Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

5 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

I taj životni partner je njegov izbor, a on je valjda punoletan, tako da ne može supruga da mu bude opravdanje za odluku da li da se vakciniše. Ako i postoji nečiji uticaj na njegovo mišljenje, ima tu sigurno još nekih sa kojima je blizak a koji su protiv vakcina, kao što je Semir Osmanagić na primer.


Nisam pomenuo Jelenu u smislu da je njen uticaj na Novaka da se ne vakcinise, slažem se i sa ostatkom tvog posta. Nju sam samo istakao kao parametar koji kod mene učvrstio verovanje da Novak nije primio vakcinu, jer prosto ne verujem da supružnici mogu da imaju mnogo različito mišljenje povodom takvih stavova kao sto je vakcinacija, nebitno ova protiv korone ili onih dečijih 

 

edit: ovo sto je @alcesta napisala u sledećem postu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nevezano za Đokoviće, znam više slučajeva gde supružnici o ovome imaju radikalno različito mišljenje. Nažalost uglavnom se završi tako da stav antivaksera pobedi i onda se zbog njega ni ostatak porodice ne vakciniše :frusty: isti slučaj kad su roditelji stariji a neko od dece je antivakser. Onda se roditelji ili ne vakcinišu ili se vakcinišu ali da deca ne saznaju :ajme:

Link to comment
Share on other sites

Nije Novak tema, ali kad ste tu...

Kad se prica o vakcinaciji, prilicno sam osetljiv sam na price 'ali da vidite kako je komsinica reagovala na vakcinu'. Necu ici u pravcu za sta su procenti veci, da li jeste ili nije, vec kako meni to rezonovanje deluje... Prevedeno na jezik moje profesije, to je nekakav lazy learning, pri cemu je egzemplar najgori moguci slucaj. Da razlozim - lazy learning algoritmi, ajd da kazem zakljucuju, iako nije to prava rec, tako sto iz ne-velikog skupa poznatih scenarija traze najslicniji po kriterijumima koje izaberu. Digresija, mene to u odredjenoj meri podseca na moju cerkicu koja sa nepunih godinu dana na rec 'koala' kaze 'brmmm' (jer joj lici na 'kola'), a na 'makarone' krene sa mlati rukama (jer joj lici na 'makarena'... Znam, nisam sjajan roditelj 😄 ). Znaci, jedan problem je skup poznatih scenarija, koji je svakako manji od skupa scenarija jedne ozbiljne studije i nije ni iole reprezentativan. Dalje, slicnost se trazi po odabranim atributima. U ovom slucaju, ne koristi se 'godine', 'pol', 'pridruzeneBolesti', 'izlozenostVirusu', itd. vec 'kolikoJeNadrljala'. Ne hvata se bit te instance, medjuzavisnosti atributa, ne otkriva sustina, kauzalne veze, vec se umesto ocekivanog (usrednjenog) ponasanja, dolazi do ekstrema kao zakljucka... Da bi se otklonila subjektivnost pri odabiru atributa na osnovu kojih se odlucuje (izmedju ostalog) trenutno su hit razliciti algoritmi dubokog ucenja, koji na osnovu (sire) slike najpre 'odaberu' atribute koji su znacajni za posmatrani problem, a onda se upuste u predvidjanje/odlucivanje. Takodje, oni su 'nauceni' da predvidjaju na osnovu skupa podataka koji je za barem par redova velicina veci od onog, kakav se koristi kod lenjog ucenja. Poredjenje ova dva pristupa meni deluje kao kad slusam kako antivakser i strucnjak u oblasti pricaju...

Pride, u mojoj profesiji najgore rezultate daje odlucivanje kada su ulazni podaci nejasni, nepotpuni, puni shuma... Sustinski, ima divnih tehnika koje nam pomazu da donesemo sto bolju odluku u tim uslovima, ali ako su podaci sredjeni, jasni, potpuni, problem zakljucivanja je izuzetno olaksan. Jbg, opet, nekako mi je jasno ko od antivaksera i istrazivaca ima bolje podatke...

Na kraju, racionalnost u donosenju odluke je jako bitna... Kod antivaksera najpre vidim strah, a onda inat. Pored straha i inata tesko se moze doci do racionalne odluke.

(kolege nek ne zamere na simplifikaciji)

 

Da bude malo i ontopica - lepo je Nole 'gajio' Medveda i Zverku, njihove reci na njegov racun deluju kao iskreno postovanje, a ne kao kurtoazna ceremonija. Mnogo je lepo to videti, zasluzuje to Nole.

Edited by Geronimo
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, alcesta said:

isti slučaj kad su roditelji stariji a neko od dece je antivakser. Onda se roditelji ili ne vakcinišu ili se vakcinišu ali da deca ne saznaju :ajme:

ne znam kako covek koji je roditeljima rekao da se ne vakcinisu a njima se nesto desi (potencijalno i ono najgore) posle moze da zivi sam sa sobom

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Teška je ova tema. Činjenica je da među antivakserima ima ljudi iz svih društvenih slojeva i svih nivoa obrazovanja. Kada bih morao da ih opišem jednom rečenicom, ona bi glasila "ljudi koji misle da su pametniji nego što jesu".

Mislim da se u taj opis uklapa i Novak. Odavno sam razdvojio sportsku od ostalih sfera njegovog života, jer je to jedini način da i dalje mogu

da pratim njegovu tenisku karijeru i navijam za njega, naravno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Geronimo said:

 Digresija, mene to u odredjenoj meri podseca na moju cerkicu koja sa nepunih godinu dana na rec 'koala' kaze 'brmmm' (jer joj lici na 'kola'), a na 'makarone' krene sa mlati rukama (jer joj lici na 'makarena'... Znam, nisam sjajan roditelj 😄 ).

:lol_2:

 

59 minutes ago, Geronimo said:

Da bude malo i ontopica - lepo je Nole 'gajio' Medveda i Zverku, njihove reci na njegov racun deluju kao iskreno postovanje, a ne kao kurtoazna ceremonija. Mnogo je lepo to videti, zasluzuje to Nole.

da, obojica u svojim govorima bas, bas ne stede komplimente, i to idu znacajno preko uobicajenih hvalospeva za protovnika posle meceva.

 

15 minutes ago, KfJ said:

Novak treba da uradi lazni sertifikat u BGu, mnogi ministri bi poturili ruku umesto njega u kljucnom trenutku.

Tako bi intimno izbegao da bude licemer,... just sayin'

atp je i za to spremio odgovor: kazna od 100000 $ i suspenzija s tura do 3 godine.

 

ATP indicates its zero tolerance for those who try to present a falsified vaccination record. Players will be subject to a fine of up to $ 100,000 and / or suspension from the ATP Tour of up to three years

 

Edited by wwww
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

UH. Ako i ne razmatramo moralnu stranu svega nego samo praktičnu: u to bi bilo uključeno više ljudi i uvek bi mu visilo nad glavom da neko za to zna i može posle da ga ucenjuje. Maltene kao da se dopingovao. Šta će mu to u životu, bolje i da ga smatraju za antivaksera i da preskače turnire nego da se sramoti možda jednog dana pred celim svetom, a sigurno od prvog dana pred sobom.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

nemam pojma.

U Nemackoj su sad uhvatili jednog trenera nekog fudbalskog kluba koji je falsifikovao potvrdu da se vakcinisao. Sad je dao otkaz.

Kod nas je sad receno da ce oni koji budu uhvaceni s falsifikovanim sertifikatom biti krivicno gonjeni (optuzba za Körperverletzung - to mu dodje body harm, ne znam koji je srpski izraz), za sta mogu da zavrse i u zatvoru i na nekoliko godina.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Amigo said:

 

Prakticno propagira, cim nece da kaze da li je vakcinisan. Svako to tumaci da nije i on kao idol miliona navijaca, ima veliki uticaj, pogotovu na mlade.

 

 

Nema to direktne veze sa obrazovanjem. Ima jako obrazovanih ljudi, pa cak i doktora, koji su anti-vakseri.

Mozda je i on shvatio da su vakcine neophodne, ali nece da kaze direktno da nije bio u pravu, pa je sada kao tajanstven, ma sve skupa nije trebao da uopste spominje bilo sta o vakcinama.

Sta po tebi treba da kaze kad ga novinari pitaju? Njegov tipican odgovor je otprilike : necu o tome da pricam

Sta bi bilo bolje po tebi, koji odgovor?

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, fancy said:

A Noxa je neobrazovani povodljivi prebacivač loptice koji je GOAT u svom poslu ali potpuno nesvestan da mu ni sportska veličina ni sve pare koje je zaradio ne mogu kupiti nedostatak osnovnog formalnog obrazovanja.
Jbg.

 

Ako on ima bilo kakve stavove to je samo njegova stvar, možda ih raspravlja u nekom užem krugu prijatelja i poznanika, do nas stižu prerađene informacije, prerađuju ih ipak malo pismeniji, novinari, urednici. 

Zašto je toliko važna vest šta NĐ misli o vakcinaciji? Isto kao kad bi pisali šta ja mislim kako treba igrati finale AO turnira. Neko je na ovom forumu napisao nešto u fazonu, kad mi se pokvari auto idem u auto servis a ne u biblioteku, kad procuri slavina zovem vodoinstalatera a ne violinistu.

Malo pratim te intervjue posle mečeva ili pre turnira, ali čak ni po prepričanim informacijama ne videh nigde da Se NĐ izjasnio protiv vakcinisanja, a i da jeste, ko pridaje značaj taome da istakne umeđu važne vesti, ko svoje ponašanje prilagođava vestima iz žute štampe, decu vaspitavaju roditelji a ne sportske zvezde.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sta po tebi treba da kaze kad ga novinari pitaju? Njegov tipican odgovor je otprilike : necu o tome da pricam
Sta bi bilo bolje po tebi, koji odgovor?
"Moj vakcinalni status je moja privatna stvar, ali bih se svakako pridružio savetima stručnjaka da se svi koji mogu vakcinišu i time zaštite i sebe i svoje bližnje od ove opasne bolesti."

Na primer.
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

ja jos nisam videla da je neko preneo koji tacno su uslovi za igrace: "svezina" vakcine (i dalje ostaje pitanje koje sve vakcine se priznaju za strance, samo imamo onaj snimak slajda koji je kao s prezentacije igracicama), treba li im negativan (PCR) test pri ulasku u Australiju, sta se desava ako je neko bliski kontakt nekog pozitivnog (Australija je totalno specificna, ne mozemo se pozivati na ono sto rade druge zemlje u ovoj situaciji kad su vakcinisani u pitanju), sta s maskama, kad su charter letovi...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

"Moj vakcinalni status je moja privatna stvar, ali bih se svakako pridružio savetima stručnjaka da se svi koji mogu vakcinišu i time zaštite i sebe i svoje bližnje od ove opasne bolesti."

Na primer.

On je rekao ustvari nesto vrlo slicno ali po meni jos postenije (malo bi mi bilo bez veze da kaze to sto ti sugerises a sam to ne radi) on je rekao otprilike : "Ko sam ja da mene ljudi pitaju o tome, postoje strucnjaci za medicinu njih pitajte a ne mene" to jeste rekao  - to je potpuno OK po meni, i u skladu skroz sa ovim sto je napisao @Div sa kojim se potpuno slazem; ja bih naravno vise volela da se on vakcinisao i pojednostavio sebi zivot, ali mi je skroz bez veze sto ga razapinju sta god kaze i ne kaze. Po meni obzirom da to sto on misli on se ponasa najbolje moguce. Mogao bi i da kaze - ja i bez vakcine imam mnogo antitela zahvaljujuci svom nacinu zivota i prethodnom zarazavanju, to bi verovatno bilo najiskrenije (ja mislim da to jeste njegov slucaj) ali onda bi nastao haos medju njegovim obozavateljima sledbenicima koji bi to ko zna kako shvatili i ponasali se.

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

ja i bez vakcine imam mnogo antitela zahvaljujuci svom nacinu zivota i prethodnom zarazavanju

Nemoj molim te, ovo naš premijer priča stalno kao razlog što neće da se vakciniše. Ja mislim da se on prosto boji igle (Krivokapić, ne Đoković).

Inače me zanima i kakvi će uslovi da budu za vakcinisane igrače kojima u avionu bude pozitivnih, hoće li ih strpati u isti onakav karantin kao prošle godine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...