Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Kao da nam nije bilo dovoljno da gubimo živce gledajući sve neizvesne mečeve (i one u 5 setova), publiku (recimo vimbldonsku) koja urla protiv Nokse, sad nova fora, da l' će da se vakciniše ili ne. A imao je dva meseca posle US opena, mogao je to tada da uradi.

 

Ozije potpuno razumem: ako 'oće nekad da se otvore, onda moraju da idu na obaveznu vakcinaciju, kod njih manjeviše i nije bilo kovida19, oni nikakav imunitet stečen preboljevanjem/preležavanjem virusa nemaju, znači mora maksimalno moguća vakcinacija, pa tek onda pustiš virus u populaciju koja ima kakvutakvu "odbranu". Znači, logično je i poželjno da ne dozvoliš najboljem teniseru da igra na AOu zbog unutrašnjih problema. E sad, moguće je da kovid19 nestane, a moguće je i da Australija ostane u nekoj vrsti lokdauna za (mnogo) duže vreme.

 

Samo da se podsetimo, teniski turniri i slemovi mogu da se organizuju i bez obavezne vakcinacije (čak i bez karantina za teniserke/tenisere), ne dešava se eksplozija zaražavanja, ni među teniserima, ni među publikom.

 

Možda bi zaista bilo najbolje da ATP/WTA uvedu, kao i u nekim ostalim sportovima, obaveznu vakcinaciju za sve turnire koje organizuju, onda Nolence ne bi imao kud, ovako možda i dalje kalkuliše u svojoj budalastoj glavi.

Link to comment
Share on other sites

Da li je u skorije vreme bio neki turnir ili događaj kojem nevakcinisani nikako nisu mogli da prisustvuju, a da je Novak bio učesnik? 

 

Nešto mi je u glavi da je to neko pominjao ovde, ali sam zaboravio šta je bilo u pitanju (koji turnir, ili je bio neki "event") i da li je to sigurno / provereno? 

 

Ima li ko info?

Link to comment
Share on other sites

Bio je valjda nekakav dogadjaj u Central parku u Njujorku gde su mogli da udju samo vakcinisani, i da je navodno Novak bio vidjen tamo .................................. mozda im je pokazao potvrdu o titru IgG antitela iz "Inepa" i oni su se samo sklonili sa vrata ................................. 

 

Edited by jevrem69
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da, sad sam našao, ipak to nije dokaz, sudeći po novinskom članku. Rekao bih da nije vakcinisan i sada sa svojim timom gurua i Jelenom razmatra da li da ostane dosledan svojim uverenjima ili da rizikuje mogućnost da se pretvori u čoveka guštera ili da ga ne daj Bože čipuju... 

Koliko je tužno kad odrastao, inteligentan čovek potpadne pod uticaj pseudo-duhovnosti i pseudonauke. 

Link to comment
Share on other sites

Zato što im je to posao, a kome nisu cilj titule i bodovi, njemu trebaju pare od učešća koje samo na slemovima može da zaradi.

Oni koji bez tih para i bodova mogu, verovatno će da razmisle ako im se uslovi ne poprave, a evo obećali su da će za vakcinisane biti lakše nego prošle godine. Mada i dalje nisam videla šta će da rade ako bude zaraženih u avionu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stavio je na topiku o koroni @attolini post o novoj ruskoj vakcini koja se usprica u nos znaci ne bode se - mozda je to resenje za Novaka ? :smiley2:

 

Numem da citiram nesto sa drugog topika - jel moze neko u par reci da objasni (na svastari ?) kako se radi? :classic_sleep:

 

 

jel znamo na kraju uslove za tenisere za Austriju? I tamo je bilo da ne mogu nevakcinisani? ili?

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da bi i Novak lakse podneo ideju da nesto usmrkne nego da mu nesto ide u krv, telo i slicno "direktno"

Nadajmo se da ce zavrnuti rukav, nesto sam ubedjena da ako se bude odlucio da ce to biti J&J - ima samo jednom da se stresira umesto dva puta a i knap je sa vremenom

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

To za 2022 se jos ne zna, njegova glavna sansa bi bila da broj antitela bude priznat kao kriterijum tj jedan od kriterijuma za pasos.

Ja nisam tako sigurna da on nece da se vakcinise mada, sto je neko napisao ne znam ko - ako postoji promil sanse da mu vakcina smanji njegovu efikasnost igranja za neki promil to je dovoljan razlog da se ne vakcinise obzirom da se korone bas i ne plasi koliko vidimo po ponasanju. Principi protiv silne zelje da igra, nije lako odluciti

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ciao said:

To za 2022 se jos ne zna, njegova glavna sansa bi bila da broj antitela bude priznat kao kriterijum tj jedan od kriterijuma za pasos.

Ja nisam tako sigurna da on nece da se vakcinise mada, sto je neko napisao ne znam ko - ako postoji promil sanse da mu vakcina smanji njegovu efikasnost igranja za neki promil to je dovoljan razlog da se ne vakcinise obzirom da se korone bas i ne plasi koliko vidimo po ponasanju. Principi protiv silne zelje da igra, nije lako odluciti

pa ako se ne vakcinise onda nece ni biti igranja (kako stvari stoje), vec penzija :classic_dry:

 

da se u raznoraznim zemljama mnogo vise lljudi vakcinisalo (kao u Portugalu npr.) onda bi tu i tamo neko ko je nevakcinisan i moglo da prodje (tj. daa ostane nevakicnisan). Ovako, sa preko 20% stanovnistva (u vecini zemalja Evrope)  koje nece da se vakcinise, tesko.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...