historicaldocuments/frus1919Parisv12/d372

 

Božović je ispao neprofesionalan. 

 

Al isto tako mislim da većini rasprave o temama kao što je PG skupština nisu od životnog značaja. Imamo mnogo bitnijih stvari da se bavimo od tumačenja istorije. Božović je budala i sve sem profesionaloni diplomata.

 

Za Beograd nadam se Miodraga Lekića da će da pošalju. Svakako će biti bolji ambasador od političkog direktora DPSa.

 

Prva posjeta će biti za Brisel, nakon toga Berlin ili Vašington. DPSu ostaje da hvata centriranja iz Beograda i da pokušava da diže tenzije par dana pred formiranje vlade.

 

https://www.facebook.com/1476851520/posts/10225098541198798/?sfnsn=mo

 

Vidim sprema se za sjutra scena dva... hitan sastanak. Ajde da vidimo dokle će da ih puste da se igraju.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Crni Bombarder said:

Videh onako "u prolazu" neku vest..mozes li reci o cemu se zapravo radi?

 

Otprilike kao sto kaze kimmi, mada ja ipak ovdje vidim i malo zacina odlazece vlasti. 

 

Uglavnom ima bitnijih stvari koje treba rijesavati. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kimmi said:

Prvo nije uvrijedio odlazeću vlast nego dostinu u Crnoj Gori. Crna Gora je morala kao neko ko je bio na strani sila pobjednica ući u Jugoslaviju pod svojim imenom, a ne u okviru Kraljevine Srbije, a detronizacija Petrovića svakako nije oslobađanje. Ne treba vam veći dokaz od toga na koju smo stranu bili od Mojkovačke bitke.

 

 

 

 

 

 

Ta odluka je doneta bez ikakvih ucena, terora i nasilja i sa ove distance se svakako moze diskutovati da li je moglo bolje baš kao i što je Srbija po mnogim Srbima trebala sama da nastavi kao pobednik a ne da se udruzuje sa gubitnicima. Na taj način svaku odluku Skupštine u Podgorici moze neko da osporava i kad ima većinu proglasi je kao štetnu. Ne ide to tako kako su milovi sledbenici umislili.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...