Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

SDA je ovo sto Mile najvaljuje Banjaluci radila Zenici prethodne 4 godine nakon sto su ispusili gradonacelnika 2016. i evo sad su dozivjeli historijski debakl. Samo polako, raspast ce se rezimi oba kriminalna klana vrlo brzo. Jedan je vec na izdisaju, drugi je ozbiljno uzdrman. Jos da se Hrvati trznu i skinu Covica, mozda i najveceg kriminalca medju plemenskim vodjama. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, prolup said:

A ko je to rekao? Ex gradonačelnik je bio jedan od rijetkih čestitih i pitomih ljudi u toj stranci, uz Šeranića možda i jedini. Ni po čemu mu Draško nije ravnopravan, ma ni blizu, kao premijer ligaš protiv nekog iz BiH. Opravdanje da si protiv Dodika pa rušiš vjerovatno najboljeg Gradonačelnika BL ikad da daš glas klincu koji ne zna je li pošao ili došao je meni van pameti. Ali očigledno da sam u manjini u gradu pa kako bude svima biće i meni.


Ako je taj čovek, po tvojim rečima, možda i jedini častan u toj stranci, onda je i njegova čast upitna, jer, što je onda u toj stranci? A on je kandidat te stranke na izborima za gradonačelnika. 
 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Crni Bombarder said:

Da li je Bogic Bogicevic Srbin?

 

Bogic nije Srbin.

 

21 hours ago, Crni Bombarder said:

Ne pitam ovo iz "etnickih" razloga (iako tako deluje,priznajem),vec zato sto sam se godinama naslusao & nacitao prica kako "u Sarajevu nema Srba,kako to nije grad za Srbe" itd..pa mi je vrlo zgodno znati..

 

U Sarajevu ima jos uvijek Srba, ali to je sada jedna brojcano zanemarljiva zajednica, u stvari i nije nikakva zajednica, bez ikakvih politickih aspiracija.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Amigo said:

 

Bogic nije Srbin.

 

 

U Sarajevu ima jos uvijek Srba, ali to je sada jedna brojcano zanemarljiva zajednica, u stvari i nije nikakva zajednica, bez ikakvih politickih aspiracija.

 

Bogic Bogicevic jeste Srbin - licno se tako identifikovao, i niko mu ne moze uskratiti pravo da se izjasni na nacin na koji zeli. 

 

Srba u Sarajevu na zalost ima malo, mozda 10-15% od predratnog broja, ali im niko ne moze uskratiti pravo da budu zajednica - kulturna (Prosvjeta), humanitarna (Dobrotvor) i vjerska (SPC). 

Ne organizuju se politicki na nacionalnoj osnovi, i zbog toga su nosioci pozitivnih promjena, rekao bih da politicki predstavljaju najzdraviji dio BiH scene- Pedja Kojovic, Srdjan Mandic...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ters said:

Bogic Bogicevic jeste Srbin - licno se tako identifikovao, i niko mu ne moze uskratiti pravo da se izjasni na nacin na koji zeli. 

 

Ma izjasnjavao se on svakako, ali nacija je prije svega pitanje licnog osjecaja, a on to nema, niti ima ikakav kontakt sa Srbima u BiH, a ni sire, tako da kada on kaze da je Srbin u nekoj politickoj konotaciji, to moze biti samo u nekoj sibicarskoj politici, kao kod Zeljka Komsica koji je kao politicar-sibicar dosao do nista manje nego predsjednika drzave.

Na zalost Srbi su izmislili tu ruznu floskulu "Posteni Albanac", sto bi se ovde moglo slicno primijeniti.

 

26 minutes ago, ters said:

Srba u Sarajevu na zalost ima malo, mozda 10-15% od predratnog broja, ali im niko ne moze uskratiti pravo da budu zajednica - kulturna (Prosvjeta), humanitarna (Dobrotvor) i vjerska (SPC). 

Ne organizuju se politicki na nacionalnoj osnovi, i zbog toga su nosioci pozitivnih promjena, rekao bih da politicki predstavljaju najzdraviji dio BiH scene- Pedja Kojovic, Srdjan Mandic...

Ja razumijem da se tebi dopada ta politicka opcija, ali Srbi u Sarajevu, kao i svaki drugi narod u bilo kom gradu, mada bi Sarajevo kao glavni grad treba posebno posmatrati, morali imati pravo da se politicki organizuju i na nacionalnoj osnovi, da slobodno istaknu svoje simbole i da slobodno mogu da izraze svoju politicku volju kako god zele.

Ja ne vjerujem da je to moguce.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Ma izjasnjavao se on svakako, ali nacija je prije svega pitanje licnog osjecaja, a on to nema, niti ima ikakav kontakt sa Srbima u BiH, a ni sire, tako da kada on kaze da je Srbin u nekoj politickoj konotaciji, to moze biti samo u nekoj sibicarskoj politici, kao kod Zeljka Komsica koji je kao politicar-sibicar dosao do nista manje nego predsjednika drzave.

Na zalost Srbi su izmislili tu ruznu floskulu "Posteni Albanac", sto bi se ovde moglo slicno primijeniti.

 

Ja razumijem da se tebi dopada ta politicka opcija, ali Srbi u Sarajevu, kao i svaki drugi narod u bilo kom gradu, mada bi Sarajevo kao glavni grad treba posebno posmatrati, morali imati pravo da se politicki organizuju i na nacionalnoj osnovi, da slobodno istaknu svoje simbole i da slobodno mogu da izraze svoju politicku volju kako god zele.

Ja ne vjerujem da je to moguce.

 

Ja tvrdim suprotno - a to je da upravo "politicki Srbi, Hrvati, Bosnjaci" sibicare svojom nacijom i trguju nacionalnim interesima samo i isljucivo radi vlasti. Zeljko Komsic je Hrvat iz interesa, Mile Dodik je Srbin iz interesa, a Bogic se, sa druge strane, odrekao vlasti pokusavajuci da zastiti glavni nacionalni interes - mirno razrjesenje krize. Da li je ispravno postupio 1990. ?  O tome mozemo nagadjati ali to nikada necemo sa sigurnoscu znati.

 

Ne mozes dovoditi u pitanje neciji licni osjecaj, upravo zbog toga sto je licni, i kao takav zagarantovan svim zakonima, kao sto mu ne mozes odredjivati koji kontakt sa Srbima je valjan a koji nije... Molim te daj mi neki clanak kako se to "svakako" Bogic izjasnjavao ?

 

Izraz "posteni ovaj ili onaj" je dobio ruznu konotaciju, ali je u mnogo slucajeva (naravno ne uvijek) bila rijec upravo o postenim ljudima koji su stvari posmatrali sa ljudskog a ne nacionalnog gledista. 

 

Ja ne znam da postoji i jedna prepreka politickom organizovanju Srba, Bosnjaka, Hrvata na nacionalnoj osnovi bilo gdje u BiH, kao i da ne postoji problem sa izrazavanjem politicke volje, mada licno mislim da politicko organizovanje na nacionalnoj osnovi ne donosi nista dobro. Nazalost ne mogu reci isto za isticanje simbola, jer tu postoji prepreka - ne u pravnom smislu, jer na papiru nem a problema, ali organi vlasti nikada, ili gotovo nikada ne reaguju na incidente (a vecinske politicke partije ih i podsticu) kojima se to pravu narusava.

Edited by ters
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Amigo said:

Ma izjasnjavao se on svakako, ali nacija je prije svega pitanje licnog osjecaja, a on to nema, niti ima ikakav kontakt sa Srbima u BiH, a ni sire, tako da kada on kaze da je Srbin u nekoj politickoj konotaciji, to moze biti samo u nekoj sibicarskoj politici, kao kod Zeljka Komsica koji je kao politicar-sibicar dosao do nista manje nego predsjednika drzave.

Na zalost Srbi su izmislili tu ruznu floskulu "Posteni Albanac", sto bi se ovde moglo slicno primijeniti.

 

Pa dobro,ako bude navracao u Beograd neka zamoli Vucica da mu da atest da je Srbin...

Valjda Dodik i Vucic znaju bolje od njega sta je po nacionalnom opredeljenju ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Ja tvrdim suprotno - a to je da upravo "politicki Srbi, Hrvati, Bosnjaci" sibicare svojom nacijom i trguju nacionalnim interesima samo i isljucivo radi vlasti. Zeljko Komsic je Hrvat iz interesa, Mile Dodik je Srbin iz interesa, 

Ti volis da pojednostavis generalno stvari i sve svedes na neki isti nivo, Komsic i Dodik su potpuno razliciti slucajevi, jer Dodika su izglasali Srbi koje i predstavlja, pa kako god to radio, Srbi mogu i da ga drugi put n e izglasaju, dok Komsica nisu izabrali Hrvati i za sada ne mogu da izglasaju nekog drugog, oni su jednostavno brutalno sibicarski zajebani.

 

1 hour ago, ters said:

 

a Bogic se, sa druge strane, odrekao vlasti pokusavajuci da zastiti glavni nacionalni interes - mirno razrjesenje krize. Da li je ispravno postupio 1990. ?  O tome mozemo nagadjati ali to nikada necemo sa sigurnoscu znati.

 

Zato sa sigurnoscu znamo posljedice. Ja licno mislim da gore nije moglo biti, tako da je logicno o njemu razmisljati kao o jednom tupanu i sljamu koji je zastupao samo licne interese i svoj polozaj. To je prakticno i bio kraj njegove karijere, odradio je zadatak, ugodno zivio i niko ga vise nije nista pitao, osim kada se trebalo negdje reci Bogic je Srbin i tako pokazati da je Sarajevo ostalo multietnicko., sto vise nije.

 

1 hour ago, ters said:

Ne mozes dovoditi u pitanje neciji licni osjecaj, upravo zbog toga sto je licni, i kao takav zagarantovan svim zakonima, kao sto mu ne mozes odredjivati koji kontakt sa Srbima je valjan a koji nije... Molim te daj mi neki clanak kako se to "svakako" Bogic izjasnjavao ?

 

Ma briga mene za licni osjecaj, ovdje je u pitanju izjasnjavanje u vezi politicke funkcije. Jednostavno u tom kontestu on nije Srbin.

 

1 hour ago, ters said:

Ja ne znam da postoji i jedna prepreka politickom organizovanju Srba, Bosnjaka, Hrvata na nacionalnoj osnovi bilo gdje u BiH, kao i da ne postoji problem sa izrazavanjem politicke volje, mada licno mislim da politicko organizovanje na nacionalnoj osnovi ne donosi nista dobro.

 

Ma ti nikako da shvatis da nije bitno sta ti mislis, nego da se gradjanima omoguci da mogu da se politicki organizuju kako god hoce u jednom slobodnom drustvu.

Posto sam Sarajlija poznajem uzvjestan broj Srba koji su ostali tamo iz raznih razloga. Neke politika ne interesuje uopste, neki su prihvatili stavove okoline, medjutim postoje i oni koji bi se organizovali politicki bas na nacionalnoj osnovi, ali je to prakticno neizvedivo, jer da jeste valjda bi se neko organizovao u tom smislu za ovih 25 godina.

 

1 hour ago, ters said:

Nazalost ne mogu reci isto za isticanje simbola, jer tu postoji prepreka - ne u pravnom smislu, jer na papiru nem a problema, ali organi vlasti nikada, ili gotovo nikada ne reaguju na incidente (a vecinske politicke partije ih i podsticu) kojima se to pravu narusava.

Tako je, postoji zakon samo na papiru, sto znaci da postoje gradjani drugog reda i to pazi u glavnom gradu. Sta onda ockivati po vukojebinama.

 

1 hour ago, mare80 said:

Pa dobro,ako bude navracao u Beograd neka zamoli Vucica da mu da atest da je Srbin...

Valjda Dodik i Vucic znaju bolje od njega sta je po nacionalnom opredeljenju ...

 

Jarane glupa ti je i naivna prica. Srbin (ili bilo ko drugi, Bosnjak, Hrvat, Crnogorac) je onaj ko to zaista zeli i tu ga ne moze niko da sprijeci, niti mu treba bilo cija potvrda.

Cak nije ni duhovito.

Sta je bitno i sto se Bogic izjasnjava kao Srbin kada ga Srbi ne interesuju, niti ima bilo kakav kontakt sa Srbima u Bosni i Hercegovini. On je iz Ugljevika, ako znas gdje je to, ne vjerujem da je ikada otisao tamo da poprica sa svojim zemljacima. Pa da li je to normalno!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Ti volis da pojednostavis generalno stvari i sve svedes na neki isti nivo, Komsic i Dodik su potpuno razliciti slucajevi, jer Dodika su izglasali Srbi koje i predstavlja, pa kako god to radio, Srbi mogu i da ga drugi put n e izglasaju, dok Komsica nisu izabrali Hrvati i za sada ne mogu da izglasaju nekog drugog, oni su jednostavno brutalno sibicarski zajebani.

 

 

Zato sa sigurnoscu znamo posljedice. Ja licno mislim da gore nije moglo biti, tako da je logicno o njemu razmisljati kao o jednom tupanu i sljamu koji je zastupao samo licne interese i svoj polozaj. To je prakticno i bio kraj njegove karijere, odradio je zadatak, ugodno zivio i niko ga vise nije nista pitao, osim kada se trebalo negdje reci Bogic je Srbin i tako pokazati da je Sarajevo ostalo multietnicko., sto vise nije.

 

Ma ti nikako da shvatis da nije bitno sta ti mislis, nego da se gradjanima omoguci da mogu da se politicki organizuju kako god hoce u jednom slobodnom drustvu.

Posto sam Sarajlija poznajem uzvjestan broj Srba koji su ostali tamo iz raznih razloga. Neke politika ne interesuje uopste, neki su prihvatili stavove okoline, medjutim postoje i oni koji bi se organizovali politicki bas na nacionalnoj osnovi, ali je to prakticno neizvedivo, jer da jeste valjda bi se neko organizovao u tom smislu za ovih 25 godina.

 

Tako je, postoji zakon samo na papiru, sto znaci da postoje gradjani drugog reda i to pazi u glavnom gradu. Sta onda ockivati po vukojebinama.

 

 

 

Stvari su jednostavne po sebi ako si spreman da ih tako posmatras. Komsic, Dodik, Izetbegovic, Covic ce biti sve sto treba da bi ostali na vlasti.

 

Koji je to interes imao, i koji je to polozaj cuvao Bogicevic? Svojim glasom je prakticno ukinuo sebe u predsjednistvu drzave i od karijere u kojoj je bio dio sefa drzave sa 38 godina, otisao u prakticno ilegalu - na istu stranu kao i  gologuzija kao ti i ja, koja je bila predodredjena da izgubi sve u ratu.... Niti je skupljao zlato po Tuskoj, niti je svercao Ronhilom, niti se bavio uvozom-izvozom Siroki Brijeg-Split... Niti je ubijao politicke protivnike, niti je pomagao porodicama svojih generala da se "samoubiju", niti je koga protjerao, niti je oteo neciji stan, niti je komandovao Sevama, Tigrovima i slicnom zivinom... Covjek sjedio svojoj kuci i radio svoj posao za koji su ga ljudi izabrali - zastupao ih u paralamentu. Poslije rata probao da okupi gradjanske snage oko SDP-a, i na kraju svega otisao u Sloveniju - dovoljno blizu da bi pokazao da mu je stalo, dovoljno daleko da pokaze da nije ni uz bosnjacko, ni u uz srpsko , ni uz hrvatsko kormupirano rukovodstvo..

 

Definitivno ne znamo kakve bi bile posljedice da je Kadijevic pokrenuo JNA po Milosevicevoj komandi, mozemo samo nagadjati. Kao sto je vrijeme pokazalo Milosevic  je bio taj koji  se igrao sa narodima, sa Srbima mozda i najokrutnije, jer su nas mrcvarili vise od 10 godina... Od Gazimestana do Kumanova... A neke i do danas...

 

Koja je prepreka tvojim poznanicima da se politicki angazuju sa nacionalnim predznakom u Sarajevu i da izadju na izbore? Sud ih nije htio registrovati? Stamparije im nisu zeljele stampati plakate? Neko im zabraniop da izadju na izbore? 

 

Jarane, i ja sam Sarajlija, i znam da stvari nisu dobre, ali ne zbog Bogica. 

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, ters said:

 

Ja mislim da jednostavno ne postoji interes za povratak - ljudi su izgradili svoj zivot negdje drugo i imaju drugacije prioritete u zivotu...

 

Oni koji su bili dvadesetogodisnjaci devedesetih su uglavnom sve postigli negdje drugo,  a ondasnji tridesetogodisnjaci i stariji sada imaju sezdeset i vise godina, djeca i unuci su im se rodili i odrasli u Australiji, Kanadi, Njemackoj, Svedskoj, ali i u Beogradu, Zagrebu, Ljubljani...I uzivaju penzije i zdravstvenu zastitu razvijenijih zemalja, bez zelje da se vrate u neke Velesice ili Gornji Seher...

ovo je po meni vrlo opasan stav koji  opravdava proterivanje 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ters said:

 

Stvari su jednostavne po sebi ako si spreman da ih tako posmatras. Komsic, Dodik, Izetbegovic, Covic ce biti sve sto treba da bi ostali na vlasti.

 

Koji je to interes imao, i koji je to polozaj cuvao Bogicevic? Svojim glasom je prakticno ukinuo sebe u predsjednistvu drzave i od karijere u kojoj je bio dio sefa drzave sa 38 godina, otisao u prakticno ilegalu - na istu stranu kao i  gologuzija kao ti i ja, koja je bila predodredjena da izgubi sve u ratu.... Niti je skupljao zlato po Tuskoj, niti je svercao Ronhilom, niti se bavio uvozom-izvozom Siroki Brijeg-Split... Niti je ubijao politicke protivnike, niti je pomagao porodicama svojih generala da se "samoubiju", niti je koga protjerao, niti je oteo neciji stan, niti je komandovao Sevama, Tigrovima i slicnom zivinom... Covjek sjedio svojoj kuci i radio svoj posao za koji su ga ljudi izabrali - zastupao ih u paralamentu. Poslije rata probao da okupi gradjanske snage oko SDP-a, i na kraju svega otisao u Sloveniju - dovoljno blizu da bi pokazao da mu je stalo, dovoljno daleko da pokaze da nije ni uz bosnjacko, ni u uz srpsko , ni uz hrvatsko kormupirano rukovodstvo..

 

Ala ga ukivas u zvezde, to jos nisam vidio. Nisam ni znao da je otisao u Sloveniju, to je onda jos gore, a on nije nikada bio ni uz kakvo srpsko rukovodstvo, korumpirano ili nekorumpirano, uz ova druga je bio, narocito bosnjacko.

 

30 minutes ago, ters said:

Koja je prepreka tvojim poznanicima da se politicki angazuju sa nacionalnim predznakom u Sarajevu i da izadju na izbore? Sud ih nije htio registrovati? Stamparije im nisu zeljele stampati plakate? Neko im zabraniop da izadju na izbore? 

Ne znam da li si naivan ili se pravis naivan? Prepreka je njihova okolina, koja to ne dozvoljava.

Sjecas se kada je Nele dosao skriveno u neku kafanu u Sarajevu, pa kada je to procurilo u javnost, morao hitno da bjezi da ga ne bi lincovali. 

Sta ti uopste zelis da kazes, meni nije uopste jasno? 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Amigo said:

 

Ala ga ukivas u zvezde, to jos nisam vidio. Nisam ni znao da je otisao u Sloveniju, to je onda jos gore, a on nije nikada bio ni uz kakvo srpsko rukovodstvo, korumpirano ili nekorumpirano, uz ova druga je bio, narocito bosnjacko.

 

 

Ako je necinjenje zlocina i nebavljenje kriminalom ukivanje u zvijezde, nesto nije u redu sa tvojim kriterijima...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Nije bio uz Karadzica, Krajisnika, Mladica i ostale arhitekte genocida i etnickih ciscenja. Sram da ga bude. 

 

Zato je bio uz Aliju & co.

 

10 minutes ago, ters said:

Ako je necinjenje zlocina i nebavljenje kriminalom ukivanje u zvijezde, nesto nije u redu sa tvojim kriterijima...

 

Lik je izvrsio svoj zadatak i utabao put i za zlocine i krimanal, poslije toga je postao potpuno nebitan i niko ga nije ni za sta pitao, osim da bude ikebana tokom rata.

 

Cijela prica je bila da on nije Srbin u politickom smislu, ostalo je sve manje vise nebitno sada, njegova prica je zavrsena prije 30 godina.

Link to comment
Share on other sites

Ima ona floskula koju često koriste "čistokrvni" Srbi pa te Srbe u Sarajevu nazivaju Alijinim Srbima. Slično smo imali i Franjine Srbe (ovih dana ponovo aktuelni) a verovatno sam još po neke zaboravio. Ako se čovek izjasnio kao Srbin ja ne vidim tu daljeg prostora za raspravu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

 

Zato je bio uz Aliju & co.

 

 

Aliju organski ne podnosim kao ni citavu tu SDA pricu ali njega izjednacavati sa Radovanom ili Ratkom je apsolutno suludo. Solidno je on smece, i u ratnom periodu i poslije rata ali arhitekta totalnog istrebljenja jednog naroda nikad nije bio.

 

Uostalom Bogic nije stao uz njega i saradnike mu nego uz narod koji je ostao u Sarajevu braniti svoje domove od ovih kojima su Radovan, Momcilo i ostali uz Slobinu podrsku isprali mozak pripremama za novi pokolj srpskog naroda pa su ga oni oducili genocidom i etnickim ciscenjima preduhitrit.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

ovo je po meni vrlo opasan stav koji  opravdava proterivanje 

Ne opravdavam protjerivanje, niti preseljenje, ali mislim da je postojalo neko vrijeme u kojem se to moglop desiti, mozda prvih par godina poslije prestanka sukoba - a to se nije desilo.

Meni je bilo jasno da se necu vratiti nikada onog trenutka kada me je sluzbenik kanadske ambasade ZAMOLIO da mu pruzim dokumente... I to se utvrdjivalo svakim danom i svakom zivotnom sitnicom - od jutarnje kafe, preko novina koje citam, razgovora kod brice, sportova i timova koje pratim, gradonacelnika i gradks uprave kojem psujem sve po spisku zbog saobracjanih guzvi, mjesta na kojem pijem pivo poslije posla, pa na kraju i dogadjaja na kojima prisustvujem sa prijateljima i kolegama.... Obiljezio sam vise kineskih novih godina nego li srpskih, za koju godinu cu imati vise thanksgiving ruckova nego bozicnih ili bajramskih., ili Halloween-a nego prvomajskih uranaka.... I defginitivno sam popio vise Molson piva nego sarajevskih, ili Starbucks kafa nego "Dedo naravno"...  A o velikim, zivotnim stvarima - djeci koja su se rodila u mojoj novoj domovini, njihovim skolama i faklutetima, prijateljstvima, radostima i zalostima da i ne pricam... I slicno je sa vecinom ljudi. A za onu manjinu koja zeli da se vrati - mislim da prepreka ne bi smjelo biti...

 

 

 

Edited by ters
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bogić Bogićević nikad nije podržavao Aliju. On je bio u SDP od početka do danas. Ali je ta priča izmišljena kada je odbio da glasa za uvođenje vanrednog stanja i od tada ga šovinisti vode kao "alijinog srbina". Jednom prilikom im je rekao "Ja jesam Srbin ali mi to nije zanimanje" 🙂

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

Ima ona floskula koju često koriste "čistokrvni" Srbi pa te Srbe u Sarajevu nazivaju Alijinim Srbima. Slično smo imali i Franjine Srbe (ovih dana ponovo aktuelni) a verovatno sam još po neke zaboravio. Ako se čovek izjasnio kao Srbin ja ne vidim tu daljeg prostora za raspravu.

 

Mislim da ti ne razumijes sta znaci Alijin Srbin. Ne znaci ako neko zivi u Sarajevu da je Alijin Srbin, nego ako se stavio u sluzbu Alijine politike. Najcesce bi dobio neku funkciju na kojoj ga niko ne bi nista pitao, niti bi imao bilo kakvu stvarnu moc, a onda bi se pojavljivao pred medijima i prije svega bi se isticalo  da je Srbin, sto je tipicna sibicarska politika.

 

6 hours ago, Klotzen said:

Bogić Bogićević nikad nije podržavao Aliju. On je bio u SDP od početka do danas.

Sta ima veze gdje je bio, podrzavao je tu politiku, vec objasnjeno u pasusu iznad. Covjek je inace komunista od malih nogu.

 

6 hours ago, Klotzen said:

Ali je ta priča izmišljena kada je odbio da glasa za uvođenje vanrednog stanja i od tada ga šovinisti vode kao "alijinog srbina". Jednom prilikom im je rekao "Ja jesam Srbin ali mi to nije zanimanje" 

 

To nije on rekao nego glumac Ljuba Tadic, a likovi poput Bogica su mozda to nekad i izgovorili, da bi se opravdali i nista drugo i na taj nacin samo tonu dublje i dublje u svojoj nesretnoj sudbini gdje su izgubili slobodu, jer im je diktirano kako da se ponasaju i ovo vadjenje ih cini jos gorim.

 

U Srbiji je i dalje ostao jedan jak komunisticki uticaj, tako da me ne cudi podrska BB, kao i mnoge druge stvari.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2020 at 2:50 PM, Amigo said:

 

Mislim da ti ne razumijes sta znaci Alijin Srbin. Ne znaci ako neko zivi u Sarajevu da je Alijin Srbin, nego ako se stavio u sluzbu Alijine politike. Najcesce bi dobio neku funkciju na kojoj ga niko ne bi nista pitao, niti bi imao bilo kakvu stvarnu moc, a onda bi se pojavljivao pred medijima i prije svega bi se isticalo  da je Srbin, sto je tipicna sibicarska politika.

 

Sta ima veze gdje je bio, podrzavao je tu politiku, vec objasnjeno u pasusu iznad. Covjek je inace komunista od malih nogu.

 

 

To nije on rekao nego glumac Ljuba Tadic, a likovi poput Bogica su mozda to nekad i izgovorili, da bi se opravdali i nista drugo i na taj nacin samo tonu dublje i dublje u svojoj nesretnoj sudbini gdje su izgubili slobodu, jer im je diktirano kako da se ponasaju i ovo vadjenje ih cini jos gorim.

 

U Srbiji je i dalje ostao jedan jak komunisticki uticaj, tako da me ne cudi podrska BB, kao i mnoge druge stvari.

https://www.faktor.ba/vijest/na-dan-nezavisnosti-bih-promocija-knjige-mislilac-i-drzavnik-alija-izetbegovic-174295

Evo da ti pripomognem u borbi sa vetrenjačama

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dulematic said:

Dodik na N1

 

Koja je ovo bahata seljacina, zato ce i pasti pre Vucica, smucio se svima.

 

Nisam ljubitelj Dodika, ali ovo nije novinarstvo.

Generalno ne vjerujem da razumijes kakav neprijateljski stav vlada u sarajevskim medijima ne samo prema Dodiku, nego prema svima redom iz RS, a i sire, tj prema Srbiji, kao i Srbima iz Crne Gore.

 

Obavezno pogledati.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...