Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

Tu su evo vec preko 20 godina ti vajni zapadni politicari ali se se nazaliat brzo slizali sa lokalnim i ološima i vesto plivaju sa jedne na drugu stranu a lova samo kaplje. Incko je u BiH ko zna koliko godina ali tek na kraju mandata se dosetio da ima i mogučnost nametanja i ovakvog zakona. Naravno vise ga nije briga za svoju stolicu ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Tu su evo vec preko 20 godina ti vajni zapadni politicari ali se se nazaliat brzo slizali sa lokalnim i ološima i vesto plivaju sa jedne na drugu stranu a lova samo kaplje. Incko je u BiH ko zna koliko godina ali tek na kraju mandata se dosetio da ima i mogučnost nametanja i ovakvog zakona. Naravno vise ga nije briga za svoju stolicu ...

To su političari/diplomati koji su se došli naplatit. Boli njih qrac za bilo šta osim da što duže kaplje u džep. Ne rade skoro ništa. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Budha said:

To su političari/diplomati koji su se došli naplatit. Boli njih qrac za bilo šta osim da što duže kaplje u džep. Ne rade skoro ništa. 

 

 

To sam i napisao a bogami i upiznao na stotine tih činovnika zapadne civilizacije koji bez pardona uzimaju mito i idu niz dlaku lokalnim krimosima samo da bi opstali još koji mandat i naplatili se.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Kamo srece da nam posalju jedno 50 do 100 politicara iz zapadne civilizacije, a ovoj nasoj gamadi zabrane bavljenje politikom 

Dovoljan je 1, sa voljom da lokalne balvane vrati tamo gde im je mesto - ma sa koje strane bili.

Pa da mirno popijemo kahvu na sred Bascarsije, il` u Zenici, Banjaluci, Mostaru,..... gde god - samo da je u miru i uzivanju popijemo.

To je pocetak.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Perkos2 said:

Tu su evo vec preko 20 godina ti vajni zapadni politicari ali se se nazaliat brzo slizali sa lokalnim i ološima i vesto plivaju sa jedne na drugu stranu a lova samo kaplje. Incko je u BiH ko zna koliko godina ali tek na kraju mandata se dosetio da ima i mogučnost nametanja i ovakvog zakona. Naravno vise ga nije briga za svoju stolicu ...

Dobro to jeste, i nije ovo nekakva propaganda ili opravdavanje ili nesto, ali kakve to politicare lokalno stanovnistvo ocekuje da im posalje mrska "međunarodna zajednica" osim one poslednje u redu. Koji "zapadni" politicar od prave karijere hoce da se bavi balkanom? Tu koga posalju, taj je verovatno kaznjen zbog necega, ono, kao u vojsci, kad te posalju na karaulu :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2021 at 4:01 PM, alpaka Bereta Sida said:

 

Komsic prvi put uopce nije izabran da bi se napakostilo Hrvatima nego jer ljudi nisu htjeli da glasaju za nacionaliste. Mislim da je to preglasavanje uzasna stvar ali ideja izbornih zakona kakve predlazu Covic i HDZ je jos gora i guranje ljudi do kraja u torove. Zasto bi ja kao Bosnjak ili neki Srbin ili Hrvati bio primoran birati iskljucivo predsjednika iz svog tora? Apsolutno bolesna ideja. Uostalom Covic i njegovi jurisnici koji se najvise zale na ugrozenost i majorizaciju imaju vjerovatno i najbolji polozaj u kompletnoj drzavi. 

Ni sam ne verueš u ovo što si napisao. Da se Komšić nije izjasnio kao Hrvat na izborima bi imao ukupno 10 k glasova. To se vidi i po neuspesima njegove partije na izborima za parlament, za njega se glasa čisto da bi se Hrvatima negiralo pravo na predstavnika u Predsednišvu BiH. 

On 7/18/2021 at 5:16 PM, Vince Carter said:

 

ARBiH jeste počinila manje zločina od VRS i HVO, ali je to nikako ne čini časnom. Ušla je u rat nepripremljena, sa oskudicom u naoružanju i komandnom kadru i to je jedini razlog zašto su počinili najmanje zločina, a ne neka navodna miroljubiva politika Alije Izetbegovića. Zločine su činili u skladu sa svojim mogućnostima. I oni su ubijali, silovali, pljačkali, palili, imali logore...

Apsolutno netačno. Koji moj je onda povukao potpis sa Lisabonskog sporazuma? Znao je on šta radi, slušao je šta mu šapuće jedan ambasador na uvce.

On 7/24/2021 at 4:23 PM, Mama_mia said:

 

ako je izglasan zakon po kome je kaznjivo negiranje genocida,

ne vidim razlog da ga ne primene obzirom da dodik svakako negira genocid...i ne samo dodik, cela rs moze biti uhapsena jer oni to tamo negiraju

Nije izglasan, zakon je nametnut od strane VP i nije jedini. Sve što si napisao/la na temu BiH je apsolutno netačno, te se vidi da nemaš pojma šta se dešava.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Liska Manjina said:

Ni sam ne verueš u ovo što si napisao. Da se Komšić nije izjasnio kao Hrvat na izborima bi imao ukupno 10 k glasova. To se vidi i po neuspesima njegove partije na izborima za parlament, za njega se glasa čisto da bi se Hrvatima negiralo pravo na predstavnika u Predsednišvu BiH. 

 

Prvi put 2006. nije biran iz tog razloga, kasnije nazalost jeste. 

8 minutes ago, Liska Manjina said:

Apsolutno netačno

 

Da, usla jako pripremljena pa VRS po istocnoj Bosni, Semberiji i Krajini pokla onolike ljude. Sasvim slucajno se JNA sa svim naoruzanjem transformisala u VRS i otpoce opasdu Sarajeva teskim naoruzanjem isto tako sasvim slucajno rasporedjenim po svim strateskim tackama na brdima oko Sarajeva. Sto ne mogu ove jadne i bezobrazne relativizacije i izjednacavanja ni po cemu jednakih strana. 

12 minutes ago, Liska Manjina said:

Nije izglasan, zakon je nametnut od strane VP i nije jedini.

 

Nametnut jer nekima u Parlamentu BiH fali civilizacijskih vrijednosti pa se satrasa da poricu dokazane i presudjene cinjenice. Jos napravise neku imaginarnu nezavisnu komisiju ne bi li se dodatno popisali po zrtvama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Prvi put 2006. nije biran iz tog razloga, kasnije nazalost jeste. 

 

Da, usla jako pripremljena pa VRS po istocnoj Bosni, Semberiji i Krajini pokla onolike ljude. Sasvim slucajno se JNA sa svim naoruzanjem transformisala u VRS i otpoce opasdu Sarajeva teskim naoruzanjem isto tako sasvim slucajno rasporedjenim po svim strateskim tackama na brdima oko Sarajeva. Sto ne mogu ove jadne i bezobrazne relativizacije i izjednacavanja ni po cemu jednakih strana. 

 

Nametnut jer nekima u Parlamentu BiH fali civilizacijskih vrijednosti pa se satrasa da poricu dokazane i presudjene cinjenice. Jos napravise neku imaginarnu nezavisnu komisiju ne bi li se dodatno popisali po zrtvama. 

Svaki put kada je izabran, izabran je zbog toga. Nemoj da se praviš nevešt, ili prestani da lažeš samog sebe. Da se izjasnio kao Bošnjak garantujem ti da ne bi pobedio Izetbegovića na izborima, u stvari ne bi uopšte bio relevantan faktor, čovek ne bi mogao biti odbornik, da ne pričamo o eventualnom poslaničkom mandatu. To ti je jasan pokazatelj da se na njega glasa zbog njegovih pro Bosanskih/anti Hrvatskih stavova.

 

Ajde da gledamo hronološki, koji se to zločin desio pre Tuzlanske kolone? Ko je poslao Ćelu da pravi pičvajz po Sarajevu? Ko je razbijao demonstracije po Sarajevu za ostanak BiH u Jugoslaviji? Ko je povukao potpis sa Lisabonskog sporazuma? Sve potezi koji su direktno vodili u rat, i on je to dobro znao. Ne kažem da je to jedini razlog i da nema odgovornosti drugih, ali sigurno nisu doprineli deeskalaciji nasilja. Kakve jadne relativizacije? Ti ovde sereš kako se Komšić bira zbog "njegovih stavova", kako te nije sramota. Koga ja to branim svojim stavovima?

 

Ako nisi u stanju da shvatiš razliku između reči "nametnut" i "izglasan" onda je bolje da ne komentarišeš. Ja sam samo rekao da taj zakon nije izglasan, što i nije. Ako se već komentarišu stvari onda je red da se to radi kako treba. Ovo nema veze sa samim sadržajem zakona.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Liska Manjina said:

Nije izglasan, zakon je nametnut od strane VP i nije jedini. Sve što si napisao/la na temu BiH je apsolutno netačno, te se vidi da nemaš pojma šta se dešava.

 

Kako to mislis SVE? evo citirala sam to `sve` bas da vidimo sta je tacno - apsolutno netacno:

 

 

 

On 7/12/2021 at 6:54 PM, Mama_mia said:

Predsednik Liberalno demokratske partije Čedomir Jovanović izjavio je u Potočarima da Srbija nema snage da prizna da se u Srebrenici desio genocid.

„Aleksandar Vučić bi dao sve na svetu da može vratiti vreme unazad i taj 11. juli 1995. godine ili onu rečnicu koju je pre toga izgovorio stotinu muslimana za jednog Srbina, ali se vreme ne može vratiti“, kazao je Jovanović, koji je i savetnik hrvatskog člana Predsedništva BiH Željka Komšića.

Jovanović je ocenio da se Srbija ne snalazi u BiH i da nema snage da iskorači iz „zla i krvavog živog blata koje je sama zamesila“.

Naveo je da je Srbija nemoćna i da je ne mogu optužiti više nego su to učinili sudovi u Hagu.

„Dok te rečenice ne izgovore i ne priznaju naš narod neće naći mir, a Srebrenica će biti mesto okupljanja ne samo iz pijeteta prema žrtvama već i mesto okupljanja kao izraz demonstracije i spremnosti da se preživelo i da se neće popustiti“, istakao je Jovanović.

 

...ovako zvuci normalan politicar, ali za srbiju to je jeres

Ovo netacno? Tacno je.

 

On 7/17/2021 at 2:58 PM, Mama_mia said:

 

Ovo sto kazes razumem da kazes jer ne postoji niti jedan pozitivan ali ni negativan osvrt na taj post o izjavi Jovanovica u Srbrenici pritom je upotrebio precutno zabranjenu `onu` rec na G.

Ljudi se klone komentara takvih reci na G posebno ako stizu od izdajnika kakav je CJ, ali ti si postupio hrabro

i insinuirao da ljudi koji misle kao ja ne bi trebalo da postoje i da ce jednom kad me ili takvih slicnih ne bude, ovim nekim narodima svanuti.

 

...i kakav je to licni interes da Taj zlocin nazoves
Genocidom ako je jasno da to uopste nije popularno niti korektno.

Sta se konkretno dobija time osim ovakvog razmisljanja koje si prikazao? Dok se stvari ne nazovu pravim imenom i dok se ne shvati sustina onoga sto je rekao Jovanovic - o kakvim normalnim vrednostima i principima moze da se govori?

 

 

 

 

 

 

Ovo netacno? Tacno je.

 

On 7/24/2021 at 4:23 PM, Mama_mia said:

 

ako je izglasan zakon po kome je kaznjivo negiranje genocida,

ne vidim razlog da ga ne primene obzirom da dodik svakako negira genocid...i ne samo dodik, cela rs moze biti uhapsena jer oni to tamo negiraju

 

Ovo netacno? Ok. ali sta je netacno?

 

Da li pise `Ako je izglasan zakon` - pise...i sta cemo sad?

 

iskreno nisam zainteresovana za vise od toga sto ponekad napisem -  sto ti ne ostavlja prostor da se deres na moje postove i mene poput AVa i da me grdis poput Ava jer ne znam sve meni nezanimljive pojedinosti u vezi sa temom.

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Mama_mia said:

 

Kako to mislis SVE? evo citirala sam to `sve` bas da vidimo sta je tacno - apsolutno netacno:

 

 

 

Ovo netacno? Tacno je.

 

Ovo netacno? Tacno je.

 

 

Ovo netacno? Ok. ali sta je netacno?

 

Da li pise `Ako je izglasan zakon` - pise...i sta cemo sad?

 

iskreno nisam zainteresovana za vise od toga sto ponekad napisem -  sto ti ne ostavlja prostor da se deres na moje postove i mene poput AVa i da me grdis poput Ava jer ne znam sve meni nezanimljive pojedinosti u vezi sa temom.

 

Ako ti ne vidiš da je ČJ u citiranim izjavama branio bulju Vučića, onda ti ja ne mogu pomoći. Kalsični analni alpinizam, motivisan jedinom željom za daljim uvlačenjem u anus.

 

Demagogiju osobe koja se odaziva na ime Čedomir ne bih da komentarišem, već sam dosta toga napisao o njemu. Neki stavovi mu jesu korektni, ali sve je to demagogija, praksa je malo drugačija, a on je u praksi pokazao da je lopovčina na kub, ne na kvadrat.

 

Postoji očigledna razlika između reči izglasati i nametnuti.  Kada je zakon izglasan onda se predpostavlja da je donesen od strane zakonodavnog tela, a to ovde nije slučaj. Ne znam samo kako si došla na ideju da se ja "derem" na tebe, to mi uopšte nije bila namera. Cilje je valjda da se stvari postave onakvim kakve jesu. Kada sam ja ovde pričao da je Bosna banana država u kojoj ne funkcioniše niti jedan od tri stuba vlasti, bio sam shvaćen kao zagovornik seperatističkih ideja. Evo ga sad, dokaz na delu.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Liska Manjina said:

Ako ti ne vidiš da je ČJ u citiranim izjavama branio bulju Vučića, onda ti ja ne mogu pomoći. Kalsični analni alpinizam, motivisan jedinom željom za daljim uvlačenjem u anus.

 

 

 

kakva je to potreba osim zbog eventualnog napada besa, u istoj recenici napisati analni i anus...

 

Ako je `uvlacenje u anus` to sto je Ceda ponovio i pred srebrenicom naglasio odvratan citat `stotinu muslimana za jednog srbina`

ili sto je naglasio da je srbija nemocna da se izvuce iz blata koje je sama zamesila, onda je to pravi primer uvlacenja Avu, to kazes?

 

Pazi, pogresno ti je to sto kazes, jer kad hoces da se uvuces nekome u anus

ipak moras biti malo nezniji od ovoga sto je ceda prikazao a to je da recimo uopste ne odes u srebrenicu i recimo uopste ne pomenes rec genocid niti aleksandra vucica u istom kontekstu. Sta mislis?

 

Ali opet besmislena rasprava je svaka kad se radi o Cedi, svi znamo da on priznaje Genocid

i da Vucic obozava kad neko iz srb dodje pred srebrenicu i kaze to sto je rekao ceda? I dalje ne vidim kako to Vucicu moze da imponuje do te mere da dopusti cedin `analni alpinizam`:classic_huh:

 

Ko je koga ovde podrzao...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Liska Manjina said:

Svaki put kada je izabran, izabran je zbog toga. Nemoj da se praviš nevešt, ili prestani da lažeš samog sebe. Da se izjasnio kao Bošnjak garantujem ti da ne bi pobedio Izetbegovića na izborima, u stvari ne bi uopšte bio relevantan faktor, čovek ne bi mogao biti odbornik, da ne pričamo o eventualnom poslaničkom mandatu. To ti je jasan pokazatelj da se na njega glasa zbog njegovih pro Bosanskih/anti Hrvatskih stavova.

HAjde da budemo posteni - Izbori 2002, predsjednicki kandidati SDP BIH za bosnjackog  clana predsjednistva (Alija Behmen je dobio 91,000 glasova, plus a male nenacionalne partije su dobile jos 10-tak hiljada glasova. 

 

Cetiri godine kasnije, Komsic je dobio 116,000 glasova - sto je svega nekih 15,000 vise za nenacionalnu opciju 4 godine ranije - sasvim logicna distribucija glasaca.

 

Komsic prvi put sigurno nije izabran da bi se Hrvati majorizirali, nego kao nenacionalna opcija za sve kojima je SDA/HDZ/SDS  bagre bilo dosta i previse...  U isto vrijeme, i iz istog razloga je SNSD pobijedio SDS... To sta su Komsic i Dodik kasnije postali je sasvim druga prica. 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Mama_mia said:

 

kakva je to potreba osim zbog eventualnog napada besa, u istoj recenici napisati analni i anus...

 

Ako je `uvlacenje u anus` to sto je Ceda ponovio i pred srebrenicom naglasio odvratan citat `stotinu muslimana za jednog srbina`

ili sto je naglasio da je srbija nemocna da se izvuce iz blata koje je sama zamesila, onda je to pravi primer uvlacenja Avu, to kazes?

 

Pazi, pogresno ti je to sto kazes, jer kad hoces da se uvuces nekome u anus

ipak moras biti malo nezniji od ovoga sto je ceda prikazao a to je da recimo uopste ne odes u srebrenicu i recimo uopste ne pomenes rec genocid niti aleksandra vucica u istom kontekstu. Sta mislis?

 

Ali opet besmislena rasprava je svaka kad se radi o Cedi, svi znamo da on priznaje Genocid

i da Vucic obozava kad neko iz srb dodje pred srebrenicu i kaze to sto je rekao ceda? I dalje ne vidim kako to Vucicu moze da imponuje do te mere da dopusti cedin `analni alpinizam`:classic_huh:

 

Ko je koga ovde podrzao...

 

 

 

Provaljen sam, sve sam ovo napisao u napadu besa. 😄 Imam potrebu da u istoj rečenici koristim dva navedena termina zato što se jedan nominalno liberalan političar uvlači u anus jednom dikatoru, da to čine razni Vacići onda bi to bilo obično uvlačenje, a ovde je po sredi ipak ozbiljan analni alpinizam.

 

TI ne vidiš da on svojom izjavom pravda Vučića i njegove rane radove?

16 hours ago, ters said:

HAjde da budemo posteni - Izbori 2002, predsjednicki kandidati SDP BIH za bosnjackog  clana predsjednistva (Alija Behmen je dobio 91,000 glasova, plus a male nenacionalne partije su dobile jos 10-tak hiljada glasova. 

 

Cetiri godine kasnije, Komsic je dobio 116,000 glasova - sto je svega nekih 15,000 vise za nenacionalnu opciju 4 godine ranije - sasvim logicna distribucija glasaca.

 

Komsic prvi put sigurno nije izabran da bi se Hrvati majorizirali, nego kao nenacionalna opcija za sve kojima je SDA/HDZ/SDS  bagre bilo dosta i previse...  U isto vrijeme, i iz istog razloga je SNSD pobijedio SDS... To sta su Komsic i Dodik kasnije postali je sasvim druga prica. 

 

 

Svakodnevno sam u komunikacije sa Hrvatima iz Hercegovine i nisam našao ni na jednu osobu koja Komšića smatra svojim predstavnikom. Ajde da na stranu stavimo nakaradnost samog zakona i izbornog procesa i floskulu predstavljanja tri suverena naroda. Svaki put kada je izabran, izabran je glasovima Bošnjaka, a kakva je motivacija za to apsolutno nije bitno.

 

Kao prvo čovek se izjasnio kao Hrvat i kao takav se takmiči u trci za hrvatskog člana predsedništva. Postoji razlog za takvo postupanje pošto zna da u direktnoj trci sa predstavnikom SDA ne bi imao šanse iz razloga što gotovo 100% njegovog glasačkog tela čine Bošnjaci. I dok god se takva praksa ponavlja biće problema. Hrvatima je negirano pravo na predstavljanje i to je jasno i pticama na grani.

 

Evo i hipotetičko pitanje! Da se kojim slučajem izjasnio kao Bošnjak da li bi bio izabran za člana Predsedništva BiH?

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Od danas zakon o zabrani negiranja genocida i svih ratnih zlocina, kao i velicanju ratnih zlocinaca stupa na snagu. Vidjet cemo da li ce politicari iz RS, i vlast i opozicija, nastaviti sa retrogradnim i anticivilizacijskim stavovima. 

 

 

sad ako ovo procita LM da ne budu opet neke zamerke jer to je ipak nametnuto - ta rec je

izgleda oberucke prihvacena sirom srpske?

 

evo danas u Danasu vest: Dva zakona o kojima će Narodna skupština Republike Srpske raspravljati na posebnoj sednici 30. jula predviđaju da se ne dozvoli provođenje nametnute odluke visokog predstavnika u Republici Srpskoj, a svako ko povredi ugled Republike Srpske i njenih naroda biće procesuiran i kažnjen, javlja RTRS, pozivajući se na Srnu.

 

...nije u redu to nametanje, jer posle se meni nesto spocitava kad pitam za generale...

dakle, ako ovi namecu a ovi nece da im se nametne, znaci hoce da se tjeraju? Kao nekad.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

sad ako ovo procita LM da ne budu opet neke zamerke jer to je ipak nametnuto - ta rec je

izgleda oberucke prihvacena sirom srpske?

 

evo danas u Danasu vest: Dva zakona o kojima će Narodna skupština Republike Srpske raspravljati na posebnoj sednici 30. jula predviđaju da se ne dozvoli provođenje nametnute odluke visokog predstavnika u Republici Srpskoj, a svako ko povredi ugled Republike Srpske i njenih naroda biće procesuiran i kažnjen, javlja RTRS, pozivajući se na Srnu.

 

...nije u redu to nametanje, jer posle se meni nesto spocitava kad pitam za generale...

dakle, ako ovi namecu a ovi nece da im se nametne, znaci hoce da se tjeraju? Kao nekad.

Koji bi ti adekvatan termin iskoristila za unikatnu situaciju gde jedan nedržavni organ donosi odluku u formi zakona i koja obavezuje sve građane te države, Mene to najviše podseća na apsolutističke monarhije gde je monarh po potrebi  donosio zakone mimo parlamenta. Ovakav slučaj je baš specifičan u praksi demokratskih država. Govorimo isključivo o pravnim aspektima donošenja navedenog zakona, ne o samom sadržaju zakona. Ja sam ovde pre nekog vremena govorio kako BiH nije funkcionalna država i kako je prinudna prćija koju na skupu drži volja zapadnih zemalja i kao takva će egzistirati sve dok im ne dopizdi.

 

Strane sudije u sudu BiH

Visoki predstavnik donosi zakone

 

Ne, Bosna nije država koju kontrolišu zemlje zapadne demokratije, niti najmanje.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Liska Manjina said:

 Ovakav slučaj je baš specifičan u praksi demokratskih država. Govorimo isključivo o pravnim aspektima donošenja navedenog zakona, ne o samom sadržaju zakona. BiH nije funkcionalna država i kako je prinudna prćija koju na skupu drži volja zapadnih zemalja i kao takva će egzistirati sve dok im ne dopizdi.

 

 

dobro, mozda takav slucaj nije zabelezen u demokratijama ali kao sto kazes za `prcije` je dobar cak i nametnut...

 

Ne moze to odjednom da se bude uredjen ili normalan, mora ovako - nametanjem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stranci trebaju nametati zakone sve dok se sve strane ne unormale. Odluka sasvim legitimna i ispravna. Da se cekalo na ove domace, ovaj zakon ne bi nikad bio donijet. Nadam se da ce Inzkov nasljednik biti puno puno ostriji prema cjelokupnoj gamadi iz sva tri tora i da ce ih kao Ashdown svojevremeno smjenjivat i sankcionisat cim pocnu probleme pravit. Do ovakve situacije se i doslo jer je Inzo pustio budalama na vrhu da rade sta hoce. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Stranci trebaju nametati zakone sve dok se sve strane ne unormale. Odluka sasvim legitimna i ispravna. Da se cekalo na ove domace, ovaj zakon ne bi nikad bio donijet. Nadam se da ce Inzkov nasljednik biti puno puno ostriji prema cjelokupnoj gamadi iz sva tri tora i da ce ih kao Ashdown svojevremeno smjenjivat i sankcionisat cim pocnu probleme pravit. Do ovakve situacije se i doslo jer je Inzo pustio budalama na vrhu da rade sta hoce. 

Hotje to, hotje. Nametanje je uvek donosilo dobre rezultate. Jedino ih ekonomskim sankcijama možeš dovesti u red, ne dozvoliti nove zajmove pa ćeš videti kako su poslušni kada ne budu imali love da isplate plate i penzije. Kakva kurčeva odluka, politička igrarija.

 

I kao ovi iz inostranstva ne znaju šta radi domaća ekipa. Eto oni ih kao ne mogu skinuti, smešna priča. Ekipa sa zapada je saučesnik u svim lošim stvarima koje su se desila u Bosni.

 

edit: U Austriji i Francuskoj se štampaju marke.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...