Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Kakve veze ima sta je neko radio pre nego sto je poceo da se bavi politikom?

 

Sta cemo sa ovom slikom:

 

image.png.671828eedd5c5f54e88651a53766964e.png

 

Jedno su stavovi politicara koje je iznosio duze vreme i na vaznim funkcijama (kao danasnji srpski kralj), a drugo sta su politicari pricali pre 20, 25 ili 30 godina.

 

Ako se vec gleda to cistunstvo, ispravan stav bi bio "potpuno je nebitno ko ce pobediti na izborima u Crnoj Gori, to su sve lose opcije", ne podrzavanje DPS i Djukanovica, samo da ne dodju "cetnici". To je ili navijanje ili botovanje, a ni jedno ni drugo nema veze sa razumom i faktima.

 

DF i Demokrate su bolja opcija od DPS jer je DPS na vlasti vec 30 godina i bukvalno u poslednjih 15 - 20 truju medijski prostor i zaostravaju podele da bi nastavili da vladaju. Ako ce promena vlasti doneti bolju klimu u politickom zivotu Crne Gore, nebitno je ko ce biti na vlasti, korisno je sto je promenjena.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ispada da je sve ove godine na vlasti u CG bio Gandi lično a da je u toj drzavi vladalo blagostanje i najveca demokratija. Naravno sad ce to tamo neki srpski "četnik" potpomognut albanskim "četnikom" sve to da uruši i da zavede pravoslavnu džamahiriju. Dajte ljudi prihvatite vec jednom da je pobedila koalicija kojoj je dosta tiranije i izivljavanja dps-a. Danas u 2020 u CG plašiti ljude četnicima mogu samo krajnje zlonamerne osobe. CG je u NATO i da su Zdravko i Dritan stvarno "koljači" ne bi ni prisli izbornim listama. No kuhinja Bebe Popovica zna samo za lazi i podmetanja pa ne čudi sva ova histerija po bg i sa medijima.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MeanMachine said:

Ako nekog pljuju svi losi iz regiona (mislim na pljuvanje Dritana a i Zdravka) onda ta dva lika su extra pozitivni.

 

 

Ne bih bas po tom kriteriju utvrdjivao ko je pozitivan a ko ne, ali Dritan, Becic, Krivokapic zasluzuju podrsku i pravu sansu da demokratizuju drustvo i pomaknu se sa tacke stalnih podjela. 

Mislim i nadam se da imaju snage za to, ali im nece biti lako kako zbog DPS, tako i zbog jednog dijela DF (nadam se zanemarivo malog) koji zivi za sukob i revansizam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zdravko je cestit covjek, no se trazi slamka spasa od DPS lopuza da ga diskredituju.

Ono s cim nijesam saglasan su poredjenja prilika u Crnu Goru sa onima u Srbiju. Nova CG-vlast nije na fon ni sa vlast u Srbiju ni sa srpsku opoziciju. Zna se dobro ko je u medije huska protiv crnogorske opozicije, ko se talio sa Dps i Milasem, dok su ljudi iz opozocije po Crnu Goru hapseni, dje su im se bubrezi odvaljivali, eno cuckovic i vucicevic vec laju po zadatku. A zna se vala i ko je potpisa onaj smijesni apel 88. Mafijaska hobotnica zvana drps saradjivala je i sa vlast i sa opozicijom u Srbiju jednako. Kad dje i kako zatreba, podmazivalo se, sretalo, pravile terevenke i bahanalije po primorju. Ista linija je isla i preko Sekija Radoncica i Keljmendija i sa Fahrom i SDA u Sarajevo. Nijesu ljudi u Crnu Goru glupi i naivni da nasjednu na sitne provokacije, ka sto je bilo i ono istovremeno lupanje dzamije u Pljevlja i pravoslavne crkve u Bijelo Polje. Isti nalogodavac (Policija CG) koji je i brzo odusta od tu strategiju cim je narod odbio da nasjedne. Sve je to Veljovic organizova.  Njegova ce glava lecet, a morace i Katniceva, od Medenicu i od Mugosu. Medu treba dat sve ovlasti da pocera bagru u Spuz i izgnanstvo, posto ce lopovi i ocekivano bjezat.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Krivokapić je samo rekao ono što su ovde već neki spominjali a to je da su Vučić i Milo ortaci. Jedino što su oni takva vrsta prijatelja koja nema koristi od toga da se javno podržavaju pa se i jedan i drugi drže na distanci, naokolo jedan drugog kao pljuju a u stvari samo nameštaju penale jedan drugom. Pored njih, Vučić ima i onu dvojicu u DF tako da je pokriven sa obe strane što se tiče CG.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Krivokapić je samo rekao ono što su ovde već neki spominjali a to je da su Vučić i Milo ortaci. Jedino što su oni takva vrsta prijatelja koja nema koristi od toga da se javno podržavaju pa se i jedan i drugi drže na distanci, naokolo jedan drugog kao pljuju a u stvari samo nameštaju penale jedan drugom. Pored njih, Vučić ima i onu dvojicu u DF tako da je pokriven sa obe strane što se tiče CG.

 

Opet beogradska perspektiva, no je razumijem. U Crnu Goru se gleda opet iz sopstvene perspektive. Vucicu nijesu odvaljivali bubrege u betonjerku, dojucerasnjoj opoziciji u Crnoj Gori jesu. I posteno je da Milan, Mandic, Marina, Slaven, Medo participraju u novu vlast, a pokusavaju ih mnogi da sklone ka "stare" politicare, jer se lopovi boje osvete od onih koji su godinama trpili brutalna prebijanja i nepravdu. Jesu i mladi lavovi iznijeli demokratske promjene ka sto su Milan, Aleksa, Marko i Dritan, predvodjeni profesorom Zdravkom na celu bloka, Milacicevi iz Pravu Crnu Goru su mnogo uradili na terenu u razbijanju celija za kupovinu glasova i odlaganje licnih karata, ali blok se ne smije razbijati, jer sada ga ceka najveci posa. Lustracija i obnova koja ce trajat godinama, a ne za par mjeseci kako neki naivno misle. Vlada koja ce bit mjesavina strucnjaka i politicara je ponajbolja, jer cisto ekspertska svudje brzo propadne. Ima i dosta novih politicara koji ce u Vladu, Nevenku Cirovic iz Demokrata za ministra orazovanja bi svako normalan podrza. Ali sad nam je najbitniji Medo! Covjek je za crnogorske prilike ekspert za tranziciju i lustraciju. Glavu i pipke drps-hobotnice treba do kraja sasjec i bez milosti jer bez toga nema pomaka, pa kakva god Vlada da se izglasa i u kakvim god da su odnosima sa politicarima iz drugih drzava.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

A otkud to Medo ekspert za tranziciju i lustraciju? Ozbiljno pitam.

 

Nešto zeza quote, pitanje je za @Ritam Abazović Dritan.

 

A ko ce drugi no Medo? Studira je te procese cijelu karijeru, koju je posvetio borbi protiv Milasa i njegovih lopuza koji su pokrali i bestragali Crnu Goru. Oduzet mu tu privilegiju da zadavi totalitarnu azdaju bio bi grijeh protiv pravde i naroda u Crnu Goru, od Pljevlja do Ulcinj dolje. Nadji mi prihvatljivijeg od Meda, evo slozicu su ako si u pravu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ritam Abazović Dritan said:

 

A ko ce drugi no Medo? Studira je te procese cijelu karijeru, koju je posvetio borbi protiv Milasa i njegovih lopuza koji su pokrali i bestragali Crnu Goru. Oduzet mu tu privilegiju da zadavi totalitarnu azdaju bio bi grijeh protiv pravde i naroda u Crnu Goru, od Pljevlja do Ulcinj dolje. Nadji mi prihvatljivijeg od Meda, evo slozicu su ako si u pravu.

A što znam ja... nisam dole tako da nemam pojma, zato sam i pitao.

 

Mada čuo sam nešto skoro od kolege s posla da ni Medo nije baš čist... nešto je pominjao da je i njemu kapala lova od Caneta, pa tek kad je prestalo da je krenuo da talasa. Nisam baš ispratio detalje.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da silni pritisci na Dritana ne mogu, a da nemaju nikakvog uticaja na njega, njegovu porodicu, sto apsolutno razumijem, ali se nadam da ce se to ipak nekako pozitivno zavrsiti, da se konacno unisti taj apsolutno kriminogeni rezim.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, djole said:

A što znam ja... nisam dole tako da nemam pojma, zato sam i pitao.

 

Mada čuo sam nešto skoro od kolege s posla da ni Medo nije baš čist... nešto je pominjao da je i njemu kapala lova od Caneta, pa tek kad je prestalo da je krenuo da talasa. Nisam baš ispratio detalje.

 

A cuj Medu mozes da pogovoris i sto jest i sto nije. Nijesu oni sveci nijedan. Slozicu su dijelom s tebe. Sad je bitno umlatit Milaseve sumare, jer dosta su vala prebijali narod i djecu na ulice. O visedecenijsku pljacku da ne pricam. Ne skrsit Milasa i njegovu partijsku zgadiju bio bi zlocin protiv Crne Gore. Da nova Vlada samo to uradi i nista vise i da sjutri dan padne, za mene dovoljno. Pa cemo opet glasat, samo na postenijim izborima. Revizija izbornog zakona se isto pod hitno mora sprovest da nam ne glasa vise 54.000 fantoma iz Albaniju, Sarajevo, iz Svajcarsku, Holandiju, Luksemburg, Njemacku i sa grobalja. Pokojnici da se puste vise na miru, a uvozni Crnogorci da se posvete drzavama cije pasose u dzep nose i da sjasu vise sa nas. Dosta su i glasali bez drzavljanstvo Crne Gore i nastampanu licnu kartu za potrebe laznih spiskova pred izbore.

Sto se tice formiranja Vlade, svi pricaju o Dritanu, a Becicevi su i vise zapeli za funkcije. Njima je Zdravko uzeo skoro pa trecinu planiranih, projektovanih glasova na posljednje, za nas istorijske izbore. Traze sad kompenzaciju.

Link to comment
Share on other sites

Tacno nam treba da nas osvoji neka zemlja iz 21 vijeka, da nam kolektivno jebe sve po spisku.

"Danas su se na Cetinju sastali mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije sa nosiocima lista i političkim liderima dosadašnjih opozicionih partija.

Na sastanku su, kako javlja TV Vijesti, nosilac izborne liste "Za budućnost Crne Gore" Zdravko Krivokapić, lider koalicije "Crno na bijelo" Dritan Abazović, lideri Demokratskog fronta Andrija Mandić i Milan Knežević, kao i predstavnici Demokratske Crne Gore."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2020 at 10:11 AM, ras kass said:

Zna li se ulaze li Bosnjaci i Albanci u vladu?

 

Ja ocekujem bar jednog Albanca. Nijesu tangirali DPS ni prije, sad jos manje vidim razlog. Bosnjacka stranka ulazi u Vladu jedino da svi podnesu ostavke na clanstvo u stranku, da se sami rasceraju i ugase stranku. Onda da dodju neki drugi, cistiji, mladji, neokaljani (ima ih) i ponovo osnuju Bosnjacku stranku. Drugacije - ne.

Link to comment
Share on other sites

Ne, no ce nam Vladu krojit Milas, Duki Dule Dusko, Boskovic, Prdljavina, Nuhodzic sa sve Mirasom za Sukovicevim kafanskim astalom, a Tamara ce da izvjestava za bastilju, a Andrej da kolumnise iz sumskog staba. Navedeni da osiguraju kvorum u Spuz, a Srbija da nam ne smeta za Sveta. Toliko.
 
 
119156533_661290974506608_811610115550886662_n.jpg.c4ddb9c69d2d0ea393a4a78a527c50f7.jpg
Potrudio si se oko ovog posta, steta sto je glup.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@SamoFlacko Sto je glup? Zar treba objasnjavat i trosit vrijeme i mozak na negodovanje zbog skupa opozicije uz medijaciju crkve koji su i srusili Milasevu diktaturu i pisat elaborat? A srusio se vala sam krenuvsi pendrekom na crkvu i narod. Da se ne lazemo, odrasli smo ljudi, pa i glasaci.

Bolje i ne zasluzuje takvo negodovanje, to je taj nivo.

A ja cu svima ovdje da recem koji tako misle i da pitam - a sto je alternativa? Koalicija DPS, Rankovih, manjina i URA-e? Sto drugo? Crkva zna se sto hoce, povlacenje nirnberskog zakona na nas nacin i to je njihovo legitimno pravo.

Ispade da je vise od pola Crne Gore izaslo zimus na ulice zbog URA-e, DF, Demokrata...

Ka sto lijepo rece jedan forumas ovdje, ispade Milas sad Gandi?! Voljeli bi mozda neki da vjeruju u takve laze, ne znam, ne sudim, ali nema vise nazad. Dobronamjeran savjet im je da prihvate politicku realnost na terenu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...