Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

 

2 minutes ago, stray_cat said:

Nisam gledao, pa je možda gluvi telefon, ali pročitao sam da je u BBCjevom intervjuU rek'o da je Jelena navijala za Medvedeva, a Stefan za Rafu i da se orilo vamos! u kući Đokovića. 

jeste, plus je Stefan pitao Novaka kad ce da igra isti turnir kao Nadal i da bi voleo da se slika s Nadalom. na pitanje novinara da li Stefan navija za njega kad igra protiv Nadala, Novak prvo odgovrio da, pa onda "nadam se", uz smeh.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, CheshireCat said:

Poslušah oko.

 

Ja mogu reći da ne razumem njegov svjetonazor. Hoće da ponovo ide u Australiju.

A zasto ne bi isao? 

To sto su pojedinci bili zapenili po drustvenim mrezama i ministar zdravlja odreagovao tako kako je, a znamo i zbog cega, ne znaci da su svi Australijanci bili protiv Novakovog dolaska. 

Nakon BBC intervjua ohladile su se mnoge glave u svetu, a verovatno i u Australiji.

Zasto bi Novak propustio priliku za decimu titulu? Ne kazem da ce je 100% uzeti ali moze probati. Ako je Rodzer 2017 sa 36 godina osvojio AO, a 2019 sa 38 stigao do finala W sto ne bi onda Novak sa malo manje godina i telom decaka mogao da se nada istom? 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

Dubai je jedan od 9 turnira koje je Novak osvajao 5 ili vise puta. 

icCGBQj.jpg

9x Australian Open (2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2019, 2020, 2021)

6x Wimbledon (2011, 2014, 2015, 2018, 2019, 2021)
6x Miami (2007, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016)
6x Paris (2009, 2013, 2014, 2015, 2019, 2021)
6x Beijing (2009, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015)
5x ATP Finals (2008, 2012, 2013, 2014, 2015)
5x Indian Wells (2008, 2011, 2014, 2015, 2016)
5x Rome (2008, 2011, 2014, 2015, 2020)
5x Dubai (2009, 2010, 2011, 2013, 2020)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milica said:

A zasto ne bi isao? 

To sto su pojedinci bili zapenili po drustvenim mrezama i ministar zdravlja odreagovao tako kako je, a znamo i zbog cega, ne znaci da su svi Australijanci bili protiv Novakovog dolaska. 

Nakon BBC intervjua ohladile su se mnoge glave u svetu, a verovatno i u Australiji.

Zasto bi Novak propustio priliku za decimu titulu? Ne kazem da ce je 100% uzeti ali moze probati. Ako je Rodzer 2017 sa 36 godina osvojio AO, a 2019 sa 38 stigao do finala W sto ne bi onda Novak sa malo manje godina i telom decaka mogao da se nada istom? 

Jos pene izgleda , ali u nekim drugim drzavama. https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2022&mm=02&dd=18&nav_id=2107398 Koliko je ovo tacno? ti zivis u Italiji?

Link to comment
Share on other sites

Ma imas budala svuda, jedan virolog, jedan univerzitetski prof i iskompleksirani Panata zele da naprave atmosferu linca u Italiji slicnu onoj u Australiji ali ne vidim nesto da su se ljudi primili. 

Kod nas posle prelezane korone dobijas green pass na 6 meseci tako da je Novak tu pokriven. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Milica said:

Ma imas budala svuda, jedan virolog, jedan univerzitetski prof i iskompleksirani Panata zele da naprave atmosferu linca u Italiji slicnu onoj u Australiji ali ne vidim nesto da su se ljudi primili. 

Kod nas posle prelezane korone dobijas green pass na 6 meseci tako da je Novak tu pokriven. 

Da i to, a i evo sve vise citamo da se mnoge zemlje otvaraju. Pisao sam juce Svajcarska nema nikakva ogranicenja oko ulazka. Eto i Austrija najverovatnije nece odobriti obaveznu vakcinaciju na kraju. I onda ne vidim razlog zasto zabranjivati nekome ko se nije vakcinisao a prelezao , da igra na nekom teniskom turniru? Pa uz to jos i mnogo pomogao na pocetku pandemije. Jedini razlog mi je histerija i opravdanje zbog mera koje su vazile u tim drzavama

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, CheshireCat said:

Poslušah oko.

 

Ja mogu reći da ne razumem njegov svjetonazor. Hoće da ponovo ide u Australiju.

Pogledala sam sad i ja, uglavnom kako sam i očekivala. Jedino i dalje ne mogu da pređem preko one priče sa intervjuom sa Francuzima, posebno ovako kako je obrazložio. Ima sa čovekom dugogodišnji odnos i bogzna kako ga ceni i poštuje i to mu pokazuje tako što mu prećuti da je pozitivan i svesno ugrozi njega i okolinu? Pa da meni neko odabere tako da pokaže svoje poštovanje poslala bih ga da ne kažem gde. Možda mu je PR (ovaj pravi) rekao da će to proći bolje nego da kaže da prosto nije hteo da mediji saznaju da je pozitivan, ali taj motiv bih lakše razumela.

Za Australiju me ne čudi, čim je odabrao onoliko maltretiranje umesto da se odmah na aerodromu okrene i uđe u prvi avion nazad, jasno je koliko mu znači. Samo mislim da se prilično vara oko svoje veze sa nesrpskom australijskom publikom, ali to bar zasad nije aktuelno.

Link to comment
Share on other sites

Sto se L'equipe tice jeste glupo obrazlozenje da nije hteo da izneveri dugogodisnjeg prijatelja (ne znam da li se taj prijatelj oglasio) ali mislim da je pre toga sigurno proverio onaj parametar vezan za zaraznost koji je Rubljovu bio toliko nizak da su ga pustili u avion sa ko zna koliko ljudi da sedi 15 sati i to bez maske. Ni njih nije niko obavestio o tome da ce u relativno skucenom prostoru disati isti vazduh sa tek tek zaraznim teniserom. 

12 hours ago, alcesta said:

Za Australiju me ne čudi, čim je odabrao onoliko maltretiranje umesto da se odmah na aerodromu okrene i uđe u prvi avion nazad, jasno je koliko mu znači.

Sa ovim se ne slazem. On je bio spreman na to da uopste ne ide u Australiju, koliko god mu znacila, jer zbog vakcine nije imao pravo na to. Kad se pojavila mogucnost u vidu izuzeca on je aplicirao i dobio pravo ulaska, krenuo na put i dok je leteo ovi su okrenuli curak. Zasto je trebao da se odmah okrene i vrati? Uradio je ispravnu stvar, na sudu dokazao da nije nista muljao i dobio je parnicu. Jel i sudija sam reka "Sta bi po vama ovaj covek jos trebalo da uradi?" 

12 hours ago, alcesta said:

Samo mislim da se prilično vara oko svoje veze sa nesrpskom australijskom publikom, ali to bar zasad nije aktuelno.

Mozda se ni ne vara, mozda je vrlo svestan toga ali sta je trebalo da kaze? Nesto tipa: Znam da Australijanci vole vise Rodzera, a mene ljudi poreklom iz ex Yu? To bi onda bilo ok? 

Pre svega mislim da uopste nije tacno da ga Australijanci ne vole i da su glupe takve generalizacije, isto kao kad bi rekli da Srbi ne vole Rodzera. 

Rodzer tamo ima vecu podrsku pa se onda oni ujedinjeni osecaju mocnije i budu glasniji od ovih drugih koji ne smeju ni da se jave. 

Ja sam finale W 2014 gledala na terasi jednog hotela u Hrvatskoj gde su svi navijali za Novaka i u jednom momentu pridruzuje nam se tip, koji nije znao za koga se navija. Rodzer osvaja poen on skace sa stolice i proslavlja ga, pogleda oko sebe skonta gde se nalazi, sedne i vise se nije oglasavao. 

Prema tome predstavljanje situacije u Australiji u fazonu kako su svi ne Srbi protiv Novaka je totalno besmisleno. 

Edited by Milica
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo citat iz La Repubblica

Quote

Il serbo ha il green pass per sei mesi essendo guarito dal Covid. Dovrà saltare i tornei negli States, ma per le norme italiane attuali non solo può partecipare agli Internazionali ma potrà fare tutto ciò che è consentito ai vaccinati. Solo fino a giugno però

Znaci Novak po Italijanskim zakonima ima green pass do juna i moze u Italiji da se krece slobodnon svuda kao i vakcinisane osobe. 

Ona podsekretarka za sport Vezzali, sto je izjavila da on moze da igra u Rimu, ali da ne moze da spava u hotelu, vozi se gradskim prevozom, ulazi u svlacionicu, jede u restoranu itd takodje nije u pravu jer to pravilo vazi za one koji green pas dobiju na osnovu negativnog testa, a Novakov ga je dobio na osnobu prelezane bolesti. 

Evo jos jedan citat iz istog clanka 

Spoiler

Ma se il serbo non avesse contratto il Covid? Anche in questo caso la sua partecipazione non sarebbe stata a rischio. Djokovic gioca a tennis per lavoro, e per lavorare non ha bisogno del green pass rafforzato ma sarebbe sufficiente quello base, con tampone (molecolare o antigenico, 72 o 48 ore prima) per intenderci. E non avendo 50 anni, non sarebbe soggetto all'obbligo vaccinale. 

Cak i da nije prelezao Covid mogao bi da ucestvuje na turniru u Rimu uz prikaz tzv green pass base koji vazi 48 ili 72 sata, a dobija se na osnovu molekularnog ili antigen testa. Razlog za to je sto on u Italiju dolazi poslom i nije stariji od 50god jer je je za njih vakcinacija obavezna. 

Jedino bi u tom slucaju, kao sto je  fudbaler Szczesny iz Juventusa (delimicno vakcinisan) na utakmici Supercoppa protiv Intera, morao da se organizuje za smestaj, ishranu u privatnom aranzmanu. 

Znaci pravo na bavljenje svojim poslom mu ne mogu uskratiti zato sto je nevakcinisan. 

Spoiler

Recentemente c'è stato il caso di Szczesny della Juventus, che si è vaccinato in ritardo e nella partita di Supercoppa contro l'Inter non aveva accesso all'hotel della squadra. Ecco, se Djokovic non avesse contratto il virus a dicembre, a Roma avrebbe dovuto "arrangiarsi" per mangiare e dormire (per esempio: trovare un appartamento privato e cucinare a casa), non avendo la possibilità di accedere ad alberghi e ristoranti. Avrebbe vissuto come un No Vax, insomma. Ma col diritto di giocare perché è il suo lavoro.

To sto Panata ne zeli da ga vidi u Rimu najvise govori o njemu samom. Ovom izjavom, koju su preneli mnogi mediji je svima dao do znanja koliko mrznje, ljubomore i zavisti stanuje u njemu zato se valjda toliko fizicki izoblicio. 

Spoiler

On smatra da je Novakovo prisustvo u Rimu neprihvatljivo :classic_rolleyes:

Ug0Mns2.jpg

 

Edited by Milica
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam stigla na poslednjih par gemova, ovo što sam videla je bilo skroz solidno s obzirom na pauzu i vetar. Mučio se prilično kad bi mu stao servis ali ga je izvukao kad je trebalo, i ritern je radio odlično. Sad je samo pitanje hoće li imati prilike za neki kontinuitet u građenju forme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bio je preagresivan, nikad ga nisam videla takvog. 

Ispaljivao je loptice kao iz haubice koje su cesto zavrsavale u velikom autu, narocito one iz forhenda. 

Ali je zato bilo i vinera iz istog od preko 15Okm/h. 

Duvao je jak vetar mozda je i to doprinelo nepreciznosti njegovih udaraca. Znamo vec koliko mu on ide na zivce. 

Prvi servis je cesto fulao ali i to je verovatno bilo zbog vetra. 

Narednih dana ce biti lepo vreme tako se nadamo boljem. 

Sve u svemu not too bad sto bi reko Ubaldio.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...