Jump to content

Zdravlje i medicina - pitanja o svemu i svačemu


Eddard

Recommended Posts

On 12/8/2019 at 10:19 AM, Pletilja said:

Ostrasceni esteta bi mog komsiju B. proglasio za karikaturu - primetno kraca leva noga kao posledica bolesti u detinjstvu, bradavice na licu, kosmato telo i velika, celava glava. Supruga M. mogla je sedamsdesetih da bude mis, recimo, Ilinoisa, visoka, prirodna plavusa, ogromnih plavih ociju, lepotica.  Nespojiv par,  bar po  sudu carsije. Imala sam srecu da su nam deca vrsnjaci i preko njih sam upoznala najskladniji i najsrecniji bracni par ikad i to u tesko vreme, devedesetih godina,  kada su pucali i brakovi i porodice. Komsinica mi je sama, negde oko prve kafe koju smo popile objasnila zasto se udala za tako po izgledu - diskutabilnog muskarca. Citiram je: "B. je najbolji covek koji me je voleo".  Mogla je da bira i izabrala je, pametno. I u ta teska vremena, sve su radili zajedno i napredovali u svemu. Komsija je vodio veliko komunalno preduzecu ali me je jednog nedeljnog podneva pozvao da brzo dojem kod njih, stanovali smo na istom spretu zgrade. ]Otisla sam i bila ponudjena odlicnim slatkim od shljiva, tek skuvanim. "Gde je M.?"...."Poslao sam ih na plazu a ja sam skuvao slatko, sta kazes. dobro je.....? 

I nije komsija B. nekakav papucar, naprotiv,  moje babe i tetke bi rekle da je pravo musko, brinuo je o svojim "devojkama", supruzi i cerkama, vodio preduzece, uvek ljubazan i drag.

Eto vam odgovora na vase pitanje ima li resenja, ima, budite najbolji vi i prestanite da brojite dlake na glavi. Uostalom, kosa je zenski atribut lepote.

 

Kako biti odvazan, smeran i uspesan kad iz mene trenutno izbijaju nesigurnost i kompleksi na sve strane? Nije lako potisnuti metroseksualca koji cuci u meni.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, RatzenStadt said:

 

Kako biti odvazan, smeran i uspesan kad iz mene trenutno izbijaju nesigurnost i kompleksi na sve strane? Nije lako potisnuti metroseksualca koji cuci u meni.

 

Tebi je kosa problem? Samo kosa?  Dobio si savete forumaša ali, ja bih na tvom mestu tražila i uput za dermatologa. 

 

I moraš da radiš na sebi, tj da povratiš samopouzdanje. Ne znam koliko imaš godina, ali znam da devojke -žene ( bar mojih godina ) "padaju" na one koji nemaju kosu..veruj mi..

 

Još jednom, idi kod dermatologa, on će ti dati najbolji, pravi savet.

 

Puno sreće 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Pitanje celavosti je najcesce psiholoska paradigma.

Ispocetka vjerovatno malo ko prihvati celavljenje, a kad ocelavis strelica na skali raspolozenja ide prema gore, prihvatis, tj. shvatis da je to prirodan proces i da si se bezveze opiro prirodi i genetici. Na kraju zavolis svoju celu koja ti postane i dio imidza.

Za celavce vlada stereotip da su agresivniji, zajebaTiji, muzevniji - sve su to gomile gluposti. Govorim kao covjek koji je imao, pa izgubio kosu.

Sto se tice transplatacije cuo sam da su u Beogradu dosta jeftinije ruke nego u Zagrebu, pa mnogi Hrvati dolaze u Beograd na ''obradu''.

Generalno - vrlo subjektivna stvar, individualna, od covjeka do covjeka, kakva cud, takav i stav.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mustafa Dogan said:

Pitanje celavosti je najcesce psiholoska paradigma.

Ispocetka vjerovatno malo ko prihvati celavljenje, a kad ocelavis strelica na skali raspolozenja ide prema gore, prihvatis, tj. shvatis da je to prirodan proces i da si se bezveze opiro prirodi i genetici. Na kraju zavolis svoju celu koja ti postane i dio imidza.

Za celavce vlada stereotip da su agresivniji, zajebaTiji, muzevniji - sve su to gomile gluposti. Govorim kao covjek koji je imao, pa izgubio kosu.

Sto se tice transplatacije cuo sam da su u Beogradu dosta jeftinije ruke nego u Zagrebu, pa mnogi Hrvati dolaze u Beograd na ''obradu''.

Generalno - vrlo subjektivna stvar, individualna, od covjeka do covjeka, kakva cud, takav i stav.

Kinezi su na putu da vrlo brzo izmisle nacin da ponovo poraste kosa - primenjujuci terapiju maticnim celijama i nano- inzenjering! Tehnologija je tu na dohvat ruke - za godinu- dve dana! Ali, samo kod Kineza! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Darth Bane said:

Kinezi su na putu da vrlo brzo izmisle nacin da ponovo poraste kosa - primenjujuci terapiju maticnim celijama i nano- inzenjering! Tehnologija je tu na dohvat ruke - za godinu- dve dana! Ali, samo kod Kineza! 

 

Nema potrebe Kinezi nista da izmisljaju, sve je vec odavno izmisljeno :roflmao:, posto to klinike u USA vec rade za 10 somica, mada procedura nije odobrena od FDA. Na tvoj rizik, mada rizika nema samo nemas kome da se zalis. Kazu sledece godine ce biti public.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Nema potrebe Kinezi nista da izmisljaju, sve je vec odavno izmisljeno :roflmao:, posto to klinike u USA vec rade za 10 somica, mada procedura nije odobrena od FDA. Na tvoj rizik, mada rizika nema samo nemas kome da se zalis. Kazu sledece godine ce biti public.

Onda olaksan poso za Kineze - da ne moraju jos i to da izmisljavaju.

Znas li neku dobru kliniku? Ne klinku- vec kliniku? 

Link to comment
Share on other sites

Prenosim ovaj tekst jer mi se ucinio interesantnim, izvor mi je nepoznat i nije proveren, dakle, primite ga sa rezervom. 

Pretpostavljam  da nema dilema oko toga da zdrav digestivni trakt utice na celokupno zdravlje a da li utice i na mentalno i psihicko zdravlje - zasto da ne?  

https://www.telegram.hr/zivot/upravo-dovrsena-studija-tvrdi-da-crijevne-bakterije-imaju-golemi-utjecaj-na-nasu-psihu-mogu-izazvati-depresiju/?fbclid=IwAR3NZRrSj7bb6tcrSvJS1WT2rRIepvzDTbCnM5ndSbLI1uJDJD2Xz0taZtI

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 1/27/2020 at 10:16 AM, dude said:

Akupunktura, kakva su vasa iskustva? Real deal ili placebo efekat? Imam vec zakazana 4 termina,(rekoh da probam prvo prirodnim putem, bez lekova) ali moram priznati i da sam skeptican u vezi svega toga. 

 

Akupunktura je prihvacena kao legit metoda u UK i nije tesko srediti tretman kod dosta GP (general practitioner) doktora, na NHS. Imao sam par seansi prije vise od 20 godina, malo su sjecanja izblijedila, ne sjecam se je li imalo efekta ili ne ali nije bilo traumaticno iskustvo.

 

Jedan prijatelj se time profesionalno bavi vise godina, vlasnik je privatne klinike za akupunkturu i svasta nesto uz to. Jedno vrijeme (ne znam radi li to i dalje) se mikrodozirao otrovima, pa je drzao otrovne zmije, zabe, skorpione, od kojih je uzimao otrov. Uzimao je ayahuascu i slicne stvari i generalno je jedan interesantan lik.

 

Imam otvoren poziv da dodjem kod njega u kliniku da me nadzidza iglicama i popravi energy (qi) flow i te stvari, stalno kazem doci cu, pa ne dodjem. Ja sam siguran da bi mi dobro cinilo, uopste nemam skepse prema akupunkturi. Go for it.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ne znam da li priznati da si bolestan, umanjuje ono sto tako bolestan napises na forumu, pa te ljudi trpe iz sazaljenja jer su dobri...

 

kakogod, dobih virus, temperaturu i kasalj...napominjem da sismise i zmije nisam jela, ali ne mogu da stanem iza toga da mi nisu podmetnuti...

 

ne kazem ni da je corona, ne znam kako se zove jer se lecim sama...samo cekam da prodje...

 

vasa iskustva?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

ima li lekara u avionu?

 

ili necete da pricate sa neistomisljenicima i zlurado cekate da sami uginu ...

 

 

napusticu ovaj forum samo dok ozdravim!!

Ja, ka` narodni hecim, mogu da ti prepisem kuvano vino ili kuvanu rakiju uvece, beli luk, slaninu, tursiju, kiseli kupus... - i dici ces se ujutro kao novorodjence.

2 hours ago, Mama_mia said:

ima li lekara u avionu?

 

ili necete da pricate sa neistomisljenicima i zlurado cekate da sami uginu ...

 

 

napusticu ovaj forum samo dok ozdravim!!

Napustices i ako ne ozdravis, jbg.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Ako je grip, nema tu neceg specijalnog sto mozes da radis osim da mirujes, unosis dosta tecnosti i cekas da prodje.

 

Meni Tylol Hot pomaze uvek, brzo obara temperaturu i osposobljava te za kakav takav zivot, ali nije to lek u pravom smislu te reci.

 

Ako skocis iz kreveta prerano ocekuj da ti drag traje nedeljama, ako ne i mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

Pa zato se i vuces duze nego sto si navikla, malo je ozbiljnije, organizam se istrosi i imas problem.

 

Nadji tamo gde zivis, sigurno ima apoteka slicne praskove kao ovaj tylol, ali znaj da moras da se vracas polako, to ce ti samo omoguciti da blokiras najgore simptome bolesti, ne i izleciti.

Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2019 at 11:05 PM, Sunshine State said:

Disclaimer - nisam lekar, ovo je samo informacija koju iznosim jer me lici na ono sto imam u porodici - mama je mnogo puta zavrsila u hitnoj zbog simptoma koje je i mladjani Igor naveo, i svaki put ista prica - srce ok, sve sa kardioloske strane ok, samo hiatus hernia (zeludacna kila), koja izazove sve te simptome. 

Jedan gastroskopski pregled da se utvrdi imas li zeludacnu kilu i GERD (zalis se na osecaj zarenja u stomaku), ako je vec sve ok sa kardioloske strane

 

https://journals.lww.com/ajg/Fulltext/2016/10001/Relationship_Between_Hiatal_Hernia_and_Cardiac.502.aspx

 

 

 

 

Evo ja cu kasno da ispisem svoje iskustvo, ali nadam se da je Igor resio problem do sada i da je sve ok. 😄

Mene je pre oko 4 godine pocelo da steze u grudima pri udisaju, pogotovo kad se sagnem i tad sam zavrsio u hitnoj, kod kardiologa sve uredno, nista mi nije prepisao, proslo za 4 dana. Posle 6 meseci se pojavilo ponovo, otisao kod kardiologa on me usmerio na gastroa. Zatim sam gutao sondu i ispostavio se gastritis koji izaziva refluks, i to mi se tako vraca nekoliko puta godisnje, pogotovo u kombinaciji kad se prehladim, a jedem slatko ili masno. Traje 4 dana, bez obzira na ranisane, nolpaze itd, pa sam i prestao da ih pijem, nego samo biljni cajevi.

 Tako da, nije svaki bol u grudima odmah srce. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vukla sam se 10 dana sva slinava, glavobolna i pre bih crkla nego da priznam da mi bas i nije dobro i ......zaglavila 3 dana u bolnici: vertigo, virus gripe napao mi srednje uho i izazvao najgoru vrtoglavicu sa povracanjem vidjeno u skorijoj istoriji. Dijagnozu postavio specijalista za usi i dao terapiju.

Evo, vec 2 nedelje na terapiji i poprilicno modra jer se jos teturam i udaram o kvake, namestaj, zidove.....dodje mi da se tresnem u krevet i vise ne ustanem....mozda bi mi bilo bolje?

Pouka: ako vas uhvati gripa, mirujete dok ne ozdravite.

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...