Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

48 minutes ago, Rastko said:

Slava mu

Nazalost sarajevske  i ulice drugih gradova Federacije BiH  će i dalje umjesto po pokojnom gospodinu Kutiljeru i sličnim  razumnim  i dobronamernim ljudima nositi imena Alije Izetbegovića i nekih ustaša ili SSovaca  iz vremena Drugog svjetskog rata.

Kakvo zalosno i bezobrazno spinovanje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rastko said:

Samo držim ogledalo.Za krivu njušku ne treba kriviiti ogledalo.

Ne znam onda kako ne vidis mnogo alarmantnije i ozbiljnije probleme u RSu, a Federaciju BiH pokusavas predstaviti kao promotore fasistickih i nacistickih vrijednosti. Ljudi odgovorni za genocid se tu dozivljavaju kao heroji npr. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Ne znam onda kako ne vidis mnogo alarmantnije i ozbiljnije probleme u RSu, a Federaciju BiH pokusavas predstaviti kao promotore fasistickih i nacistickih vrijednosti. Ljudi odgovorni za genocid se tu dozivljavaju kao heroji npr. 

Važi

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Ne znam onda kako ne vidis mnogo alarmantnije i ozbiljnije probleme u RSu, a Federaciju BiH pokusavas predstaviti kao promotore fasistickih i nacistickih vrijednosti. Ljudi odgovorni za genocid se tu dozivljavaju kao heroji npr. 

Prolaze ljudi valjda i kroz Banja Luku i kroz Sarajevo, svakom dobronamjernom je jasno kad se nalazi u gradu a kad u kasabi.

Link to comment
Share on other sites

Opasna kasaba. Možda je nekad bio otvoren grad, sad kad odem tamo ne osjećam se ugodno i prijatno samo zato što sam Srbin. Za razliku od Tuzle recimo gdje jedva čekam da me posao nanese, Sarajevo i Zenica su fuj fuj fuj.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

U Zenici sam rodjen i odrastao tako da ti odmah mogu reci da je apsolutna laz reci za taj grad da druga nacionalnost moze imati problema. 

 

Dalje ne bih. Lijep pozdrav. 

Pripazi malo sa tim laganjem. Ima nas još koji smo bruka vezani za Zenicu pa nismo dobrodošli niti se imamo gdje vratiti. 

 

Živio.

Link to comment
Share on other sites

Nazivas ju fuj gradom za druge nacionalnosti sto je apsolutna neistina dok ti je BL normalna grad iako se recimo u centru tog grada prodaju najnormalnije majice sa likovima ljudi osudjenih za genocid. Da se razumijemo, meni je Banja Luka najljepsi grad u BiH, cak mi je i djevojka Srpkinja iz BL tako da na neku kartu mrznje ne mozes igrati.

 

U Zenici su se najnormalnije isticale hrvatske zastave bez da je bilo ruznog pogleda npr. Srpska pravoslavna crkva stoji nedirnuta i niko apsolutno nema problem s njom. Nikad niko nije napadnut i vrijedjan samo zato sto je Srbin il Hrvat. Probleme mogu imati samo oni koji ih traze, isto kao i u Beogradu, Banjoj Luci il Mostaru. 

Link to comment
Share on other sites

Stan u centru Zenice od 70m2 otišao za 24kKM, kuća u Radakovu za 50k, sve zato što je prodaju Srbi pa ko ih jebe ili će uzeti to da završimo papire regularno ili će dobiti qrac a svakako ostati bez imovine. Mani me sa multi kulti pričom o Zenici, bilo nekad, možda.

Link to comment
Share on other sites

Takvih stvari je nazalost bilo svugdje. Ne govorim uopce o tome. Multikulturalnost isto nigdje ne spominjem jer taj pojam ne postoji na Ex Yu prostorima vise. Govorim o tome da je laz pricati da te u Zenici neko gleda ruzno il cak napada jer si Srbin ili Hrvat. To apsolutno nije tacno. Boli ljude neka stvar ko si i sta si, dovoljno svojih problema imaju da se tim zamaraju jos. Imaces problem ako ga trazis, kao i u svim gradovima na nasim prostotima.

Link to comment
Share on other sites

Samo da potvrdim da sam u Banja Luku uvek dobro došao, kako i poslovni partneri iz Hercegovine, ljudi obožavaju taj grad. Isto tako da pohvalim i gostoprimstvo ljudi iz Širokog Brijega, jako prijatan gradić.

 

Jedinu neprijatnost sam doživio u Sarajevu, ali ni to nije bilo na nacionalnoj osnovi, klasični džeparoši, toga svuda ima.

 

Vodim se onom, ko traži belaja naći će ga iza ćoška, a kamo li u drugom gradu.

 

edit: Inače u Banja Luci sam upoznao Moranu Kasapović, jednu od urednica HRT-ovog Dnevnika. Sećam se da je došla u nekom crvenom kabrio BMW-u sa ZG tablicama, konobar mi reče da tu stalno boravi vikendom.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Premijer Federacije Fadil Novalic uhapsen zbog afere s respiratorima zajedno sa direktorom staba civilne zastite Fahrudinom Solakom i direktorom firme koja je "nabavila" respiratore Srebrna Malina Fikretom Hodzicem. Zelenoj bagri se polozaj ozbiljno trese. Padnu li oni, ostatak krimogeno-nacionalisticke koalicije u druga dva naroda ce biti ozbiljno ugrozen. HDZ prije svih koji je glavni partner SDA. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, laki perkos said:

nece dozvoliti Bakir da ovi budu osuđeni

Cisto sumnjam. Pao je i njegov uticaj poprilicno i daleko je to od moci kakvu Mile ima u RS. Odmah je poceo s kmecanjem o udaru na nacionalni interes i slicne stvari. Ta njegova struja u SDA je poprilicno oslabila kad je izgubio Asima Sarajlica krajem februare zbog afere oko namjestanja radnih mjesta il cega vec ne mogu se tacno sjetit. Danas na protestnoj setnji u Sarajevu u organizaciji profesora Hadzikadica par hiljada ljudi i lideri opozicije. Vjerujem da ovdje jos ljudi moze past osim ove trojice ako tuzlilastvo odradi svoje. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tipican dnevnik iz Bosne i Hercegovine, bez obzira da li je iz Federacije ili RS, godisnjica nekog masakra, prepucavanja vlasti i opozicije sa insertima iz parlamenata, kratki intervju nekog politicara, koji se inace medjusobno optuzuju do besvijesti, vijesti o zaduzivanju, nesto o penzionerima, kriminal obavezno, neka saobracajna nesreca, vjerski dogadjaji naravno i vremenska prognoza.

Mozda sam nesto zaboravio, ali o ekonomiji i razvoju skoro da nema nista. Ponekad se objavi da je izgradjeno par kilometara nekog puta ili da je otvoren neki shoping centar, nesto se radi po Jahorini, po neki festival, skokovi sa starog mosta i slicno.

Kada poredim sa drugim banana drzavama, najslicnije je u Crnoj Gori, za njih je investicija samo hotel i oprema za policiju.

Kako ce to sve da se zavrsi i kada ce nastupiti totalni bankrot, mislim da je samo pitanje vremena.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
On 11/11/2020 at 3:22 PM, uvrnuto said:

Bliže se izbori u BiH. Ima li upućenijih sa nekim informacijama šta se očekuje? Hoće li biti nekih iznenađenja, promena? 

Vidim da je NDMBGD podržao Pokret prave. Je l' može nešto više o njima i njihovim šansama? 

Lokalni izbori, po ponašanju krmaka na vlasti reklo bi se da neće biti velikih promjena (izgledaju mi spokojno) ... Niti bi ih bilo da neko drugi dobije. 

Opet će narodu prodavati priče o ugroženosti. Narod glup k'o kad je glup, pušiće iste fore i tražiti još. 

 

Za 'Pokret prava' prvi put čujem, iako ne pratim ovaj cirkus, jasno ti je kakve su im šanse. 

 

Meni se čini da ovde neće biti sreće sve dok Srbija i Hrvatska ne postanu 'evropski' uredjene zemlje. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...