Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

6 hours ago, goldberg said:

DF moze da izvede vise biraca sa ovom ekstremnom retorikom koju su koristili, ali onda neka zaborave da iko moze zajedno sa njima osim Demokrata. 

 

Priznajem da nisam mnogo pratio predizbornu kampanju u CG, ali povremeno sam prelistavao portale i nisam primetio da je kod DF imala ekstremniji karakter nego inace i mislim da im je pravi potez isticanje Krivokapica a sakrivanje Mandica i Milacica. Cak bih rekao da je mnogo ekstremniji karakter imala kampanja DPS koja ocito ide na sve ili nista; dovoljno je samo baciti pogled na CDM videti sta govore Djukanovic, Markovic i njihovo trbuhozborenje kroz plejadu nizih izvrsilaca. Mislim da je DPS u velikom problemu, ali da li ce izgubiti vlast bumo vidli. 

Slazem se da je tamo opozicija tri nivoa ozbiljnija i daje siru i jasniju mogucnost izbora nego ovde. Verujem da cak i nece svi Srbi uz DF, bice dosta mladih uz URA i Demokrate. Dritan je meni licno najkul, cak i ispred Becica koji moze da bude pravi drzavnik, i Krivokapica koji je ozbiljan covek neukaljan aferama i najbolje ocenjeni crnogorski politicar prema poslednjim anketama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nikad do sad na izborima u CG nije odlučivalo opredeljenje gradana vec je mafija sve zrihtala kako ima odgovara. ono sto moji insajderi javljaju govori da ce se taj trend nastaviti posto mafija ne zeli da menja svog poslušnika nekim Dritanom ili Krivokapicem.

Link to comment
Share on other sites

Opozicija se uzda u uticaj crkve jer crkva definitivno "pogađa" jedan deo milovih glasača. E sad teško je odavde ocenjivati jer mi ne vidimo njihove medije pa da možemo da procenimo koliko se uopšte opozicija i crkva čuju tamo. To što se kod nas prenosi i kad pričaju viceve ne znači da su i tamo prisutni u medijima kao u Srbiji. U svakom slučaju imaćemo šta da pratimo u nedelju :)

 

Link to comment
Share on other sites

Bice ovo zanimljivi izbori...

Po nekim ispitivanjima javnog mnjenja i anketama gotovo je sigurno da ce bilo koja stranka lagodno formirati skupstinsku vecinu...

Sve ce najvise zavisiti od toga kako na izborima prodju URA i SDP...

Oni ce verovatno biti ti koji ce odlucivati o izgledu buduce vecine...

Ukliko DPS bude potrebni odbornici manjina i SDP za formiranje vecine stvari ce verovatno glatko ici,medjutim ako im bude potrebno jos mandata to moze biti problem...

Ukoliko DF+Demokrate+URA budu imali vecinu za formiranje vlade,uz nekakvo natezanje verovatno bi je i formirali,medjutim ako im budu potrebni mandati manjinskih stranaka i SDP to takodje za njih predstavlja problem...

Blizi sam uverenju da je URA bliza opozicionom bloku dok SDP naginje DPS...

Ce vidimo,ovo je verovatno najveci izazov za Djukanovica od kada je na vlasti...

Link to comment
Share on other sites

SDP je sigurica za vladara, to mu je najveci adut. 

 

Malo ga je uzdrmala crkva ali vjerujem da ce uciniti sve sto je potrebno da se ostane na vrhu jos samo ovaj put. 

 

Uostalom za njega ovo nije samo borba za vlast vec i za slobodu. On i njegova familija, tajkuni, funkcioneri i direktori su toliko pokrali ovu drzavicu da bi se gubitkom vlasti razbjezali ko nacosi nakon drugog svjetskog rata. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Magia said:

 

Da, to sa mim stranicama je svojevrsni fenomen, vidim da se i stranica "Mosti od Terminatora" ukljucila u kampanju, iako je naravno "Spavas li mirno Prava strano istorije" vec odavno stekla kultni status i primat.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klotzen said:

Opozicija se uzda u uticaj crkve jer crkva definitivno "pogađa" jedan deo milovih glasača. E sad teško je odavde ocenjivati jer mi ne vidimo njihove medije pa da nmožemo da procenimo koliko se uopšte opozicija i crkva čuju tamo. To što se kod nas prenosi i kad pričaju viceve ne znači da su i tamo prisutni u medijima kao u Srbiji. U svakom slučaju imaćemo šta da pratimo u nedelju :)

 

https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/464355/media-centar-tvcg-izrazito-favorizovala-dps-tv-vijesti-imala-najizbalansiraniji-pristup

 

Otprilike ovako izgleda. DPS je preuzeuo potpunu kontrolu nad Javnim servisom 2018. Instalirali su svoje ljude u Savjetu i od tada je to klasicni aparat vlasti, a ne servis gradjana. Vijesti su jedini ozbiljan TV medij. Bave se mnogim skakljivim temama koje su bitne za javni interes. Davaju prostor svim opozicionim partijama. Neki im zamjeraju da najvise forsiraju URU, mozda ima istine, ali to ne mijenja cinjenicu da su glavni simbol otpora na medijskoj sceni. Nova M je naslednik Pinka, dovoljno sam rekao.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Da, to sa mim stranicama je svojevrsni fenomen, vidim da se i stranica "Mosti od Terminatora" ukljucila u kampanju, iako je naravno "Spavas li mirno Prava strano istorije" vec odavno stekla kultni status i primat.

 Vratio se i "Stari liberal" nova stranica mu se zove "Splacinijada 2020"... 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2020 at 1:33 AM, goldberg said:

Ne vidim kako ce Djukanovic pasti nakon ovih izbora.

 

Opozicija tamo nije dovedena do unistenja kao u Srbiji, ali DPS je tamo tako uredio stvari da nemaju sansi da izgube.

 

Na proslim izborima DPS je dobio 41,41% ili oko 158 hiljada glasova. DF + Kljuc + Demokrate 41,38% ili skoro isti broj glasova. Sve ostalo su dobili saveznici DPS. SDP, SD i manjine ili oko 50 hiljada glasova.

 

DF moze da izvede vise biraca sa ovom ekstremnom retorikom koju su koristili, ali onda neka zaborave da iko moze zajedno sa njima osim Demokrata. Njima treba i SDP kao 2016. kada su zajedno osvojili 39 mandata (za vecinu je potrebno 41 mandat).

 

Sa druge strane, opozicija u Crnoj Gori je mnogo bolje organizovana od one u Srbiji. Nema koalicije 3-4 partijice koje nemaju nista zajednicko pa prospu 5% zajednickih glasova. Imas DF ako si prosrpski raspolozen, imas Demokrate kao siri front i imas URA za ljude koji ne piju nacionalisticku retoriku i okrenuti su borbi za bolji zivot i protiv korupcije.

Ključ ovih izbora su SDP i SD. Navodno su oko cenzusa i jedni i drugi, s tim što je SD strogo klijentelistička strančica, te su veće šanse da ostanu ispod 3 posto. SDP je izgubio neki deo svojih tradicionalnih glasača koji je pobegao URI pošto su od glumljenja opozicije DPS-u prešli u očijukanje s njima, te je mnogo verovatnije da će zakopati ratne sekire ako pređu cenzus nego što će pristupiti opozicionoj grupaciji. Ukoliko se desi čudo da i jedni i drugi budu tik ispod cenzusa, Milo nema teoretske šanse da formira Vladu.  DPS- u je evidentno pala popularnost (moraće da kradu i rukama i nogama ) to čak ni CEDEM koji je blizak vlastima ne krije u onoj proceni, biće ovo baš izjednačeni izbori nalik onim predsedničkim između Lekića i Vujanovića.

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/vesti/drustvo/protestna-voznja-krenula-beogradom-medu-njima-danilo-vucic/?ref=fbnova&fbclid=IwAR281EH6tso6HKotwNl2e3SQ-Hro8TJJ1TVylUOblwrzBPCMAvIx0TE1_GY

 

ma da ... nisu litije i sve drugo organizovano iz Beograda...

 

EU se pokazala na primeru Srbije i Belorusije...    Potpuno isti nacin izbora,  potpuno isti protesti i potpuno ista reakcija vlasti i policije nad narodom...   Za Srbiju ni reci a za Belorusiju najgore...

 

  U prevodu ..  u zemljama kao sto su ove nase su Milo i Vucic.  I obojica su tu zato sto im odgovaraju.. i bice tu dok im budu odgovarali....  tako je i sada sa Crnom Gorom... Ako im Milo jos treba ( a mislim da ce im jos neko vreme trebati - i zbog Rusije i zbog Srbije )  ostace i dalje  na vlasti..  A ovo sto AV burgija tamo samo ce pomoci tome da EU digne ruke od njega

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kosjan Willavić said:

Ključ ovih izbora su SDP i SD. Navodno su oko cenzusa i jedni i drugi, s tim što je SD strogo klijentelistička strančica, te su veće šanse da ostanu ispod 3 posto. SDP je izgubio neki deo svojih tradicionalnih glasača koji je pobegao URI pošto su od glumljenja opozicije DPS-u prešli u očijukanje s njima, te je mnogo verovatnije da će zakopati ratne sekire ako pređu cenzus nego što će pristupiti opozicionoj grupaciji. Ukoliko se desi čudo da i jedni i drugi budu tik ispod cenzusa, Milo nema teoretske šanse da formira Vladu.  DPS- u je evidentno pala popularnost (moraće da kradu i rukama i nogama ) to čak ni CEDEM koji je blizak vlastima ne krije u onoj proceni, biće ovo baš izjednačeni izbori nalik onim predsedničkim između Lekića i Vujanovića.

 

Mislim da je obrnuto, da su vece sanse da SDP ostane ispod 3%.

 

SD ni nema glasace, svi njihovi glasaci su pozajmljeni od DPS i za njih ce glasati svi zaposleni u drzavnim preduzecima koji su vezani za tu stranku.

 

SDP ima glasace, to su crnogorski nacionalisti kojima je dosta korupcije i afera koje se vezuju za rezim Mila Djukanovica. Prosli put su dobili nesto vise od 20 000 glasova, sada im predvidjaju pad i veliko je pitanje da li ce preci cenzus.

 

DPS ce imati ispod 40% samo zato sto je pozajmio SD svoje glasove, inace je to ista stranka.

 

Dve stvari idu u prilog opoziciji - vise nema rasutih glasova (11 lista, od toga 5 manjinskih, DF, Demokrate, URA, SDP, DPS i SD) i podela medju albanskim i hrvatskim strankama, pa mozda neko od njih ne predje census. Ovo je za Srbiju nezamislivo, mi smo na izborima koje je najveci deo opozicije bojkotovao imali cak 21 izbornu listu. Takodje, stalno imamo desetak predsednickih kandidata, a Crna Gora je imala izbore sa 2 ili 3 kandidata.

 

Ocekujem da DPS dobije oko 34-35 mandata, lista oko DF 22-23,  Demokrate 13-14, URA 5, SD 2 i manjine ostatak.

Link to comment
Share on other sites

ne sumnjam da ce AV priskočiti sabratu iz CG nekom kvazi ekipom koja ce kao probati da izazove ustanak u CG. ako zatreba tu ce biti ipu braco ili sin dragan da stvar bude uverljivija. gledamo taj cirkus vec duze vreme ali dok ima publike koja se prima i aplaudira dotle ce i vladati i AV i don milo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, goldberg said:

 

Mislim da je obrnuto, da su vece sanse da SDP ostane ispod 3%.

 

SD ni nema glasace, svi njihovi glasaci su pozajmljeni od DPS i za njih ce glasati svi zaposleni u drzavnim preduzecima koji su vezani za tu stranku.

 

SDP ima glasace, to su crnogorski nacionalisti kojima je dosta korupcije i afera koje se vezuju za rezim Mila Djukanovica. Prosli put su dobili nesto vise od 20 000 glasova, sada im predvidjaju pad i veliko je pitanje da li ce preci cenzus.

 

DPS ce imati ispod 40% samo zato sto je pozajmio SD svoje glasove, inace je to ista stranka.

 

Dve stvari idu u prilog opoziciji - vise nema rasutih glasova (11 lista, od toga 5 manjinskih, DF, Demokrate, URA, SDP, DPS i SD) i podela medju albanskim i hrvatskim strankama, pa mozda neko od njih ne predje census. Ovo je za Srbiju nezamislivo, mi smo na izborima koje je najveci deo opozicije bojkotovao imali cak 21 izbornu listu. Takodje, stalno imamo desetak predsednickih kandidata, a Crna Gora je imala izbore sa 2 ili 3 kandidata.

 

Ocekujem da DPS dobije oko 34-35 mandata, lista oko DF 22-23,  Demokrate 13-14, URA 5, SD 2 i manjine ostatak.

Zaboravio sam da pomenem dve hrvatske liste, bilo bi sjajno kada bi HGI pala ispod 0, 35 posto jer bi to značilo jedan mandat manje za ekipu oko DPS - a.

Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2020 at 1:17 PM, Sprivel said:


Koga boli qrac za tog pijanog 5g antivaksera.

 

Boli Ramba.

 

Quote

Odlukom crnogorskih vlasti pevaču Vladu Georgievu zabranjen ulazak u Crnu Goru, a ovaj potez su osudile mnoge javne ličnosti, a među njima je i Antonije Pušić, poznatiji kao Rambo Amadeus.

 

https://nova.rs/zabava/showbiz/rambo-amadeus-o-zabrani-georgievu-da-ude-u-crnu-goru/

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Zaboravio sam da pomenem dve hrvatske liste, bilo bi sjajno kada bi HGI pala ispod 0, 35 posto jer bi to značilo jedan mandat manje za ekipu oko DPS - a.

 

Ja se ne bih iznenadio da obe hrvatske stranke dobiju po 0,35% I svaka po mandat. 

 

Mada, da se odma ogradim nisam pratio taj njihov sukob I raspad. Ipak ne mogu da se otmem utisku da ce obe hrvatske liste raditi za Mila.

 

Slazem se da je kljucno da li SDP I SD preci cenzus. SDP je koliko sam pratio, a nisam previse, po svim anketama iznad cenzusa. SD je po nekima iznad, po nekima ispod I rezultati im strasno variraju. Razlog tome je sto su oni izrazito klijentelisticka stranka. Imaju nekoliko preduzeca, ministarstava I tu bukvalno svi glasaju za njih. Plus ide ona klasicna kupovina glasova. Mislim da obe stranke prelaze cenzus.

 

SDP ce biti kljucan za formiranje vlade, a sa njima se ne zna, mogu I sa jednima I sa drugima, a najmanje mogu sa DF. U svakom slucaji ce biti skupi

Link to comment
Share on other sites

Tesko da mogu obje hrvatske stranke da predju cenzus. HGI je veliki broj glasova dobijao od strane glasaca DPS-a. Jedna od njih ce preci cenzus i dobiti mandat.

 

SDP ce sigurno preci cenzus, imaju oni dovoljan broj pristalica. Konjevic je dosta racionalan politicar, a Krivokapic nije toliko kompromitovan kao gotovo svi koji su bili na vlasti. Oni ce sa Milom gotovo sigurno, nece Draginja muza zakopati.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Vidim da je po vecini vas kljucan SPD... Sto se tice SDP-SD naravno da za obe stranke nema mesta u parlamentu ovoga puta. Juce se pojavila vest da su dve liste na preko 30 posto... Kljuc drzi Ura a ne SDP. Ako SD ostane ispod cenzusa ostace zato sto su umislili da su stranka a bili su bic u rukama DPS-a. SDP moze izvisiti za cenzus ukoliko URA prodje odlicno na izborima.Sta je to odlino za URU? Ne znam ni sam.Licno sam iznenadjen anketama koje govore da su na 6-7 posto. Odakle? Uzimaju malo Albancima malo toj mocvarnoj maticnoj SDP povrsini. Licno DPS procenjujem na 32-35 posto. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...