Jump to content

The Witcher


Sector

Recommended Posts

36 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

 

Zbindžovao sam ostatak danas posle posla. Par nabacanih crtica...

 

 Ovo zbilja postaje sve bolje i bolje kako odmiče. Nije mi žao vremena, i žao mi je što treba čekati drugu sezonu. Kontam da to znači da mi se sviđa. Ali opet, kad se sve pohvata, lakše je da se dopadne devičanskom umu, nego nekom ko je već upoznat sa materijom. 

 

 bold: Drago mi je da nisam jedini koji je ovo primetio. Stvarno sjajan prikaz tri navedena lika. Pogotovo Kalante, žena je otkinula kako je odglumila.  Ostajem pri svom da mi je Geralt nekako, izveštačen...( veštac je izveštačen, igra reči :classic_biggrin: ), ali stvarno mi se prikaz nije dopao, Kontam da on jednostavno takav treba da bude, da je takav u knjigama i igricama i da je to to. 

 

Epizoda sa lovom na zmaja mi se iz nekog razloga veoma dopala, nekako je poetična što nisam očekivao. 

 

Voleo bih da sam bolje razumeo motivaciju Nilfgaarda da krene u to što je krenuo. Ali valjda će i to s vremenom da legne. 

 

Nisam na kraju skontao, jeli Tissaia preživela onu bitku na kraju?

 

 

Pretekla je Tissaia, nemas brige tu. Yen je vrv oslepela, e sad koliko ce to trajati videcemo.

 

Od Nilfgaarda su napravili zilote i koljace, sto nema dodirnih tacaka sa knjigama, valjda da bi dobili klasicne villaine. Zasto je problem ispostovati sivilo Andrzejevih likova, ne umem reci, tim pre sto je to vec proslo dobro u GOT-u. Svejedno, jasno je da su namerno ostavili nedoreceno sve oko njih i njihove motivacije da zagolicaju.

 

Ima tu dosta neobjasnjivih promena koje su oduzele mnogo seriji, poput vrlo mlakog susreta Geralta i Ciri koji je u knjigama zbog drugacije fabule gotovo potresan, a svakako vrlo emotivan i daleko bolje objasnjava tu jedinstvenu vezu medju njima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

 

Zbindžovao sam ostatak danas posle posla. Par nabacanih crtica...

 

 Ovo zbilja postaje sve bolje i bolje kako odmiče. Nije mi žao vremena, i žao mi je što treba čekati drugu sezonu. Kontam da to znači da mi se sviđa. Ali opet, kad se sve pohvata, lakše je da se dopadne devičanskom umu, nego nekom ko je već upoznat sa materijom. 

 

 bold: Drago mi je da nisam jedini koji je ovo primetio. Stvarno sjajan prikaz tri navedena lika. Pogotovo Kalante, žena je otkinula kako je odglumila.  Ostajem pri svom da mi je Geralt nekako, izveštačen...( veštac je izveštačen, igra reči :classic_biggrin: ), ali stvarno mi se prikaz nije dopao, Kontam da on jednostavno takav treba da bude, da je takav u knjigama i igricama i da je to to. 

 

Epizoda sa lovom na zmaja mi se iz nekog razloga veoma dopala, nekako je poetična što nisam očekivao. 

 

Voleo bih da sam bolje razumeo motivaciju Nilfgaarda da krene u to što je krenuo. Ali valjda će i to s vremenom da legne. 

 

Nisam na kraju skontao, jeli Tissaia preživela onu bitku na kraju?

 

 

Šta si pomislio kada je Geralt bacio Aard u onoj borbi na početku u Blavikenu ?

 

konkretno ovo na 1:05 :

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah i ja do kraja prvu sezonu pre par dana.

 

Generalni utisak, blago velikodušna 7/10 sa razumevanjem da je ovo bilo postavljanje scene za neredne sezone i da nas od druge konačno čeka koherentnija radnja. S tim u vezi zabrinjava me ono što je SF pomenuo a while back da se po kastingu za drugu sezonu da zaključiti da planiraju da obrađuju još neke mini priče, nadam se da će to biti samo u formi nekog flashback-a.

 

Što se tiče mojih zamerki na seriju, da ne ponavljam one prethodne stvari o kojima smo već raspravljali, nisam tu previše promenio mišljenje ni nakon gledanja ostatka epizoda. Ali ono što moram da izdvojim i da naglasim je užasan kvalitet dijaloga, utisak mi je da svaki put kada progovore duže od 30 sekundi to zvuči baš loše. Ima i pozitivnih primera, npr ona epizoda sa strigom je bila kul, ali overall utisak mi je baš tanak.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih dijaloge nazvao uzasnim, pre bih rekao da su isuvise bejzik kada se posmatra sve u celini. Ima krindzfest momenata poput prakticno svake Brokilon sekvence ili recimo Geralt vs Filavandrel diskusije; ima zatupastih i genericnih razmena kao sto su manje-vise svi Fringillini razgovori (banjavanje na savet, razgovori sa Cahirom, Tissaiom..); a ima i dosta dobrih kakvi su Calanthe-Geralt, Yen-Istredd, Geralt-Yen u vecem delu...

 

No bez dileme, potrebno je mnogo vise dubine i red bi bio da batale vise te idiotske simplifikacije likova i zaborave na onakve stvari poput Cahirovog The time of the sword and the axe is now *preteci pogled u kameru* *odjava* Mislim to se vise ne vidja ni u Diznijevim crtacima. Neka se malo vise ugledaju na igre kada je scenario u pitanju, imaju itekako sta da nauce i primene.

 

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2020 at 3:22 PM, nemanjaol said:

Generalni utisak, blago velikodušna 7/10 sa razumevanjem da je ovo bilo postavljanje scene za neredne sezone i da nas od druge konačno čeka koherentnija radnja. S tim u vezi zabrinjava me ono što je SF pomenuo a while back da se po kastingu za drugu sezonu da zaključiti da planiraju da obrađuju još neke mini priče, nadam se da će to biti samo u formi nekog flashback-a.

 

 

Ako odluce da se vracaju na price, to ce biti potpuno kretenski tajmlajn, mada im ne bi bio prvi put.

 

Bold su neobradjene price:

I

The Voice of Reason 

The Witcher - (Striga)

A Grain of Truth 

The Lesser Evil (Renfri)

A Question of Price - (Paveta)

The Edge of the World - (Silvan)

The Last Wish - (Duh)

 

II

The Bounds of Reason - (Zmaj)

A Shard of Ice

Eternal Flame

A Little Sacrifice

The Sword of Destiny - (Za ovo su vec usrali pricu - Geralt je trebao da sretne Ciri u Brokilonu)

Something More - (Geralt srece Ciri nakon pokolja u Cintri)

 

Edited by momohyoideus
Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice, serija nije ni senka, ma ni S od sjajne knjige, mada i knjiga je od 3ceg do 5 dela kao da nije pisao Andzej, a ovo sto je Netflix uradio je tako jadno, uradjeno za lenji narod koji nije citao ali su culi da je '' top''. 

Sve u svemu, preci dogadjaje iz tri ako ne i cetiri (nisam odgledao sve epizode) knjige u tih par epizoda, gde nema nikakvog početka bukvalno, na ovakav nacin je za mene potcenjivanje svih ljubitelja The Witcher-a. 

Nije dzabe LotR ostvarenje koje traje 12h na velikom platnu uz ogromna sredstva. 

Ovaj parodija izostavlja ne samo sitnice, vec i krucijalne stvari da bi covek mogao da se "uživi" u radnju. Najbitnije je vitlanje macem, prostacko ponašanje i  neko zamlaceno hodanje tamo amo, bez naznake da se gledaocu objasni zasto je to tako. Uz onakve knjige dopustiti da sve deluje kao "došlo mu" je stvarno veliki propust. 

Moj utisak je jedna slaba dvojka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jednostavno u današnjem svetu belac muškarac ne može biti glavni lik, pa makar se serija zvala po njemu. Dva ženska lika moraju da imaju minimum screen time koliko i on. A pošto u knjigama nema toliko materijala o njima (grebi ga, knjiga se zove Veštac, a ne Ciri ili Jenefer) izmisliti šta bilo, samo da budu u centru pažnje barem koliko i Geralt.

Negde pročitah da je prva ideja showrunner-a bila da se cela priča ispriča iz perspektive Ciri, gde bi ona u flashback-ovima pričala celu sagu, srećom nisu uspeli da sa te strane dobiju zadovoljavajući scenario, ali smo zato dobili ovo što smo videli na TV.

Za mene lično, serija nikad nije snimana, nikad emitovana, žali Bože vremena što potroših gledajući i nadajući se da će priča o Vešcu dobiti pravi tretman. Knjige, braćo, knjige, a ne Netfliks i praporce!

Edited by Stiletto
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Charlie Foxtrot said:

Šta mislite da li radi u obrnutom smeru. Ako je neko prvo gledao seriju koja mu se dopala, da mu se ne dopadnu knjige. :classic_biggrin:

 

 

Ne mislim da je moguce da ti se ne dopadnu knjige bez obzira kakav stav imas o seriji. Pisali smo vec, nije Anrzejev stil toliko ispoliran i kitnjast kao kod najvecih imena fantastike danas, ali mnogi ce upravo u toj jednostavnosti pronaci appeal. Kako god, nacin na koji gradi fabulu je izuzetno kreativan, a nekakav rafiniran osecaj misterije prozima kako knjige kratkih prica tako i sagu - mnogo toga je skriveno i tek se naslucuje, a cak i kada se neke konkretne stvari otkriju to nikada nije potpuno eksplicitno vec je zapravo prepusteno interpretaciji i dozivljaju citaoca. Prost primer - poslednja zelja od dzinija - u knjizi nigde nemas konkretno navedeno sta je bas tacno i doslovno ta Geraltova poslednja zelja, vec zakljucujes sam na osnovu onoga sto sledi kako nastavljas da citas. Ovde su za potrebe serije, tj. sire (da ne kazem lezilebaroske) publike takve stvari uglavnom 'objasnjavane' direkt u kameru.

 

24 minutes ago, Klotzen said:

Ja mislim da će oni materijal iz knjiga da upotrebe u prve dve-tri sezone i da će onda da idu na potpuno novu priču.

 

Ako je verovati showrunneru, nece. Izjavila je pre nekoliko meseci negde da ce kraj serije biti kraj iz knjiga. Naravno da ce i tokom narednih sezona biti devijacija radnje u odnosu na literarni predlozak, ali ipak mislim u znatno manjoj meri jer je se radnja usporava i nema vise potrebe da se skace iz tajmlajna u tajmlajn. Ovolike izmene u sezoni 1 su direktna posledica opredeljenja da se odmah uvede Ciri i da veci prostor i uloga magovima, pa je Sodden pomeren toliko unapred.

 

Saznali smo i glumce za Lamberta (Paul Bullion - levo) i Coena (Yasen Atour - desno).

witchers.jpg?resize=1084,609&ssl=1

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gine samo u poslednjoj od igara koje su nekanonski nastavak price. Inace nema uopste veliku ulogu u knjigama, zapravo je bas epizodista koji neki prostor dobija samo na samom pocetku sage. Nije mi logicno da uzmu neko 'teze' ime radi samo 2-3 epizode. Ako zaista to bude neko tipa Hamilll, pretpostavka mi je da ce onda prosiriti ulogu i dati joj na znacaju. Ne bi me cudilo posto je jedna Fringilla koja je od Andrzeja dobila fazon 5 recenica ukupno postala jedan od prominentnijih likova prve sezone.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Nicklord said:

Meni bi čak logičnije bilo da veliko ime uzmu za manju ulogu 😄 Imaju ime za trailere i press tour, daju mu manje para nego da je glavni a i ne moraju da ga zovu za sledeće sezone

 

Jeste logicnije za slucajeve poput onog sa vec pomenutim Beanom u gejmotronu. Bio je angazovan samo za jednu sezonu, samim tim manje novca potroseno, lakse dogovorena saradnja i uklapanje rasporeda jer nije bilo visegodisnjeg commitmenta. Medjutim, Sean je ipak dobio prakticno naslovnu ulogu za tu prvu sezonu i imao vrv najveci screen time, pa iako je to bilo samo 10 epizoda, itekako je ostavio trag na seriji. Iz njegove perspektive to je bilo kao da je snimio jos 3 dugometrazna filma, poput Fellowshipa (kad se uzme trajanje). A zamisli sad da se pojavio u prve 2-3 epizode sa nekoliko linija dijaloga i caozdravo. Ne mislim da su ova veca imena zainteresovana za tako nesto.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Ne samo da je potvrdjena, nego znamo cak i da ce to biti prva epizoda, najverovatnije. Pretpostavljam u formi flesbeka, posto ne vidim kako drugacije bi bilo moguce ubaciti je.

 

Imamo jos novosti

Naravno, nisu svi likovi koji ce se pojaviti navedeni, ali potvrdjeni su dakle Francesca, Dijkstra, Lydia Van Bredevoort, Vereena, Nivellen, Lambert, Coen i grupica novih likova. Posebno je egzoticna ovaj she-demon sa codenameom Vanessa-Marie.

 

Na kraju, redanian intelligence potvrdjuje da je uloga Vesemira zaista ponudjena Hamillu. Videcemo je li je prihvatio. Pre toga je nudjena Michaelu Keatonu i Madsu Mikkelsenu i obojica su odbila.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...