Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Najgluplji ispadaju ovi mlađi članovi i poslanici DPS-a. Ima sigurno dosta njih koji nijesu korumpirani, ne prijete im zatvorske kazne. Umjesto da naprave neki otklon od takve politike, da se distanciraju kad vide da Milo srlja u potpunu propast. Ne, oni do kraja tonu sa brodom, brane neodbranjivo. Brane kriminal, prave nerede sa Veljovićem, napadaju crkvu, itd. Zato će ta partija da nestane potpuno sa političke scene za par godina.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mare80 said:

Reakcije sa Zapada prvo tokom litija,zatim nakon izbora pa sve do sadašnjih dešavanja ukazuju da neki dogovor sa novom većinom  postoji,samo u toj jednačini nema Djukanovića,a on to ne može ili ne želi da shvati ...

 

On to veoma dobro shvata pa pravi ove poteze očajnika da ne bi završio kao Sanader ili gore. Do sad sam bio skeptičan u pogledu promena u CG i ipak očekivao da don brzo povrati apsolutnu vlast, međutim drago mi je da sam se, po svoj prilici, prevario. Dobro plešu za sada Krivi i Dritan, jebena je to pozicija između dve vatre - crnogorskih i srpskih nacionalista, ali čini mi se i da su ne samo uspeli da održe status quo što je samo po sebi uspeh već i da ojačaju kurs kojim se kreću. Kao što rekoh, možemo ovde samo da zavidimo građanima CG - nisu to guliverski koraci ali nešto dobro se dešava, a mislim da u krajnjoj liniji ne može biti loše ni za stanje u Srbiji da se CG civilizuje i oslobađa polako. Tako ćemo možda i mi, samo prekosutra.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Div said:

 

Zaista ozbiljna zamerka, zamisli kakvi su to neljudi koji ne žele da poginu, sramota, čuvaju glavu.

 

 

Ma daj bre, znaju oni vrlo dobro da ne postoje nikakvi snajperi i nista, nego glumataju zato sto su svi u istom kolu sa ovim naci zlikovcima i uvek su bili, i svima im je cilj da se to nikad ne uljudi. Zato sto su poremecene licnosti i psihopate. Svi.

 

Treba dokaz? Da li se ikada bilo koji pop "na tim prostorima" oglasio da kaze bilo sta o bilo kojoj negativnoj pojavi u drustvu koju podsticu nacisticki zlikovci, u Crnoj Gori ili Srbiji, svejedno?

 

Tresenje suvim qrtzima ako neko jede kobasice kad pop misli da ih ne treba jesti se ne racuna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Doc Holiday said:

medijsko lozenje oko ove price je potpuno isto kao i u prolece  1991 .. 

 

 

Kao Srbija nema kapaciteta da se mesa u CG...  pa ona nece direktno vojno.. jer i ne sme..  Direktno nije ratovala ni 90ih sa Bosnom i Hrvatskom..  ali je slala svoje i paravojne i vojne ( u okvirima paravojnih ) horde..  Dovoljno je da nalozi Crnogorske Srbe , kao sto je to uradila sa Krajiskim..  Kao i ovdasnje preko medijskog mraka ( AKA- Manda iz lepa sela lepo gore )...

 

 

 

Aha dakle ovi sa guma balvanima, ovi sto su palili, sto su se tukli i bacili zapaljive flase na policiju su crnogorski Srbi a Milo je valjda novi Babic.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

 

Aha dakle ovi sa guma balvanima, ovi sto su palili, sto su se tukli i bacili zapaljive flase na policiju su crnogorski Srbi a Milo je valjda novi Babic.

 

 

 

 

 

Milo je više Goran Hadžić.

Kašćelan je Babić, a Veljović Mile Martić.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Sprivel said:


Kojim godinama, kad je bilo poslednje? Onaj prosli je svirao gusle junacima kod Dubrovnika sa Milom i Momirom i tada se Cetinje diglo protiv tih idiota.

Na Cetinju odziv na mobilizaciju u "Rat za mir" 1991. u narodu poznat kao pljačka po Konavlima bila solidnih 92%. Savez komunista CG(DPS) na izborima za opštinsku skupštinu Cetinja osvojio apsolutnu većinu 1990., 1992. i 1996. O čemu ti pričaš?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sprivel said:

Brkas malo odziv na mobilizaciju i dobrovoljacku gardu.

 

Koji je jedini grad u SRJ koji je ustao protiv rata?

 

 

Idemo dalje...

Beograd? Za malo.

Sarajevo? Opirali se do poslednjeg trenutka, ali nisu imali šanse.

Cetinje? Ako misliš na cirkuske predstave Slavka Perovića kad je sve već bilo gotovo OK.

Valjevo 1991.? Ozbiljna pobuna rezervista i krah mobilizacije.

 

Link to comment
Share on other sites

Najveca ironija u svemu tome je taj naziv DPS, tj da se predstavljaju kao socijalisti u preskupim odijelima :smiley26:

Nemam ja nista protiv da se udruzuje u politicke partije po vlastitom izboru i da svako zastupa svoje programe, ali tu nema ni S od socijalista.

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Najgluplji ispadaju ovi mlađi članovi i poslanici DPS-a. Ima sigurno dosta njih koji nijesu korumpirani, ne prijete im zatvorske kazne. Umjesto da naprave neki otklon od takve politike, da se distanciraju kad vide da Milo srlja u potpunu propast. Ne, oni do kraja tonu sa brodom, brane neodbranjivo. Brane kriminal, prave nerede sa Veljovićem, napadaju crkvu, itd. Zato će ta partija da nestane potpuno sa političke scene za par godina.

Pritom, ako gledamo strogo analiticarski. Da to nije liderska partija bezmozgasa, nasao bi se neko pametan da je pocepa i da se sa novim ili u korupciji neokaljanim ljudima proda tom glasackom telu i sa podrskom tih umerenijih glassca DPS sutra dogovori o vlasti sa URA ,manjinama i Demokratama. Te bitange ne volim ni u jednom agregatnom stanju, ali sam bas skoro pomislio da mi je cudno kako to niko nije ni pokusao. Sve je jasnije na osnovu izjava ambasadi da je Milo pusten niz vodu, otuda klizi u ekstremnu desnicu i izaziva sukobe

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Da li se ikada bilo koji pop "na tim prostorima" oglasio da kaze bilo sta o bilo kojoj negativnoj pojavi u drustvu koju podsticu nacisticki zlikovci, u Crnoj Gori ili Srbiji, svejedno?

 

 

U crkvu nikada nisam išao, popovi ne dolaze u moju kuću, nemam simpatija za njihovo javno delovanje, ali ne podržavam ni slobodan odstrel predstavnika crkve.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bio sam generalno razočaran svim što se dešavalo danima prije ovoga, atmosferom koja se kroz medija prenosila na sve građane CG.

Još jednom sa željom da odem iz CG, i tražim sreću u nekom građanskom društvu.

Ali onda sam tog jutra, kad se dešavao haos na Cetinju, pošao do grada i vidio roditelje sa djecom, mlade ljude u kafićima, jednu Crnu Goru koju taj događaj ne dira, makar ne sa emocijom koju imaju neki ljudi.

I to me je smirilo. Taj osjećaj da postoje ljudi koji jednostavno žive. I čini mi se da ih je sve više.

Djeluje da što više bude ovako ekstremnih situacija, ekstremi će biti ekstremniji, ali će tada biti više i onih koji ne mogu da ih podnesu. 

Nadam se boljoj CG.

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SamoFlacko said:

Bio sam generalno razočaran svim što se dešavalo danima prije ovoga, atmosferom koja se kroz medija prenosila na sve građane CG.

Još jednom sa željom da odem iz CG, i tražim sreću u nekom građanskom društvu.

Ali onda sam tog jutra, kad se dešavao haos na Cetinju, pošao do grada i vidio roditelje sa djecom, mlade ljude u kafićima, jednu Crnu Goru koju taj događaj ne dira, makar ne sa emocijom koju imaju neki ljudi.

I to me je smirilo. Taj osjećaj da postoje ljudi koji jednostavno žive. I čini mi se da ih je sve više.

Djeluje da što više bude ovako ekstremnih situacija, ekstremi će biti ekstremniji, ali će tada biti više i onih koji ne mogu da ih podnesu. 

Nadam se boljoj CG.

 

Imas srece sto zivis u CG. Zamisli da zivis u Srbiji 🙂

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako vreme prolazi, sve je ociglednije da su poslednji izbori bili crnogorski peti oktobar. A 5.9 na Cetinju je pocetak sestog oktobra koji se u Srbiji nikad nije desio. Meni izgleda da je volja da je Crna Gora nepovratno na putu transformacije u gradjansko drustvo. Nego, interesantno je kako okolni lesinari kao da se trude da pokazu da smo svi i dalje u istom blatu. Ne mislim samo na Vucica (doduse u formi trbuhozborca kroz Vulina) vec i na Bakira i donekle komentare iz Hrvatske.  

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sprivel said:

Ako ne računamo par nepotrebnih podbadanja, poenta je dobra. 

 

Nije Joanikije rekao nešto što je neistina ili što većina nas ne bi rekla, ali to nije njegov posao. I Porfirije sa snajperom ista priča (još gora zapravo pošto nisam video da je bilo ko od crnogorskih zvaničnika to pominjao, a Mila tamo vrlo jasno jesmo videli), samo od njega sam to nekako i očekivao, pogotovo ako se znaju njegove veze s Vučićem. Joanikije mi je do sada izgledao van tih priča. Nije da sam pratio detaljno pa možda i grešim.

Link to comment
Share on other sites

Ako dobro pratim, krenula je i Hrvatska u nekom normalnom smjeru. Slovenija je uvijek nekako izgledala bolje od ostatka SFRJ. Crna Gora treba da radi još da valorizuje prošlogodišnju pobjedu, ima dosta muka, ali izgleda da idemo u dobrom pravcu. Valjda će sve to uticati da se i Srbija konačno oslobodi. Mora da postoji jaka volja naroda, a treba Srbiji i ozbiljnija opozicija. Previše je tu propalih i kompromitovanih političara.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hrvatska je uterana u normalan smer. Koprca se i dalje povremeno, ali sto se kaze go with the flow. Sada je ocigledno koliko Srbija strci, mislim da kada bi EU ili US imali makar malo volje da se bave ovim mestom, da bismo mi videli ledja Vucicu jako brzo. Ovako cuti i trpi. 

 

Btw, osim clickbait naslova i  povremenog preterivanja, prilicno tacan tekst. Stavise tuzno tacan.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/aleksandar-vucic-novi-slobodan-milosevic/2302294.aspx

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.vijesti.me/vijesti/politika/565424/sekulovic-odbio-zahtjev-premijera-da-smijeni-brdjanina

 

“Sekulović je odbio da smijeni Brđanina, zahtijevajući da mu se objasni po kom osnovu”, rekao je izvor “Vijesti”.

Krivokapić je potom rekao Sekuloviću da se dogovorio sa liderima Demokratskog fronta da podnese Skupštini predlog za njegovo razrješenje na šta mu je ministar odgovorio “da to uradi jer je to njegovo pravo”, rekao je sagovornik “Vijesti”.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...