Jump to content

The Witcher


Sector

Recommended Posts

  • 3 months later...

E ovo je vec zabrinjavajuce

 

Ona ne vidi apsolutno nikakav problem sa kvalitetom dijaloga i banalizacijom mnogih aspekata knjizevnog predloska. Ako su ultimativni argumenti za svaku kritiku 'vecini se dopalo' i 'serija je stekla enormnu popularnost', onda ne znam sto bismo imali bilo kakvih razloga za optimizam u nastavku. Sve nekakve gluposti i masenje fudbala kroz citav intervju.

 

I stalno to jedno te isto bedno opravdanje - 'ovo je adaptacija, a ne 1:1 preslikavanje bla bla truc'. Vise mi je muka od toga. Milion puta sam to rekao, a ponovicu i sada - PJax i njegov LOTR su zlatni standard i nesto na sta apsolutno svi koji rade ovakve stvari moraju da se ugledaju i hvataju beleske, ako vec nisu u stanju sami da dodju do okvira. To je takodje bila adaptacija u punom smislu reci, sa prilicno konkretnim intervencijama i odstupanjima od literarnog predloska pa niko nikad nije (niti ce) uputio kritike slicne ovima koje su usmerene ka Witcheru. Ako nisi u stanju ni blizu da reprodukujes autorov stil i dubinu, onda izmisljaj sto manje 'originalnog' sadrzaja i drzi se dijaloga koji vec postoje uz neka neophodna oblikovanja i prilagodjavanja. Jebote, writers room nije mogao da se dogovori da li se u seriji pije beer ili ale, da ne pricamo o nekim drugim stvarima i ona ne vidi nikakav problem i sve joj je kul. 

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.digitalspy.com/tv/ustv/a32857209/witcher-boss-geralt-yennefer-sad-ending/

 

Ok, znaci imamo 2 mogucnosti:

 

a) zena je mentalno ogranicena i/ili funkcionalno nepismena

b) iskoriscava poznat i voljen IP kao mamac za gledaoce, a sustinski pravi nekakvu svoju 'originalnu' tvorevinu za koju nikada ne bi dobila zeleno svetlo i budzet da se nije sakrila iza Witcher monikera

 

Sta god da je od ovo dvoje, svakako je vrlo tuzna i obeshrabrujuca vest za buducnost citavog projekta. 

Link to comment
Share on other sites

Nadao sam se nekakvom procesu ucenja na sopstvenim greskama i dubljoj analizi nakon sto su se utisci slegli i hajp prosao. Covek bi pomislio da ozbiljni ljudi/kompanije to rade. Uopste nije bilo nemoguce napraviti dobar finalni proizvod cak i sa svim zastranjivanjima u prvoj sezoni. Ne mislim da je bilo sta u prvoj sezoni i blizu epiteta epski, samo sam konstatovao da je source materijal itekako davao mogucnost za tako nesto. Ovakve recenice poput ove u kojima gdja Hissrich opisuje odnos izmedju Geralta i Yen su prosto jezive i nedvosmisleno pokazuju da je buducnost serije prilicno usrana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Geraltov oklop su maznuli sa seta nekog Marvel filma.

 

Ciri u Kaer Morhenu? Obučena je kao muško.

 

Koliko će od knjiga pokriti ova sezona? Do bitke na ostrvu Taned? Krvava Jenefer i vatra iza nje ukazuju da su snimili taj deo. Ili će ići do kraja Vremena prezira, susreta Ciri sa Pacovima?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stiletto said:

Koliko će od knjiga pokriti ova sezona? Do bitke na ostrvu Taned? Krvava Jenefer i vatra iza nje ukazuju da su snimili taj deo. Ili će ići do kraja Vremena prezira, susreta Ciri sa Pacovima?

 

Vrlo brzo nakon sto je izbacena prva sezona saznalo se da ce fokus druge biti Ciri i njena obuka u Kaer Morhenu, podeljene su uloge za sve witchere. Moja pretpostavka je da se to odnosi na prve 2-3 epizode i da se nakon toga krece dalje sa sagom, pre svega zbog toga sto je izgleda odradjen kasting i za Codringher&Fenn. Dakle, razumno je pretpostaviti da ce i Rience biti ubacen u nekom trenutku. E sad, koliko su promenili (ubrzali/usporili) radnju ili izmenjali uloge razlicitim likovima, ostaje da se vidi. Sto se tice Yen, ova slika nema nikakve veze sa Thaneddom, procitao sam jos zimus da je 'nastavak Soddena' takodje nesto sto cemo videti na startu druge sezone (izgleda da su smislili da vilenjaci zarobljavaju Yen i Fringillu; koja je funkcija toga, ne pitaj me). Po svemu sudeci ovo je iz neke od tih scena.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pruzio priliku, odgledao jos par epizoda dok sam na odmoru.

Presuda je neki glorified Charmed sa jakim budzetom i R rejtingom...samo fale Pru, Pajper i Fibi da se pojave u nekom trenutku.

Ceo univerzum je jedan haos, bez ikakve predstave o nekom prostoru gde se radnja odvija.Carobnice, vesci, cudovista, vesci, napitci, magija, sex, vilenjaci, patuljci sve ubaceno u centrifugu na 90 stepeni da se gledalac dobro otkuva.

Od pozitivnih stvari Superman i bard su dobri, Yen dobra riba sve ostalo budi bog s nama

Edited by Krava kaze mu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...