Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

31 minutes ago, Amigo said:

 

Nisam ljubitelj Dodika, ali ovo nije novinarstvo.

 

N1 se na Balkanu maltene jedina bavi kakvim takvim novinarstvom, ovo sve ostalo su poltroni i poslusnici rezima.

Politika vodjena po nacionalnom kljucu (na svim stranama) nas je i dovela tu gde smo, u supku sveta, tako da meni uopste nije jasno kako i dalje pojedinci padaju na tu pricu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, dulematic said:

 

N1 se na Balkanu maltene jedina bavi kakvim takvim novinarstvom, ovo sve ostalo su poltroni i poslusnici rezima.

Politika vodjena po nacionalnom kljucu (na svim stranama) nas je i dovela tu gde smo, u supku sveta, tako da meni uopste nije jasno kako i dalje pojedinci padaju na tu pricu.

 

N1 u Bosni i N1 u Srbiji su nebo i zemlja. 

N1 u BiH se ne razlikuje mnogo od ostalih sarajevskih medija, prakticno sluzi istoj svrsi, dominaciji bosnjackog naroda i uredjenje drzave po njihovom modelu.

Situacija u Srbiji je potpuno drugacija, jer u BiH prakticno ne postoji jedinstven rezim kao u sto je to u Srbiji, tu jos uvijek nisu rjesene osnovne stvari.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Crni Bombarder said:

Cisto da vidimo na cemi smo ovde. Koja (regionalna,mada ne volim taj izraz) televizija ima veze sa novinarstvom,po tvojim standardima i tvom ukusu?

po meni, znaci ponavljam po meni, od ove dve koje pratim (n1 i al jazeera) - nijedna, stim sto je al jazeera u onom informer style sto se tice objektivnosti (pogotovo njihov portal), n1 se jos i koprca nesto, ovaj nas beogradski studio da tako kazem, cini mi se, da onako, pokusavaju bar da odglume neku objektinost za razliku od onih iz sarajeva...

 

sto se tice konkretno ovog intervjua sa dodikom, ko mi kaze da ovako treba da se ponasa voditelj mislim ono blago njemu

mada tamo je glavni onaj voditelj presinga ako se ne varam, amir zukic tako daaa nije ni cudo

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ovo je sa najcitanijeg portala u Sarajevu koji ima i jako posjecen forum.

 

Evo jedan clanak, kao primjer sta rade mediji, kao i kakva je to drzava. Tekst ne morate uopste da citate nije bitno, mogao je biti bilo koji drugi clanak,

spustite se odmah na komentare.

 

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dejton-nije-ispunio-ocekivanja-vecine-studenata-u-bih-kazu-da-ga-treba-mijenjati/201122022

Link to comment
Share on other sites



Mene ovaj Dritanov intervju podseća na to što @Amigopriča o "neprijateljskom" stavu. Doduše, to je na Face TV.

Nisam gledao čitav ovaj intervju sa Dodikom, ali mu je voditeljka ovde postavljala normalna pitanja. Mislim, naravno da njemu ispada kao da je provokacija, ali sasvim legitimna pitanja nakon "poraza". 
Kao taj isečak iz intervjua, tako je u Srbiji izgledala skupština dok je bilo opozicije. Ovi vrte svoje besmislene amandmane, a opozicija... jebiga.

E, sad, tu dolazimo do razlike između bahate seljačine i Dritana koji na 10 načina objašnjava to što je ušao u koaliciju sa Srbima.

 

A opet, ovde možemo da vidimo da istog tog Dodika možeš videti i na N1 i na Face TV i na AJ.
 

Link to comment
Share on other sites

Uzimati komentare budala i ogromnog broja botova na Klixu kao nesto relevantno za procjenu stava Sarajlija, Zenicana ili Tuzlaka prema Srbima i Hrvatima je jednako uzimanju naslova Blica, Informera, Kurira il Maricevih pokusaja od TV emisija za relevantan pokazatelj svijesti i razmisljanja svih Srba u Srbiji. Taj nivo otprilike. Apsolutno suludo i besmisleno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Uzimati komentare budala i ogromnog broja botova na Klixu kao nesto relevantno za procjenu stava Sarajlija, Zenicana ili Tuzlaka prema Srbima i Hrvatima je jednako uzimanju naslova Blica, Informera, Kurira il Maricevih pokusaja od TV emisija za relevantan pokazatelj svijesti i razmisljanja svih Srba u Srbiji. Taj nivo otprilike. Apsolutno suludo i besmisleno. 

 

Ne razumijes, nije stvar da budale komentarisu, nego da se to dopusta, prakticno ohrabruje, tj sasvim je legalno prosipati mrznju javno, i to na najvecem mainstream portalu. Generacije odrastaju citajuci ovakve stvari svakodnevno, tako da ne mislim da je suludo i besmisleno se pozivati na takve pojave.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Amigo said:

 

Ne razumijes, nije stvar da budale komentarisu, nego da se to dopusta, prakticno ohrabruje, tj sasvim je legalno prosipati mrznju javno, i to na najvecem mainstream portalu. Generacije odrastaju citajuci ovakve stvari svakodnevno, tako da ne mislim da je suludo i besmisleno se pozivati na takve pojave.

I tebi se dopusta da svasta pises na forumu......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma jok, složićemo se da su najsmješnije u Sarajevu kratke hlačice i frizirana brada. Pravi modni hit se fura tamo.

 

Edit: moram samo dodati, da se ne bi ova laž zapatila, niko nije rekao da ne možeš popiti pivo zato što si Srbin. Ne možeš popiti pivo zato što se ne toči alkohol ni Srbima ni bilo kome drugom. U Evropi, evo još malo u 2021-oj godini, u multi kulti gradu. Ima i takvih, pa kako te sreća posluži na koji ćeš nabasati.

Edited by prolup
Link to comment
Share on other sites

Vjernik drži kafić, njegova pravila, ovamo ne toči alkohol, ovamo traži od gostiju da se okade. Ne znam čemu ismijavanje.

 

Pošto vidim da ne dobacuješ. Ima ljudi koje boli da li je Božićni post, Ramazan ili Svi sveti, ako dođem u lokal koji je otvoren očekujem onda uslugu koju želim. Ne da se osjećam kao popišan zato što sam zamisli tražio najobičnije pivo. Evropa, XXI vijek, ali očigledno prevelika očekivanja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...