Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

 

18 hours ago, fancy said:

Srpski: "poDsetimo"

Sent from my phone using their app

 

Možeš li da koriguješ rečenicu još jednom fancy forumašu...?

 

Mislim, kad smo već u đul bašči...

 

Pozivanje na nešto od pre 200 ili 2000 godina u 2022 je svejedno uvek samo izvor i pravdanje zla.

 

Korisnik je izvesni fancy a post je napisan 17. marta...:wink2:

Link to comment
Share on other sites

Quote

Corretja: "Novak Djokovic tornerà più forte che mai" http://dlvr.it/SMk9pr

Quote

Alex Corretja's reflection

“Starting with the 2020 US Open, Novak Djokovic has had to deal with several complicated situations. The Australian soap opera was the tip of the iceberg, if you know what I mean.

I'm sure it will come back stronger than ever. I deeply admire his consistency, even if I don't always agree with him. He doesn't say what people want to hear and he doesn't act out of convenience.

You may or may not like his way of seeing things, but it cannot be denied that he is a truly courageous man ”- said Corretja. The Spaniard believes that Nole is not yet considered as he deserves: “I doubt he will ever reach the popularity of Roger Federer and Rafael Nadal.

I am reminded of his record of weeks at the top of the ATP ranking, which is absolutely formidable. I don't want to exaggerate, but it seems to me that it went almost completely unnoticed. If that record were held by Roger or Rafa, it would be remarked over and over ”.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Drug Crni said:

Igra li Novak u Madridu? Mislim,jel mu dozvoljeno?
Videh neki promo-materijal,postere sa njim..cim ga "reklamiraju",pretpostavljam da ce se pojaviti..da nema prepreka..

 

Po trenutnom stanju valjda moze da igra sve u Evropi. Njemu je vrv opasnost Amerika i jesenji turniri

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Novak je odigrao samo 3 meča za 4 meseca. Potpuno je van takmičarske forme i uopšte me ne bi iznenadilo rano ispadanje u Monte Karlu. Koliko vidim ni Beograd neće biti mnogo lak turnir. Novaku trenutno nedostaje mnogo mečeva u nogama, ali nije i da je RG blizu. Novak je prošle godine osvojio titulu samo zato što je odigrao mnogo mečeva na šljaci (14).

 

Mislim da bi posle Beograda morao igrati oba mastersa Madrid-Rim.

Link to comment
Share on other sites

Jedna stvar je kad igrac zbog povrede pauzira duze vreme, a ovo sa Novakom je sasvim druga stvar. 

On je sve vreme trenirao, forma je na visokom nivou, voljan i zeljan novih pobeda i trofeja.

Ako se od Nadala moze ocekivati da sa dva, iz cista mira naprsla rebra osvoji RG, sta mozemo onda od Novaka :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Милица said:

Jedna stvar je kad igrac zbog povrede pauzira duze vreme, a ovo sa Novakom je sasvim druga stvar. 

On je sve vreme trenirao, forma je na visokom nivou, voljan i zeljan novih pobeda i trofeja.

Ako se od Nadala moze ocekivati da sa dva, iz cista mira naprsla rebra osvoji RG, sta mozemo onda od Novaka :classic_biggrin:

pravo u sridu sto se kaze

Link to comment
Share on other sites

Kao što sam rekao, ta pauza nije naivna. Posle ovog ranog poraza gubi i prvo mesto na ATP. Nadam se da će u Beogradu da ima lakše rivale na početku, da odigra nekoliko uzastopnih mečeva za početak.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

  

1 hour ago, Keira said:

Očekivala sam neki ovakav scenario, plus znajući koliko Fokina i svi uostalom žele , gore od želje  da pobede Novaka  i da se dokažu. Ali ovako katastrofalnu igru nisam očekivala.Nivo igre me iskreno šokirao. Apsolutno niti jedan udarac nije vredan pomena, izuzev  u smislu zapanjenosti kakve su to greške bile. Ovo nosi i doatnu zabrinutost o mentalnom stanju. Da li su ga okolnosti naizad slomile

 

on uopste nije dobro izgledao u onih par intervjua koje sam gledala (plus je izbegavao da gleda u kameru, nekako je skretao pogled u stranu, sto mi je bas nekako bilo cudno jer to obicno ne radi). da li je mentalno slomljen (posle svega ovog) ili je u pitanju nesto drugo (zdravstveno) - ne znamo (a necemo ni saznati).

U svakom slucaju morace da nadje nekog drugog da nosi uz stepenice na krkace (umesto Vajde) i da ga tera da vozi bicikl uzbrdo, po liticama iznad Monaka da bi doterao formu. Goran ocigledno nije gonic robova. Plus ce morati da poradi na snazi udaraca.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, wwww said:

  

 

on uopste nije dobro izgledao u onih par intervjua koje sam gledala (plus je izbegavao da gleda u kameru, nekako je skretao pogled u stranu, sto mi je bas nekako bilo cudno jer to obicno ne radi). da li je mentalno slomljen (posle svega ovog) ili je u pitanju nesto drugo (zdravstveno) - ne znamo (a necemo ni saznati).

U svakom slucaju morace da nadje nekog drugog da nosi uz stepenice na krkace (umesto Vajde) i da ga tera da vozi bicikl uzbrdo, po liticama iznad Monaka da bi doterao formu. Goran ocigledno nije gonic robova. Plus ce morati da poradi na snazi udaraca.

Pisala sam i očekivala od Fokine da da sve od sebe i da nije za potcenjivanje uprkos karakteru " luckastog zabavljača". Ko se ne seca onog meča na RG protiv Ruuda , u 5 setova , mogao bi ga potceniti. Ja nisam sigurno.Svaka mu čast za partiju vidi se i da je trenirao sa Novakom po čitanju igre.Meni je inače simpatičan momak, i dopada mi se njegova igra (samo da malo smanji doživljaj sa bacanjem na podlogu) 

 

Da,videla sam itw na terasi koji je davao. Vrlo neuobičajen govor tela za Novaka, sa noge na nogu , sa rukama nije znao šta bi , delovao mi je da se ne oseca lagodno.

Ovo je sasvim nepoznata situacija sa kojom se suočava. Drugačije je ne igrati zbog povrede, pa se sa izvesnošću spremati jednom kada se povreda zaleči. Novakovo telo, zdravo, nije naviklo baz takmičarskog tenisa toliko dugo. , pa možemo reći od njegove 16. godine od kada je postao profesionalac To je potpuna promena, disbalans u hemijskim procesima u organizmu vrhunskog sportiste, podešenog na putovanja, treninge, mečeve . Postojala je i opasnost da se ovde povredi u prvom ili narednom meču. Dobro bi bilo da je izbegao. Za mentalni aspekt,  ne znam kako se nosi sa svime, kako je prolazio kroz dane od početka januara do sada. Znajuci koliko tenis je mentalna igra (a Novak je doživeo nezapamćeno poniženje u svetu sporta ,na duboko ličnom planu,  ne na teniskom terenu)Ne bi me čudilo da je sve povezano mentalno-fizički.I da je ovaj perfomans bio kombinacija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...