Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

 A ako kao Milo i zvanično preostalu fleku na karti i zvanicno ugura u NATO, i razjuri razne patrijotske prof dr mrove i ostale kakademike koji nista drugo ne rade osim što huškaju unaokolo, neka cepa i 60 godina ako hoće, nikoga nije briga.

Iskreno, mene uopste nije ni briga sta radi Milo, kao sto "ne shvatam" zasto bi nekoga u Srbiji uopste interesovalo sta radi Milo, naravno ako se izuzme ono o srBskim zemljama.

Ozbiljno, ja nemam pojma ko je predsednik Slovenije ili Makedonije, Kosova, tek o Bosni nemam pojma. Da nije onih pickaranja po novinama ne bih znao ni da je Palenkovic predsednik HR, ko vec vodi vladu nemam pojma. naravno tu su srBski humanisti da potegnu argument kako smo bili ista zemlja, a nesto ne vidim temu o Libanu ili Bugarskoj, jer smo sa njima mnogo duze bili ista zamlja. Tu je  i briga za srpski narod, mada Srba mnogo vise u Austriji, pa ne vidim ni 150 strana o Austriji.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DJORDJE said:

Iskreno, mene uopste nije ni briga sta radi Milo, kao sto "ne shvatam" zasto bi nekoga u Srbiji uopste interesovalo sta radi Milo, naravno ako se izuzme ono o srBskim zemljama.

Ozbiljno, ja nemam pojma ko je predsednik Slovenije ili Makedonije, Kosova, tek o Bosni nemam pojma. Da nije onih pickaranja po novinama ne bih znao ni da je Palenkovic predsednik HR, ko vec vodi vladu nemam pojma. nara, vno tu su srBski humanisti da potegnu argument kako smo bili ista zemlja, a nesto ne vidim temu o Libanu ili Bugarskoj, jer smo sa njima mnogo duze bili ista zamlja. Tu je  i briga za srpski narod, mada Srba mnogo vise u Austriji, pa ne vidim ni 150 strana o Austriji.

Piše se i o USA, exSSSR, Kini, Bliskom istoku, eto sa njima smo bili u istoj državi, nekad.

Može se za mnogo toga u politici reći Zašto, konkretno, pisanje o CG, ovde, na Forumu jeste pisanje o Srbiji, jer se uglavnom ističe mešanje Srbije u politiku CG i opruživanje Srbije za unutrašnje probleme i sukobe u CG. Ovde, u Srbiji, živi više Crnogoraca, etničkih i geografskih, nego u CG, mnogi od njih nisu definitivno odseljeni odande, žive i ovde i tamo, naravno da su zainteresovani za događanja i moguće ishode.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Kronostime said:
  • Srbi sa Kosova nam pricaju o drevnim ognjistima.
  • Srbi iz Bosne nam pricaju o zajednistvu.
  • Srbi iz Crne Gore isto.
  • Srbi iz Hrvatske isto.

Pitamo li se mi, Srbi iz Srbije, da li zelimo to?

Je l` bilo svako na svoju stranu, komsije?

Sa srecom vam bilo vazda u vasim drzavama i da, kao dobre komsije, po nekad popijemo kafu i uzKafu i izdivanimo - kako red nalaze.

Puno srece Zdravku i Dritanu u poslu koji rade - trebace im, i raduje me da imaju ideju kako da modernizuju Crnu Goru.

Kad bi i ovde postojao neki Dritan ili Zdravko - buducnost bi izgledala lepse.

Vidiš, iz moje perspektive ovo izgleda sasvim drugačije ... ja se samo nadam da će nas Srbi iz Srbije nekada prestati da nas 'brane' 

Ali kontam da je ovo kokoš/jaje rasprava.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJORDJE said:

Iskreno, mene uopste nije ni briga sta radi Milo, kao sto "ne shvatam" zasto bi nekoga u Srbiji uopste interesovalo sta radi Milo, naravno ako se izuzme ono o srBskim zemljama.

Ozbiljno, ja nemam pojma ko je predsednik Slovenije ili Makedonije, Kosova, tek o Bosni nemam pojma. Da nije onih pickaranja po novinama ne bih znao ni da je Palenkovic predsednik HR, ko vec vodi vladu nemam pojma. naravno tu su srBski humanisti da potegnu argument kako smo bili ista zemlja, a nesto ne vidim temu o Libanu ili Bugarskoj, jer smo sa njima mnogo duze bili ista zamlja. Tu je  i briga za srpski narod, mada Srba mnogo vise u Austriji, pa ne vidim ni 150 strana o Austriji.

Ako te nije briga zašto učestvuješ u raspravi na ovoj temi? 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Meni ne smeta vučić, i ako ispod radara "narodu" sarađuje sa normalnim svetom (čitaj, sa NATO) kao što kaže fancy, neka i on tera 30 godina, i to me zabole. A ako kao Milo i zvanično preostalu fleku na karti i zvanicno ugura u NATO, i razjuri razne patrijotske prof dr mrove i ostale kakademike koji nista drugo ne rade osim što huškaju unaokolo, neka cepa i 60 godina ako hoće, nikoga nije briga.

 

I bas me briga sto zaposljava tupane da "primaju platu" uz obavezu da glasaju kako im se kaze. Em sa time nemam nista, em je  i to bolje nego da zapošljava ovakve kao dr mrovi. Tupani dobiju 300 evra i rade šta im se kaže, a ne huškaju unaokolo kao ovi mozgonje što tu svaku generaciju motaju i upropašćavaju nacionalistickim glupostima.

 

I šta je to uopšte sa tim mozgonjama, zašto su skoro svi potpuno ćelavi, a jedva presli 40, pa neki i 30 jedva presli? Jel' se to tako jako zamisle da im se zapali kosa, majku mu imperijalistićku, ili šta je u pitanju? Mislim nema nista lose u tome da se bude ćelav, ama ovi mozgonje kao da su neka sekta ćelavih. Neće to na dobro da izađe. 

 

Ali Vucic ne gura ka zapadu on samo je stvorio takav privid kod Cede i tebe Milenko. Elem Vucic je isti kalup ko Orban ili Erdogan, umiljava se zapadu dok ima koristi ali ne vuce bitne poteze koje zapad zeli i cim od zapada nema vise koristi okrece ce istoku. 

 

Orban to ne moze bas tako javno da uradi ipak je deo NATO-a i EU ali Erdogan moze a i Vucic. 

 

Pa tako smo dosli do situacije da ni jedno poglavlje nece biti otvoreno jer zapad insistira da se krene od vladavine prava a to bi onda znacilo da Srbija dobije specijalnu tuziteljku iza koje stoji EU kao u Rumuniji.

 

Pa imamo kupovinu ne bas male kolicine vojne tehnike od Rusa za sta smo izbegli sankcije Amerike samo dilom sa Trampom, ono potpisivanje u Vasingtonu za potrebe njegove kampanje.

 

Pa je izgleda kupljen dugodometni pvo sistem iz Kine, i sad se suska da ce da kupe i lovce iz Kine jer Hrvati kupuju Rafale pa moramo i mi nesto moderno da kupimo.

 

Za koju godinu mozemo ocekivati i da centar u Nisu dobije status ruskog spijunsko vojnog centar, a nije nemoguce da Kinezi zatraze nesto tako jer eto ima dosta Kineza u Srbiji pa se treba brinuti o njima.

Edited by MeanMachine
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ne sam Safete said:

Vidiš, iz moje perspektive ovo izgleda sasvim drugačije ... ja se samo nadam da će nas Srbi iz Srbije nekada prestati da nas 'brane' 

Ali kontam da je ovo kokoš/jaje rasprava.

 

Sta tacno ocekujete od Srba iz Srbije? 

 

Recimo Madjari u Srbiji imaju sva prava, koriscenje svog jezika i dvojezicnost u sredinama u kojima zive, skolstvo, kulturu, i dozvola za koriscenje svih prava koja im pruza maticna drzava Madjarska. Ako bi se puno stvari od nabrojanih uskratilo, Madjarska drzava bi reagovala, a sto se desavalo puno puta u proslosti - ne od Madjarske, nego od nekih drugih sto sada nije slucaj. Dakle, sta je to smeta i sta je to sto ocekujete? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

Elem Vucic je isti kalup ko Orban ili Erdogan, umiljava se zapadu dok ima koristi ali ne vuce bitne poteze koje zapad zeli i cim od zapada nema vise koristi okrece ce istoku. 

 

Ja bih voleo da je ovo istina jer ne vidim nista lose u napisanom, medjutim za mene je istina potpuno drugacija. Za mene je on njihov igrac koga drze dok im ne zavrsi odredjene prljave poslove, i kome se zbog toga dozvoljava da radi ono sto radi u Srbiji, a to podrazumeva  i odredjenu toleranciju za poslove sa istokom. 

 

Quote

Pa tako smo dosli do situacije da ni jedno poglavlje nece biti otvoreno jer zapad insistira da se krene od vladavine prava a to bi onda znacilo da Srbija dobije specijalnu tuziteljku iza koje stoji EU kao u Rumuniji.

 

Nijedno poglavlje nece biti otvoreno zato sto 'zapad' ne zeli prosirenje EU usled velikog broja problema sa kojima se oni suocavaju na unutrasnjem planu. To je Makron vise puta otvoreno rekao a i ne samo on. Da su stvarno i istinski zainteresovani za prosirenje sva ta poglavlja bi bila odavno otvorena, a pritisci bi bili ogromni da se oni i zatvore. No, posto nema interesa za tako nesto Kosovo se (a ne pravosudje) gura u prvi plan jer su i oni svesni da se tu ne moze nista uraditi, sto ce produziti prosirenje u nedogled a sto im apsolutno odgovara...Ne postoji interes u EU da se ovde poboljsa pravosudje. 

 

Quote

Za koju godinu mozemo ocekivati i da centar u Nisu dobije status ruskog spijunsko vojnog centar, a nije nemoguce da Kinezi zatraze nesto tako jer eto ima dosta Kineza u Srbiji pa se treba brinuti o njima.

 

Nek se onda potrude ako im tako nesto smeta. A ne da hvale ovdasnji rezim jer im zavrsava te prljave poslove. Vrlo mi dobro znamo kako to izgleda kada se zapad ne slaze sa nekim sistemom/rezimom, a sto sada nije slucaj jer ne postoji nijedan pravi pritisak, i potpuno se tolerise totalitarni rezim i blokada medija. 

Link to comment
Share on other sites

  Sta tacno ocekujete od Srba iz Srbije?    Recimo Madjari u Srbiji imaju sva prava, koriscenje svog jezika i dvojezicnost u sredinama u kojima zive, skolstvo, kulturu, i dozvola za koriscenje svih prava koja im pruza maticna drzava Madjarska. Ako bi se puno stvari od nabrojanih uskratilo, Madjarska drzava bi reagovala, a sto se desavalo puno puta u proslosti - ne od Madjarske, nego od nekih drugih sto sada nije slucaj. Dakle, sta je to smeta i sta je to sto ocekujete? 

 

 

 

Pa recimo kad bi makar isti odnos imali kao prema DPS vladama. Kad je usvojen zakon o slobodi vjeroispovjesti i kad su hapšene vladike po CG stav AV je bio "ne smijemo da se miješamo u unutrašnje stvari druge države" Sada, kada imamo normalnu vlast, prelažu se zabrane ulaska poslanika u Srbiju, vodi se haranga, instruiraju se pudlice SNSa da sruše prvu vladu nakon DPS vlasti. 

Mislim da je realan problem koji AV ima sa CG to što ne smije da dozvoli da plebs u Srbiji vidi da je moguće ubrzanje ulaska u EU nakon promjene vlasti. Više mu odgovara MĐ.

 

Evo kako je Selaković govorio na kongresu DPSa.

 

 

E da, DPS je isporučio SNSu ovaj "sistem sigurnog glasa". To su ovi plusevi i minusevi na biračkim spiskovima koji se vode po državnim firmama kao i pritisak na pluseve da izađu, a na minuseve da ne izlaze. Sa tim zlom smo se jedva izborili.

 

E da, da ne zaboravim, 80% Srba u CG ne doživljava Srbiju kao maticu, već Crnu Goru, a tek priča o AV kao "predsedniku svih Srba" masovno izaziva nagon za povraćanje.

 

Tako da ne znam što se AV petlja i unosi smutnju u narodu koji ga NE ŽELI. Ovako izgleda kao da odrađuje posao za DPS. Zlobnici bi rekli da je vjerovatno dužan ostao Stanku Subotiću i onima koji su finansirali njegov dolazak na vlast.

 

 

 

d7a1e47194185a81fb13eba4add4540f.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Toliko se dobro osecaju u Srbiji, da i Srbi iz Vojvodine (a i Vranja) uzimaju madjarski pasos.:default_coffee:

 

Osecaju se isto kao i svi ostali gradjani Srbije, sto je najbitnije. Ne uzimaju madjarski pasos zato sto su im ugrozena neka prava kao nacionalne manjine, vec zato sto im taj pasos omogucava neke pogodnosti. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kimmi said:

Pa recimo kad bi makar isti odnos imali kao prema DPS vladama. Kad je usvojen zakon o slobodi vjeroispovjesti i kad su hapšene vladike po CG stav AV je bio "ne smijemo da se mijepamo u unutrašnje stvari druge države"

 

Slazem se. 

Medjutim to sto si napisao jeste bilo necinjenje koje nije bas bilo popularno u Srbiji, a kolega forumas je napisao da mu smeta 'branjenje od Srba iz Srbije', pa je cisto bilo pitanje na sta se to misli jer sam to cuo puno puta od 90ih pa naovamo. 
 

Quote

Sada, kada imamo normalnu vlast, prelažu se zabrane ulaska poslanika u Srbiju, vodi se haranga, instruiraju se pudlice SNSa da sruše prvu vladu nakon DPS vlasti. 

 

Cesto cujrm ovakve navode da su vodje DF pudlice SNS-a, medjutim nisam potpuno ubedjen da je to bas tako, iako zadrzavam pravo da mozda gresim. Za ocekivati je da predstavnici Srba u Crnoj Gori budu uvek u najboljim odnosima sa predstavnicima Srbije ma koji god oni bili. Tako isto i Dodik, iako se slizao sa Vucicem ne mozemo da kazemo da je on Vuciceva pudlica, jer je on bio u istim odnosima i sa Tadicem i Kostunicom. Za mene je to u neku ruku i normalno jer oni zavise od podrske Srbije i uvek moraju biti u najboljim mogucim odnosima kao sto su npr. izabrani predstavnici Madjara i Albanaca u Srbiji u najboljim odnosima sa Madjarskom vladom i Albanskom. 

 

Sa druge strane ova sadasnja vlast u CG za mene nije bas normalna, jer nije formirana na bazi volje gradjana na izborima sto je sustina demokratije. Sve ono sto je pricao Krivokapic kao predstavnik jedne liste na bazi cega je dobio glasove je pogazio. Isto i ta vlada. Obecali su narodu da ce se obracunati sa mafijom i DPS-om, najpre podelama koji one prave u narodu, a sta rade u praksi... revidiraju osetljive teme u bivsoj Jugoslaviji koje ne znam kakve veze imaju sa CG i koje dodatno deli narod - jel to stvarno prioritet i jel su ih zbog toga ljudi glasali? 

 

Quote

Tako da ne znam što se AV petlja i unosi smutnju u narodu koji ga NE ŽELI.

 

Pogledaj prvi pasus gde ti je smetalo 'necinjenje' a sada ti smeta neko cinjenje koje ja i dalje ne vidim. Nema on dozvolu od njegovih gazda da se bavi smutnjama van Srbije, a to sto pruza podrsku nekim strankama koji su izabrani predstavnici Srba u CG to je potpuno legitimno. Edi Rama je otvoreno podrzao Mila Djukanovica i DPS i redovno pruza podrsku i pomoc proalbanskim strankama. Svaka zemlja pomaze nacionalne manjine u susednim drzavama,neko manje neko vise. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Perkos2 said:

Majstor je neko kome je uzalud crtati, on već ima zacrtano i ne odstupa od toga. Već viđeno na drugim temama.

 

Pravo da ti kazem ja te ne razumem.

Zasto si uopste na forumu ako imas ovakve upise... trudim se da postujem pravila, postujem sagovornike i pisem ono sto mislim i jasno navedem zasto tako mislim . Za ono sto mi nije jasno, postavim pitanje.

 

I ti onda napises ovakav komentar pun predrasude. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Pogledaj prvi pasus gde ti je smetalo 'necinjenje' a sada ti smeta neko cinjenje koje ja i dalje ne vidim. Nema on dozvolu od njegovih gazda da se bavi smutnjama van Srbije, a to sto pruza podrsku nekim strankama koji su izabrani predstavnici Srba u CG to je potpuno legitimno. Edi Rama je otvoreno podrzao Mila Djukanovica i DPS i redovno pruza podrsku i pomoc proalbanskim strankama. Svaka zemlja pomaze nacionalne manjine u susednim drzavama,neko manje neko vise. 

 

Pun si predrasuda i ne poznaješ situaciju u Crnoj Gori.

 

Srbi u CG, po poimanju onih najvećih, su cvijet srpstva, Crnogorci su najveći i najbolji Srbi, Crna Gora je kolijevka srpstva i srpska Sparta.

Crna Gora je njihova matica, taj dio si preskočio da komentarišeš, a nikako Srbija. Ako im kažeš da su nacionalna manjina u Crmoj Gori uvrijedićeš ih.

 

Sa ovim poređenjem Albanaca i Srba u CG si ih tek uvrijedio.

 

Znači narod se bunio što AV ne napada DPS vlast, pa je zbog toga promijenio način odnosa prema CG tako što napada vlast koja je smijenila DPS? Ovo stvarno može da proguta neko ko se informiše na vašim SNS medijima.

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kimmi said:

Pun si predrasuda i ne poznaješ situaciju u Crnoj Gori.


Srbi u CG, po poimanju onih najvećih, su cvijet srpstva, Crnogorci su najveći i najbolji Srbi, Crna Gora je kolijevka srpstva i srpska Sparta.
Crna Gora je njihova matica, taj dio si preskočio ds komentarišeš, a nikako Srbija. Ako im kažeš da du nacionalna manjina u Crmoj Gori uvrijedićeš ih.

Sa ovim poređenjem Albanaca i Srba u CG si ih tek uvrijedio.

 

Nisam bas primetio da si naveo na koju tacno predrasudu mislis, a zato sto mozda i na poznajem najbolje situaciju sam i usao u diskusiju na bazi onoga sto znam i neke zdrave logike. 

 

Deo koji sam preskocio sam preskocio zato sto nemam sta da dodam. Ono sto je meni jasno jeste da su Srbi u Crnoj Gori ponositi narod... da je to kolevka srpstva ja ne razumem sta to znaci, jer je Crna Gora i zvanicno nastala mnogo posle Srbije pa ne znam kako dete moze drzati majku u kolevci. Kada se kaze matica to ima neko sasvim drugo znacenje od onoga kojeg si mu ti dao, ali nije nikakav problem da ga ne koristimo ako nekome smeta, bitna je sustina. 

I nikog ja uvredio nisam, ali ni to nisi napomenuo na sta tacno mislis. Edit: nakon drugog citanja sam ipak video na sta si delimicno mislio. Moja uvreda je to sto sam napisao da su Srbi nacionalna manjina jer se 30 posto njih na popisu tako izjasnjava. Razumem sta hoces da kazes, moja namera nije da nikoga vredjam, nego razmisljam svojom glavom na bazi onoga kako se narod u CG izjasnjava. A trenutno je to manjina. Za Albance nisam razumeo kako sam to nekoga uvredio. 

 

Quote

Znači narod se bunio što AV ne napada DPS vlast, pa je zbog toga promijenio način odnosa prema CG tako što napada vlast koja je smijenila DPS? Ovo stvarno može da proguta neko ko se informiše na vašim SNS medijima.

 

Narod u Srbiji nema sta da napada ili ne napada vlast u drugoj zemlji jer to nije predmet izbora u Srbiji, vec imaju svoja osecanja na bazi rodjackih ili prijateljskih veza koje imaju dole. Ja mogu da ti napisem samo  licno vidjenje nove vlasti u Crnoj Gori a to sam i uradio u prethodnom postu, i to nema veze sa tim sta rade ili ne rade naprednjaci. 

 

A to sto si nakon toga napisao je vec delimicno uvredljivo jer moj medij sigurno nije SNS medij, niti sam njihova pristalica. Sta vise ja se cesto informisem na medijima u Crnoj Gori a najvise u emisiji 'nedjelja u petak' i nekim manje ili vise nezavisnim YT kanalima sa prethodnim saznanjem ka kojoj opciji vise naginju. Ali neka bude da ja nemam pojma, samo ne znam sto jedan deo vas ne ume normalno da diskutuje bez neke malicioznosti? 

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2021 at 11:42 AM, Kronostime said:
  • Srbi sa Kosova nam pricaju o drevnim ognjistima.
  • Srbi iz Bosne nam pricaju o zajednistvu.
  • Srbi iz Crne Gore isto.
  • Srbi iz Hrvatske isto.

Pitamo li se mi, Srbi iz Srbije, da li zelimo to?

Je l` bilo svako na svoju stranu, komsije?

Sa srecom vam bilo vazda u vasim drzavama i da, kao dobre komsije, po nekad popijemo kafu i uzKafu i izdivanimo - kako red nalaze.

Puno srece Zdravku i Dritanu u poslu koji rade - trebace im, i raduje me da imaju ideju kako da modernizuju Crnu Goru.

Kad bi i ovde postojao neki Dritan ili Zdravko - buducnost bi izgledala lepse.

 

5 hours ago, Ne sam Safete said:

Vidiš, iz moje perspektive ovo izgleda sasvim drugačije ... ja se samo nadam da će nas Srbi iz Srbije nekada prestati da nas 'brane' 

Ali kontam da je ovo kokoš/jaje rasprava.

 

 

2 hours ago, mmajstor said:

 

Sta tacno ocekujete od Srba iz Srbije? 

 

Recimo Madjari u Srbiji imaju sva prava, koriscenje svog jezika i dvojezicnost u sredinama u kojima zive, skolstvo, kulturu, i dozvola za koriscenje svih prava koja im pruza maticna drzava Madjarska. Ako bi se puno stvari od nabrojanih uskratilo, Madjarska drzava bi reagovala, a sto se desavalo puno puta u proslosti - ne od Madjarske, nego od nekih drugih sto sada nije slucaj. Dakle, sta je to smeta i sta je to sto ocekujete? 

 

2 hours ago, Ne sam Safete said:

Kao što se dalo naslutiti iz mog posta- ne očekujem ništa.

 

 

 

 

2 hours ago, mmajstor said:

 

Nisi odgovorio sta to dobijate... a sto ti smeta? 

I dalje treba da crtam? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Ne sam Safete said:

I dalje treba da crtam? 

 

Nisam ni trazio da crtas nego da napises na sta tacno mislis. Ako ti je to toliko tesko, ne moras.

 

Nadam se da pod 'branjenjem' ne podrazumevas propagandu ovih naslova iz ovdasnjih svinjoida koje imaju za svrhu da ubede svoje glasace da je veliki vozd stub odbrane srpstva, dok sustinski ne radi nista da pomogne narodu koji je ugrozen? 

1 minute ago, Valensija said:

Srbi u CG nacionalna manjina??

Kakve se budalastine ovdje mogu procitati!

 

Ja ne znam da li je budalastina ono sto pise u popisu stanovnistva. Ako ti mislis da jeste onda Ok, ali popis u svakoj zemlji sluzi u te svrhe. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...