Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

8 minutes ago, Liska Manjina said:

Bukvalno sam ih pročitao, očekivano je sve to. Čudi me što je Bečić toliko oštro reagovao, očigledno da se Dritan previše zaigrao.

 

Ako neko obori ovu vladu verujem da ce osetiti posledice na izborima. Toliko godina se čekaju promene i sad se zbog par partijskih rešenja sve dovodi u pitanje.

 

Jedno je sigurno -  diktator je proslost. Ovo sto se sada desava je tipicna situacija u mladim demokratijama, igraci tek treba da se iskristalisu, previranja su deo tog procesa. Iako su proslogodisnji izbori vazni, ne moze sve da se promeni preko noci - "ne moze se carstvo zadobiti na duseku sve duvan puseci". Bitno da je konacno usvojen princip smenjivosti vlasti, a dug je put do prave demokratije, za koju drustvo u Crnoj Gori ipak ima veci kapacitet nego ovo u Srbiji, bez obzira na to sto je tamo religija veci faktor nego ovde.

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju Mitre, Milo je u sedlu. Ja dan danas ne vidim ko ce da ga skine na nepostednim izborima za predsednika Crne Gore. Milo ne pada na crkvi, ustolicenju, fo je agenda koja njega homogenizuje. On pada na jasnoj borbi protiv korupcije, kriminala. Zato mi Dritan nije jasan zasto preti da ce izaci iz kola koje ce se sasvim sigurno obrusiti na Mila po pitanju kriminala, korupcije, privatne drzave itd. 

Link to comment
Share on other sites

Dzaba svi naruceni jeftini novinski članci,dzaba kolumne i non stop gostovanja kod raznih "sarapa" istina se sakriti ne moze. Žulja ta istina poražene snage u CG i njihovu braću po kriminalu ali neće im galama po medijima i dr.mrezama vratiti Mila na vlast nikad. Crna Gora postaje drzava u kojoj se moraju poštovati Ustav i zakon i to će važiti za sve njene građane a nama ovde ostaje nada da će i ovde jednog dana biti tako nešto moguće.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sasa965 said:

Onda ćemo verovatno čekati kao Crnogorci 20-30 godina da ova vlast degeneriše potpuno i raspadne se.

Do tada ko živ ko mrtav.

Izbor je naš, kad se stekne dovoljno hrabrih i odlučnih za promene tad će se i dogoditi. Ili da čekamo ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da ćete morati baš toliko da čekate... uostalom, nije se ovaj vaš bolesnik toliko uzmuvao da spašava đukanovića samo zbog bizMis-kombinacija, nego da njegov pad ne porodi neke nezgodne ideje u glavama sebara serbskih... 😉

 

@Prijatelj Mitar Mitar maj frend, mislim da je ovaj nesrazmjerno veliki uticaj koji crkva ima u CG kratkog daha... moj neki utisak je da mi kao narod nismo nešto religiozni i da je ovaj izlet u vjeru bio više politički izraz protesta ogromnog dijela tzv. tranzacionih gubitnika (tm by nikšićki smrad - mđ), kojima je, tako ibivenim u pojam, kap koja je prelila čašu bilo nametanje nekakvog frankenštajnovskog CG identiteta zasnovanog na Srbima kao najvećim neprijateljima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Plan "ustoličenja" je predviđao da se ide autobusima magistralom i da bi to značilo da na put od cca 40km ide oko 300 ljudi.

 

Na tome se insistiralo od samog početka, a zamislite tog ministra MUPa ili direktora policije koji bi rekao "ok idemo" u situaciji đe je na Belvederu naoružan narod koji puca iz automatskih pušaka i gore na onim uzvišenjima ima molotovljeve koktele. Moram se zapitat za Zdravkovo mentalno zdravlje ako je bio naredio takav proboj. Neka je Sergej odbio i svaka mu čast. Tim činom je sačuvao mir u Crnoj Gori. Veća su za to muda bila potrebna nego za prihvatanje naređenja, da se ne lažemo. A o pameti i hladnokrvnosti da ne pričamo.

 

Zamislite da smo imali dva klimoglavca, dvije osobe koje "slušaju glas crkve" i da se krenulo preko Belvedera? Jeste li svjesni do kakvih govana je moglo doći.

 

Da je to bio sulud plan potvrđuje se što su na kraju i te sulude glave prihvatile rezervni plan da idu helikopterom.

 

Na kraju, samo bih ponovio da one lude glave na Belvederu smatram fanaticima isto kao i ona civilna lica koja su bila spremna da idu da "čiste put" da crkva prođe.

 

Što se tiče frke oko zahtjeva za smjenu Sergeja Sekulovića i Brđanina i prijetnji URE oko rušenja vlade...

 

Pa ako treba da sektor bezbjednosti bude pod kontrolom crkve/Zdravka/DFa, onda bolje da je nema.

 

Zašto je to tako....

 

Samo ću da se opet vratim na momenat upiranja na Sekulovića i Brđanina da organizuju akciju konvoja preko Belvedera. Da smo tu imali klimanje glavama, sad bi najvjerovatnije ova država mnogo drugačije izgledala. Podsjetiću te i na to da je Sergej, nakon što je saslušao mišljenje pomoćnika direktora, rekao ok za akciju sa helikopterom. Pošto je očigledno, i svakom dobronamjernom jasno, da je njegov stav "konvoj ne, helikopter da" bio krajnje racionalan i realno u interesu svih nas, postavlja se pitanje zašto se traži njegova smjena. Jer nije Zdravkov (crkvin) klimoglavac i jer nije gurnu Crnu Goru u haos??

 

Znam što će neko da kaže, "nek URA postavi novog ministra i direktora UP".... to jednostavno ne ide tako (41 poslanik) i na kraju nemoguće je izvesti.

 

Da se vratimo se na početak, na formiranje vlade. Većina normalnog naroda se složila da je dobro za naš EU put da na čelu sektora bezbjednosti budu ljudi koje će Zapad da podrži. Da je dobro da vlada ima podršku Zapada, jer je bez iste mrtvorođenče.

 

Ko i zašto forsira muanatog Zdravka, jel DF, jel SNS, jel njegova "pametna glava" i želja da ima full control i klimoglavce (ovo zadnje mi je najlogičnije) da pokuša da sruši srub koji nas čvrsto drži na EU putu.... ne znam, ali znam da ako se krene u postupak smjene Sekulovića ....što bi značilo udaljavanje od EU a približavanje SNSu... taj koji je sruši je patriota, a ne izdajnik.

 

Ovo vam priča neko ko je načeo bocu Martela i opjanio se od sreće kad je došlo do promjena, a za koje se glasalo naravno.

 

Sva ova moja priča naravno ne vodi tome da treba da se vrati DPS. Treba DPS da se popalje na smetlište istorije, ali i crkva i njen uticaj treba da se vrate u normalne okvire, jer ovo nije normalno.

 

E da, manjine su ključ.

 

One bi prihvatile svaku većinu bez DFa 1/1.

 

Ebi ga, na čelu DF je i formalno četnički vojvoda, tako da to uopšte nije teško za razumjeti.

 

Zato mislim da snaga koja bi rekla bez DPSa i DFa, u ovoj situaciji, ima ozbiljne šanse za uspjeh.

 

Mislim da bi svi normalni prihvatili da vlada bude formirana po nacionalnom ključu sa akcentom na 25% manjina. U ovih 75% ne mislim na Crnogorce i Srbe poput Novaka Adžića i Andrije Mandića, već na normalan narod. Da li bi bilo tu bilo pola pola, da li bi bilo 45/30 potpuno je svejedno ako imamo ljude kojima nacionalno burlikanje nije iznad interesa svih građana i ako su to ljudi koji su prije svega nomalni.

 

Što se rekonstrukcije tiče, može, ali da umjesto nekih ministara dođu ljudi iz redova manjinskih naroda i da niko ne dira sektor bezbjednosti.

 

Ako jedna strana jaše drugu, tu sreće nema.

 

Toliko od mene.

 

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 8
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Pošto vidim da je posle godinu dana identitetsko pitanje i dalje broj jedan,moj predlog je da se formira nova skupštinska većina ...

 

DPS + DF .... Istaknuti borci za očuvanje Crnogorstva i Srbstva ...

Za novog predsednika u skladu istorijskog pomirena i "dva bola" bih skromno predložio Sveta Marovića kao Srbina i bivšeg istaknutog člana DPS ...

Milo bi mogao da bude neki počasni predsednik,s tim da bi imao obavezu da se mesec dana deklariše kao Srbin,pa sledeći mesec kao Crnogorac uz sve prigodnu koreografiju  (nije da mu je ovo strano) ...

Za mandatara nove vlade bi obavezno postavio nikog drugog do Multipraktik Meda Brunda ... da brani Srpstvo i Crnogorstvo od Soroša,Antife i Ljudi guštera ...

Što se tiče uloge crkve,u skladu sa novonastalim skladom i razumevanjem ... Ko će služiti u crkvama tog meseca odlučivalo bi se tako što bi Joanoikije i Padre Mikele odigrali partiju pikada pa ko pobedi služi tog meseca u hramovima ...

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Kimmi

 

Poštujem tvoje mišljenje i slažem se u dobrom delu ali moraš mi objasniti nešto... ako i sam kažeš da se na Belvederu nalaze naoružani ljudi s automatskim puškama i molotovljevim koktelima spremni da nasilno spreče jedan miran događaj koji njih ne ugrožava i koji se pritom tu ne održava prvi put, kako se onda sprečavanje njih u svojim nečasnim namerama može nazvati nekakvim slušanjem glasa crkve ili da crkva upravlja sektorom bezbednosti? Nije li dužnost države da obezbedi slobodu govora, religije, okupljanja, nebitno čiju?

 

Na kraju krajeva, ja se slažem da je ovog puta ovo s helikopterom bilo pametnije. I zbog crkve, a vala i zbog ovih Cetinjana što su palili gume - da su napravili neko sranje, ne znam ni koliko bi im ova ista policija koju pljuju pomogla. Ona je tu koliko zbog zaštite crkve barem isto bila i zbog njih. Žalim što je tako, ali to je činjenično stanje. Glave su vruće i nikom to ne treba. Nisam ni shvatio da je Krivokapić nešto nezadovoljan što se ovo obavilo helikopterom nego što je u jednom trenutku i to dovedeno u pitanje? Jedno je učiniti ustupak (pristati na helikopter umesto na razbijanje barikada), drugo je pokazati slabost da 2000 ljudi može da maltretira ostatak države. 

 

Krivokapić se svakako ponaša nedoraslo u nekim momentima (vidi se da nema tog političarskog štofa, ali to možda nije ni loše toliko?), mada ne mogu da kažem ni da su Dritan ili Bečić tu mnogo bolji. Ovo prepucavanje preko medija je smešno.

 

Edited by djole
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Kimmisve se slazem sa tobom, samo mi nije jasna  ova recenica "naoruzan narod koji puca iz automatskih pusaka i ima molotovljeve koktele".

koja to drzava tolerise da joj  naoruzane bande  blokiraju puteve, ne vezano za ustolicenje, bilo kakav verski ili politicki skup.

policija je morala pohapsiti te bandite jos u subotu, pa bilo u nedelju na cetinju ustolicenja ili ne.

sa time konvoj od 300 popova i vernika nema nista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikome nije palo na pamet da bi oštrija reakcija policije dala goriva ovim talibanima što su palili gume i blokirali puteve i možda animirala još takvih što bi dovelo do ozbiljne eskalacije nasilja?

 

Pustili ih da se ispušu, preletili helikopterom - nije prolivena krv,  valjda će netko naknadno i odgovarati za ovo.

 

Moralo se taktizirati a ne djelovati baš ovako kao što Krivokapić radi pa kasnije ispada smiješan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

[mention=1526]Kimmi[/mention]sve se slazem sa tobom, samo mi nije jasna  ova recenica "naoruzan narod koji puca iz automatskih pusaka i ima molotovljeve koktele".
koja to drzava tolerise da joj  naoruzane bande  blokiraju puteve, ne vezano za ustolicenje, bilo kakav verski ili politicki skup.
policija je morala pohapsiti te bandite jos u subotu, pa bilo u nedelju na cetinju ustolicenja ili ne.
sa time konvoj od 300 popova i vernika nema nista.
Kolko sam shvatio, vodi se istraga/postupak protiv 68 lica.

Ja sam te likove nazvao fanaticima, što mislim da jesu svi koji su spremni na takvo ponašanje u 21.vijeku a radi sprječavanja vršenja vjerskog obreda.

Sa druge strane, ništa manji fanatici su oni koji su bili oni civili koji su bili naoružani i spremni da "čiste put" da bi crkva obavila nešto (ako MUP kaže da ne može)

Očigledno imamo previše manitih i ludih glava. Možda njih u % nije previše, ali su najglasniji i o jadu nas zabaviše.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Budha said:

Nikome nije palo na pamet da bi oštrija reakcija policije dala goriva ovim talibanima što su palili gume i blokirali puteve i možda animirala još takvih što bi dovelo do ozbiljne eskalacije nasilja?

 

Pustili ih da se ispušu, preletili helikopterom - nije prolivena krv,  valjda će netko naknadno i odgovarati za ovo.

 

Moralo se taktizirati a ne djelovati baš ovako kao što Krivokapić radi pa kasnije ispada smiješan.

 

 

sledeci put ce biti: ovi talibani ubili samo dvojicu, da je policija reagovala to bi im dalo goriva, pa bi mozda ubili stotinu.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kimmi said:

Kolko sam shvatio, vodi se istraga/postupak protiv 68 lica.

Ja sam te likove nazvao fanaticima, što mislim da jesu svi koji su spremni na takvo ponašanje u 21.vijeku a radi sprječavanja vršenja vjerskog obreda.

 

Mogu to raditi i za pare. Na snimcima se vidi da ih dosta nosi ruksake :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Policija je balansirala i na kraji ipak sve odradila tako da ne bude krvi i žrtava. Sad ko je tu bio za koju opciju verovatno zna par ljudi ali kao po običaju svi komentarišu. Ima informacija i da se spremalo pruzimanje policije od strane veljoviča. Sadasnja vlast mora da shvati da funkcionišu samo kao tim a da svako razbijanje tima vodi ka zestokom sukobu u CG. Zato se i oni moraju dozvati pameti. Mora se tužilastvo reformisati a policija prepustiti profesionalcima. Videlo se da tamo ima časnih i sposobnih ljudi. EU sve nadgleda 

Link to comment
Share on other sites

Evo jedan FB post mog prijatelja, ne FB prijatelja nego onog u stvarnom životu, a koji možda najbolje odražava osjećaj svih nas koji smo glasali za promjene, izuzev stranačkih aktivista.

 

Ne u centar nego u srž svega.

 

Da ne dužim, evo ga:

 

By Aleksandar Dragićević

 

"Pitanje za političare nove vlasti(a i nove opozicije):

Da li ste normalni i je li vas sramota?

Toliko ste zagadili medijski prostor svojim prepucavanjima, lažnim vijestima, poluinformacijama, svađama i prijetnjama da su građani ,potpuno opravdano, bijesni i sluđeni.

Svi ste obećavali mnogo pa mislite da možete sve odmah i nikad ne izlazite iz političke kampanje. Građane to ne zanima - trujete ih i trujete Crnu Goru.

Kako mislite da vas sjutra neko glasa? U kakve koalicije mislite? Da ne mislite u koalicije sa kolegama koje nazivate, izdajnicima, špijunima, lopovima, agentima stranih država? Jer drugih partnera nemate niti će se pojaviti jer ste privatizovali politiku. Kako građani da vam vjeruju i opet povjere upravljanje državom kad vi ne vjerujete jedni drugima?

Dobili ste mandat da vodite Crnu Goru u najtežem periodu, ekonomskom, pandemijskom, periodu vještačkih i ne tako vještačkih podjela, periodu tranzicije poslije 30 godina pljačke, korupcije i kriminala.

I šta vi radite? Raspravljate se čija je zasluga što na svu sreću Cetinjem nijesu tekli potoci krvi. Umjesto da vas je sve zajedno sramota što su patrijarh i mitropolit najveće vjerske zajednice morali helihopterom biti prevoženi dok gore barikade i dok građani protestuju(i ne nijesu svi bili DPS i nijesu svi ekstremisti) i da pokrenete široki dijalog sa jedinom temom - kako nešto slično da se nikada više ne dozvoli.

Poslije izbora svi su mogli da traže više i svi su iz pregovora izašli nezadovoljni:

- URA je mogla da traži bezuslovnu podršku isključivo njihovoj ekspertskoj Vladi - ali nijesu izglasana je Vlada

- DF je mogao da traži 8 ministara i premijera i da od toga ne odstupa ni milimetra - ali nijesu izglasana je Vlada

- Demokrate su potpuno legitimno mogli da traže 5 ministara i premijera - ali nijesu izglasana je Vlada

Napravljen je kompromis. Nevoljno ste napravili kompromis samo iz razloga jer ste znali da nije izglasana morali bi svi kolektivno da selite iz države jer vam građani to ne bi oprostili.

I umjesto da se takva Vlada podrži da radi kao tranzitna Vlada - da se očiste birački spiskovi, da se krene u borbu protiv kriminala i korupcije, da se ekonomija podigne na noge, da se izglasa zakon o porijeklu imovine - vi minirate Vladu i jedni druge konstantno i mjesecima i trujete građane i unosite im nemir, ne dozvoljavate im da nastave sa životima i da stanu na noge.

Ali gospodo političari, vi ste se uglavili po dubini i širini i vama je odlično, ali od vaših odluka tj slaganja/neslaganja zavisi život svih građana i građani trpe opasno. Crna Gora trpi.

Doveli ste do toga da DPS pored vas izgleda kao faktor stabilnosti, isti onaj DPS koji je najmanje 5 generacija uništio i o jadu zabavio.

Da li ste normalni ili ste samo toliko odnarođeni, sebični i pohlepni da ne razumijete da ste plaćeni da nosite teret svih nas a ne da taj teret nose samo i isključivo građani?

Ako brzo ne sjednete i ne dogovorite se kako dalje, i ako ne stavite neki moratorijum na napadanje i zagađenje medijskog prostora - obalite je pa neka se vrati DPS, ako mi kao narod i vi kao političari ne zaslužujemo bolje - neka bude tako.

Ali ovo što radite je toliko nezrelo, odvratno i pogubno po Crnu Goru i budućnost da ćete nas dovesti u poziciju da provedemo 10 godina samo da se povratimo od ovoga što radite i još 100 godina od ovoga što je učinio DPS.

Pamet u glavu, zatvorite se negdje i ne izlazite dok se ne dogovorite i prestanite da nas trujete, upirete prstom jedni u druge i da plačete jer vodite državu a ne trafiku."

 

 

 

Policija je balansirala i na kraji ipak sve odradila tako da ne bude krvi i žrtava. Sad ko je tu bio za koju opciju verovatno zna par ljudi ali kao po običaju svi komentarišu. Ima informacija i da se spremalo pruzimanje policije od strane veljoviča. Sadasnja vlast mora da shvati da funkcionišu samo kao tim a da svako razbijanje tima vodi ka zestokom sukobu u CG. Zato se i oni moraju dozvati pameti. Mora se tužilastvo reformisati a policija prepustiti profesionalcima. Videlo se da tamo ima časnih i sposobnih ljudi. EU sve nadgleda 

Sve se zna, bio je Zdravkov press, bilo je sinoć Dritanovo gostovanje kod Komnenića u "Načisto" (evo linka
), bilo je pisanja po štampi.... 

Mala je Crna Gora sve se brzo sazna.

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Ima tu više verzija. Svako priča neku svoju priču. Ja ne znam ko govori istinu. Znam samo da mi Sekulović ne uliva povjerenje kao stručnjak za bezbjednost. Čovjek je par dana prije ustoličenja rekao da ne može da garantuje bezbjednost. Ko onda može? 

Sergej je stari Medov kadar. Znači u stručnjak za sve, ponajviše za bezbednost.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, pavijan2 said:

Sergej je stari Medov kadar. Znači u stručnjak za sve, ponajviše za bezbednost.


ovi silni strucnjaci za bezbjednost- to mu valjda dodje ekvivalent onim legendarnim referentima za ONO I DSZ? Po skracenom bolonjskom programu, bez samozastite? 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Sergej je stari Medov kadar. Znači u stručnjak za sve, ponajviše za bezbednost.

Sergej je dipl.pravnik. Koliko znam, cijeli svoj profesionalni angažman mu je iz domena ljudskih prava.

 

Njegov uticaj se možda najbolje vidi u tome što policija (PTJ nekadašnji SAJ) brutalno ne tuče narod po ulicama kao za vrijeme DPS-a.

 

To može nekome da se ne sviđa, meni je to potpuno na mjestu. Znam da ne želim da vidim kako bi postupala policija u rukama DFa, pa taman po cijenu da se sruši vlada, to jednostavno ne želim da gledam.

 

Vrhunac licemjerja su pokazale Demokrate sa uzdizanjem Rakonjca, a za kog pola države misli da je itekako bio umiješan u batinjanje i lomljenje kuka, koljena i rebara Mija Martinovića (iz Demokrata) 2015. godine.

Ako se sjećate scena kad 10tak SAJovaca sa maskama tuku pendrecima čovjeka na zemlji koji jauče, a onda se okrenu i krenu da mu pendreče auto.

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro je ovo policija radila, daleko lepa kuća svakom ko priželjkuje prebijanje ljudi koji protestvuju makar u onim grupama pogotovo kod upaljenih guma ima likova opremljenih za okršaje. Takve treba snimiti i polako privoditi a večina onih koji su naseli na propagandu mila i bebe ne zasluzuje batine.  Očigledno je da svi žele prevlast nad policijom što govori da niko nikom ne veruje što i ne čudi. Uveren sam da bi se krivi, dritan i bečić i dogovorili ali razni savetnici mute vodu. Građani ipak treba da pokazu i neko strpljenje, što bi čović rekao " setite se gde smo bili pre deset godina"

Link to comment
Share on other sites

Niko (normalan... valjda?) ne priželjkuje da policija batina ljude, pa makar ti ljudi bili iz one najiritantnije podvrste - politički neistomišljenici... Meni se samo učinilo da su tzv. organi bili malo prepopustljivi prema bagri koja se s konca i konopca pokupila i kidnapovala legitimni mirni protest i pretvorila ga u balvan-revoluciju v 2.0 - guma revoluciju...

 

Mada priznajem da mi nije palo na pamet ovo što @Budha napisa - da su bili neodlučni i titrali im jajca ne zbog nekih političkih simpatija ili antipatija, nego iz straha da bi tradicionalni nastup policije - đonom - bio zloupotrijebljen od nikšićkog smrada i kompanije da dodatno animira ekstremnije pro-CG taboraše... ja sam naivno mislio da je za smrada endgame da se spriječi ustoličenje i da se onda na osnovu te pobjede nastavi političko burgijanje, nisam ni pomislio da je stvarni cilj eskalacija nasilja... jbg, nisam materijal za pučistu/revolucionara (teroristu/borca za slobodu)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...