Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

34 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Jeste. Dugogodisnji clan SDPa, poznat da je pocetkom 90ih glasao protiv Milosevicevog plana da JNA intervenise u BiH, Sloveniji i Hrvatskoj i time preuzme vlast.

Naravno da znam ko je Bogic Bogicevic..jos mi je bilo neverovatno da se pojavio "jos jedan" sa istim imenom i prezimenom :ajme:
Covece..koliko on sada ima godina? Mora da je zasao u duboku starost.

 

 

4 minutes ago, prolup said:

Najbolje da posjetiš pa da vidiš osjećaš li se prijatno u Sarajevu kao Srbin.

Hocu,nadam se u skorije vreme.

Samo da ne ispadne da je to dobro poznata prica o "nasim" i "nijovim" Srbima. To nisu dobri Srbi,to su neki Alijini i Bakirovi Srbi. Kao Tacijevi Srbi. I oni odmetnuti hrvatski Srbi. Nikakvi.
Samo velikosrbi,Srbi na Putinovom povocu su pravi,dobri i "nasi".

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Crni Bombarder said:

Naravno da znam ko je Bogic Bogicevic..jos mi je bilo neverovatno da se pojavio "jos jedan" sa istim imenom i prezimenom :ajme:
Covece..koliko on sada ima godina? Mora da je zasao u duboku starost.

 

 

Hocu,nadam se u skorije vreme.

Samo da ne ispadne da je to dobro poznata prica o "nasim" i "nijovim" Srbima. To nisu dobri Srbi,to su neki Alijini i Bakirovi Srbi. Kao Tacijevi Srbi. I oni odmetnuti hrvatski Srbi. Nikakvi.
Samo velikosrbi,Srbi na Putinovom povocu su pravi,dobri i "nasi".

 

67. Kad vidis godine predsjednika USA, Bogic jos dodje ko omladinac 😅

 

Ova prica o neprijatnosti Srbima u Sarajevu je ekvivalentna onoj Bosnjaka da se boje doci u Beograd il Banjaluku jer ce ih neko prepoznat i napast. Gomila gluposti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ova prica o neprijatnosti Srbima u Sarajevu je ekvivalentna onoj Bosnjaka da se boje doci u Beograd il Banjaluku jer ce ih neko prepoznat i napast. Gomila gluposti. 

Za Banjaluku ne znam, ali u Beogradu se to sigurno neće desiti.

Elem, ne bih sada da ulazim u priče pošto nisam nikada bio u Sarajevu, ali znam dosta ljudi koji su bili, iz raznih razloga, i nisu imali neka neprijatna iskustva, naprotiv. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Za Banjaluku ne znam, ali u Beogradu se to sigurno neće desiti.

Elem, ne bih sada da ulazim u priče pošto nisam nikada bio u Sarajevu, ali znam dosta ljudi koji su bili, iz raznih razloga, i nisu imali neka neprijatna iskustva, naprotiv. 

 

Ma naravno da nece. Smijesno mi je da uopce danas u 2020oj postoje ljudi koji vjeruju u takve budalestine da ce ih nekog prebit jer se drugacije zovu. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ma naravno da nece. Smijesno mi je da uopce danas u 2020oj postoje ljudi koji vjeruju u takve budalestine da ce ih nekog prebit jer se drugacije zovu. 

Kakvo prebijanje, daleko bilo. Neugodnost može biti i to što ne možeš popiti pivo tamo gdje si pikirao.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, prolup said:

Kakvo prebijanje, daleko bilo. Neugodnost može biti i to što ne možeš popiti pivo tamo gdje si pikirao.

 

A sto ne bi mogao? Bio sam vise puta u Sarajevu i nikad nisam imao nikakvih problema, pivo sam popio gde god sam hteo. Doduse nisam imao neke fix ideje da popijem pivo u dzamiji npr, verujem da bih tad imao problema. 

Link to comment
Share on other sites

1) Bogic Bogicevic nije "komunisticki kadar" nego jedan od onih koji su bili predvodnici reformi koja je vodila upravo ka ukidanju jednopartijskog sistema.

2) Posjetilac u Sarajevu ili Banjaluci nece biti izlozen neprijatnostima, niti ima razlog da se osjeca nelagodno. Nelagodno moze biti onima koji u Sarajevu ili Banjaluci zive a drugacije su nacije ili politickog uvjerenja. Oko mene kao posjetioca, trce i trgovci, i ugostitelji, i taksisti, i vodici - niti mi na celu pise kako se zovem, niti imam tetovazu ili obiljezje vjere ili stranke oko vrata... Domaci sa druge strane svakodnevno zive sa jednim vecim problemom teze zaposljavanje u drzavnim i javnim ustanovama ako nisu prave nacije, i nekim sitnijim problemima kao sto su krsne slave drzavnih ustanova ili obiljezavanja bitaka Otomanskog carstva u drzavnom aranzmanu, upitni nastavni programi kojima su djeca izlozena - vjeronauka, modifikovana istorija, izmasakriran maternji jezik...  

 

Edited by ters
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Kakve divne price o gradovima u kojima ne mozè da živi barem po trećina nekadašnjih stanovnika. Verovatno su ti stanovnici sami onako iz obesti napustili Sarajevo i Banjaluku ?

Daleko od toga da su divne price - ali je cinjenica da se zivot nastavio i u Banjaluci i u Sarajevu, i da uglavnom oni koji su nakon 25 godina ostali da zive u svojim gradovima, zive manje ili vise slicno vecini stanovnika koji pripadaju vecinskoj naciji (ali ne i vladajucoj partiji).  

 

Nema ni jednog ljudskog prava koje im je uskraceno - osim mozda rodne ravnospravnosti.... Koja nema veze sa nacijom...

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ters said:

Daleko od toga da su divne price - ali je cinjenica da se zivot nastavio i u Banjaluci i u Sarajevu, i da uglavnom oni koji su nakon 25 godina ostali da zive u svojim gradovima, zive manje ili vise slicno vecini stanovnika koji pripadaju vecinskoj naciji (ali ne i vladajucoj partiji).  

 

Nema ni jednog ljudskog prava koje im je uskraceno - osim mozda rodne ravnospravnosti.... Koja nema veze sa nacijom...

 

 

To je ono najgore, da danas a bogami i već dugo godina unazad niko i ne pominje povratak proteranih. Ide zivot i bez njih naravno, cilj je postignut da ono "neprijatelja" koji su ostali danas i nisu neki problem. Utopljeni su u većinu i sretni što ih niko ne šutira na ulici. 

Link to comment
Share on other sites

A ko je to rekao? Ex gradonačelnik je bio jedan od rijetkih čestitih i pitomih ljudi u toj stranci, uz Šeranića možda i jedini. Ni po čemu mu Draško nije ravnopravan, ma ni blizu, kao premijer ligaš protiv nekog iz BiH. Opravdanje da si protiv Dodika pa rušiš vjerovatno najboljeg Gradonačelnika BL ikad da daš glas klincu koji ne zna je li pošao ili došao je meni van pameti. Ali očigledno da sam u manjini u gradu pa kako bude svima biće i meni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

To je ono najgore, da danas a bogami i već dugo godina unazad niko i ne pominje povratak proteranih. Ide zivot i bez njih naravno, cilj je postignut da ono "neprijatelja" koji su ostali danas i nisu neki problem. Utopljeni su u većinu i sretni što ih niko ne šutira na ulici. 

 

Ja mislim da jednostavno ne postoji interes za povratak - ljudi su izgradili svoj zivot negdje drugo i imaju drugacije prioritete u zivotu...

 

Oni koji su bili dvadesetogodisnjaci devedesetih su uglavnom sve postigli negdje drugo,  a ondasnji tridesetogodisnjaci i stariji sada imaju sezdeset i vise godina, djeca i unuci su im se rodili i odrasli u Australiji, Kanadi, Njemackoj, Svedskoj, ali i u Beogradu, Zagrebu, Ljubljani...I uzivaju penzije i zdravstvenu zastitu razvijenijih zemalja, bez zelje da se vrate u neke Velesice ili Gornji Seher...

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sto bi se iko normalan vracao u BiH iz neke Njemacke, Austrije, Skandinavije i slicnih zemalja? Pa i mi koji smo odrasli poslije rata u BiH u gradovima gdje smo "vecina" gledamo da se ispalimo prvom prilikom. Poslije srednje sam otisao u Austriju na studije i nemam ni najmanju zelju da se vratim za stalno bilo rodnu Zenicu, Sarajevo ili Banjaluku. Nije to vise ni stvar posla, mozes ti u BiH sa zavrsenim fakultetom naci dobar posao s finom platom nego opcenito bolesne situacije gdje gledas budale kako se natezu nekakvim referendumima i ratovima svako malo, pa gledas ljude oko sebe koji rade za 450 maraka mjesecno i jos ih gazde zakidaju itd itd. Bosna je odlicna zemlja za posjetiti je dva puta godisnje po 2 sedmice, obici familiju i vidjet se sa rajom koja je ostala. Za vise, barem po mom misljenju, nije. 

Link to comment
Share on other sites

Najbolji gradonačelnik a juče kada je dodik nabrajao šta mu sve finansiraju iz budžeta RS potrajalo je dobrano. Inače Dodik je najavio da će obustaviti finansiranje svega u BL kada novi gradonačelnik preuzme palicu čisto da znate koliko mu je stalo do BL 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Green23 said:

@prolup Ovo stvorenje je bolji izbor od Draška, tj. neko njegov? Nadam se da je ovom govnetu, a i još nekom zvanično kraj u politici 2022. godine.

Klasičan primer siledžije koji sada ladno kaže - "ako misle da imaju pravo..." pri tome misli na građane koji jedini imaju to pravo, tj. da biraju. Čovek je upravo izjavio da će se svetiti građanima za svoj politički stav? Nestvarno je da ovako nešto postoji u Evropi u 21.veku, pa ovaj šije Vučića za tri koplja.

Regionu će svanuti kada ovakve političke siledžije budu poslate u istorijsku prošlost.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bez uvrede ali to je kao kada mi ovde u Srbiji kažu da je Palma najbolji predsednik opštine. A on funkcioniše tako što pored redovnog budžeta dobije još jedan budžet iz republičke kase jer je to njegov uslov za ulazak u sve vlade u kojima je bio. Gradonačelnik BL je isti takav slučaj, sve što je dobro uradio uradio je zato što je dobijao više novca nego što je BL trebala da dobije. A to znači da je on bio "dobar" na račun drugih opština u RS.

 

Znači nije on nikakav "dobar gradonačelnik" nego čovek koji sprovodi Dodikovu volju u BL. Bez dodatnog finansiranja grada iz kase RS BL bi se raspala. A to je nažalost i cilj Dodika sada kada je izgubio vlast. Nadam se da građani neće biti naivčine i da padnu na tu jeftinu propagandu režima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Klotzen said:

Bez uvrede ali to je kao kada mi ovde u Srbiji kažu da je Palma najbolji predsednik opštine. A on funkcioniše tako što pored redovnog budžeta dobije još jedan budžet iz republičke kase jer je to njegov uslov za ulazak u sve vlade u kojima je bio. Gradonačelnik BL je isti takav slučaj, sve što je dobro uradio uradio je zato što je dobijao više novca nego što je BL trebala da dobije. A to znači da je on bio "dobar" na račun drugih opština u RS.

 

Znači nije on nikakav "dobar gradonačelnik" nego čovek koji sprovodi Dodikovu volju u BL. Bez dodatnog finansiranja grada iz kase RS BL bi se raspala. A to je nažalost i cilj Dodika sada kada je izgubio vlast. Nadam se da građani neće biti naivčine i da padnu na tu jeftinu propagandu režima.

SNSD je u gradu 22 godine glavni. Za to vrijeme nema kakvih nije bilo, sa dolaskom Igora stvari su se malo promijenile. Čuj građani da ne budu naivčine i ne padaju na jeftinu propagandu a ljudi glasali za Draška. Ne postoji jeftinija propaganda od njega i njegove kampanje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...