Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

4 minutes ago, alcesta said:

Sad i da hoće ne može prvo sebi da prizna kolika je budala, a kamoli ostatku sveta.

Šta da se radi.

 

Imam utisak da on uopšte ne misli za sebe da je budala, jednostavno ima druge prioritete i to je to.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Pa dobro ako je tako, onda mu ovo neće mnogo smetati pošto mu je savest mirna :classic_wacko:

 

Sećaš se njegove izjave, da bi se odrekao potencijalnog statusa Goata zbog vakcine? Pa, to bi bilo to...njegov izbor, neka odigra još par RGa i Vimbdona i neka gleda kako Rafa ide na 23-24.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Znajuci da mu je sledeci GS tek za skoro godinu dana, bice super giga mega pritisak na Novaka sad na Vimbldonu da odgovori Nadalu, da osvoji taj trofej i zadrzi neke teoretske sanse u Slem trci.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Čim kaže da ga je mnogo pogodila deportacija iz Australije, ne bih rekao baš da mu je savest mirna.

Pa naravno da ga je pogodila deportacija, ali pre svega javno poniženje i kako je tretiran tamo, a ne toliko što nije igrao. On je bio i spreman pre toga da ne igra, da se nije zarazio ne bi se to pitanje ni postavljalo. Kao što verovatno neće ni za USO, ako stvarno ostanu isti propisi. Ne znam kako je za Kanadu, može li da igra bar Rodžers kup, trebaće mu svaki poen ove godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Elias said:

Znajuci da mu je sledeci GS tek za skoro godinu dana, bice super giga mega pritisak na Novaka sad na Vimbldonu da odgovori Nadalu, da osvoji taj trofej i zadrzi neke teoretske sanse u Slem trci.

 

Bilo bi lepo da ga osvoji ali čak i da uspe, Rafa će biti vrlo konkurentan na USO i AO jer je pitanje da li će Medvedev moći da igra...a ovaj rat se ne smiruje, ne bi me čudilo da zabrane Rusima takmičenje praktično svuda gde se igraju slemovi, osim možda u FRA.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, implant said:

 

Bilo bi lepo da ga osvoji ali čak i da uspe, Rafa će biti vrlo konkurentan na USO i AO jer je pitanje da li će Medvedev moći da igra...a ovaj rat se ne smiruje, ne bi me čudilo da zabrane Rusima takmičenje praktično svuda gde se igraju slemovi, osim možda u FRA.

Bice konkurentan Nadal i na Vimbldonu, ne sumnjam u to. Drugi favorit nakon Novaka. Za USO, se slazem, nakon ovakvog prvog dela sezone, Nadal je sada veliki favorit za osvajanje tog turnira. Djokovicu mozda sad bi najbolje dosla jedna pobeda na Vimbldonu protiv Nadala, kako bi se malo povratio od ovog mentalnog nokdauna koji je doziveo ove godine.

Edited by Elias
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Elias said:

Bice konkurentan Nadal i na Vimbldonu, ne sumnjam u to. Drugi favorit nakon Novaka. Za USO, se slazem, nakon ovakvog prvog dela sezone, Nadal je sada veliki favorit za osvajanje tog turnira. Djokovicu mozda sad stvarno dobro dosla jedna pobeda na Vimbldonu protiv Nadala, kako bi se malo povratio od ovog mentalnog nokdauna koji je doziveo ove godine.

To je nokaut, ne nokdaun.

Ali nema pravo niko ništa ni da očekuje od njega, ko ga zove budalom i slično.

Ovom dolazi kralj, korumpiran,  nekororumpiran, nema veza.

Uništavaju se doping dokazi u Španiji, "zarad interesa sporta" a ovde za Novaka budala, kreten, idiot....

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2022 at 1:51 PM, Elias said:

Nesto razmisljam, za sve one velike meceve u kojima se volsebno vadio iz provalije na cistu mentalnu snagu, I za koje je uveliko hejlovan I glorifikovan od mnogih kao mentalna zver, mora se priznati da je otprilke isti broj velikih meceva u njegovoj  karijeri u kojima se mentalno uopste nije pojavio na terenu, Marej 2013, Nisikori 2014, Nadal US 2013, Nadal RG 20, ovo od juce nasveziji primer.

Onakvu sansu od prosle godine  na primer protiv hebenog Medvedeva, Nadal ili Federer nikad ne bi propustili, a Nole je dosao na taj mec kako je dosao jbg.

 

Posebno, u pogledu, kad treba da se realizira zicer protiv inferiornijeg protivnika, Nadal i Fed su se pokazali mentalno puno suroviji od Novaka, posebno Nadal cini se da je maksimizirao bas sve sto mu je ponudjeno.

 

Novak sa druge strane je puno takvih izglednih sansi  propustio, kao fan nikad ne znas kakav ce da izadje na teren, sanse su otprilike 50-50, stavise dobijao je neke meceve uprkos nekim mentalnim slabostima na suv igracki kvalitet, i na cinjenici da ga protivnik nije znao/mogao da ga dokrajci (Tsitsipas prosle godine, Fed 2019). Sansa da se vec sada zaveri ta Slem trka je propustena, sad to deluje kao nemoguca misija jbg.  Sta je tu je, ali ostaje zal za tih nekih meceva.

 

On 6/1/2022 at 8:04 PM, Drug Crni said:

Medjutim,ja se slazem sa sustinom tvog posta,a ona je da je to najtezi poraz u njegovoj karijeri sa aspekta trke za najuspesnijeg tenisera svih vremena. Da je dobio Medvedeva,mogao je komotno da objavi kraj.

 

Potpisujem - Djokovicu je nakon onakve bruke na US Openu prosle godine bilo sasvim svejedno da li ce nastupiti na Australian Openu. On i inace ne deluje toliko resen da sve podredi tenisu (kao Nadal ili Federer) i obaranju rekorda, bukvalno samo u jednom trenutku kaze "dosta je" i onda i razni prosecni teniseri izgledaju kao ubice protiv njega.

 

Gledam sada statistiku Nadala i to je brutalno - 22/30 u finalima, izgubljeno samo jedno finale od tenisera koji nisu Djokovic/Federer. Pustite te price o dopinzima, covek zrtvuje zdravlje da bi osvojio sto vise turnira, na velikom broju slamova se nije ni pojavio zbog povreda i ostace upamcen kao teniser koji je imao jedan kiks na RG u skoro dvadeset godina. Federer bi bukvalno imao jedno 10 GS zaredom da nije bilo Nadala. Tu nije bilo reci o psihickom padu, grljenju drveca, nekim aurama i slicnim cudesima i cuvenom "ma nije ni bitno, jedan GS manje ili vise".

 

E zato je Novak i ostao ustrajan u svom stavu da se ne vakcinise, jer prosto nije takav karakter koji iz sebe uvek izvlaci maksimum. Tenis mu je bio ekstremno vazan, ali su neke njegove "bubice" bile vaznije i onda se desi da ga jedan Medvedev lagano nokautira u finalu US Opena. Istog tog Medvedeva je roviti Nadal isprasio i to na betonu, koji bi trebalo da je Danilova omiljena podloga. Zasto - jer je Medvedev samo jedan u nizu tenisera koji fizicki padaju kako mec prolazi, a Nadal, Djokovic i Federer mogu da igraju konstantno i pet sati.

 

Jednostavno je propustio sansu da postane GOAT i da udje u istoriju kao najveci ikada - bio je tu, njegovi glavni rivali nisu, nije bio povredjen i dozvolio je sebi da ga teniser koji gubi 3:0 od Cilica pocisti. Evo Nadal sada - nece igrati na Wimbledonu zbog povrede, ali mislite da bi lagano pukao da ode u finale? Od nekog Hurkaca ili Beretinija? Ma nema sanse - a tek kad bi igrao na US Openu finale sa 3 u nizu - pa tek tada ne bi bilo sanse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. Nije NĐ doneo odluku da se ne vakciniše naprasno, ceo život je on u tom fazonu, zagrlidrvo, piramide i to. Usput je osvojio 20 slemova. Uz svoje bubice.

 

2. Ja mislim (a možda i grešim) da je vrlo površno posmatrati osvojeni (ili izgubljeni) slem samo gledajući finale i ko je koga pobedio (ili od koga je izgubio). Aj da nabrajamo od koga je Nadal sve izgubio na slemovima. Pre finala ima i SF, QF itd. Tenis uživo nije kompjuterska igrica, svaki odigrani meč ostavlja fizičke i psihičke posledice. Usput, pobediti Medvedeva na šljaci nije neko posebno tenisko dostignuće, Medvedev na šljaci i travi nije teniski faktor.

 

3. Čemu perfekt/aorist u rečenici o GOAT? Nadal nije GOAT, a da li će NĐ to da postane (ili će Nadal da osvoji još nekoliko njih, dovoljno da ostali parametri u kojima je daleko iza NĐa i Federera postanu zanemarljivi), pokazaće vreme.

 

4. Nije tačno da se Nadal nije pojavljivao na velikom broju slemova zbog povreda, već zato što mu je, celu karijeru, prioritet bio RG. Ta strategija se pokazala istorijski uspešna, ali to ima svoju cenu, s obzirom kako on igra na šljaci. Nije se on povređivao igrajući na šljaci (pa da zato nije igrao ostale slemove redovno), već bi se povređivao na ostalim slemovima da ih je igrao.

 

5. 2 slema više Nadalove prednosti = NĐ igra tenis do 40. Mislim, a možda i grešim.

Edited by Brian Setzer
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Barker said:

U intervjuu za SK Goran kaze da jos nije pricao i analizirao mec protiv Nadala sa Novakom! Wtf?? Pa kad misli da poprica? 🙄🤔

 

Meni je u tom intervju veci wtf sto je Ivanisevic izjavio da je ogromna glupost da Djokovicu odgovara vecernji termin, a danima pre tog meca su izjavljivali kako ce traziti vecernju sesiju :classic_huh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda je Goran od pocetka bio za to da Novaku vise odgovara dnevna a Novak da mu vise odgovara nocna, pa Goran hoce d akaze da je izgubio zato sto je bio nocni termin a da su obojica trazila dnevni verovatno bi dobili dnevni pa bi Novak pobedio - mislim nemam pojma ali mozda to Goran misli

Link to comment
Share on other sites

Novak je odmah posle poraza od Nadala naredni dan odleteo za Beograd (nije ostao u Parizu), a Ivanisevic je ostao na RG da igra turnir legendi.

Naravno da nisu razgovarali o mecu odmah posle meca (jer je bila prosla ponoc, ko zna u koje doba je Novak zavrsio sve potrebne rutine posle meca i otisao na spavanje).

Termin meca su odredile TV koje su platile pare za prava, pisala je vec ciao o tome sta je sve bilo u igri.

 

Inace, intervju s Ivanisevicem je od pre nekoliko dana, dat nekih 2 dana posle meca.

 

Sto se tice sezone na travi, nesto mi je bez veze da Novak ne igra ni jedan turnir pre Wimbldona u godini kada nije imao dovoljno meceva i kad nema pojma kako ce mu izgledati sezona posle Wimbldona i gde ce moci da igra. To mi je veci problem nego sta je Goran rekao Ozmu u intervjuu - da li je analizirao mec s Novakom.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne moze se ni mec odmah analizirati, treba se malo ohladiti i na miru pogledati sta se desavalo i zasto.

 

Ja se nadam da ce ipak nesto igrati na travi, makar i Majorku ili Istborn uoci samog Vimbldona. Mislim da bi mu to trebalo posle svega, nema on takmicarskog tenisa u nogama koliko je potrebno. A i stvari oko ulaska na severnoamericki kontinent se ne mogu zanematiri, a trenutno su takve da nakon Vimbldona njemu nema igranja do druge polovine septembra (sem ako se ne odluci da igra sljaku po Evropi nakon Vimbldona).

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...