Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Ako ne postoji mogucnost da Marko brzo zavrsi kurs za medicinskog brata

i ubode brata oficijalno Johnsonom do odredjenog datuma, onda mozda i uhvate Nola

u nekoj prevari. Ali opcija s Markom je validna.

 

Takodje, Nole moze da zatrazi od srpskih zdravstvenih struktura da mu napisu opravdanje,

tj da on ne sme da se bode zbog svojih silnih astmi i kakvih god drugih zdravstvenih problema.

Nestorovic da mu napise licno, moze i ministar.

 

 

Bilo bi to ko ono kad je Flojd otisao u vojni odsek i rekao : Ovde me boli, sve me ovde boli...

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.sportsmanor.com/i-am-willing-to-play-in-australia-and-that-is-all-i-have-to-say-daniil-medvedev-on-playing-in-the-australian-open/

 

Quote

"I decided at one point to keep my medical information private unless it is obvious. So for example, if you are playing Australia you are clearly vaccinated,” said the US Open winner.

Pametnome dosta :classic_cool:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KfJ said:

Ako ne postoji mogucnost da Marko brzo zavrsi kurs za medicinskog brata

i ubode brata oficijalno Johnsonom do odredjenog datuma, onda mozda i uhvate Nola

u nekoj prevari. Ali opcija s Markom je validna.

 

Takodje, Nole moze da zatrazi od srpskih zdravstvenih struktura da mu napisu opravdanje,

tj da on ne sme da se bode zbog svojih silnih astmi i kakvih god drugih zdravstvenih problema.

Nestorovic da mu napise licno, moze i ministar.

 

 

Bilo bi to ko ono kad je Flojd otisao u vojni odsek i rekao : Ovde me boli, sve me ovde boli...

 

 

Jedini medicinski razlog koji postoji za nevakcinisanje je alergija na neku od komponenata vakcine, u sustini na te neke lipide u koje je npr. smesten mRNA kod Fajzer ili Moderna vakcine (za AZ i JJ ne znam koje jos eventualno komponente ima, za inaktivisani virus kod kineske vakcine ima jos nekih sitnicica koje se dodaju).

 

Ili eventualno da vec pati od trombofilije (ili kako se vec zove bolest: Thrombose s Thrombozytopenie-Syndrom ili Thrombozytopenie i Immunthrombozytopenie, kad ne dolazi do zgrusavanja krvi - ali vec smo videli da nema problema s zgrusavanjem krvi kad se par puta povredio, pa tekla krv i posle kratkog vremena prestala), mio/perikarditisa (upale srcanog misica ili srcane kese) i slicnih bolesti koje se pominju kao retka nuspojava vakcinacije, ali tesko da bi mu ovo proslo jer da ima to ne bi mogao da se bavi sportom.

 

Tako da nece moci da mu Nestorovic&Co napisu opravdanje.

Razlozi koje srpski lekari navode kad ne preporucuju svojim pacijentima da se vakcinisu :twak: (kao alergije na penicilin prasinu, polen, trudnoca :wicked: los imuni sistem :ajme: ) se u strucnim krugovima ne priznaju, tj. posledica su neobavestenosti (da ne kazem nesto jos gore) srpskih lekara. Astma, alergija na polen ili prasinu nisu razlog da se ne vakcinise (naprotiv, ako ima astmu, kao Kvitova, onda bi bas trebalo da se vakcinise).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, wwww said:

 

Tako da nece moci da mu Nestorovic&Co napisu opravdanje.

 

 

Realno, ako se pojavi sa validnim QR kodom ili papirom za opravdanje u Australiji, 

pitanje je koliko ce njihove granicne sluzbe da se bave dokazivanjem necega suprotnog,

da li imaju vremena volje i resursa da za svakog ko udje proveravaju zvanicna dokumenta dokazu da je 

nesto lazirao.

Jedino mogu da negiraju bilo koji srpski papir, ako postoji takva procedura.

Link to comment
Share on other sites

Tu je Ben Rotenberg da sprovede istragu, kad može za Zvereva tek bi ovo jedva dočekao :classic_biggrin:

 

Ne mogu da verujem kakve se sve akrobacije razmatraju. Skoro mi dođe da navijam da se ne vakciniše pa makar ništa više ne osvojio, ako su mu ovo alternative.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, KfJ said:

 

Realno, ako se pojavi sa validnim QR kodom ili papirom za opravdanje u Australiji, 

pitanje je koliko ce njihove granicne sluzbe da se bave dokazivanjem necega suprotnog,

da li imaju vremena volje i resursa da za svakog ko udje proveravaju zvanicna dokumenta dokazu da je 

nesto lazirao.

Jedino mogu da negiraju bilo koji srpski papir, ako postoji takva procedura.

 

2 minutes ago, alcesta said:

Tu je Ben Rotenberg da sprovede istragu, kad može za Zvereva tek bi ovo jedva dočekao :classic_biggrin:

 

Ne mogu da verujem kakve se sve akrobacije razmatraju. Skoro mi dođe da navijam da se ne vakciniše pa makar ništa više ne osvojio, ako su mu ovo alternative.

granicne sluzbe sigurno ne bi dovodile u pitanje zvanicno izdat dokument drzave Srbije (koji nije falsifikat), ali bi onda novinari, sto rece alcesta, odmah prionuli na posao da vide kako je to on usao u Australiju, a nasao bi se vec neko u Srbiji koji bi pruzio adekvatnu informaciju (kao sto se nasao neko da prevede deo chata medju srpskim teniserima ili da snimi partijanje tokom Adria tura). a onda bi to povuklo dalje posledice. i to ne samo po Novaka, vec i po ostale drzavljane Srbije i njihove sertifikate (posto nije Novak tamo neki Mika/Pera/Laza iz Vlasotinaca pa da tako nesto prodje nezapazeno).

Link to comment
Share on other sites



On je rekao ustvari nesto vrlo slicno ali po meni jos postenije (malo bi mi bilo bez veze da kaze to sto ti sugerises a sam to ne radi) on je rekao otprilike : "Ko sam ja da mene ljudi pitaju o tome, postoje strucnjaci za medicinu njih pitajte a ne mene" to jeste rekao  - to je potpuno OK


Jeste. Može izvor?
Link to comment
Share on other sites

Quote

“I see that the international media has taken that out of context a little bit, saying that I am completely against vaccines of any kind,” he said. “My issue here with vaccines is if someone is forcing me to put something in my body. That I don’t want. For me that’s unacceptable. I am not against vaccination of any kind, because who am I to speak about vaccines when there are people that have been in the field of medicine and saving lives around the world? I’m sure that there are vaccines that have little side effects that have helped people and helped stop the spread of some infections around the world.”

https://www.nytimes.com/2020/08/20/sports/tennis/djokovic-us-open.html

 

Pre godinu dana i kusur. Nažalost pored ovoga rekao je i mnogo drugih stvari koje je trebalo da prećuti.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:


 

 


Jeste. Može izvor?

 

https://www.nytimes.com/2020/08/20/sports/tennis/djokovic-us-open.html

20.8.2020. - pre nego sto je i jedna vakcina bila odobrena, cak i pre nego sto su predata dokumenta za odobrenje i jedne vakcine.

Quote

.“I see that the international media has taken that out of context a little bit, saying that I am completely against vaccines of any kind,” he said. “My issue here with vaccines is if someone is forcing me to put something in my body. That I don’t want. For me that’s unacceptable. I am not against vaccination of any kind, because who am I to speak about vaccines when there are people that have been in the field of medicine and saving lives around the world? I’m sure that there are vaccines that have little side effects that have helped people and helped stop the spread of some infections around the world.”

But Djokovic did express concern about potential issues with a coronavirus vaccine.

“How are we expecting that to solve our problem when this coronavirus is mutating regularly from what I understand?” he said.

 

povod je bio frka koja se digla povodom zarazavanja nekoliko tenisera posle organizovanja humanitarnog turnira Adria tour (s ciljem da se pomogne nizerangiranim teniserima u regionu da zarade neke parice dok je tur suspendovan), a gde je novac od egzibicionog dela (ucestvovali Austrijanac Thiem, Nemac Zverev, Bugarin Dimitrov, Hrvat Coric, Rus Rubljov...) isao u humanitarne svrhe po izboru pobenika. U Beogradu je Thiem pobedio i on je dao sredstva jednoj decijoj bolnici i jos jednom israzivackom projektu (jedno je bilo za decu koja pate od krtih kostiju a drugo cini mi se za neko istrazivanje protiv raka - sad sam zaboravila a mrzi me da googlam) - cek je potom svecano/protokolarnoo urucen tokom turnira u becu krajem godine.

 

Quote

To those watching from afar, that outcome seemed logical in light of the lack of safety measures. Fans were allowed in stadiums. Masks were recommended but not required. Players hugged, high-fived and even danced the limbo in close quarters in a Belgrade nightclub.

“I agree things could have been done differently with the nightclub,” Djokovic said. “The sponsors organized. They invited players. We felt comfortable. We had a successful event. Everybody was really happy and joyful.”

to je doba proslog leta kada je Srbija bila "pobedila coronu" i kada su apsolutno sve mere bile ukinute (par dana ranije bio odigran derbi s krcatim stadionom). Inace su na Adria touru delili maske pred ulazom, a bila su i postavljena sredstva za dezinfekciju ruku.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alcesta said:

Jevrema srčka da strefi :classic_biggrin:

Vakcinisan je Medvedev, već je rekao da će biti tamo.

Bude li se to desilo, taj Slem ce za mene biti precrtan i tretiran  nanivou jedne 250-ice, sto je inace i omiljeni format za igru velikog Ruda ..................................

Edited by jevrem69
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alcesta said:

Nemoj molim te, ovo naš premijer priča stalno kao razlog što neće da se vakciniše. Ja mislim da se on prosto boji igle (Krivokapić, ne Đoković).

Inače me zanima i kakvi će uslovi da budu za vakcinisane igrače kojima u avionu bude pozitivnih, hoće li ih strpati u isti onakav karantin kao prošle godine.

Nisam znala da Krivokapic nece da se vakcinise, jel on bese imao koronu ili ne? (oftopic ali ajde :smiley13:)

Link to comment
Share on other sites

Govedarica sad rece da je Novak bio bas iznerviran zbog necega posle meca s Norriem (pre intervjua s SK) i da je bio u zustroj raspravi s nekim iz ATP. Ne rece o cemu su raspravljali, ali potom je usledio onaj ljutiti Novakov komentar o ATP.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Todd Woodbridge on WWOS radio:

 

Quote

"The Australian Open entry list closes six weeks in advance of the tournament, so that's the 6th of December. But the reality is if he wants to play the ATP Cup and have preparations in Australia, he's going to have to have had that jab probably this week."

 

Quote

Australian Open tournament director Craig Tiley said he was under no illusions of Djokovic's desire to compete.

"I know he wants to be here, he'd like nothing more," Tiley said.

"He doesn't want to start the year without the opportunity to win all four grand slams - that's enough motivation.

"So the question is going to be: where is he at with his vaccination status?"

Tiley said he didn't know if the Serbian superstar had a plan to get the jab, and that they hadn't spoken about it.

"We've got to still process the visa, and also process the exemption."

Djokovic would have to get on a charter flight between December 27 and January 3, and test negative to the virus upon arrival.

"Time is running out, and obviously you can get one vaccination - the Johnson & Johnson shot - but if you need a double vaccination, that window between the two vaccines is really closing."

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...