Jump to content

Zdravlje i medicina - pitanja o svemu i svačemu


Eddard

Recommended Posts

  • 3 months later...

Ne znam da li ste primetili, a verovatno jeste ako se krecete u (Internet) krugovima posvecenim meme subkulturi pogotovo, da je mouth breather postala prilicno popularna uvreda, najscesce koriscena kao reakcija na sliku muskarca sa izrazito slabom vilicom/bradom i jako neatraktivnog izgleda lica. Naime, odnedavno je kod Gen-Y i Gen-Z postalo opsteprihvaceno misljenje raznoraznih doktora i naucnika da disanje na usta deformise lice, pre svega facijalne kosti i doprinosi neatraktivnom izgledu (muskaraca najpre, posto je poznato da su zenama privlacne jake vilice). Od ranije je poznato uverenje da je disanje na nos stetno zbog povecavanja sansi za infekciju gornjeg respiratornog trakta, ali ova teorija mi deluje suludo. Ima li neko misljenje ovde?

 

S tim uvezi, Internet je zapalila tehnika poznata kao "mjuing" (eng. mewing) koja bi trebala da pravilnim drzanjem jezika u usnoj duplji popravi kranijalnu strukturu valda, neprivlacan izgled, sredi zastoje u disanju tokom spavanja, cak i drzanje i sta sve ne. O da, vezba je primenljiva i na odrasle i efikasno vraca mladalacki izgled kroz mesec/dva vezbanja.

Ne moram da vam govorim da je vezba postala najpopularnija medju incelima - da se za pretpostaviti.

 

Dakle, ljudi veruju da je moguce izmeniti kostanu strukturu ovom vezbom 😞 . Ja sam kanda lud, pa mi ovo deluje kao one vezbe u kojima se ljudima savetuje "tegljenje" falusa za uvecanje duzine 😞 .

 

Jel ima neko neko misljenje? Preferably strucno 🙂

Link to comment
Share on other sites

Daleko od strucnog, vise iz iskustva: vrh jezika treba drzati iza prednjih zuba u gornjoj vilici. To nam prvo kazu kad pocnemo da ucimo jogu ili Yhai CHi - tako se spajaju 2 velika meridijana - "grejaca", jedan je sa prednje strane torza a drugi sa ledjne strane a vrh jezika ih spaja i obezbedjuje kruzenje energije. 

Ne mogu da razumem da je disanje na nos - stetno? Mislim da imamo nos bas da bismo disali na taj nacin, tu se nalaze i dlacice koje treba da sprece ulazak prasine i bakterija u disajni trakt.

Blokirani nosni putevi (3 krajnik) izazivaju ozbiljne probleme koji se resavaju i operacijom devijacije ako treba. Toliko o "uverenosti"o stetnosti disanja na nos. 

Ako muskarac nema sta vrednije da ponudi, tesko da ce mu jaka vilica pomoci, bar kod pametne zene. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Da li je neko upoznat sa slucajevima u kojima su roditelji u oblastima gradova Cork i Dublin u Irskoj navodili da su im deca dobila autizam nakon sto su primala MMR vakcine? U pitanju je negde sredina '90-ih godina.

I uopste - je to dokazivo,ta korelacija vakcina/autizam? Znam da smo pricali vec o ovome,ali vise smo se fokusirali na Vejkfilda i njegovu studiju tj."studiju".
@Eddard@McLeod @Sunshine State& ostali

Zanima me zbog ovog ponovnog zahuktavanja epidemije boginja..

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

Nema nikakve povezanosti. To je povezano sa Vejkfildovom studijom, znaci nikakva uzrocno-posledicna veza ne postoji, ali ce uvek postojati oni koji ce povlaciti te paralele svaki put kad dodje vreme vakcinaciji, svake godine je ista prica.

Link to comment
Share on other sites

Postoji li ijedna studija,pojedinac koji su to ikada povezali,sem Vejkfilda?

Znam da su u Japanu izdejstvovali da se daju tri odvojene vakcine,umesto jedinstvene MMR. To bese tamo jos devedesetih,mislim..i to na pritisak roditelja jer je i tamo % imunizacije dece znacajno opao..

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv je slucaj  Japana - oni su jedno vreme "banovali" MMR vakcinu ne zbog sumnje na autizam, vec zbog nekih slucajeva aseptickog meningitisa, pa su od tad nekoliko puta imali epidemiju measles; mislim da se kod njih sad daje  samo MR (measles-rubella), a mumps vakcina (zausnjaci) je na dobrovoljnoj bazi (ustvari, i MR je strongly preporucena)

 

Edit: @Crni Bombarder pisali istovremeno

Edited by Sunshine State
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Crni Bombarder said:

Postoji li ijedna studija,pojedinac koji su to ikada povezali,sem Vejkfilda?

Znam da su u Japanu izdejstvovali da se daju tri odvojene vakcine,umesto jedinstvene MMR. To bese tamo jos devedesetih,mislim..i to na pritisak roditelja jer je i tamo % imunizacije dece znacajno opao..

 

U principu ni on nije radio istraživanje kako bog zapoveda. On je našao 12 primera dece koja su novodno dobila autizam neposredno posle vakcinacije i na osnovu toga izneo zaključke koje su ga upisale u istoriju. Kasnije je naravno dokazano da čak i u tom sitnom uzorku od 12 dece par njih je imala autizam i pre vakcinacije.

 

Evo spisak istraživanja koji ja dajem antivakserima kada me pitaju za dokaze da je Vejkfild lažov :

 

https://www.immunize.org/catg.d/p4026.pdf

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Posto sam godinu dana bio na socijalnoj medicini resim da proverim krvnu sliku. Rezultat u roku od 90 minuta, generalno sve uredu osim nizak nivo soli. Posto imam probleme sa srcem, godinama slusam "manje soli ,vise vode i kretanja", a sada ni to ne valja. Izgleda da cu morati da  udarim po slaniku .:wicked:

Link to comment
Share on other sites



Posto sam godinu dana bio na socijalnoj medicini resim da proverim krvnu sliku. Rezultat u roku od 90 minuta, generalno sve uredu osim nizak nivo soli. Posto imam probleme sa srcem, godinama slusam "manje soli ,vise vode i kretanja", a sada ni to ne valja. Izgleda da cu morati da  udarim po slaniku .:wicked:


Koliko nizak?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...