Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Ahahahahahahha, Muratoglu moguci trener, a mene ovde napdaju zato sto sam isto to pomislila :lol_2::lol_2:

 

Svaka cast Djokovicu, on zna poprilican broj jezika, ocigledno je prirodni talenat, ali tvrditi da zna arapski, kineski i japanski je smejurija :ajme: mozda zna par fraza, jer je talenat, definitivno voli jezike i onda ga zanima da nesto nauci...ali da zna, pa to je suludo i pomisliti :twak:

Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, Boxy said:

Ahahahahahahha, Muratoglu moguci trener, a mene ovde napdaju zato sto sam isto to pomislila :lol_2::lol_2:

Smejem se, smejem se a plakao bih :classic_biggrin:

Ovo je super vest, ako je istina.

To znaci da su i jedan i drugi spremni za velika dela.

Ako nije sa Serenom uspeo da obori rekord u broju osvojenih GS titula mozda sa Novakom stigne do 25 :18: 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Milica said:

 

Smejem se, smejem se a plakao bih :classic_biggrin:

Ovo je super vest, ako je istina.

To znaci da su i jedan i drugi spremni za velika dela.

Ako nije sa Serenom uspeo da obori rekord u broju osvojenih GS titula mozda sa Novakom stigne do 25 :18: 

 

7 minutes ago, Milica said:

Idolopoklonstvo je najociglednije kod tvoje sticenice, mi smo samo navijaci Novaka Djokovica 😊

 

Kakav spin :Hail::Hail:

Prvo me danima napadate, a onda prebacite kako se ja plasim te saradnje :twak:

A drugi quote: Djokovic prica arapski, kineski i japanski :classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Boxy said:

Kako ti mozes da znas kakav je nas nemacki? :smiley33:

 

1 hour ago, McLeod said:

Ali ovo, kad neko kaze nije bas sjajan njegov nemacki, clan dodje i kaze vas nemacki verovatno nije kao njegov pa krece rasprava o tome....

 

:roflmao::roflmao:

 

Zanimljivih rasprava je istrpeo ovaj forum ali ovo je definitivno GOAT rasprava :Hail::lol_2:  zasluzuje to ova tema

Edited by Darth Steva
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

isla i ona prica da dok je djokovic bio u australijskom zatvoru da je sreo juznosudanca koji se tamo zatekao jer je imao nepreglednu sliku iz pasosa...i da je za tih dva-tri dana naucio i swahili. bar one osnove, nikad se ne zna kada ce se zateci u kenijskoj prodavnici pa da zna kupiti cija semenke i avokado.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A za Novakov nemacki - i najdebilnije dete koje zivi u nemackoj 4 godine i ide u skolu nauci jezik, jednostavno moras da naucis , i onda dodje boxy kaze sama da je bila na kursu nemackog u beogradu i nadje se kompetentna da izjavi kako je Novakov nemacki krajnje basic - to je normalno i objektivno? ne znam ko je gori ona koja to misli ili ovi koji je podrzavaju u tome - u svakom slucaju nevazno sem sto je smesno toliko hejtovati nekog pa mu osporavas sve moguce i nemoguce.

A za kineski arapski i japanski naravno da se svi zezamo kao i novinari mada mogu da mu odam priznanje da ume da izgovori njihove zvuke ja to ne mogu ni da razaznam ni da pokusam da imitiram a da to lici na njihovo

Link to comment
Share on other sites

Ima onaj jutjuber Xiaomanyc koji je postao poznat jer nauci jezik za mesec dana i onda ide da prica sa native speakerima tog jezika pa snima njihove reakcije.

 

E, kad je bio u Africi, cini mi se Nigeriji (ne drzite me za rec) i otisao bas na neki bazar u gradu gde zive ljudi kojih ima mozda jos par hiljada koji pricaju tim jezikom i smatra se da ce za 30-50 godina izaci potpuno iz upotrebe.

 

I sad on im se obrati na tom jeziku i ti ljudi tamo wow ludilo iznenadjeni, a onda mu jedan kaze, e dobar si ti svaka cast, ali nisam nesto iznenadjen niti odusevljen.

 

Cuo sam Novaka Djokovica kako govori pre tebe, moram da ti kazem da je bolji. I sve ostale jezike zna isto.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

Ja sam cula da Djokovic otvara skolu jezika, kaze on ce licno da drzi napredni nemacki i osnovne za arapski, kineski i japanski. 

 

Ali pravi nemacki iz Nemacke. A ne neki sto se uci van Nemacke, po Beogradu recimo.

 

Ili nedajboze nemacki iz Svajcarske.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, erwin said:

Ovo je iz 2016. Nije mu loš nemački, kaže da je učio u školi, a spominje i Pilića, mada je spomenuo da je pozaboravljao dosta.

 

 

djovaka sam razumeo 90% a novinare oko 40%, po meni oni bi trebali na doobuku..:default_coffee:

by the way, ucio sam njemacki samo cetri godine u osnovnoj, a to je bilo pre.. sada vec 20+ godina..  ja ja, omatorilo se 😕

 

 

 

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

Osim što se razmeću zajedljivim komentarima ima li još neki razlog ovog skupa vernih Rođinih idolopoklonika na pogrešnoj temi za zračenje očigledno nagomilane negative?

Slabo posećena matična tema čini se, pa je zanimljivo i koliko dobro Đoković priča kineski 😂 

Dovoljno dobro da vam zasmeta rekao bih.. 👋

Link to comment
Share on other sites

mogu se mnogi smejati  njegovom ogranicenom broju recenica na kineskom, arapskom ili japanskom, ali ima nekih koji ceo teniski zivot (20-tak godina na turu) provedose, a ne naucise vise od basic engleskog. :wink2:

Elokventnije i bolje je Novak pricao u ovom kratkom intervjuu na nemackom od "nekih" na engleskom :wicked: . Plus je savrseno razumeo novinare (za razliku od nekih ovdasnjih kolega :classic_biggrin: , po njihovom sopstvenom priznanju) i u momentu znao da odgovori sta treba i kako treba (znaci: odgovor je imao i sadrzaj i formu/vokabular - sad sto padezi nisu bili idealni - manje je bitno). Uostalom, novinari su bili odusevljeni njegovim nemackim, i to ne samo kurtoazno.

 

a sto rece ciao, ja kineske glasove ne mogu ni da razaznam, a kamo li da ponovim da iole lici na nesto sto Kinezi izgovore. tako da je tih nekoliko Novakovih kineskih recenica za mene kao da prica native mandarinski :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

To je talenat kao i svaki drugi, pa je malo glupo nekog prozivati sto mu ne idu jezici, a drugog dizati u nebesa.

Kao u skoli, nekom idu prirodne, nekom drustvene nauke, nekom ide matematika, fizika, a neko savrseno pise...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

42 minutes ago, Boxy said:

To je talenat kao i svaki drugi, pa je malo glupo nekog prozivati sto mu ne idu jezici, a drugog dizati u nebesa.

I elegancija i gracioznost je nesto sa cim se covek rodi, malo je glupo nekog proglasavati GOATom zbog elegancije prilikom izvodjenja udaraca iako je statisika na strani manje elegantnog 🥳

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Boxy said:

To je talenat kao i svaki drugi, pa je malo glupo nekog prozivati sto mu ne idu jezici, a drugog dizati u nebesa.

Kao u skoli, nekom idu prirodne, nekom drustvene nauke, nekom ide matematika, fizika, a neko savrseno pise...

meni je islo sve, bio sam i vukovac, isao na takmicenja iz fizike, matematike, al zato sam i propao, najbolje je kad ti ide samo jedna stvar, pa se na to fokusiras:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, n4l1m said:

meni je islo sve, bio sam i vukovac, isao na takmicenja iz fizike, matematike, al zato sam i propao, najbolje je kad ti ide samo jedna stvar, pa se na to fokusiras:default_coffee:

 

Ja i dan danas imam traume sto se tice srpskog i pismenog :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Boxy said:

To je talenat kao i svaki drugi, pa je malo glupo nekog prozivati sto mu ne idu jezici, a drugog dizati u nebesa.

Kao u skoli, nekom idu prirodne, nekom drustvene nauke, nekom ide matematika, fizika, a neko savrseno pise...

da li smo sad priznali da Novaku idu jezici i da ima taj talent?

:classic_biggrin::wicked:

 

ma onaj "cije ime ne pominjem" se ni ne trudi da nauci ista sto je van njegove konforne zone. taman posla da se potrudi za neke druge, samo da njemu bude potaman i da se ne deranzira.

Novak je, doduse, drugi ekstrem, ekstrovertan i nema blama da pokusa svasta nesto novo, pa cak i ako ispadne smesan i izblamira se. sto je vrlo cesto jedna odlicna osobina ako neko zeli da uspe u zivotu.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, wwww said:

da li smo sad priznali da Novaku idu jezici i da ima taj talent?

:classic_biggrin::wicked:

 

ma onaj "cije ime ne pominjem" se ni ne trudi da nauci ista sto je van njegove konforne zone. taman posla da se potrudi za neke druge, samo da njemu bude potaman i da se ne deranzira.

Novak je, doduse, drugi ekstrem, ekstrovertan i nema blama da pokusa svasta nesto novo, pa cak i ako ispadne smesan i izblamira se. sto je vrlo cesto jedna odlicna osobina ako neko zeli da uspe u zivotu.

 

To je cinjenica, Djokovic jeste talentovan za jezike, bilo bi suludo tvrditi suprotno.

Usotalom, kako bi savladao arapski, kineski i japanski da nije :classic_sleep:

 

Nadal je Spanac, oni realno i nisu neki talenti za jezike, tj. moje je misljenje da sve nacije koje sinhronizuju sve zivo, poprilicno ogranicavaju svoje stanovnistvo da uci druge jezike.

Koliko puta smo kod nas procitali vest: dete naucilo spanski gledajuci latino serije. Necu da ulazim u to koliko je dobro da dete gleda toliko serije, ali cinjenica je da smo mi od malih nogu okruzeni drugim jezicima, a ne samo srpskim i to poprlicno utice.

Link to comment
Share on other sites

 

Nole Thank you so much

I can't believe it

I came to Serbia because I wanted to be like you

When I happened to go to the Djokovic Center, you were practicing and when I talked to you, he said "Iori Legend".

I can't believe it

You are the best in the world

 

 

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...