Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

Vi stvarno verujete da je nekog u svetz briga da li ce stradati par desetina hiljada ljudi ako je to u interesu neke od sila? Pobice se i protetati za koga oni procene da smeta i proglasiti "trajni mir" Nije da to nismo vec videli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rjesenje je vrlo jednostavno, skidanje troglavog klana koji jebe i dijeli narod vec 25 godina. Nije slucajno da po ko zna koji put vade ovakve teme kad im je pozicija u vlasti ugrozena, a sad u jeku pandemije i iskazane nesposobnosti za bilo kakvu radnju im je pozicija ugrozenija nego ikad. Alkoholicar Komsic prica o nekoj prijetnji za sigurnost jer zna da je totalno nebitan nakon koaliranja sa SDA u Sarajevu, SDA fasisti na sve nacine pokusavaju odbranit Bakira i njegovu sultaniju sto ubija ljude na klinickom centeu pokusajima od respiratora, a Mile se odjednom predstavlja ko mirotvorac iako bi supka dao da se opet zarati pa da zgrne jos koji milion. Jedna te ista matrica se vrti vec godinama i glupi narod se kaci na populizam. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Rjesenje je vrlo jednostavno, skidanje troglavog klana koji jebe i dijeli narod vec 25 godina. Nije slucajno da po ko zna koji put vade ovakve teme kad im je pozicija u vlasti ugrozena, a sad u jeku pandemije i iskazane nesposobnosti za bilo kakvu radnju im je pozicija ugrozenija nego ikad. Alkoholicar Komsic prica o nekoj prijetnji za sigurnost jer zna da je totalno nebitan nakon koaliranja sa SDA u Sarajevu, SDA fasisti na sve nacine pokusavaju odbranit Bakira i njegovu sultaniju sto ubija ljude na klinickom centeu pokusajima od respiratora, a Mile se odjednom predstavlja ko mirotvorac iako bi supka dao da se opet zarati pa da zgrne jos koji milion. Jedna te ista matrica se vrti vec godinama i glupi narod se kaci na populizam. 

Rešenje jeste jednostavno, ali nije realno ostvarivoWhy cant we all just get along...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je skidanje s vlasti 2 od 3 clana klana dogodine na izborima prilicno izgledno. HDZ jedini nije ugrozen jer su cijelu opoziciju ubacili pod svoje no opet nadam se da ce biti dovoljan broj ljudi koji vide sta Covic radi pa da ce glasati za neku od opozicionih hrvatskih stranaka ili Nasu Stranku koja je istinski lijevo-liberalni i gradjanski projekat te  najbolji i najnormalniji u citavoj drzavi sa najpismenijim kadrom. 

Link to comment
Share on other sites

Rjesenje je vrlo jednostavno, skidanje troglavog klana koji jebe i dijeli narod vec 25 godina. Nije slucajno da po ko zna koji put vade ovakve teme kad im je pozicija u vlasti ugrozena, a sad u jeku pandemije i iskazane nesposobnosti za bilo kakvu radnju im je pozicija ugrozenija nego ikad. Alkoholicar Komsic prica o nekoj prijetnji za sigurnost jer zna da je totalno nebitan nakon koaliranja sa SDA u Sarajevu, SDA fasisti na sve nacine pokusavaju odbranit Bakira i njegovu sultaniju sto ubija ljude na klinickom centeu pokusajima od respiratora, a Mile se odjednom predstavlja ko mirotvorac iako bi supka dao da se opet zarati pa da zgrne jos koji milion. Jedna te ista matrica se vrti vec godinama i glupi narod se kaci na populizam. 

Ja sam imao slicno misljenje, svakom iole normalnom coveku je jasno da popiticari jasu na narodnoj patnji, izazivajuci namenski te niske sivinisticke strasti. Kako vreme odmice svw sam manje uveren da je ovo resenje moguce, nw zbog politicara nego zbog naroda. Decenije ispiranja mozga i povlacenja unutar sopstvenog tora je stvorilo kriticnu masu koja je u debeloj vecini i kojoj su ta sovinisticka ubedjenja postala sistem vrednosti. Ja i sam zivim u multietnickoj sredini i sasvim sam kompetentan da govorim o "realnom stanju na tetenu" . Bojim se da cw kako vreme odmice, ova resenja koja predlazu Slovenci, biti mnogo "logicnija" od ovih koja su "logicna" normalnim ljudima. Put u Evropu je trajao predugo i na primeru Zapadnog Balkana se vidi sva jalovost EU. Predugo su narodi Balkana bili prepusteni Turskoj, Rusiji, i sopstvenim demonima, ja licno bise ne zazirem od bilo kakvog resenja koje bi ovaj nesrecni region coporativno pogurao napred.  

Sto se duze ceka, bice sve gore. Ono sto mene najvise brine su mladi. Ako neki Erdogan, Putin, razni popovi i hodze u ogromnoj vecini kod danasnje omladine izazivaju obozavanjebi predstavljaju neke uzore, onda mi imamo problem, cak i da nas naprasno prime u EU, sta mislite, da li ce to proci na referendumu?

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Helmet said:

Ja sam imao slicno misljenje, svakom iole normalnom coveku je jasno da popiticari jasu na narodnoj patnji, izazivajuci namenski te niske sivinisticke strasti. Kako vreme odmice svw sam manje uveren da je ovo resenje moguce, nw zbog politicara nego zbog naroda. Decenije ispiranja mozga i povlacenja unutar sopstvenog tora je stvorilo kriticnu masu koja je u debeloj vecini i kojoj su ta sovinisticka ubedjenja postala sistem vrednosti. Ja i sam zivim u multietnickoj sredini i sasvim sam kompetentan da govorim o "realnom stanju na tetenu" . Bojim se da cw kako vreme odmice, ova resenja koja predlazu Slovenci, biti mnogo "logicnija" od ovih koja su "logicna" normalnim ljudima. Put u Evropu je trajao predugo i na primeru Zapadnog Balkana se vidi sva jalovost EU. Predugo su narodi Balkana bili prepusteni Turskoj, Rusiji, i sopstvenim demonima, ja licno bise ne zazirem od bilo kakvog resenja koje bi ovaj nesrecni region coporativno pogurao napred.  

Sto se duze ceka, bice sve gore. Ono sto mene najvise brine su mladi. Ako neki Erdogan, Putin, razni popovi i hodze u ogromnoj vecini kod danasnje omladine izazivaju obozavanjebi predstavljaju neke uzore, onda mi imamo problem, cak i da nas naprasno prime u EU, sta mislite, da li ce to proci na referendumu?

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Narod se poceo budit polako i princip rada vladajucih. Sva tri naroda masovno iseljavaju, svima rodbina i prijatelji odlaze bez plana za povratkom. Jedna stvar je bila krast od naroda, a nesto sasvim drugo je bezocno ubijanje naroda bezobrazlukom i nesposobnosti u jeku pandemije. 

 

O kvalitetu ovog slovenackog prijedloga najbolje govori to da ga zagovaraju desinacrski populisti poput Janse i Orbana. Znamo vrlo dobro kakva je historija ovih prostora i koliko je krvi vec proliveno u cilju stvaranja nekih velikih nacionalnih projekata i kako su ti projekti na kraju prosli. Ideja dijeljenja BiH je suluda i put u nova stradanja svih ukljucenih. Jedini nacin da se sprijeci sukob u slucaju podjele BiH je da velike sile posalju svoju vojsku, a prilicno sam siguran da im nije u interesu da ginu za prostor koji nema nekih resursa koje oni sami vec nemaju. Opet ja sam prilicno siguran da je prica sa ovim non-paperom svjesno plasirana u ovom trenutku bas da se skrene paznja sa afera koje drmaju SDA i SNSD i cinjenice da im se na izborima 2022. smijesi zestoka katastrofa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Liska Manjina said:

Ma pustite te utopijske priče i promene u glavama. To se nikad neće desiti, a BiH će i dalje nastaviti sa svojom nefunkcionalnošću. Koliko ja vidim postoje tri rešenja:

1. Trenutni status quo koji odgovara samo odabranim pojedincima

2. Unitarizacija (i sad u ovakvo složenom sistemu ima povika na Izborni zakon, mogu misliti na šta bi to ličilo u slučaju unitarizacije)

3. Raspad i podela po nacionalnom ključu.

 

Kakva masovna stradanja, to je priča za malu decu. Ko je lud da sad raduje i kome bi taj rat bio u interesu. Samo jedna ćuška od big brothera i sve se smiri.

Kako bi bilo lijepo da je bold istinit i da nema takvih ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svako ponovno prepravljanje granica na osnovu nacionalne pripadnosti na ovim prostorima bi doveo do novog talasa krvoprolica.
Nije da se neki ne bi tome radovali....
Pazi, ovo je jako klizav teren, ima dosta budala koje bi da ginu za ideale, ali mislim da je ovaj status quo u BiH neodrziv i dugorocan jako opasan. Pazi, po meni u vezi BiH postoji spin da su Bosnjaci ti koji cuvaju BiH i zalazu see za ocuvanje iste. Ovo je jednostavno nije tacno i otpor kod Srba i Hrvata nastaje zbog toga sto se Bosnjaci ponasaju kao da imaju eskluzivno pravo da prave drzavu po svojoj meri,a da ostali trebaju da se prilagode. Unitarizacija nije nista drugo nego pravljenje islamske drzave po uzoru na Tursku. Nikakvih tu dobrih namera nema, to je nazadovanje i uvod u postepeno istrebljenje nebosnjackog naroda u BiH. Dejtonski sporazum je i napravljen da bi se zaustavio rat bez toga da iko bude porazen i obespravljen u BiH

Ja licno delim misljenje kolege gore,da uz jaku medjunarodnu medijaciju cak i ovo prekrajanje granica moze da bude bez nekih tenzija. Cak bi dugorocno ovo donelo stabilnost u regionu jer bi najvaznija pitanja bila resena,a i otvorio bi se put Srbije u EU i NATO ako bude potrebe za tim, mada bih ja iskreno da se distanciramo od tih vojnih saveza. Ako se zrelo razmisli, najveci gubitnici u ovom procesu bi bili Rusija i Turska jer bi im bio bas skracen manevar za delovanje i destabilizaciju regiona.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Helmet said:

Pazi, ovo je jako klizav teren, ima dosta budala koje bi da ginu za ideale, ali mislim da je ovaj status quo u BiH neodrziv i dugorocan jako opasan. Pazi, po meni u vezi BiH postoji spin da su Bosnjaci ti koji cuvaju BiH i zalazu see za ocuvanje iste. Ovo je jednostavno nije tacno i otpor kod Srba i Hrvata nastaje zbog toga sto se Bosnjaci ponasaju kao da imaju eskluzivno Drineipravo da prave drzavu po svojoj meri,a da ostali trebaju da se prilagode. Unitarizacija nije nista drugo nego pravljenje islamske drzave po uzoru na Tursku. Nikakvih tu dobrih namera nema, to je nazadovanje i uvod u postepeno istrebljenje nebosnjackog naroda u BiH. Dejtonski sporazum je i napravljen da bi se zaustavio rat bez toga da iko bude porazen i obespravljen u BiH

Ja licno delim misljenje kolege gore,da uz jaku medjunarodnu medijaciju cak i ovo prekrajanje granica moze da bude bez nekih tenzija. Cak bi dugorocno ovo donelo stabilnost u regionu jer bi najvaznija pitanja bila resena,a i otvorio bi se put Srbije u EU i NATO ako bude potrebe za tim, mada bih ja iskreno da se distanciramo od tih vojnih saveza. Ako se zrelo razmisli, najveci gubitnici u ovom procesu bi bili Rusija i Turska jer bi im bio bas skracen manevar za delovanje i destabilizaciju regiona.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Da vratimo u BIH i CRO sovestraneDrine_i_Dunava_Srbujusce?

Ili da posaljemo par `iljada Bosnjaka  u pomoc braci?

Koko god okrenes: budale ce imati svoj senluk, fukara ce se na tom bogatiti.... a na kaju, opet ce nam neko dobosati sta da radimo.

E, jebem ti pamet svih naroda, narodnosti i slucajnih prolaznika sto bi da se skuce ovde - Mordor je bolji!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Helmet said:

EU i NATO ako bude potrebe za tim, mada bih ja iskreno da se distanciramo od tih vojnih saveza.

 

 

🤢🤮

2 hours ago, Kronostime said:

Nije da se neki ne bi tome radovali....

Moskalji bi se prvi radovali, a onda bi se ponudili kao nekakvi ''mirotvorci'' samo da prosire svoj pogani uticaj i da podrzavaju ovdasnje ''stabilokrate'', citaj despote, lopurde i prevarante. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nema nista od rata. Vucic kad preda Kosovo od 8 miliona Srbadinaca na protestu ce se pojaviti 3-5000 hiljada, a verovatno svaki deseti od istih ce biti spreman da uzme pusku u ruke.

Drzave su prodale srebrninu, Djokica vise nema svoju "fabriku", zadrugu... sada su vlasnici pomenutih Matijevic, Zhang Chiu i slicni kod kojih Djokica mota kablove za 400 evra... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Helmet said:

Pazi, ovo je jako klizav teren, ima dosta budala koje bi da ginu za ideale, ali mislim da je ovaj status quo u BiH neodrziv i dugorocan jako opasan. Pazi, po meni u vezi BiH postoji spin da su Bosnjaci ti koji cuvaju BiH i zalazu see za ocuvanje iste. Ovo je jednostavno nije tacno i otpor kod Srba i Hrvata nastaje zbog toga sto se Bosnjaci ponasaju kao da imaju eskluzivno pravo da prave drzavu po svojoj meri,a da ostali trebaju da se prilagode. Unitarizacija nije nista drugo nego pravljenje islamske drzave po uzoru na Tursku. Nikakvih tu dobrih namera nema, to je nazadovanje i uvod u postepeno istrebljenje nebosnjackog naroda u BiH. Dejtonski sporazum je i napravljen da bi se zaustavio rat bez toga da iko bude porazen i obespravljen u BiH

Ja licno delim misljenje kolege gore,da uz jaku medjunarodnu medijaciju cak i ovo prekrajanje granica moze da bude bez nekih tenzija. Cak bi dugorocno ovo donelo stabilnost u regionu jer bi najvaznija pitanja bila resena,a i otvorio bi se put Srbije u EU i NATO ako bude potrebe za tim, mada bih ja iskreno da se distanciramo od tih vojnih saveza. Ako se zrelo razmisli, najveci gubitnici u ovom procesu bi bili Rusija i Turska jer bi im bio bas skracen manevar za delovanje i destabilizaciju regiona.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

Ovo prosto nije tacno niti ima ikakve veze sa zdravim razumom. Nacelno se slazem da unitarizacija drzave nije dobra ideja, licno sam za regionalizaciju koja bi bila napravljena bez nacionalnih i torovskih podjela nego po logicnoj i geografskoj pripadnosti odredjenih gradova. Prica da Bosnjaci zele neku svemuslimansku drzavu bez nebosnjackog elementa je ista ona koju su pricali Mladic i Karadzic 90ih dok su temeljito i detaljno cistili bosnjacki narod sa teritorija koji su oni dozivljavali svojim. Svakako da ima budala koji bi takve stvari i zeljeli ali takvi ljudi su u debeloj manjini.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fishV2 said:

nema nista od rata. Vucic kad preda Kosovo od 8 miliona Srbadinaca na protestu ce se pojaviti 3-5000 hiljada, a verovatno svaki deseti od istih ce biti spreman da uzme pusku u ruke.

Drzave su prodale srebrninu, Djokica vise nema svoju "fabriku", zadrugu... sada su vlasnici pomenutih Matijevic, Zhang Chiu i slicni kod kojih Djokica mota kablove za 400 evra... 

Kosovo je predao Milosevic Kumanovskim Ugovorom onomad.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, fishV2 said:

nema nista od rata. Vucic kad preda Kosovo od 8 miliona Srbadinaca na protestu ce se pojaviti 3-5000 hiljada, a verovatno svaki deseti od istih ce biti spreman da uzme pusku u ruke.

 

 

Ne budi tako siguran, i Milo je pukao na HEDAMO CBETIHJE prici. 

Ovde je dovoljno da se samo najavi legalizacija istopolnih zajednica i da gomila neandertalaca odmah i spontano izadje na ulice i urla, divlja i djipa oko spomenika.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Da li iko, pri normalnoj svesti, ovde, a znamo se godinama, misli da ce na ovim prostorima izaci nesto dobro na ovim prostorima?

 

Ovde samo stranci mogu kako-tako da srede stvar. Da makar malo nateraju domoroce da budu makar malo civilizovani. 

 

Tako da sve suverenisticke bajke padaju u vodu. 

24 minutes ago, fishV2 said:

 sada su vlasnici pomenutih Matijevic, Zhang Chiu i slicni kod kojih Djokica mota kablove za 400 evra... 

 

Realno, kmetine i nisu za bolje. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

Da vratimo u BIH i CRO sovestraneDrine_i_Dunava_Srbujusce?

Ili da posaljemo par `iljada Bosnjaka  u pomoc braci?

Koko god okrenes: budale ce imati svoj senluk, fukara ce se na tom bogatiti.... a na kaju, opet ce nam neko dobosati sta da radimo.

E, jebem ti pamet svih naroda, narodnosti i slucajnih prolaznika sto bi da se skuce ovde - Mordor je bolji!

 

Sto bi ih vracali, bili smo zajedno, ne ide, treba sami da odlucuju o svojoj sudbini. Mi sa druge strane bas lepo negujemo te budale, a necu nista pogresiti ako kazem da je dobar deo tih budala na vlasti. 

Na zalost narod je ovde sludjen nekakvim Rusijama i Kinama i ne vidi dalje od nosa. A tome u zadnje vreme doprinosi nas vrli predsednik sa nekim laznim izborima u vidu brata Sija ili Rusije. Mi imamo samo jedan izbor, a to je EU. Sve ostalo je zestoko zamajavanje naroda. Meni ovaj predlog o konacnom resenju nije uopste gadan, najgora opcija je da se nastavi agonija i ovaj status quo, a da neki diktatori kao Putin i Erdogan to koriste zarad svojih politickih ciljeva. Meni kada zrelo razmislim cak i ovo razgranicenje po nacionalnom kljucu resava neke ozbiljne probleme, zadovoljni bi bili Albanci, Srbi, Hrvati i verovatno Zapad jer bi ovu agoniju skinuli sebi sa dnevnog reda . Ne bi bili zadovoljni Bosnjaci, Turska i Rusija. Ovo je eticki i moralno gledano poraz demokratije i nekih ljudskih vrednosti, ja se slazem sa tim, ali ne treba nista odbacivati ako zavadjene strane mogu kompromisno da rese ovo medjusobno.

 

5 hours ago, FrediB said:

 

🤢🤮

Moskalji bi se prvi radovali, a onda bi se ponudili kao nekakvi ''mirotvorci'' samo da prosire svoj pogani uticaj i da podrzavaju ovdasnje ''stabilokrate'', citaj despote, lopurde i prevarante. 

 

Sta ti je za gadjenje ovde?

5 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ovo prosto nije tacno niti ima ikakve veze sa zdravim razumom. Nacelno se slazem da unitarizacija drzave nije dobra ideja, licno sam za regionalizaciju koja bi bila napravljena bez nacionalnih i torovskih podjela nego po logicnoj i geografskoj pripadnosti odredjenih gradova. Prica da Bosnjaci zele neku svemuslimansku drzavu bez nebosnjackog elementa je ista ona koju su pricali Mladic i Karadzic 90ih dok su temeljito i detaljno cistili bosnjacki narod sa teritorija koji su oni dozivljavali svojim. Svakako da ima budala koji bi takve stvari i zeljeli ali takvi ljudi su u debeloj manjini.

 

Gledaj, ja zaista ne mogu da se skroz postavim u poziciju Bosnjacke strane niti mi je cilj da napadam Bosnjake, meni se samo cini da slicno, kao  u Srbiji i Hrvatskoj, jaca desnica i da se drustvo postepeno radikalizuje. Nekako mi se cini da Bosnjaci imaju neke zaista neralne ambicije da tom unitarizacijom stvore drzavu gde ce oni odlucivati. Prvo BiH nije nicija, tu vekovima zive tri nacije i ako to neko ne moze da shvati onda ta drzava nema buducnost. Zaista ne razumem zbog cega Bosnjaci smatraju BiH svojim eskluzivnim pravom. Ni Srbi ni Hrvati sigurno ne nameravaju da zive u drzavi radikalnog Islama gde je Erdogan i Turska nekakav uzor. Meni se zaista cini da Bosnjaci lagano klize ka toj utopiji. I sam zivim u Novom PAzaru pa znam koliki stepen obozavanja ima taj Erdogan ovde. 

Ceo region je talac nekih zabluda, Bosnjaci misle da prave malu Tursku, Srbi malu Rusiju, a vreme i kvalitetni kadrovi nam odlaze put EU gde smo odavno trebali da budemo. Ako bosnjaci nisu zadovoljni Srbima i Hrvatima zaista ne vidim tragediju u tome da se mirnim putem razidju i da ti isti Bosnjaci uzmu sopstvenu sudbinu u svoje ruke, ako negde gresim ispravi me. Sta fali Cesima i Slovacima?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U startu pravis veliku gresku i formiras misljenje o mentalnom stanju Bosnjaka u BiH na osnovu Sandzaklija. Mentalitet Bosnjaka u BiH i Bosnjaka u Sandzaku je nebo i zemlja. Tamo znam da su vecina zaludjeni Erdoganom i Turskom dok u BiH to nikako nije slucaj. Cak ni same Sandzaklije nisu nimalo omiljene u BiH upravo zbog tih razlika u mentalitetu.

 

Parcanje BiH, historijske cjeline, nikad nije bilo niti ce ikad biti moguce mirnim putem. Ja licno znam da nikad ne bih ni za koga i ni za sta ratovao jer mi puca kurac ali imas veliki broj ljudi koji su protjerani sa svojih ognjista i kojima je pri tom protjerivanju pobijeno dosta familije. Ti ljudi sigurno nece tek tako sa strane gledati na dijeljenja rodne grude im. Uostalom sva prica o podjeli BiH je suvisna jer je americka ambasada u BiH jos jucer kratkim saopstenjem pojasnila da takvo nesto ne dolazi u obzir.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...