Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Just now, jevrem69 said:

ali on je kilaviji po ptianju zdravlja, plus je i stariji godinu dana .............. 🙂

Posle Rima (uz ogradu da je nenormalan raspored + sljaka) sam u fazonu da je bolje paziti na rezervoar nego preterivati, tako da nek strika, pravi sok od zove u pauzama izmedju treninga pa onda nek sve ostavi na W.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Borko said:

Nikad nisam previse obracao paznju na ono pravilo da top10 igrac mora da nastupi na 4 ATP 500 turnira. Ako nastupi u Monte Karlu, to mu se racuna kao 1 ATP 500. E sad, da li se kao za masterse zbog godina i iskustva i broja meceva taj broj smanjuje ne znam, ali Djokovic ove godine nije igrao nijedan ATP 500

Mislim da to ima neko tako pravilo, da igrac posle 30 i neke ima pravo da izostane sa nekog od mastersa, to ce bolje znati navijaci Rodzera Federera .........................

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Borko said:

Nikad nisam previse obracao paznju na ono pravilo da top10 igrac mora da nastupi na 4 ATP 500 turnira. Ako nastupi u Monte Karlu, to mu se racuna kao 1 ATP 500. E sad, da li se kao za masterse zbog godina i iskustva i broja meceva taj broj smanjuje ne znam, ali Djokovic ove godine nije igrao nijedan ATP 500

 

Ne

"Commitment players must play 4 ATP World Tour 500 tournaments across a calendar year, one of which must be played after the US Open. Failure to do so, will result in 0-point penalties for all missing tournaments."

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jevrem69 said:

Mislim da to ima neko tako pravilo, da igrac posle 30 i neke ima pravo da izostane sa nekog od mastersa, to ce bolje znati navijaci Rodzera Federera .........................

Za masterse znam.. 1 smes ako imas 31 godinu.. Dva ako imas 31 godinu i 600 meceva.. 3 ako imas 31 godinu, 600 mečeva i 12 godina si profesionalno na ATP turu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Keira said:

 

Ne

"Commitment players must play 4 ATP World Tour 500 tournaments across a calendar year, one of which must be played after the US Open. Failure to do so, will result in 0-point penalties for all missing tournaments."

 

Sto bi znacilo da ne mora da igra nista. Igrace 15 turnira ove godine - Dohu, Slemove, Masterse i What The Fuck

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Borko said:

Sto bi znacilo da ne mora da igra nista. Igrace 15 turnira ove godine - Dohu, Slemove, Masterse i What The Fuck

 

15 turnira.

 

Ili što bi Cicipas rekao - jun mesec.

 

Čovek upravo igra 14. turnir ove sezone :lol_2:

 

Back to Novak...sem Pekinga i Dubaia, to što si naveo je manje više standardna sezona. Sad kad ne mora da se zajebava sa tim 500 turnirima...tih 15 je ono što će kapiram igrati do kraja karijere svake godine. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Borko said:

Sto bi znacilo da ne mora da igra nista. Igrace 15 turnira ove godine - Dohu, Slemove, Masterse i What The Fuck

Da . Računaju se najbolji rezultati sa 18 turnira a ima i ova novina

"The 2019 system allows players to count their best 18 results and form a point total. Players are ordered according to this total. In addition, players are allowed to count the ATP World Tour Finals as a 19th result, until the Monday after the final regular calendar tournament of the year"

 

15 turnira je smatram premalo , a Djokovic već nekoliko godina ne igra Dubai i Peking , kako stvari stoje nece ih ni igrati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je David Ferer u svojim zlatnim godinama zakljucno sa Vimbldonom vec imao tipa 18 odigranih turnira, secam se da je 2012. igrao cak i Hertogensgos da bi osvojio nesto na travi.. Njegov raspored je pored pored 5 Mastersa i 3 Slema ukljucivao i Ouklend, Rio, Akapulko, Buenos Aires, Barselonu, jednu rendom sljaku, dve trave i Dejvis Kup 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novak fizicki nije toliko umoran koliko psihicki, jer ga je ovo s oprostenjem drndanje proteklih dana i neostvarivanje cilja, a pre svega mislim na neulazak u finale, sigurno istrosilo dosta.

Trenutno je u Beogradu, Kvins ne verujem da igra, verovatno i nista nece do W, mada sam pristalica toga da nesto bar ubaci u raspored, pre svega jer mu dugacke pauze nikako ne prijaju (primer posle AO), formu i ritam odrzava samo kroz meceve. Naravno sada je u formi i ne bi bilo prvi put da ode direktno na W (ne racunam onu egzibuciju ispred- Boodles), ali valjda nece previse da odmara u smislu da se mlati po svetu i prirodi [emoji854]

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, noćna frajla said:

Novak fizicki nije toliko umoran koliko psihicki, jer ga je ovo s oprostenjem drndanje proteklih dana i neostvarivanje cilja, a pre svega mislim na neulazak u finale, sigurno istrosilo dosta.

Trenutno je u Beogradu, Kvins ne verujem da igra, verovatno i nista nece do W, mada sam pristalica toga da nesto bar ubaci u raspored, pre svega jer mu dugacke pauze nikako ne prijaju (primer posle AO), formu i ritam odrzava samo kroz meceve. Naravno sada je u formi i ne bi bilo prvi put da ode direktno na W (ne racunam onu egzibuciju ispred- Boodles), ali valjda nece previse da odmara u smislu da se mlati po svetu i prirodi emoji854.png

 

 

Suština:thumbsup:

 

Iz ovog proizilazi da bi igranje turnira na travi u ovom trenutnku imalo višestruke koristi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Yi Sun Shin said:

ja sve nešto razmišljam da Vajda, GBFG i ostatak ekipe, kao i sam Novak umeju da procene šta je najbolje po tom pitanju i da će na osnovu toga i povlačiti poteze.

Sustina je tome sto bi trebalo da imaju i plan b. za slucaj da nije bas ve islo po planu, dakle najboljem su se nadali i za najbolje su se spremali, ali to ipak nisu uspeli. Dakle, u datim okolnostima, to bi trebao da bude jedan turnir na travi pre W ............... i pre nego sto GFG ode iz te price ..........................

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nije mi bila namera da budem ironičan, samo sam izneo šta imam na tu temu.  Ja bih lično voleo da igra Queens jer mi je to omiljeni Neslem, Nemasters turnir i da ga napokon osvoji, ali to je u suštini nebitno. Ako procene da ga treba igrati tražiće i dobiti WC, ako ne pauziraće do W. Siguran sam da znaju bolje od nas kako i šta  treba da se odradi.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da niko od nas nema sumnju da tim na celu sa Vajdom i Gricim ne zna sta radi, da ne znaju sta je dobro za Novaka i sta mu je potrebno ili jos gore da on sam ne zna, ali ovo mesto i postoji da iznosimo svoja...laicka misljenja i stavove.

Na kraju caskamo samo [emoji4]

 

Kvins nece igrati sigurno posto startuje u ponedeljak.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na takve stvari nikada ne mozes da budes spreman unapred, pogotovu kada imas visoke ciljeve i tezis ka najboljem, pa i da posle svega kazes...sve mi je jedno, nije me pogodilo, nema veze nije mi prvi put.

 

Novak je bolji igrac od Tima, kompletniji. Na sljaci, sa trenutnom Timovom formom, moralo je jos mnogo toga da se poklopi, ali na koncu Novak je imao sanse i u trecem i u petom setu da sve preokrene u svoju korist. Nemoguce da nije bio razocaran posle svega.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fanovsko mišljenje: Ne trebaju mu bodovi pre Wimbldona jer mu ne igraju previše u napadu na rekord u broju sedmica. Bodovi sa Queensa ističu pre 29.6.2020 kada bi došao do 314te nedelje.

 

Naravno, razmišljati o broju sedmica godinu dana unapred je ništa drugo no špekulisanje ŠBBKBB :classic_biggrin:.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Keira said:

Da . Računaju se najbolji rezultati sa 18 turnira a ima i ova novina

"The 2019 system allows players to count their best 18 results and form a point total. Players are ordered according to this total. In addition, players are allowed to count the ATP World Tour Finals as a 19th result, until the Monday after the final regular calendar tournament of the year"

 

15 turnira je smatram premalo , a Djokovic već nekoliko godina ne igra Dubai i Peking , kako stvari stoje nece ih ni igrati.

Mislim da je Peking propuštao zadnjih godina zbog spleta okolnosti, verujem da baš voli da igra tamo. Sasvim moguće da će ga igrati ove godine, nadam se da je sa Lejver kupom završeno.

8 hours ago, Keira said:

Suština:thumbsup:

 

Iz ovog proizilazi da bi igranje turnira na travi u ovom trenutnku imalo višestruke koristi.

Kvins je preblizu, treba mu više odmora jer mora i pre turnira da ima neki trening na travi. Eventualno neki Istborn ili šta već ima kasnije pred W ako bude trebalo. Što se tiče 300 bodova iz Kvinsa, taman ih je nadoknadilo polufinale na RG.

7 hours ago, jevrem69 said:

Sustina je tome sto bi trebalo da imaju i plan b. za slucaj da nije bas ve islo po planu, dakle najboljem su se nadali i za najbolje su se spremali, ali to ipak nisu uspeli. Dakle, u datim okolnostima, to bi trebao da bude jedan turnir na travi pre W ............... i pre nego sto GFG ode iz te price ..........................

Nije išlo po planu u vezi s trofejem, ali je odigrao samo jedan meč manje od finala, tako da u kondicionom i smislu oporavka ne bih rekla da mu treba plan B kao da je ispao u prvoj nedelji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...