Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

ovo je sa nekog spanskog sajta s kraja marta:

https://www.mallorca-services.es/gibt-es-dann-doch-noch-grippe-auf-mallorca/

Quote

The predominant strain circulating this year is the H3N2 subtype, the most aggressive and does not correspond to the vaccine authorized for the general population because, as will be mentioned, the doses for the most vulnerable people are tetravalent and they are better protected are.

However, all flu vaccines protect against the development of a serious illness. Some experts believe that the influenza virus will emerge in greater numbers as SARS-CoV-2 transmission declines. While there is no scientific evidence, this theory fits what is happening now as the sixth wave of COVID-19 transmission is coming to an end.

 

a ima nekih vesti u Nemackoj da je i na Baleare stigao talas gripa.

 

jedan austrijski sajt tvrdi da u ovim zemljama ima solidno gripa:

Quote

Belgien, Estland, Frankreich, Ungarn, Irland, Niederlande, Norwegen, Portugal, Slowenien und Schottland melden weiterhin weitverbreitete Influenzavirusaktivität.

Madjarska nije daleko od Srbije, pa je za pretpostaviti da i po Srbiji hara grip.

 

na N1 kazu da ga ima u Srbiji:

https://rs.n1info.com/vesti/grip-u-srbiji-docekao-svojih-pet-minuta-i-dominira-u-odnosu-na-kovid/

Quote

Trenutno, dodaje Žikić, dominira tip A gripa koji je "dosta jači" od tipa B, i da ga prati visoka temperatura do 40 stepeni koja traje do četiri dana, i opšta malaksalost koja traje oko nedelju dana.

ovo lici na opis bolesti koju su Novak i Dancevic imali.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

ono kad ATP ne zna ime jednog od svojih osnivaca :twak::ajme:

 

a da ne pricam o tome sto nisu ni rec napisali niti ikako obelezili rad najtrofejnijeg trenera na celom ATP turu (bio s Novakom za svaki od njegovih 20GS, 37 mastersa, 5 WTF, 7 YE#1, +-350 sedmica na #1).

Prosle godine nije dobio nagradu za najboljeg trenera (zasluzio ju je s Goranom). Samo jednom je dobio nagradu za najboljeg trenera od ATP: 2018-te. Totalno potcenjen od teniskog establishmenta (dok se Toni Nadal slavi na sva zvona). Apsolutno zasluzuje da se nadje u Teniskoj kuci slavnih.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, wwww said:

Novak je zbog zamrzavanja renkinga izgubio 19 sedmica u godini kad je bio u vrhunskoj formi (jos se nije igrao Wimbldon), Medvedev (mislim) 3. Tako da ove sedmice koje je dobio zahvaljujuci losim rezultatima Medvedeva su mu neka kompenzacija za to i za nemogucnost da igra u Australiji i USA.

 

Bilo bi onako nas zgodno da pretekne i Stefi (mada apsolutno stoji da ne treba brkati zenski i muski tenis, niko nije pominjao Stefi kad su Sampras i Federer bili na celu muske liste), cisto jer su mamlazi izvukli tu informaciju kad je Novak pretekao Feda. Kao sto i rang lista dobija ili gubi na znacaju u zavisnosti od toga o kome se prica:

- dok je Fed bio prvi na sva zvona se svukuda to pominjalo (kao i njegovo preticanje Samprasa), plus ko je najstariji #1 itd. A onda Rolex proglasi da brojke iznenada nisu bitne, a ostali kao papagaji to usvoje i "teraj, Misko"

- kad Novak napuni 7 godina na #1 to jedva da iko igde pomene, ali kad Nadal napuni 17 godina u top 10 to je odjednom najvaznija vest na svetu. slicno i za Nadalove sedmice u top 2 (bice da je vaznije biti u top 2 nego na broju 1 :classic_rolleyes: )

- jer su totalno ignorisali i izbrisali iz kolektivnog secanja da je imao sve 4 GS titule u svojim rukama istovremeno, kao i da je prosle godine bio na jednu pobedu od the GS. to nije bilo dovoljno da ga Laureus proglasi za sportistu prosle godine, vec su proglasili Vestapena (a kako sam razumela on je na tehnikalije pretekao Hamiltona u zavrsnici trke). a prethodne godine su Nadala proglasili sportistom godine jer je izjednacio broj GS titula s Fedom. Verujem da ce i naredne dobiti jer je stigao do 21.

 

Pozicija na rang listi mu je bitna zbog zreba (mada njemu po definiciji uvek padaju tezi zrebovi, ali hajde bar da se neke opcije automatski iskljuce zbog same prirode zreba). Ostali turniri u ovoj fazi karijere su bitni samo kao priprema za GS-ove i odrzavanje forme. Ili da zabave radi igra malo tenis (sto bi rekli neki eminentni predstavnici ove igre: da igra jer voli da igra, a ne jer je "opsednut" :classic_rolleyes::twak: jurenjem za titulama )

 

inace, trenutno Novak ne moze da igra ni masters u Kanadi ni u USA, videcemo sta ce biti na jesen u Evropi kad ponovo krene "sezona" virusa i dvoranski turniri. Kao fol su Peking i Shangai u kalendaru (mada bih ja na njegovom mestu pre izabrala Tokio, tu vlasti nisu poblesavile oko covida) ali prema onome sto se vidi o situaciji u Kini - ko zna na sta ce to da lici u oktobru i da li ce se uopste nesto igrati tamo. Tako da, ako Novak iznenada ne promeni misljenje i ne uzme npr. Novavax vakcinu, moze biti da ovog leta i zavrsava sezonu 2022.

 

Sa aspekta tenisa naravno, ostaje žal -forma koju je imao Novak na početku 2020 . Na ATP kupu je igrao na nestvarnom nivou, bukvalno svaki meč (pa čak i dubl) koji je odigrao je bio praznik teniske veštine , demonstracija šampionskog duha, lidera tima.  Na AO odoleo Thiemu u životnoj formi...

 

Kada ovo ovako sumiraš , prosto je neverovatno  šta je sve uspeo izdrži  i postigne u karijeri .

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

We Love Tennis se danas javno izvinjava Novaku zbog vesti koju su preneli i koja je bila pogresna jer smatraju da je vazno da se zna sta je istina : vest se odnosi na twit Ben a Rotenberga koji je naveo da je tokom finala u beogradu protiv Rubljova Novak iz frustracije bacio reket i zamalo povredio skupljaca loptice - twit je odmah bio preuzet od Bena i prenet posvuda izmedju ostalog i We Love Tennis ga je preuzeo. Medjutim vrlo brzo posle se pojavio twit sa snimkom gde se vidi da je Novaku reket ustvari kliznuo iz ruke dok je pokusao da udari lopticu - posle tog snimka Ben je obrisao svoj twit medjutim nije napisao komentar a We Love tennis smatra da je vazno i izviniti se Novaku i objaviti da je to bila pogresna vest - daj sta das :wink2:

 

https://www.welovetennis.fr/le-blog-de-la-redac/mea-culpa-la-raquette-de-djokovic-avait-glisse

Edited by ciao
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

https://www.instagram.com/p/CcxNlukMYc2/

 

u_penjanju - pisu @jjmedic89 i @ozmosasa

 

 

- Miljan je moj čovek od poverenja - kazao je Đoković srpskim novinarima.

Granice ne postoje, svaki kraj jedne priče je početak nove.

Dileme nema, Miljan Amanović je jedan od najboljih fizioterapeuta na Turu. Ne bismo preterali ni kada bismo napisali da je najbolji.

Ali pored toga što je ovaj momak rođen u Kninu, sjajan u svom poslu, on je, sigurni smo, jedan od najboljih koji smo upoznali u teniskom svetu. Najpristojniji. Najdobronamerniji.

Kada je Novak Đoković u nedelju, pred domaćom publikom, prozvao Miljana i uručio mu statuu musketara, postalo je jasno da on više neće putovati sa Noletom. Ta slika na kojoj Miljan zajedno sa Điđijem i Vajdom drži Novaka u naručju, označila je kraj jednog životnog poglavlja.

- Drago mi je što je Miljan prihvatio da radi u teniskom centru i što će biti jedan od stubova ovde. On ima porodicu, troje dece, i on je dosta putovao. Planiramo velike stvari u teniskom centru kako bi on prerastao u Akademiju, a Miljan će biti jedan od nosilaca stručnog štaba - rekao je Novak.

A Miljan... To vam je jedan od onih dobroćudnih divova koji su uvek tu. I sve upijaju. Kada je pre nekoliko godina preživeo infarkt, svi su bili šokirani: "Pa kako od svih ljudi on?" Sećam se da sam tada pričala sa skoro svim članovima Dejvis kup tima i da su svi do jednog rekli: "Ma mora da bude dobro." Nakon toga, smanjio je broj putovanja, trudio se da više bude sa suprugom i tri ćerke. Pred put u Tokio na Olimpijske igre čula sam da i on stiže u Japan.

- Bio sam u Sloveniji, zove me Nole i kaže: "Čekam te sutra u Crnij Gori, kreću pripreme za Igre!" Pokušam da odložim dolazak za nekoliko dana, tek što sam stigao na more, šta ću opet ženi da kažem, ali Novak ne odustaje. Šta ću, sednem u auto, vozim do Beograda, prepakujem stvari i avionom do Crne Gore. I tako skoro ceo moj żivot. Ljudi vide samo lepe stvari, putovanja, sve ostalo ne, ali takav je posao - pričao mi je u Tokiju posle jednog treninga.
 

Biću subjektivna, kada sam ga videla u Tokiju, kao brata rođenog da sam ugledala.
- Uzimamo zlato - vičem posle jednog meča.
Ali vidim na Miljanovom licu zabrinutost. Sigurno zna više od mene.
- Aj mi polako, od meča do meča da idemo - kaže mi.
- Ma nemoj da si baksuz - odgovaram.
Posle četvrtog mesta.
- Meč po meč, Jeco. Korak po korak. Tako moraš i u životu. Smireno i polako. Nema odustajanja od rutine.
Razumela sam šta je hteo da mi poruči.
Osim sa Noletom, Miljan je kratko sarađivao i sa Milošem Raonićem, a na početku karijere je radio u KK Crvena zvezda. Inače, kao i svaki momak iz Knina, Amanović je zakleti navijač crveno-belih.
Vreme je za neke nove izazove. Radujemo se što ćemo ga viđati češće u Beogradu. 🙌

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...