Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

35 minutes ago, urosg3 said:

Meni su ovi CG nacionalisti burleska, valjda jedini nacionalisti na planeti koji ime svoje zemlje i poklič skandiraju na stranom jeziku, u ovom slučaju na `talijanskom.

 

 

Pa "Božićni ustanak" je bila agresija Italije na Kraljevinu SHS.

Crna Gora 12. jula 1941. obnovljena kao satelit fašističke Italije. Tradizione di famiglia.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je mnogo bitno da se narod u narednom periodu izmiri. Ovako gledajući sa strane, potpuno je nenormalno dokle je to došlo. Čini mi se da prosečan posmatrač iz Srbije misli da su svi nikad više 1918. zapravo samo DPS botovi koji to rade iz interesa i da će sad to vrlo brzo nestati. Meni ne izgleda tako. Ne mislim ni da ih ima toliko mnogo, ali svakako previše. Isto važi naravno i za ove koji svakoga ko je protiv ujedinjenja Crne Gore sa Srbijom proglašavaju sledbenikom Sekule Drljevića. Vi koji živite u CG, verovatno imate bolji pregled situacije što se toga tiče, koliko su te podele zaista prirodne i koliko će biti dugotrajne, a koliko su posledice režima koji ih je pažljivo negovao i pomoću njih vladao.

Edited by djole
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

da se trenutno stanje smiri potrebno.je da milo pozove svoje pristalice na mir i na prihvatanje rezultata izbora, niko nije pa sa druge planete i pokorio CG posle izbora vec je narod glasao malo drugačije od prethodnih 30 godina. nazalost izgleda da njemu to ne pada na pamet vec otvoreno sa sve don branom zeli da izazove sukobe.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

da se trenutno stanje smiri potrebno.je da milo pozove svoje pristalice na mir i na prihvatanje rezultata izbora, niko nije pa sa druge planete i pokorio CG posle izbora vec je narod glasao malo drugačije od prethodnih 30 godina. nazalost izgleda da njemu to ne pada na pamet vec otvoreno sa sve don branom zeli da izazove sukobe.

 

nije isto posmatrati stvari iz medija i direktno iz cg.

mora da se smanji i bahacenje se druge strane, jer su pojedini osvetnicki nastrojeni, a pricam o kriminalcima koji su bili dio litija i koji sad osjecaju da im je sve omoguceno.

bio sam prisutan prije neki dan kad su govorili policajcima da im vise nista ne mogu.

sinoc je u nk bila pucnjava indirektno vezana sa tim osnovom.

bude li se tako nastavilo, nece ni stici do nove Vlade.

edit: nisi svjestan koliko ljudi glasa Mila a smatra ga lopovom, a sve zbog straha da ce drzava dozivjeti nesto sto je vec dozivjela. Nestanak.

mozda je ova zena sa danasnjeg skupa samo Milov pristalica, ili je mozda samo neko ko voli svoju drzavu, zastavu, himnu i boji se onih koji nista od toga ne vole.

Ja vjerujem novoj vlasti ali da vidimo da li ce ih desnicari iz njihovih klupa slomiti.

 

d6289273edb2773cd140b4c594351e55.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SamoFlacko said:

 

edit: nisi svjestan koliko ljudi glasa Mila a smatra ga lopovom, a sve zbog straha da ce drzava dozivjeti nesto sto je vec dozivjela. Nestanak.

mozda je ova zena sa danasnjeg skupa samo Milov pristalica, ili je mozda samo neko ko voli svoju drzavu, zastavu, himnu i boji se onih koji nista od toga ne vole.

Ja vjerujem novoj vlasti ali da vidimo da li ce ih desnicari iz njihovih klupa slomiti.

 

 

Valjda si u pravu, to da glasaš za nekog ko se neetično ponaša, iako znaš da je neetičan jeste česta praksa na ovim prostorima.
Baka sa slike,je doživela i preživela nekoliko država, himni i grbova, sasvim dovoljno da može da svedoči da to nije ništa strašno. Samo se jedan dan probudiš, hteo ne hteo, i došla nova himna, novi grb, nova zastava, a tebi isto s..nje u životu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, SamoFlacko said:

 

 

 

 

 

nije isto posmatrati stvari iz medija i direktno iz cg.

mora da se smanji i bahacenje se druge strane, jer su pojedini osvetnicki nastrojeni, a pricam o kriminalcima koji su bili dio litija i koji sad osjecaju da im je sve omoguceno.

bio sam prisutan prije neki dan kad su govorili policajcima da im vise nista ne mogu.

sinoc je u nk bila pucnjava indirektno vezana sa tim osnovom.

bude li se tako nastavilo, nece ni stici do nove Vlade.

edit: nisi svjestan koliko ljudi glasa Mila a smatra ga lopovom, a sve zbog straha da ce drzava dozivjeti nesto sto je vec dozivjela. Nestanak.

mozda je ova zena sa danasnjeg skupa samo Milov pristalica, ili je mozda samo neko ko voli svoju drzavu, zastavu, himnu i boji se onih koji nista od toga ne vole.

Ja vjerujem novoj vlasti ali da vidimo da li ce ih desnicari iz njihovih klupa slomiti.

 

d6289273edb2773cd140b4c594351e55.jpg

naravno da ima i druga strana svoje extreme ali celnici te strane čine sve kako bi smanjili tenzije a još nisu vlast dok milo i njegovi samo potpiruju mrznju i podstiču ljude na sukobe. znamo kakva im je retorika bila pre izbora a i kako su se obracunavali sa političkim protivnicima. Nikakav nestanak ne preti nikom i to svako sa gram mozga zna ali zadojeni decenijskom mrznjom tesko mogu da prihvate novu realnost da budu ravnopravni sa svim ostalim građanima

Sto se incidenata tiče cela Plevlja bruji o dvoje pocinilaca razlicitih nacionalnosti ali koje je angazovao aktivista dpsa da izazivajj mrznju. naravno policija se pravi kostunica a do juce su hapsili za objavu na fb.  za svadju ali i za mir su potrebne dobre namere obe strane. milo i njegovi mafijasi nisu samo lopovi vec i zagovornici medunacionalne netrpeljivosti i to moraju da prestanu kako bi se Crna Gora pokrenula a ne da večito jure "srpske veštice"

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je posebno ogavno sto mediji iz regiona (posebno iz BiH ili ja to mozda vise primjecujem) posredno udaraju raspiriujucim clancima najvise po Abazovicu vadeci iz naftalina i Kurtu i Murtu. Vadjenje tipova poput Nikolaidisa koji ama bas nista nije pogodio oko odnosa CG i Srb a “prizivao” je svasta (posebno u periodu radzruzivanja) je odlican primjer.  A u stvari bas njegova (Abazovicceva) pojava i broj glasova koje je dobio pa i koaliranje sa nekim ko bi na papiru treba biti njegov veliki politicki protivnik (da ne kazem neprijatelj) je pokazatelj sta je, u prvom redu, Milo napravio za svoje vladavine. A da je imao pameti i poslije osamostaljenja CG sjeo i sa Srbijom (prije svega a onda i sa ostalim) napravio dobar sporazum i napustio politiku, garantujem da bi bio slavljen od strane ogromne vecine. Clanstvo  u NATO bi bilo kamen spoticanja siguran sam (mozda do toga i ne bi doslo), ostalo bi se ispeglalo.

Licni stav...CG i Srb ne mogu i ne trebaju biti nekakvi protivnici..nego dvije skoro bratske drzave sa svojim vlastitim drzavnostima. Cak je CG mogla biti nekakva spona u normalizovanju odnosa izmedju Srba i Albanaca da je bilo pameti. Naivno ja to malo zamisljam, znam, ali zato i kazem licni stav.  U ovom kontekstu ostaje moram da spomenem i ogromno licno zaljenje za gubitkom Zorana Djindjica...volio ga neko ili ne taj covjek je bio sansa za rjesenja mnogih pitanja (samim tim i odnosa sa CG, Kosovo da ne spominjem) i vjerovatno nikada necemo znati potpunu istinu kome je sve u stvari odgovaralo da on nestane (licno sam ubjedjen mnogima sa raznih strana i nikako ne samo iz Srbije). Svasta sam udrobio..no prosta poenta je da je meni pun kofer antagonizama u zemljama ex-yu koji na kraju ostavljaju pustos. 

Edited by wrecktangle
Link to comment
Share on other sites

Nije to ništa novo, svi znaju kakve su veze don Mila sa Radončićem koji bukvalno poseduje kompletnu medijsku mrežu u FBiH. Naravno da će kukati kad Dritan hoće da preseče tu mafijašku hobotnicu, izbiće mu mnogo novca iz džepa. Nema to veze sa strahom i brigom za sigurnost Bošnjačke manjine u CG, niti je taj strah relano utemeljen.

 

Sasvim je razumljivo i sa druge strane da počne kurčenje i konfrontacija sa murijom obzirom da su ljudi hapšeni zbog statusa na Fb. Sistem opruge, ljudi su to već objašnjavali, dobra stvar je što opozicija pokušava na sve načine da to izniveliše da ne dođe do tačke pucanja.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, SamoFlacko said:

mozda je ova zena sa danasnjeg skupa samo Milov pristalica, ili je mozda samo neko ko voli svoju drzavu, zastavu, himnu i boji se onih koji nista od toga ne vole.

Ja vjerujem novoj vlasti ali da vidimo da li ce ih desnicari iz njihovih klupa slomiti.

 

 

Da, možda je tako. A možda je ova žena korisnik narodne kuhinje u organizaciji Mitropolije, koja je došla da brani lik i djelo onoga koji je doveo u takvu situaciju? Naravno, i ovo je sve na nivou rekla-kazala priča, ali meni lično je nemoguće na bilo koji način poistovjetiti se i saosjećati se sa učesnicima jučerašnjeg skupa. Fašizam i kriminal uvijeni u plašt nekog pripejd patriotizma.

 

I nije ovo nikakva odbrana "druge strane", isti "novčić" je u pitanju, pismo i glava.

Link to comment
Share on other sites

Zloupotreba te jadne žene je tek dno od strane medijskih aždaja DPS-a, doveli su je u stanje bede i beznađa a sad još skupljaju poene prikazujući je da se uplašila Krivokapića, Bečića i Abazovića koji ni mrvicu nisu doprineli njenim patnjama. No znamo da je Beba i tamo glavna medijska zver pa ne i čudi sve to.   

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.vijesti.me/vijesti/politika/466325/sdp-aktuelna-vlast-ima-38-mandata-i-nijedan-vise

 

"Naša 2 mandata su rezultat časnog i iskrenog pregnuća svakog našeg člana i simpatizera, oni nijesu proizvod bilo kakvih pritisaka, ucjena ili nečasnih radnji i zato ne dozvoljavamo bilo kome da svojata izborni rezultat SDP-a. Aktuelna vlast je na izborima dobila 38 mandata i niti jedan više, a mandati SDP-a će, kao i uvijek u ovih trideset godina našeg političkog trajanja, biti isključivo za dobro i progres države Crne Gore, njenih vitalnih nacionalnih interesa, ali i protiv bezakonja, nepravde i pohare narodne imovine. To neka bude jasno svim akterima na političkoj sceni jer je SDP, za razliku od mnogih drugih, uvijek sama birala svoj politički put a tako će biti i ubuduće, naravno rukovodeći se isključivo ciljevima građanske, evropske, antifašističke i slobodne države Crne Gore", saopšteno je iz ove partije.

 

Edited by Ruby Rhod (koji lebdi)
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...