Jump to content

The Witcher


Sector

Recommended Posts

Imam ja jedno pitanje. Mozda ce da zazvuci glupo, ali pravdacu se time sto je stvarno sve nekako nabacano i sklepano pa mozda nisam dobro obratio paznju, a nisam igrao ni igrice, niti citao knjige ( odgledao 3 epizode). Da li se scene sa Yennefer dogadjaju u proslosti, ili je sve vezano iskljucivo za "sadasnjost"?

Link to comment
Share on other sites

Proslost.... Carobnajci imaju duzi zivotni vjek tako da su ove scene kad ide u skolu za carobnjake vjerovatno bar 100 godina u proslosti.... jedino zadnje episode i bitka u Sodenu se desavaju u istom timelinu kada i Cirina radnja...

Edited by Nenson
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

The Witcher season 2 will have a 'much more focused' story

 

Showrunner Lauren Hissrich said that the 'building blocks' established in season one will start to come together.

 

U sustini se podrazumeva, ali eto i potvrde. Ako isprate knjige prve scene prve epizode sezone 2 bi trebalo da budu u Kaer Morhenu medj witcherima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Doorn said:

Prve dvije epozode su mi bile na vrat na nos. Juce gledao trecu i cetvrtu i sve izgleda bolje i jasnije. 

 

Mislio sam da je to samo moj utisak, ali evo vidim da je oko toga najsiri moguci konsenzus. Pogledah juce ocene epizoda na imdb-u i zaista su prve dve epizode najlosije ocenjene, pogotovo druga za koju sam i sam napisao da je shite (mada i dalje ima preko 8 sto je realno bas veliko cascavanje) .

 

Neke stvari koje su onako lopatom nabacane u prvoj epizodi dobijaju smisao tek u 7. i 8. kada se sustizu timeline-ovi glavnih likova. To naravno ne znaci da je bas sve sa otvaranja ispeglano, ali znatno popravlja utisak.

 

Procitah negde da je inspiracija za ovakvu obradu price bio Dunkirk, medjutim svakako je sve to bilo nepotrebno i suvise ambiciozno za sam pocetak serije, te je i stvorilo prilicnu konfuziju kod gledalaca koji nisu imali dodir sa knjizevnim predloskom. Ostajem pri tome da je neuporedivo bolje i pametnije bilo ne doticati se Ciri i njene storije uopste u prvoj sezoni i posvetiti se iskljucivo kratkim pricama koje bi onda bile obradjene neuporedivo bolje i detaljnije, bez ovih skokova u radnju i posledicno nedovoljno razvijenih sporednih likova, kao i sloppy dijaloga. Zamislite da je citavih sat vremena  utroseno na build-up za konacni duel sa Renfri, istragu slucaja striga ili lov na zmaja. Jos su epizode sa strigom i zmajem ispale vrlo dobre cak i u ovakvoj izvedbi, a sta bi tek bilo da je citav arc dobio jos vise prostora... To bi bili instant klasici. Steta, bas wasted opportunity, ali itekako se sve moze ispraviti drugom sezonom ako su voljni da slusaju u uvaze brojne vrlo konkretne i konstruktivne kritike.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Prva sezona je upoznavanje sa mitologijom za one koji je nisu citali/igrali.

Ocekujem mnogo vise od narednih sezona.

 

Ovo je neko i moje mišljenje. Naravno da smo ovu seriji najviše iščekivali mi koji smo čitali i/ili igrali Witcher-a pa su nam i očekivanja na nivou. Ali realno 90% gledalaca nema veze sa ovom tematikom i zbog njih mora serija da ima drugi pristup. Ako se "primi u narodu" biće im i budžet veći pa u 2. sezoni možemo očekivati znatno bolji pristup.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zivimo u vreme kada su diversity i inclusivity kljucni termini za ocenu progresivnosti i cak kvaliteta u filmskoj industriji. Davno sam prihvatio da su ovakvi potezi neminovnost, pa sam prestao da se cudim ili iznenadjujem. Pripremio sam se i za tamnopute vilenjake u LOTR seriji - da je Jackson ovih dana izbacio trilogiju bio bi razvlacen po medijima i rascetvoren sto su sve uloge razdeljene belcima nordijcima. Stoga moj problem sa glumicom koja tumaci Triss nije fizicki izgled, vec gluma koja je uzasno drvenasta i neuverljiva. A svakako da su sa stanovista agende daleko reprezentativnije Fringilla koja ne samo da je u seriji postala tamnoputa, vec joj je (neko ce reci upravo zbog toga) jos i uloga neuporedivo veca u odnosu na knjige gde je teski marginalac; Eithne kao vodja dryada iz Brooklyna lol i Dara koji je ubacen eto tek da bude ubacen. 

 

Kazem, navikao sam vec na te stvari i vise im i ne posvecujem neku posebnu paznju, ali svejedno nikako tu ne mogu da vidim nista progresivno, vec naprotiv patronizirajuce i uvredljivo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Postigli su sta su hteli, ne znam jos kolika je zarada u odnosu na projektovanu, ali svakako da itekako opravdava ulozena sredstva. Razumno je pretpostaviti i konkretan skok budzeta za nastupajucu sezonu.

 

Ja sam ipak (pre svega kao knjiski purista) od serije ocekivao vise. Ovo mi po izboru glumaca, kostimima, kameri, efektima, produkciji generalno, vise lici na "Ksenu, princezu ratnicu" nego nesto dostojno Vešca. Ali 'ajde, mozda i gresim, imam jos 3 epizode do kraja (trenutno gledam "Poslednju zelju"), pa cu steci kompletniji utisak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Ja sam ipak (pre svega kao knjiski purista) od serije ocekivao vise. Ovo mi po izboru glumaca, kostimima, kameri, efektima, produkciji generalno, vise lici na "Ksenu, princezu ratnicu" nego nesto dostojno Vešca. Ali 'ajde, mozda i gresim, imam jos 3 epizode do kraja (trenutno gledam "Poslednju zelju"), pa cu steci kompletniji utisak.

 

Ne mogu reci da sam ocekivao vise, nadao se jesam. Da se razumemo, ova sezona ima propusta i to ne bas tako mali broj (konkretno na listu svega sto sam u prethodnim postovima navodio mogu dodati i ovo DLM-ovo zapazanje o skucenom kadru sto sam tek na drugo gledanje poceo da primecujem; generalno se rad kamere mora poboljsati, kao i scenografija kako bi dala prostora za tu sirinu i bolje se iskoristile lokacije koje su zaista breathtaking bile u ovoj sezoni, a da mi od njih nismo videli zapravo ni delic; recimo scene iz Brokilona kao da su snimane u necijoj dnevnoj sobi, a ne u sumama Kanara). Dijalozi moraju biti dublji i slozeniji takodje.

 

Ono sto me zanima jeste sta ti se konkretno nije svidelo kod glumacke ekipe, posto je iz mog ugla tu uradjen fenomenalan posao. Bas bih voleo da cujem/procitam. Jedini straight up promasaji koje mogu da izdvojim su Triss i Vilgefortz donekle. Henry je imao mozda 2-3 losa momenta u celoj sezoni (dijalog s Filavandrelom u drugoj i ono onesvescivanje posle borbe sa strigom u trecoj), ostalo je odradio izuzetno, sa puno strasti i vidno vukuci inspiraciju iz igara, sto je za mene veliki plus. Anya me je vrlo prijatno iznenadila u ulozi Yen, Freya vrlo dobra isto. Narocito su impresivni bili glumci u sporednim ulogama, pre svih Emma Appleton kao Renfri (samo ona scena finalne borbe sa Geraltom je za udzbenike, facijalne ekspresije, nijanse u izvedbi, koreografski zahtevi...da ne nabrajam, oduvala me), MyAnna kao Tissaia, Jodhi May kao Calanthe (bas maestralni gestovi, govor tela, delivery i facijalne ekspresije god level), pa Batey kao Jaksier, Lars kao Stregobor, Levy kao Mousesack, Dooley kao Foltest....

 

Temu CGI/VFX smo vec prezvakali i jasno je da mora dosta bolje, a sto se tice kostima, ponovicu da mislim da je uradjen dosta dobar posao. Nilfgaard oklopi su smejurija, to je fakat, Geraltov autfit je mozda mogao izgledati malo skuplje/obradjenije, ali sve ostalo je dobro do odlicno. I ovde bih voleo cuti gde konkretno vidis problem.

 

Ona recenica da su postigli sta su hteli se odnosila na zaradu i pop cult hit sto je i Netflixu i showrunneru i producentima sustinski bilo najbitnije. To je bio uslov svih uslova da se nastavi dalje. Verovatno bi Lauren volela da je i kritika dala blagoslov, ali kriticari ne placaju glumce, sminkere i kaskadere, vec gledaoci/fanovi. Pogledaj samo Toss A Coin To Your Witcher kao slikovit primer - retko kome od knjiskih purista ili diehard fanova epske fantastike se dopala (ja nisam ni jedno ni drugo pa mi je opet presmesno i neuverljivo za setting zvucao vokalni aranzman), a postala je apsolutni hit na tjubu, ima preko 15 milki pregleda kada se saberu razliciti klipovi sa njom i fazon 700 obrada od strane fanova u svim mogucim verzijama i zanrovima.

 

Rekoh, nisam knjiski purista i nemam tu vrstu problema da film/serija mora da bude stranicu po stranicu pretakanje knjige u taj drugi medijum (npr. mislim da je PJax uradio genijalnu stvar sto je Glorfindela zamenio sa Arwen ili sto je preskocio friggin Toma Bombadila), ali svejedno ovde imam sta da kazem na temu opravdanosti zaokreta i izmena. Znao sam cim je Freya dobila ulogu da nema nista od susreta sa malom Ciri u Brokilonu, ali mi je svejedno ta scena bas zafalila, narocito ona njena recenica i Geraltov odgovor, but alas!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Ne mogu reci da sam ocekivao vise, nadao se jesam. Da se razumemo, ova sezona ima propusta i to ne bas tako mali broj (konkretno na listu svega sto sam u prethodnim postovima navodio mogu dodati i ovo DLM-ovo zapazanje o skucenom kadru sto sam tek na drugo gledanje poceo da primecujem; generalno se rad kamere mora poboljsati, kao i scenografija kako bi dala prostora za tu sirinu i bolje se iskoristile lokacije koje su zaista breathtaking bile u ovoj sezoni, a da mi od njih nismo videli zapravo ni delic; recimo scene iz Brokilona kao da su snimane u necijoj dnevnoj sobi, a ne u sumama Kanara). Dijalozi moraju biti dublji i slozeniji takodje.

 

Ono sto me zanima jeste sta ti se konkretno nije svidelo kod glumacke ekipe, posto je iz mog ugla tu uradjen fenomenalan posao. Bas bih voleo da cujem/procitam. Jedini straight up promasaji koje mogu da izdvojim su Triss i Vilgefortz donekle. Henry je imao mozda 2-3 losa momenta u celoj sezoni (dijalog s Filavandrelom u drugoj i ono onesvescivanje posle borbe sa strigom u trecoj), ostalo je odradio izuzetno, sa puno strasti i vidno vukuci inspiraciju iz igara, sto je za mene veliki plus. Anya me je vrlo prijatno iznenadila u ulozi Yen, Freya vrlo dobra isto. Narocito su impresivni bili glumci u sporednim ulogama, pre svih Emma Appleton kao Renfri (samo ona scena finalne borbe sa Geraltom je za udzbenike, facijalne ekspresije, nijanse u izvedbi, koreografski zahtevi...da ne nabrajam, oduvala me), MyAnna kao Tissaia, Jodhi May kao Calanthe (bas maestralni gestovi, govor tela, delivery i facijalne ekspresije god level), pa Batey kao Jaksier, Lars kao Stregobor, Levy kao Mousesack, Dooley kao Foltest....

 

Temu CGI/VFX smo vec prezvakali i jasno je da mora dosta bolje, a sto se tice kostima, ponovicu da mislim da je uradjen dosta dobar posao. Nilfgaard oklopi su smejurija, to je fakat, Geraltov autfit je mozda mogao izgledati malo skuplje/obradjenije, ali sve ostalo je dobro do odlicno. I ovde bih voleo cuti gde konkretno vidis problem.

 

Ona recenica da su postigli sta su hteli se odnosila na zaradu i pop cult hit sto je i Netflixu i showrunneru i producentima sustinski bilo najbitnije. To je bio uslov svih uslova da se nastavi dalje. Verovatno bi Lauren volela da je i kritika dala blagoslov, ali kriticari ne placaju glumce, sminkere i kaskadere, vec gledaoci/fanovi. Pogledaj samo Toss A Coin To Your Witcher kao slikovit primer - retko kome od knjiskih purista ili diehard fanova epske fantastike se dopala (ja nisam ni jedno ni drugo pa mi je opet presmesno i neuverljivo za setting zvucao vokalni aranzman), a postala je apsolutni hit na tjubu, ima preko 15 milki pregleda kada se saberu razliciti klipovi sa njom i fazon 700 obrada od strane fanova u svim mogucim verzijama i zanrovima.

 

Rekoh, nisam knjiski purista i nemam tu vrstu problema da film/serija mora da bude stranicu po stranicu pretakanje knjige u taj drugi medijum (npr. mislim da je PJax uradio genijalnu stvar sto je Glorfindela zamenio sa Arwen ili sto je preskocio friggin Toma Bombadila), ali svejedno ovde imam sta da kazem na temu opravdanosti zaokreta i izmena. Znao sam cim je Freya dobila ulogu da nema nista od susreta sa malom Ciri u Brokilonu, ali mi je svejedno ta scena bas zafalila, narocito ona njena recenica i Geraltov odgovor, but alas!

 

U principu, mogu da se slozim sa svim sto si napisao.

Konkretno si me pitao za glumu - pa iskreno, u pitanju je onaj problem koji uvek imamo kad prvo procitamo knjigu pa pogledamo ekranizaciju iste - imali smo neka ocekivanja, zamisljali smo likove, lokacije, citav kontekst na jedan nacin, a dobijemo nesto drugo, pa nam "vizija" te druge osobe napravi zbrku u glavi. Pogodili su sa Jenefer i sa Nevenom, a Henri radi odlican posao. Ipak, izbor nekih drugih glumaca me je razocarao i vec sam pisao o tome; ne mora sve da bude kao u knjigama, ali Sapkovski je sagu temeljio na (pseudo)slovenskoj mitologiji uz, da tako kazem, mrvicu nordijske; zasto se koncept menja pa izgleda kao da se sve desava negde u Amazoniji, Indiji, a ne u centralnoj ili severnoj Evropi? Ovako mi sve lici na "The Witcher - Orient edition". Kad je o samoj glumi rec, nekako mi je teatralna, nekad su prenaglaseni i suvise "razmetljivi", pa onda prave dramske pauze, kao da glume na pozorisnoj sceni. Nisu me glumci uverili da su to bas oni, kao sto su to na primer uspeli u GoT-u, Mr Robotu, Sopranovima...Opet, to je moj utisak, ne mora da znaci da sam u pravu. Ali kad vidim ovako visoku ocenu na Imdb, ocekujem da i gluma bude na tom nivou.

Serija nosi tesko breme na ledjima, knjige su odlicne, igrice remek-delo, tesko je izaci iz te senke. Moja gospodja, na primer, koja nije citala knjige (igrice igrala jos manje) je odusevljena. Brat se navukao na seriju. Generalno je hvale svuda. Mozda sam previse ocekivao. Mozda moj sud nije realan. Ali se svakako radujem ekranizaciji, i pozitivan sam prema narednim sezonama. Jer ono pravo u stvari tek sledi. Kad se pojavi nas omiljeni vampir 😉

 

EDIT: Upravo poceo da gledam sestu epizodu, i odmah u prvom kadru mi je bilo jasno da sledi moja omiljena prica 😉

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Laki21 koji lebdi said:

 

U principu, mogu da se slozim sa svim sto si napisao.

Konkretno si me pitao za glumu - pa iskreno, u pitanju je onaj problem koji uvek imamo kad prvo procitamo knjigu pa pogledamo ekranizaciju iste - imali smo neka ocekivanja, zamisljali smo likove, lokacije, citav kontekst na jedan nacin, a dobijemo nesto drugo, pa nam "vizija" te druge osobe napravi zbrku u glavi. Pogodili su sa Jenefer i sa Nevenom, a Henri radi odlican posao. Ipak, izbor nekih drugih glumaca me je razocarao i vec sam pisao o tome; ne mora sve da bude kao u knjigama, ali Sapkovski je sagu temeljio na (pseudo)slovenskoj mitologiji uz, da tako kazem, mrvicu nordijske; zasto se koncept menja pa izgleda kao da se sve desava negde u Amazoniji, Indiji, a ne u centralnoj ili severnoj Evropi? Ovako mi sve lici na "The Witcher - Orient edition". Kad je o samoj glumi rec, nekako mi je teatralna, nekad su prenaglaseni i suvise "razmetljivi", pa onda prave dramske pauze, kao da glume na pozorisnoj sceni. Nisu me glumci uverili da su to bas oni, kao sto su to na primer uspeli u GoT-u, Mr Robotu, Sopranovima...Opet, to je moj utisak, ne mora da znaci da sam u pravu. Ali kad vidim ovako visoku ocenu na Imdb, ocekujem da i gluma bude na tom nivou.

Serija nosi tesko breme na ledjima, knjige su odlicne, igrice remek-delo, tesko je izaci iz te senke. Moja gospodja, na primer, koja nije citala knjige (igrice igrala jos manje) je odusevljena. Brat se navukao na seriju. Generalno je hvale svuda. Mozda sam previse ocekivao. Mozda moj sud nije realan. Ali se svakako radujem ekranizaciji, i pozitivan sam prema narednim sezonama. Jer ono pravo u stvari tek sledi. Kad se pojavi nas omiljeni vampir 😉

 

EDIT: Upravo poceo da gledam sestu epizodu, i odmah u prvom kadru mi je bilo jasno da sledi moja omiljena prica 😉

 

 

EDIT2: Poslednje 3 epizode - a narocito osma - bas popravile utisak.

Link to comment
Share on other sites

On 12/31/2019 at 12:45 PM, Laki21 koji lebdi said:

 

U principu, mogu da se slozim sa svim sto si napisao.

Konkretno si me pitao za glumu - pa iskreno, u pitanju je onaj problem koji uvek imamo kad prvo procitamo knjigu pa pogledamo ekranizaciju iste - imali smo neka ocekivanja, zamisljali smo likove, lokacije, citav kontekst na jedan nacin, a dobijemo nesto drugo, pa nam "vizija" te druge osobe napravi zbrku u glavi. Pogodili su sa Jenefer i sa Nevenom, a Henri radi odlican posao. Ipak, izbor nekih drugih glumaca me je razocarao i vec sam pisao o tome; ne mora sve da bude kao u knjigama, ali Sapkovski je sagu temeljio na (pseudo)slovenskoj mitologiji uz, da tako kazem, mrvicu nordijske; zasto se koncept menja pa izgleda kao da se sve desava negde u Amazoniji, Indiji, a ne u centralnoj ili severnoj Evropi? Ovako mi sve lici na "The Witcher - Orient edition". Kad je o samoj glumi rec, nekako mi je teatralna, nekad su prenaglaseni i suvise "razmetljivi", pa onda prave dramske pauze, kao da glume na pozorisnoj sceni. Nisu me glumci uverili da su to bas oni, kao sto su to na primer uspeli u GoT-u, Mr Robotu, Sopranovima...Opet, to je moj utisak, ne mora da znaci da sam u pravu. Ali kad vidim ovako visoku ocenu na Imdb, ocekujem da i gluma bude na tom nivou.

 

Serija nosi tesko breme na ledjima, knjige su odlicne, igrice remek-delo, tesko je izaci iz te senke. Moja gospodja, na primer, koja nije citala knjige (igrice igrala jos manje) je odusevljena. Brat se navukao na seriju. Generalno je hvale svuda. Mozda sam previse ocekivao. Mozda moj sud nije realan. Ali se svakako radujem ekranizaciji, i pozitivan sam prema narednim sezonama. Jer ono pravo u stvari tek sledi. Kad se pojavi nas omiljeni vampir 😉

 

 

Ne znam sta da ti kazem, mene jesu uverili svi odreda, izuzev tek nekoliko izuzetaka. Kad se vec pominje GOT, ta serija mi je nekako primer boom or bust kastinga, posto se citava glumacka ekipa prakticno podelila u 2 tabora, na grupu istorijskih performera i teskih odrona - tako imas Lenu, Dancea, Nikolaja, Conletha, Beana, Fairley, Addya, Gleesona... na jednoj i Emiliu, Haringtona, Turner, Gillena, Hempsted Wrighta, Chapmana... na drugoj strani. 

 

Neki likovi su predstavljeni vrlo slicno onome kako sam ih ja zamislio, pre svega vizuelno (Geralt, Yen, Jaskier, Tissaia, Sabrina), neki priblizno (Mousesack, Ciri, Foltest, Yarpen), a neki veze nemaju sa slikom koju sam o njima formirao u glavi (Cahir, Fringilla, Eist, Calanthe, Vilgefortz, Renfri, Stregobor, Istredd, Triss...) Kao sto mozes da vidis, zapravo je vecina likova ispala potpuno drugacija od onog sto sam ocekivao, ali mi to opet nije smetalo da uzivam u performansima glumaca, prihvatim njihovu verziju i da me ubede u svoje uloge, te uvuku u svet i radnju. Naravno, sve je to subjektivno, nisu duzni svi da reaguju na isti nacin, ali sam ja ubedjen da je gluma verovatno najmanji problem ove serije kada bi se pravila takva lista.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Naravno, sve je to subjektivno, nisu duzni svi da reaguju na isti nacin, ali sam ja ubedjen da je gluma verovatno najmanji problem ove serije kada bi se pravila takva lista.

 

Post sam pisao u toku gledanja pete epizode, na osnovu utiska iz prve cetiri. Sada, nakon odgledanih svih epizoda, utisak je kompletniji i zaokruzeniji; prilagodio sam se glumcima i settingu generalno. Bio mi je problem da prihvatim ovu Tris, Fringilu, narocito Vilgeforca (spoznaja da je to on mi je bio veci wtf momenat u seriji). Kahir i Kalante - ok. S druge strane Jarpen, pa Neven, pa Jen, pa Geralt - odlicni. Vilenjaci - uzasni. Razmislio sam o ovome sto si napisao, i dosao do zakljucka da je srz problema verovatno u samom scenariju - mogli su da naprave malo bolji posao kad su dijalozi u pitanju, a koji su umeli da budu prilicno siromasni i ogoljeni. Na kraju krajeva, i glumci rade posao na osnovu instrukcija. 

 

Serija ima svojih problema, ali nije Netfliks HBO. Witcher nije "drzavni projekat" kao GOT. Dobili su para koliko su dobili, uradili sa novcem sta su mogli, i sigurno da je bilo kompromisa (CGI, lokacije, broj statista pre svega). Postigli su brojke koje su bile zacrtane, dobice vise sredstava za drugu sezonu, prica polako postaje koherentnija sto ce olaksati posao i njima i publici, tako da se ono najbolje tek ocekuje.

 

I pored razlicitih nedostataka oko kojih manje-vise postoji konsenzus, to sto mi je zao sto se prva sezona zavrsila je meni najbolji pokazatelj da je posao uprkos svemu uradjen na dobar nacin.

 

Edit: srecna nova godina 🙂

Edited by Laki21 koji lebdi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da se silim da gledam ovo. Pogledao 4 epizode i to je bio atak na zdrav razum. Prosto mi je loše. Možda se nateram u međuvremenu da nastavim, ali neće biti to skoro, jer sam ponovo nakon 10 godina krenuo da gledam the sopranos. Kakvo jebeno remek delo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kastel said:

Ja ne mogu da se silim da gledam ovo. Pogledao 4 epizode i to je bio atak na zdrav razum. Prosto mi je loše. Možda se nateram u međuvremenu da nastavim, ali neće biti to skoro, jer sam ponovo nakon 10 godina krenuo da gledam the sopranos. Kakvo jebeno remek delo. 

Moras cesce da obnavljas druze :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...