Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

1 minute ago, prolup said:

Nemam ti šta pojasniti piše ti gore sve. PZD društvo i Blagić se skupili i kontali da su oni pametni a policija glupa, iako im je više puta rečeno da je okupljanje zabranjeno. Policija ih tako glupe razjebala i poslala kući.

 

Botovanje je zabranjeno na ovom forumu. Pripazi malo sta pises. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, prolup said:

Nemam ti šta pojasniti piše ti gore sve. PZD društvo i Blagić se skupili i kontali da su oni pametni a policija glupa, iako im je više puta rečeno da je okupljanje zabranjeno. Policija ih tako glupe razjebala i poslala kući.

 

ja na slikama vidim uhapšenog čoveka i muriju koja je opkolila plišane igračke, a sad ti meni objasni ko je ti PZD Društvo, ko je Blagić i kakvo okupljanje je policija razbila.

ako meže neka slika tog okupljanja da upotpuniš upis, pošto ti da budem iskren na reč ne verujem niti malo, a ja sam se slikama poslužio da demantuje tebe i tvoj upis o nekom skupu koji je zabranjen i koji je policija razbila.

pa ako može slike tog razbijenog skupa.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, prolup said:

Nemam stvarno fotografije sa lica mjesta a nemam ni vremena da ih guglam. Ako misliš da sam izmislio onaj citat da su sa njim bili ljudi iz PZD, onda ne znam šta da ti kažem. Eto, izmislio sam.

 

okačio sam ti ja fotografije, pa ako možeš na njima da taj skup mi pokažeš?

nije problem  tipa:  e vidiš gore levo oni likovi i slično...


ovako ispada da izmišljaš nešto da bi branio Mileta Ronhila iz tebi znanih razloga, a ja sam sklon da poverujem da nije tako... samo kad bi izbacio sliku tog skupa.

Link to comment
Share on other sites

Okačio si fotografiju klupe i kako privode Blagića i tražiš da ti tu lociram neke ljude? Ne znam stvarno šta da kažem na taj bezobrazluk, ali kao što vidiš tu nema nikakvih ljudi. Možeš da vjeruješ ili da ne vjeruješ meni lično i tekstu koji sam okačio, ali ne možeš da me praviš budalom i zahtjevaš da ti pokažem nešto čega na tim fotografijama nema, i da se bar tu zaustaviš, nego usput nazoveš braniocem Milorada Dodika. Pa sram te bilo, bruko jedna.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, prolup said:

Okačio si fotografiju klupe i kako privode Blagića i tražiš da ti tu lociram neke ljude? Ne znam stvarno šta da kažem na taj bezobrazluk, ali kao što vidiš tu nema nikakvih ljudi. Možeš da vjeruješ ili da ne vjeruješ meni lično i tekstu koji sam okačio, ali ne možeš da me praviš budalom i zahtjevaš da ti pokažem nešto čega na tim fotografijama nema, i da se bar tu zaustaviš, nego usput nazoveš braniocem Milorada Dodika. Pa sram te bilo, bruko jedna.

 

koji tekst si ti okačio?  da je milicija Milorada Dodika s parvom uhapsila nekog čoveka koji je neki skup imao, a kad te pitam(o) za slike tog skupa koji je milicija narodna razbila  ti nekome spočitavaš čast i poštenje.

Slike branioče režima Milorada Dodika.  slike tog skupa koji je milicija opravdano razbila.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, prolup said:

https://m.vecernji.hr/media/img/dd/ag/e5af5ba5beaaa09b28a4.jpeg

 

Istaknuti članovi grupe PZD stoje iza Blagića. Mogu li sad očekivati izvinjenje ili i dalje ostaješ nečovjek kakav si više puta pokazao na forumu da jesi.


naravno da sam za vas dodikovce nečovek i uvek ču biti za takve nečovek   jer po njihovim merilima ljudskosti (ubiti momka i baciti ga u poitok) nikad neću moći da se merim, a ti ako možeš kapa dole momče.

 

mene bi bilo sramota da branim Dodika i ekipu, a pogotovo u ovom slučaju

jedan sa mikrofonom, jedna žena i neka dva čoveka...  kakav skup, strašan skup...  a ko drži one transparente što ih nabroja  u onom prvom upisu  i kako sad nadje vreme da nadješ na guglu sliku skupa?

inače bi mene bilo sramota da ovo nazivam skupom, al ajde...    nek bude,  murija opravdano razbila strašni skup i kad smo već kod strašnog skupa, ko je od ovih novinar, a ko istaknuti član PZD  jer iskreno hvatam te u krivljenju istine 3-5 puta do sada  u samo ovoj prepisci...  tako da ko su novinari, a ko istaknuti članovi PZD... jer realno ja pored plišanih igračaka i uhapšenog ne vidim neke portestante i taj strašni skup koji je policija morala razbijati nego vidim represiju i ugnjetavanje gradjanskih sloboda a od tog upisa je krenula priča.


znači dodikovac, ko ovde urušava BiH pa je morala policija da reaguje? Ovaj frajer i plišane igračke i kako to nije represija nad neistomišljenicima?

 

Link to comment
Share on other sites

Kakvom krivljenju istine, šta trabunjaš? Uhvatio si se riječi skup kao pijan plota. Članovima PZD je zabranjeno okupljanje, oni se okupili, policija ih sklonila. Od koliko ljudi policija računa da je skup ne znam i ne zanima me. Misliš što si stavio tu profilnu da si veliki borac za pravdu i humanista? Daj bježi bolan. Ne dozvoljavam da mi neki naduvani, samoprozvani liberal, borac za pravdu i šta si sve već sebi nakalemio od titula priča kako je u gradu u kojem sam se rodio i živim cijeli život. Ti ćeš iz ko zna odakle da objašnjavaš kakva je represija u Banja Luci i da Dodikovi kerovi onako sklanjaju ljude sa ulice? Daj čovječe ponašaj se normalno i pristojno, smiješan si.

 

Edit: i kakve transparente sad spominješ? piše i u tekstu kako je, skoncentriši se malo ili pričekaj da te popusti malo rad, u svakom slučaju ne znaš gdje udaraš.

Edited by prolup
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, prolup said:

Kakvom krivljenju istine, šta trabunjaš? Uhvatio si se riječi skup kao pijan plota

 

1 hour ago, prolup said:

Nemam ti šta pojasniti piše ti gore sve. PZD društvo i Blagić se skupili i kontali da su oni pametni a policija glupa, iako im je više puta rečeno da je okupljanje zabranjeno. Policija ih tako glupe razjebala i poslala kući

 

3 minutes ago, prolup said:

Članovima PZD je zabranjeno okupljanje, oni se okupili, policija ih sklonila

 

i onda na pitanje ko se okupio sem lika i igračaka  dobijem sliku novinara i murije koja privodi lika sa spikom evo skupa šta je bilo ja živim u Banja Luci ja sve znam, samo me mrzelo da tražim i svašta nešto, al ajde... 

 

sa sve ovim drogiran, ne znaš de udaraš i ostalo što je klasika Mile Ronhil nastup...  i onda se čudiš što te neko proziva da kriviš istinu.

i u celoj ovoj priči što je najzanimljivije,  vredja te bukvalno sve, SVE... samo te ovo dodikovac ne nervira i ne smeta...  i na konto toga,  laku noć ti želim. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, prolup said:

 i da se bar tu zaustaviš, nego usput nazoveš braniocem Milorada Dodika. Pa sram te bilo, bruko jedna.

Našao sam ti fotografiju zbog tog što si me nazvao braniocem M.Dodika, kontam vidjećeš da si se zajebao pa će pasti neko izvinjenje i svako na svoju stranu. Međutim ti si toliko drzak i bezobrazan da poslje svega napišeš kako meni dodikovac ne nervira i ne smeta. Ne znam stvarno kako te nije sramota, idi lezi i ne brukaj se više. Ako nastaviš kucati ima da provališ da sam Lukač lično pa gdje ću onda u selo od sramote.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, prolup said:

Blagić nije toliko građanski aktivist koliko je kreten.

Dik si ti očigledno uzoran sljedbenik režima. Debil.

4 hours ago, prolup said:

Nemam stvarno fotografije sa lica mjesta a nemam ni vremena da ih guglam. Ako misliš da sam izmislio onaj citat da su sa njim bili ljudi iz PZD, onda ne znam šta da ti kažem. Eto, izmislio sam.

Nemaš vremena da izguglaš? Treba ti jedno 10 sekundi. Policija privela čovjeka jer je stao na trg da da izjavu novinarima. I PZD nisu zabranjena okupljanja jer organizacija nine zabranjena. Policija brani ljudima osnovna ljudska prava iz razloga jer ih prwpoznaje kao nekoga ko podržava PZD a ne jer krše javni red i mir. Ali mislim da ti ti svejedno znaš.

Edited by Mejdanac
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Rastko said:

Bilo je i transaperenata i uzvikivanja parola.Ne bih rekao da ekipu iz PzD interesuju pravna drzava i ljudska prava  a ni samog Davora Dragicevica.Mnogo prizemniji razlozi su ti koji ih motivisu da traze "pravdu" .Uostalom kako bi izgledala pravda kako je oni zamisljaju ? Da bude osudjeno  jedno 200 - 300 možda i pola hiljade "zavjerenika" protiv Davida Dragičevića koji se nesrećnim slučajem utopio u rijeci. Ne znam samo gdje takva pravda i pravna država postoje ? Gdje su našli uzor ?

Nesrećnim slučajem? Zašto rušiš institucije Republike Srpke kad je tužilaštvo slučaj okarakterisalo kao ubistvo? I sram te bilo za ovo pominjanje švajcarske. Ljude maltretirali danima, prijetili im maloljetnoj djeci....

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Foster said:

Umesto da ljubi amere u dooope sto su sprecili pad Banjaluke


ne znam momče da li si u toku, ali mi smo 1999 godine pobedili NATO pakt, tako da ono šta su imali 1995 da nas Amerikanci koje smo 4 godine kasnije najstrašnije ponizili da nam spašavaju dupe 1995. godine u Banjaluci :s_d:
 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Foster said:

Opet laze

 

Umesto da ljubi amere u dooope sto su sprecili pad Banjaluke

 

Uf kako lik spinuje, pa bas je mogucnost da se vojska SRJ umesa u sukob bila jedan od razloga pritiska zapada da se prekine operacija juzni potez (hrvatski izvori) secam se nekog interviju da li sa Granicem gde je pomenuo da je NATO bio cak spreman da bombarduje snage koje idu ka Banjaluci.

 

Vojska sa kojom se Vucic hvali je smesna sila u odnosu na tadasnju SRJ vojsku, gomila JNA tehnike bila u Srbiji plus ona koja je dovucena/maznuta, dobar deo toga relativno nov a ne ko danas za muzej. A broj vojnika da ne pominjem.

 

30 minutes ago, Stoned Laki21 said:


ne znam momče da li si u toku, ali mi smo 1999 godine pobedili NATO pakt, tako da ono šta su imali 1995 da nas Amerikanci koje smo 4 godine kasnije najstrašnije ponizili da nam spašavaju dupe 1995. godine u Banjaluci :s_d:
 

 

 

 I onda par meseci posle toga tata Brada ode u tu istu Ameriku ako se dobro secam 😄

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2020 at 7:25 PM, A sad said:

 

Tako je. Svi koji su protiv Dodika su kreteni, izdajnici i strani placenici

Najveca prepreka  u snazenju demokratije u Srpskoj i jeste u tome sto su najeksponiraniji Dodikovi protivnici upravo takvi a sto razumljvo najvise odgovara samom Dodiku.

On 2/23/2020 at 11:47 PM, Mejdanac said:

Nesrećnim slučajem? Zašto rušiš institucije Republike Srpke kad je tužilaštvo slučaj okarakterisalo kao ubistvo? I sram te bilo za ovo pominjanje švajcarske. Ljude maltretirali danima, prijetili im maloljetnoj djeci....

Tuzilastvo nije  u nadleznosti Srpske a i slucaj smrti Davida Dragicevica nije okarakterisan kao ubistvo.Procitaj naredbu o sprovodjenju istrage !

Edited by Rastko
Link to comment
Share on other sites

Danas u Federaciji Bosne i Hercegovine dvostruko slavlje.1 mart je praznik Federacije BiH - dan nezavisnosti a 1 mart 2020  je i datum kad  stupa na snagu jedan propis Savezne Republike Njemacke kojim se znatno olaksava zaposlenje stranaca drzavljana drzava evropskog kontinenta koje nisu clanice EU na sta mnogi gradjani Federacije BiH sa nestrpljenjem ocekuju.

Link to comment
Share on other sites

Treba postići konsenzus oko državnih praznika. Moraju se pronaći prigodni datumi koji ne vređaju nijedan od konstitutivnih naroda. 1. mart 1992. godine svakako nije jedan od njih. Tada je, mimo volje srpskog naroda, organizovan nelegalan referendum i pala je prva žrtva rata, Srbin Nikola Gardović.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vince Carter said:

Treba postići konsenzus oko državnih praznika. Moraju se pronaći prigodni datumi koji ne vređaju nijedan od konstitutivnih naroda. 1. mart 1992. godine svakako nije jedan od njih. Tada je, mimo volje srpskog naroda, organizovan nelegalan referendum i pala je prva žrtva rata, Srbin Nikola Gardović.

1 mart je praznik Federacije BiH a ne BiH.Ne bih se saglasio da se "moraju pronaci prigodni datumi " za kako kažeš državne praznike.Ni ustav BiH ne propisuje praznike BiH.Razlog je očigledan- nemogućnost da se pronađu značajni istorijski datumi oko kojih postoji saglasnost.Naprosto,elementi od kojih je BiH sastavljena nemaju zajedničku istoriju odnosno bili su na suprotavljenim  stranama u značajnim istorijskim događajima.Svaki sporazum u tom pogledu bio bi  čista travestija.Problem sa 1 martom  nije u tome što taj datum Federacija praznuje kao svoj praznik nego u imenu tog praznika i tumačenjima koja se često čuju da je taj praznik praznik BiH a ne samo Federacije BiH.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rastko said:

Naprosto,elementi od kojih je BiH sastavljena nemaju zajedničku istoriju odnosno bili su na suprotavljenim  stranama u značajnim istorijskim događajima.

 

naprosto, ovako sta moze izjaviti samo nepismeni ethno-nacionalist.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rastko said:

1 mart je praznik Federacije BiH a ne BiH.

 

Srbi su konstitutivan narod i u Federaciji BiH. Međutim, tako je samo na papiru. U realnosti je skroz drugačije. Preslikana situacija je u Republici Srpskoj gde postoji diskriminacija Bošnjaka i Hrvata. Čuo sam i da se Hrvati u kantonima sa bošnjačkom većinom žale na svoj položaj i obrnuto. Nažalost, to je surova realnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...