Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

10 minutes ago, berti said:

Svemu je doprineo opsti haos oko vakcina. Ranije se znalo da je jedna vakcina protiv besnila ili variole. Nemas izbora da biras kinesku ili britansku. Sada sve deluje haoticno, sami lekari ne znaju da li da treca doza bude ista kao prve dve ili ne, kao da je to nebitna stvar. Primio sam dve doze, primicu i trecu kad dodje vreme. Ali je fakat da je sve haoticno i da to mnoge tera u sumnju.

Problem je što svi hoće da se operu od odgovornosti. Moji juče primili treću dozu Fajzera posle dve kineske i baš mi je ulepšalo dan jer sam se bojala da neće hteti da im daju; ocu koleginice su prošle nedelje odbili da daju Fajzera jer je težak srčani bolesnik, dobio je opet kinesku jer su mu rekli da je preporuka da srčani bolesnici mogu Fajzer samo uz saglasnost kardiologa. Kardiolog naravno neće ništa da rizikuje i da kaže uzmi ovu ili onu, na tebi je odluka pa kako ispadne. Onda moji otišli, gužva bila strašna, i nisu ih mnogo ni propitivali, pitali ih samo šta hoće i dobili šta hoće. Sve izgleda zavisi na koga naletiš na punktu i kolika je gužva.

 

Izvinjavam se za off, ovo je za onu gore temu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Problem je što svi hoće da se operu od odgovornosti. Moji juče primili treću dozu Fajzera posle dve kineske i baš mi je ulepšalo dan jer sam se bojala da neće hteti da im daju; ocu koleginice su prošle nedelje odbili da daju Fajzera jer je težak srčani bolesnik, dobio je opet kinesku jer su mu rekli da je preporuka da srčani bolesnici mogu Fajzer samo uz saglasnost kardiologa. Kardiolog naravno neće ništa da rizikuje i da kaže uzmi ovu ili onu, na tebi je odluka pa kako ispadne. Onda moji otišli, gužva bila strašna, i nisu ih mnogo ni propitivali, pitali ih samo šta hoće i dobili šta hoće. Sve izgleda zavisi na koga naletiš na punktu i kolika je gužva.

 

Izvinjavam se za off, ovo je za onu gore temu.

 

Ja sam isto kombinovala, kao i moja mama koja je srcani bolesnik, ali njoj je kardiolog rekao da primi fajzera i da je to preporuka.

A u domu zdravlja te niko nista ne pita, nego kao u prodavnici, izvolite sta zelite, imamo kinesku, rusku i fajzera :classic_biggrin:

 

Inace, ona je dobro reagovala i posle kineske, imala je oko 1100 antitela, a sad ih ima vise od 40 000 :classic_smile:

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Meni pre mesec dana drugarica lekar u Fra rekla da za trecu obavezno uzmem Modernu jer je najbolja ( prve dve su mi Pfizer). Ja cekam da mi prodje sest meseci od druge jer mi smo morali da cekamo na red za vakcinaciju i evo od pre nedelju dana zabranili Modernu kao trecu, mora Pfizer bez obzira sta si imao kao prve dve . Cekam i dalje treba mi jos nekih mesec dana da prodje sest, racunam mozda vrate Modernu ...

Link to comment
Share on other sites



Mislim da je prilicno prevazidjeno pljuvati ga na nacionalnoj osnovi i prebacivati mu da je srbin on je kao prvo pola hrvat ako nisi znao jer mu ja majka hrvatica i on to istice u svakoj prilici i mnogi ga opljuju zbog toga sto nije srbin. 


Ako obratiš bolje pažnju, nisam akcenat stavio na njegovu nacionalnost, već na to kako ga svetina u Srbiji doživljava. A on im titra jer mu godi.


Verovatno cu da popijem ban jer sam se usprotivila misljenju jednog moderatora ali ajde nek popijem. Jer zadatak moderatora da provocira? Cudan zadatak


Pobogu, nisi od juče na forumu, kakvo ti je ovo detinjasto pisanje?

I zašto je drugačije mišljenje o NĐ automatski provokacija, jel on to ovde sveta krava?

Drugim rečima, sad da se Novak javno vakciniše i propagira vakcinaciju ne bi ubedio nekog studenta koga su isprepadali da će ostati sterilan, ali zato ovaj može da sebi potvrdi da tu "nešto ima" čim se eto i Novak ne vakciniše.


Exactly. Nije poenta (samo) da podstakne ljude da se vakcinišu, mnogo veći problem su oni koji se na njega ugledaju da se ne vakcinišu. On ovakvim ponašanjem hrani antivaksersku histeriju u Srbiji.

Umesto da je ispao šmeker I rekao - ljudi, ja sam teniser, zašto mene pitate, nemam pojma o tome, slušajte stručnjake koji su to učili. A ne da trubi o ličnim podacima i bakračima. On vrlo dobro zna kakav uticaj ima na ljude u Srbiji i prema tome treba i da pokaže odgovornost. Javna je ličnost. A ako ne zna, onda je jednostavno debil. Ali zna.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Eddard said:

Umesto da je ispao šmeker I rekao - ljudi, ja sam teniser, zašto mene pitate, nemam pojma o tome, slušajte stručnjake koji su to učili. A ne da trubi o ličnim podacima i bakračima. On vrlo dobro zna kakav uticaj ima na ljude u Srbiji i prema tome treba i da pokaže odgovornost. Javna je ličnost. A ako ne zna, onda je jednostavno debil. Ali zna.

Zna. Ali nije sve tako jednostavno jer on ni inače ne smatra da treba slušati "stručnjake koji su to učili" kad je medicina u pitanju. Nego i sam veruje u svakojake gluposti i u dijalog između nauke i "alternative". U takvim okolnostima najbolje je da ćuti i bar ne pravi štetu ako već ne može da priča nešto korisno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

par informacija:

 

Sven Groeneveld, bivsi trener Adidasa u onom njihovom specijalnom programu koji je svojevremeno postojao (pa je trenirao i Anu Ivanovic i Caro Wozniacki) i Marije Sharapove, je bio na 2 turnira u Beogradu (direktor turnira Djordje Djokovic) kao trener Tao Daniela (Japanski teniser koji zivi u USA) i objavio je na twiteru da se vakcinisao u Beogradu, pri cemu se zahvalio Novaku i turniru jer im je to omogiceno (u doba kada on, kao Holandjanin, jos uvek nije imao priliku da se vakcinise u Holandiji). Eo dole sta je covek napisao (a niko ga nije terao da to napise), pa smo tako i saznali da teniseri (iako stani drzavljani) imaju priliku da se vakcinisu u BG:

 

 

 

FB7Un8AVcAATM3N?format=jpg&name=medium

 

Takodje Taro Daniel je primio 1. dozu, ali nije uspeo da primi 2. jer je morao da igra kvalifikacije za RG u to vreme.

 

Evo ovde tekst o njima dvojici:

https://anamitric.net/2021/04/30/not-throwing-away-their-shots-taro-daniel-sven-groeneveld/

Quote

Groeneveld was particularly grateful for the tournament’s efforts in facilitating vaccination for competitors and team members. “The vaccination was organized by the ATP tour manager, Denis Živković, who was collaborating with the local officials. We went to a facility where the vaccine was administered and all of the people there knew we were invited and took care of us, making sure we kept our distance during the procedure. Official tournament transport was taking us back and forth. Very smooth!”

 

Quote

Groeneveld confirmed, “I will be heading back to Belgrade around 21-22 of May to get my second shot of the Pfizer vaccine, which is during the start of the ATP event.”

 

Takodje, Juznokorejanski teniser Soonwoo Kwon (i njegov tim) se vakcinisao u Beogradu tokom turnira:

 

Znamo jos da su se Krajinovic (javno, uz kamere) i Lajovic (nije bila ekipa da ga snima) vakcinisali (nevezano za turnir u BG), kao i Olga Danilovic. Za pretpostaviti je i da se Kecmanovic vakcinisao (valjda mu je otac lekar, nadamo se ne antivaxer), a verujem i da je Djere.

 

Elem, ovi strani teniseri nisu mogli tek tako sami da se sete da mogu da se vakcinisu tokom BG turnira i da odsetaju do punkta za vakcinaciju. Ocigledno im je ponudjena opcija i odvezeni su do mesta za vakcinaciju, gde je neko znao da ce ovi doci i da mogu da dobiju vakcine. Inace su tokom turnira u BG supervizori nadgledali postovanje corona mera (teniseri su bili u nekom mehuru - no nisu bili zakljucani u hotelima, ali nisu mogli slobodno da se svrckaju Beogradom), tako da su sigurno i ovo "registrovali".

 

To zasto i kako je teniserima bilo omoguceno vakcinisanje u Beogradu u aprilu 2021, kad je u celom svetu bilo tesko doci do vakcine, pa i u EU, je posebna prica. Ali cinjenica ostaje da je turnir, koji je organizovala porodica Djokovic, omogucio teniserima i njihovim timovima da se vakcinisu (to je bio prvi turnir koji je ovo omogucio, naredni je bio turnir u Charlstonu, USA, gde je teniserkama omoguceno da dobiju JJ vakcinu).

 

Tako da kad se ispostavlja racun Novaku Djokovicu za pandemijske aktivnosti mora i ovo da se uzme u obzir.

 

Usput, evo i slicice iz 2020, s famoznog turnira Adria tour, zbog kog je takodje prozivan u negativnom svetlu:

FB7fhKeUUAUT8YW?format=jpg&name=small

 

Dakle, taj egzibicioni/humanitarni turnir je ponudio gostima maske i rukavice (Boxy potvrdila) na ulazu na stadion. To je bilo u ono doba kad je Srbija prvi put "pobedila" :classic_dry: coronu, nekoliko dana posle krcate Marakane (? ili Partizanovog stadiona) kad je igran veciti debi (bese), a posle onog ogromnog zakljucavanja s pocetka pandemije (kad penzioneri nisu smeli da pomole nos iz kuca). Elem, posle velikog zakljucavanja usledilo je veliko odkljucavanje - manje-vise su sve mere bile ukinute, orgnizovani su veliki dogadjaji bez ikakvih ogranicenja (doduse i dalje je na nivou preporuke postojalo ono oko drzanaj distance i nosenja maski, ali svi znamo koliko se sve to postuje u Srbiji), radili su klubovi i restorani. Srbija - zemlja cuda. Sve ide iz jedne krajnosti u drugu.

 

 

nastavak (komentara) sledi... :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

niko ne spori da je vakcinacije bilo ali da se pise da je novak ponudio, obezbedio  ili kakovec je tesko svarivo za zeludac.jeste njegova porodica organizator , vlasnik turnira ali vakcinu nije obezbedio on a kurtoazna zahvalnost ucesnika turnira je normala .

nisu vakcine u srbiji dedovine-srdjovine :classic_smile:

Edited by vanjabarsa
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Dobro je da je guzva, znaci da se ljudi vakcinisu.

Jeste, mislim da je dosta do toga što su juče stigle ruske vakcine :classic_biggrin:

Ali moglo je biti bolje organizovano jer je na gomilu ljudi samo jedan punkt bio otvoren, ukinuli su pre nekog vremena punktove po celom gradu jer su zvrjali prazni mesecima, a onda im fale lekari koji ceo dan sede tamo ni za šta.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Novakovog srbovanja i ostalo:

 

Da, u prvom delu karijere je cesto isticao posle turnira da je iz Srbije, dizao 3 prsta itd., ali je imao i cuvenu izjavu posle osvajanja mastersa u Kanadi, u Montrealu, (pobeda nad #3 Rodikom, #2 Nadalom, #1 Federerom) da je to "Srbin-Hrvat" sve isto (kad ga je oficijelni spiker najavio kao Hrvata), sto je u to doba bila prilicno velika izjava za nekog tamo sportistu iz Srbije koji potice iz tradicionalne, patrijarhalne (da ne udelim jos neke komplimente) porodice iz Srbije.

 

takodje, imao je jos mnogo poteza koje mu Veliki Srbi ne mogu oprostiti: od slikanja s i podrske hrvatskim fudbalerima, do uzimanja za trenera Hrvata Ivanisevica (koji je s svoje strane bio usijana glava svojevremeno), pa i do orgnanizovanja Adria tura po ex-yu drzavama: Srbija-Hrvatska, a trebalo je da se nastavi u BiH (za CG nije uspelo da se organizuje). Usput, ima i odlicne odnose s najboljim BiH teniserom Dzumhurom (bilo je price da hoce da organizuju neku egzibiciju u Sarajevu). A i sama poseta bosanskim "piramidama" se ne uklapa u kalup Velikog Srbina (Dr Semir Osmanagic tesko da se uklapa u sliku nekog s kom bi se druzio Veliki Srbin). Ne znam koliko vas je imalo zivaca da pogleda prilog Viskovica i Govedarice o bosanskim "piamidama", ali ima deo gde neki stariji covek (Miisliman, s sve onom religijskom kapicom na glavi) govori vrlo pozitivno o Novaku i njegovom doprinosu smirivanju nacionalistickih strasti i dijalogu medju narodima na prostoru ex-yu. Sto uopste nije mala stvar, narocito ako to kaze neko ko je ocigledno iskusio ratove iz 90-tih.

 

A sto se tice proslavljanja na balkonima, koliko se ja secam grad Beograd je orgnizovao docek tenisera na balkonu skupstine grada posle RG 2007 (kad je Ana bila u finalu, a Jelena i Novak u SF RG), mislim da je bio docek i 2008. posle Novakovog osvajanja AO (organizovao grad opet). Potom je bila proslava 2011. posle Wimbldona, kad je postao i #1, i to ispred savezne Skupstine, ali mislim da je to organizovao Srdjan, a ne grad/drzava. Tad su na bini defilovali razni bendovi/pevaci koje kao Novak voli. Znam da smo bas na forumu komentarisali da je to privatna zurka na javnom mestu (uz komentar njegovog muzickog ukusa). Od tada, koliko se ja secam, nije vise bilo pojavljivanja Novaka na balkonima grada, vec je Srdjan svaki put organizovao privatno proslavljanje (uz ogromne bilborde na zgradi, vatromer, zurku u restoranu - zatvorenu za siroke narodne mase).

 

Primetno je takodje da se Novak u govorima posle poslednjih osvojenih trofeja zahvaljuje prvenstveno porodici, ako me secanje ne vara Srbiju i Srbe nije pominjao u svom govoru vec dosta duze vreme, godinama.

 

Sasvim je druga stvar kako ga narod u Srbiji dozivljava, kao i njegove pobede, da li se on slika s pojedinim politicarima, crkvenim vodjama i ide na razgovor s njima i zasto. Koliko ja znam on (bar do sada) nije bio ukljucen u promociju pojedinih stranaka (za razliku od ex selektora DC Obradovica). Neki mu zameraju zasto se ne ukljuci, a meni je, iskreno, drago sto se ne ukljucuje jer mogu samo da zamislim kog bi podrzao. A tek njegov otac...

 

I jos jedan komentarcic: za nekog ko bi trebalo da bude Veliki Srbin Novak je previse otvoren za raznorazne druge kulture, obicaje i uticaje. Koji to pa Veliki Srbin ne zdere cevape, pecenje i ne pije rakiju, vec jede neke biljcice i pije zelene smutije? Da ne pricam o jogi, meditaciji, raznoraznim istocnjackim vestinama, filozofijama i slicno koje praktikuje, sve do poseta nekim svetilistima (po Japanu, Kini itd.). Mozemo njegovu zivotnu filozofiju nazvati papazjanijom sveg i svaceg, najpre nekom new age filozifijom i slicno, ali on se definitivno ne uklapa u tipicnu sliku Velikog Srbina Pravoslavca.

 

A kod sveg ovog treba uzeti u obzir i to iz kakve porodice potice. Nije njemu lako otrgnuti se od Srdjanovog uticaja. Oduvek je bilo lakse Ani Ivanovic da postane i ostane fina, kulturna i "svetska" (sto bi se reklo) kad potice iz porodice iz koje potice.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

Sto se tice Novakovog srbovanja i ostalo:

 

Da, u prvom delu karijere je cesto isticao posle turnira da je iz Srbije, dizao 3 prsta itd., ali je imao i cuvenu izjavu posle osvajanja mastersa u Kanadi, u Montrealu, (pobeda nad #3 Rodikom, #2 Nadalom, #1 Federerom) da je to "Srbin-Hrvat" sve isto (kad ga je oficijelni spiker najavio kao Hrvata), sto je u to doba bila prilicno velika izjava za nekog tamo sportistu iz Srbije koji potice iz tradicionalne, patrijarhalne (da ne udelim jos neke komplimente) porodice iz Srbije.

 

Srbovanje nije problem, normalno je da pokazuje odakle dolazi i u tom smislu je mnogo uradio da Srbija ima malo bolji imidz vani, medjutim ovo sa vakcinama je katastrofa.

On kao najbolji sportista svih vremena sa podrucja ex-Yu ima ogroman uticaj, ne samo na Srbiju, nego i na cijeli Region i nedvosmisleno je da svojim izjavama se protumaci kao antivakser. 

Ko zna koliko se ljudi bas zbog njega nije vakcinisalo. Nije mi jasno zasto sebi tovari na vrat takvu odgovornost?

Link to comment
Share on other sites

@wwww

Iskreno, ebes i Taro Daniela i Kwona i koga sve vec, oni su nebitni, Djokovic se nije vakcinisao ili ako jeste, nije javno to rekao.

A prosecan Srbin ovako razmislja: Djokovic pazi o svom zdravlju, pazi sta jede, sta unosi u svoje telo, sigurno ima vise informacija od mene i ne pada mu napamet da se vakcinise #pametnomdosta

 

A da Djokovic javno kaze da se vakcinisao sigurno bi se odredjen procenat makar zapitao, a i ne bi imali vise taj argument.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, vanjabarsa said:

niko ne spori da je vakcinacije bilo ali da se pise da je novak ponudio, obezbedio  ili kakovec je tesko svarivo za zeludac.jeste njegova porodica organizator , vlasnik turnira ali vakcinu nije obezbedio on a kurtoazna zahvalnost ucesnika turnira je normala .

nisu vakcine u srbiji dedovine-srdjovine :classic_smile:

E pa sad!

Nije valjda Vucicu onako u sred noci palo onako na pamet da ponudi vakcinaciju stranim teniserima i njihovim timovima koji ucestvuju na Serbia Openu! Vucic radi samo one stvari od kojih ce on licno profitirati (na izborima u Srbiji). On nema nikakve koristi od vakcinisanja tamo nekih stranih tenisera, a koje pri tom jos i nije medijski ispraceno. Pa valjda znamo kako funkcionise rezim u Srbiji.

Pa moze valjda da se za nesto pohvali i taj Novak Djokovic i brat mu Djordje (ogranicila bih se na njih dvojicu, jer ne verujem da je Srdjan dosao na ovu ideju) za neke stvari koje su dobro uradili tokom pandemije. A moglo je da ih boli .... za vakcinisanje tamo nekih tenisera (to ne spada u obaveze oganizovanja turnira), pogotovu ako je Novak antivaxer.

 

5 minutes ago, Amigo said:

Srbovanje nije problem, normalno je da pokazuje odakle dolazi i u tom smislu je mnogo uradio da Srbija ima malo bolji imidz vani, medjutim ovo sa vakcinama je katastrofa.

On kao najbolji sportista svih vremena sa podrucja ex-Yu ima ogroman uticaj, ne samo na Srbiju, nego i na cijeli Region i nedvosmisleno je da svojim izjavama se protumaci kao antivakser. 

Ko zna koliko se ljudi bas zbog njega nije vakcinisalo. Nije mi jasno zasto sebi tovari na vrat takvu odgovornost?

Eh, sad...

Nije Novak od prosle godine usvojio ove stavove, vec ih ima (bar) citavu deceniju. Bese krajem 2010. ga je Cetojevic kotaktirao i izneo mu tezu da je netolerantan na gluten (bese primenio neku metodu stavljanja hleba iznad stomaka i sta ja znam kakvog "registrovanja" rezultata "ispitivanja"), te mu predlozio alternativni rezim ishrane. Pretpostavljam da ga je on tad i uveo u te vode alternativnog lecenja, ishrane, "vibracija" i ostalog. @McLeod ce bolje znati kad i preko koga se on povezao s tim new age filozofijama i guruima (pisali smo o tome jos mnogo pre pandemije). On licno je osetio na svojoj kozi koristi od te promene zivotnog stila (treba li pominjati sezonu 2011?) i sad ti njega ubedi da to nije ispravno. Druga je stvar sto on nije ni imao nekih velikih, zivotno ugrozavajucih problema, a koje ove "filozofije" ne mogu da izlece, ma sta doticni gurui tvrdili. I sam se mogao uveriti (da je hteo) da "prirodno lecenje" kod povrede lakta ne pomaze (neverovatno je kako je nekoliko ljudi istaklo koliko mu je tesko palo sto je morao da ide na tu hirusku intervenciju).

 

Dakle, njegov licni stav da on ne bi da se vakcinise protiv covida nije sad nastao specificno zbog covida, vec se uklapa u njegovu citavu zivotnu "filozofiju". Ja njega nisam videla da aktivno prica protiv vakcinacije ili da nekog ubedjuje da se ne vakcinise (kao sto neki drugi, cak i lekari, rade). Ne bismo ni znali za taj njegov stav da nije bilo onog karantinskog "caskanja" s srpskim teniserima proslog aprila (bese), u doba kad smo mislili da vakcina nema sanse da se pojavi u naredne 2 godine, kad je u sustini rekao da se protivi obaveznoj vakcinaciji kao uslovu da se bavi svojim poslom - igranjem tenisa (rekao je da ako to bude tako onda ce morati ozbiljno da razmisli sta ce da radi, da li ce i dalje da igra tenis). Prosto jer je njegova "filozofija": sve prirodno. Da to tada nije rekao u tom "caskanju" s prijateljima, a koje je bilo javno, i da to nisu preneli mediji, niko zivi ne bi o tome pricao.

 

A ocekivati od njega, s takvom zivotnom "filozofijom", da sad aktivno ucestvuje u kampanji za vakcinaciju je kao da ocekujes od vernika da propagira ateizam. Nece da se desi. Mogu ja da zalim sto Novak nije ateista (posto Boga nema), sto nije naucio fiziku i svaka susa sad moze da mu servira price o "negativnim jonima" i "transformatorimanegativnih vibracija" i slicno. Ali tako je - kako je. Mene vise nervira kad neko s diplomom krene da prosipa gluposti i zaludjuje/zaglupljuje/iskoriscava narod (kao npr. Nestorovic i Osmanagic), nego sto neki prebacivac zute loptice preko mrezice naseda na takve gluposti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vanjabarsa said:

@ciaoopet, nije mi jasno.kako moze novak da nudi nekome vakcinu ???? paradoksalno .bemliga , ipak je u srbiji sve moguce .

Zar nisi cula da su pola Balkana dolazili u Srbiju da prime vakcinu? kao i pola ovog foruma je doslo u Srbiju da primi vakcinu jer je u tim drzavama nije bilo. Novak je predlozio svim teniserima da se vakcinisu u Srbiji. Sta t tu nije jasno.?

Link to comment
Share on other sites

e pa sad, odustajem.

novak je za sve zasluzan, on je organizovao vakcinaciju, turnir, zdravstvenu sluzbu, provode .....i zabole me za tog vucica i ostale srpske politicare.

novak je izgubio kompas odavno i neka mu je sa srecom..

@Tomiprunetsta pa tebi nije jasno ? napisala sam predhodno sta meni nije jasno .....

novak & imunizacija :thumbsup: 

 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vanjabarsa said:

e pa sad, odustajem.

novak je za sve zasluzan, on je organizovao vakcinaciju, turnir, zdravstvenu sluzbu, provode .....i zabole me za tog vucica i ostale srpske politicare.

novak je izgubio kompas odavno i neka mu je sa srecom..

@Tomiprunetsta pa tebi nije jasno ? napisala sam predhodno sta meni nije jasno .....

novak & imunizacija :thumbsup: 

 

Nije organizovao vakcinaciju, vec je vakcina bila bukvalno besplatna za svakog ko je hteo. Bili su organizovani letovi iz Albanije u BGD zbog vakcine. Pola Makedonaca je doslo da se vakcinise u Srbiji, pa iz zahvale nasim gradjanima nisu naplacivali putarinu za odlazak i povratak iz Grcke.  Stvarno nije trebala neka zdravstvena ustanova da odobri. Dodjes sa pasosem, licnom kartom i kazes ja hocu da se vakcinisem, i ok, vakcinises se. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Boxy said:

@wwww

Iskreno, ebes i Taro Daniela i Kwona i koga sve vec, oni su nebitni, Djokovic se nije vakcinisao ili ako jeste, nije javno to rekao.

A prosecan Srbin ovako razmislja: Djokovic pazi o svom zdravlju, pazi sta jede, sta unosi u svoje telo, sigurno ima vise informacija od mene i ne pada mu napamet da se vakcinise #pametnomdosta

 

A da Djokovic javno kaze da se vakcinisao sigurno bi se odredjen procenat makar zapitao, a i ne bi imali vise taj argument.

Da parafraziram Puzigacu: kad za medicinske stvari prosecan Srbin trazi savete od Novaka Djokovica onda i treba da im se desava ovo sto im se desava.

:wink2:

Evo, pogledaj na ovom forumu, koliko Novakovih navijaca (pa i vatrenih) i jedva ako je 1% onih koji se nisu vakcinisali (mislim da se samo romantik nije vakcinisao, ako sam dobro ispratila ono "glasanje" na temi o coroni, a on mozda i nije Novakov navijac). Znaci, ni na koga od nas nije uticalo Novakovo antivakserstvo, a ne verujem ni da je Novakovo veganstvo uticalo ni na 5% forimasa da postanu vegani/vegetarijanci i ne jedu vise cevape, sarme, nutele :classic_biggrin: i slicno.

 

Prethodnih par dana smo na temi o coroni imali jednog forumasa kome je zena u drugom stanju (odrzava trudnocu, kako sam shvatila, imali su problema s ostajanjem u drugom stanju itd.) i kojoj je ginekolog preporucio da se ne vakcinise. I sta sad mi ostali da mu kazemo? Da ga ubedjujemo da je to glupost i da bi zena morala da se vakcinise, narocito u situaciji kakva je sad u Srbiji, gde je cekanje na vakcinu narednih 4,5 meseci vrlo veliki rizik? Niko od nas na forumu nije strucnjak s diplomom i odgovarajucim referencama po tom pitanju, osim vanje u odredjenom stepenu, jer zena radi obdukcije preminulih od corone. Niko se gore na temi nije usudio da mu izricito kaze da zena mora da se vakcinise, iako smo se svi mi vakcinisali i mislimo da je to ispravna stvar. Ali, niko od nas nije autoritet u toj oblasti (cak ni Suncica, koja radi u firmi koja je direktno povezana s proizvodjacima vakcina) i ne usudjuje se da coveku propagira vakcinisanje. To je posao lekara (sugerisano mu je da detaljno porazgovara s doticnim lekarom o svemu sto smo mi ovde na forumu saznali i informisali se tokom pandemije, a o samoj pandemiji). Niko od nas mu nije izricito rekao: ne budi glup - vakcinisi je. Je* ga, to je njihova odluka i oni ce snositi posledice (mada se svi nadamo da ce sve proci u najboljem redu).

 

Mislim da je mnogo veci problem kad lekari krenu da pricaju nebuloze i aktivno pricaju protiv vakcinacije (Nestorovic &Co, a kod mene onaj neki AIDS strucnjak Hendrik Streeck koji sve vreme prica protiv epidemioloskih mera savezne Vlade). Nek se, bre, svako bavi onim u cemu je strucan: lekari epidemioozi/virolozi nek daju savete o epidemiji, cardio hirurzi o srcu, teniseri o tenisu, a Kardasijanke, Karleuse i Cece o nebulozama za koje su "nadlezne" i "strucne". Mada, moram da priznam da sam prijatno iznenadjena da su se Karleusa i Ceca vakcinisale i preporucile vakcinaciju.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, vanjabarsa said:

@Tomiprunet pa aleluja :Hail:pa ja sve vreme pisem da to nije njegova / novakova licna zasluga a ovde se uporno pripisuje njemu .

razumesmo se konacno.

On jeste obavestio tenisere koji ucestvuju na turniru da ce moci da se vakcinisu besplatno u Srbiji i bio organizovao da dodje neko tada i tada i tu i tu da vakcinise one koji su hteli - u tom smislu jeste nisu oni trebali da se prijavljuju na sajtu, idu na sajam ili negde drugo , u tom smislu jeste organizovao. I mislim da nije u Srbiji bilo bas slobodno i dozvoljeno za sve moguce drzavljane nego samo "iz regiona" ili tako nesto, bilo je i dosta srba koji su se bunili zbog tog vakcinisanja nesrba jer su se plasili da nece biti dovoljno vakcina za sve tj za srbe. A na turnirima srbija open-a su svi ucesnici i clanovi njihovih timova mogli da se vakcinisu i to bez procedure zvanicnog prijavljanja, cekanja na red i slicno. Jel moze ovako? i da se prizna da on nije antivax jer on to nije. Antivax je protiv vakcina, Novak je javno izjavio da on nije protiv vakcina. Znaci uporno insistirati da je on najveci i najgluplji antivax na svetu je maliciozno blago receno. 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, vanjabarsa said:

@Tomiprunet pa aleluja :Hail:pa ja sve vreme pisem da to nije njegova / novakova licna zasluga a ovde se uporno pripisuje njemu .

razumesmo se konacno.

e pa j*  ga andrak, vanja, :classic_biggrin: teniseri nisu mogli tek tako da znaju da Srbija deli vakcine sakom i kapom (dok im neko iz organizacije nije rekao da postoji mogucnost vakcinisanja - ni Sven ni Kwon ni Taro ne pricaju srpski, niti prate vesti po Srbiji, za razliku od regiona), niti su mogli tek tako da napuste mehur u kome su bili zbog turnira (ATP naredio da su to uslovi za organizovanje turnira u pandemiji) - morao je turnir da kontaktira lokalne vlasti,da dobije od njih dozvolu da moze da dovede tenisere i da organizuje odlazak tenisera do mesta za vakcinaciju (kao sto i pise u tekstu koji sam postavila). Nisu sad strani teniseri tek tako banuli negde na neki punkt za vakcinaciju (a tamo oznake na cirilici) onako usput, setajuci se gradom, pa naleteli i onda upali da se vakcinisu.

 

Pa valjda moze da se prizna Novaku i njegovom bratu neka zasluga za ovo?

Nije Novak Djokovic svetac, ali nije ni crni djavo. Stalno neki ekstremi! Ili - ili. Nema nista izmedju. Jeste komplikovano ne razmisljati binarno, ali sam zivot je komplikovan, nije crno-beli.

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nije djavo a nije ni andjeo :classic_smile:

niti ima pojma kako izgleda covid pacijent a da ne precim o fatalnim ishodima, niti mora da zna i to je tacno.e pa , kad ne zna nek ne bulazni sa shamanima i kojekakvim klovnovima bar je on u prilici da poprica sa bilo kojim svetskim naucnim radnicima i verujem da bi njima bilo zadovoljstvo da ga imaju za gosta ....

i da je umwsto sa ovim ljudima na fb pravio sedeljku verujem da bi mladja populacija bila brojnija i saslusala sta ljudi iz sveta zdravstva pricaju i preporucuju on se hebava sa sarlatanima i nije ni cudo sto ga zovu novax..

Edited by vanjabarsa
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, Eddard said:

Što samo pokazuje da je većina današnjih vrhunskih sportista užasno needukovano i prosto jer jedva da u osnovne škole završavaju kako treba.

Konkretno Medvedev je rekao da on ne zeli da govori o svom medicinskom kartonu, jer ne zeli svojim protivnicima da da informaciju o njegovom zdravstvenom stanju, a koje ovi mogu da iskoriste protiv njega u mecu. Sto je apsolutno legitiman stav (ko je blesav da otkriva pritivnicima koje su mu slabosti).

 

Nisu svi sportisti/teniseri bas totalni duduci:

Quote

Daniil Sergeyevich Medvedev was born in Moscow to Sergey Medvedev and Olga Medvedeva. Daniil's father, a computer engineer, developed his own building materials business.

 

Quote

Medvedev studied physics and math at a specialized school before graduating early and enrolling in economics and commerce at the Moscow State Institute of International Relations. He later dropped out to focus on tennis.

He then switched to the Russian State University of Physical Education, Sport, Youth, and Tourism, where he received his diploma as coach.

Medvedev married his girlfriend Daria, the Moscow State University graduate

 

Norrie, osvajac titule u Indian Wellsu je isao na koledz pre prelaska u profesionalce:

Quote

Norrie was born in 1995 in Johannesburg, South Africa to a Scottish father from Glasgow and a Welsh mother who were both microbiologists.

 

Quote

In 2011, at age 16 he moved to London where he lived for three years before attending Texas Christian University in Fort Worth from 2014 to 2017. In June 2017 he ended his studies at TCU

Norrie studied sociology on a scholarship at Texas Christian University (TCU)

kao i Köpfer (Tulane University in New Orleans), Anderson (University of Illinois at Urbana-Champaign), Isner (University of Georgia, where he majored in speech communication.)

Link to comment
Share on other sites

Meni, takođe, nije nelogično što Noksa neće da se vakciniše.

Mislim, kad god mi se ne sviđa nešto kod njega, a ima dosta toga, u zadnje vreme se (vrlo lako :) ) setim da mu je sve to nešto, u zbiru, donelo 20 slemova, a više od dvadeset slemova niko nikad otkad postoji tenis nije osvojio.

 

Kao što niko nikad nije toliko dugo bio prvi po nedeljama u tenisu.

 

Znači, nije NĐ sveta krava, ali je za ogroman respect.

 

Ako se ne vakciniše i ne ode na AO - so be it.

 

Poraz u finalu US opena + potencijalno neučestvovanje na AOu zbog obavezne vakcine (moguće)= ko zna još koliko godina tenisa, ni OI 2028 nisu toliko daleko...

 

Fala @wwww na volji i strpljenju da otkuca svoje postove.

Edited by stray_cat
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, vanjabarsa said:

nije djavo a nije ni andjeo :classic_smile:

niti ima pojma kako izgleda covid pacijent a da ne precim o fatalnim ishodima, niti mora da zna i to je tacno.e pa , kad ne zna nek ne bulazni sa shamanima i kojekakvim klovnovima bar je on u prilici da poprica sa bilo kojim svetskim naucnim radnicima i verujem da bi njima bilo zadovoljstvo da ga imaju za gosta ....

i da je umwsto sa ovim ljudima na fb pravio sedeljku verujem da bi mladja populacija bila brojnija i saslusala sta ljudi iz sveta zdravstva pricaju i preporucuju on se hebava sa sarlatanima i nije ni cudo sto ga zovu novax..

 

ja nisam ni tvrdila da je andjeo. vec si mogla da procitas sta mislim o pojedinim njegovim potezima.

 

mozda on samo veruje da tim svojim "metodama" on moze da se "prirodno" izbori s virusom (kao i s ostalim "nedacama" koje je do sada imao :wink2: ) : ako nastavi da se hrani zdravo (ne unoseci "toksine" u vidu mesa, glutena i slicno), ako meditira i odrzava svoj um "zdravim" "u balansu" (sta god kaze njegova filozofija), ako pije mlaku vodu pred obrok, ako "prociscava" vodu tim nekim "vibracijama" (ili cime vec), ako je "zahvalan suncu/mesecu/cemu god" (setih se onog filma s John Cusack-om, Juliom Roberts i Catherine Zeta-Jones  "America's Sweethearts", kad lik koga tumaci Kjuzak, ide kod onog nekog gurua na "lecenje" posle raspada braka s likom koji tumaci  Catherine Zeta-Jones :lol_2: )

 

Kao sto rekoh, ovi gurui su Novaku pomogli kad mu je trebalo i to je sad to. Za to vreme main stream mediji/establishment su ga satanizovali sve vreme, nisu hteli da ga prihvate kao "sebi ravnog", gurali ga da prihvati ulogu bad guy-a, sto on uporno nije prihvatao (sram ga bilo :wink2: ) , pa je on nasao sebi alternativu kod ovih gurua. Verujem da bi neki psiholozi znali ovo sasvim fino da izanaliziraju.

 

Jos ovo da napomenem: Novak je dao po milion eura bolnici u Bolonji koja je bila u covid rezimu (za ovo ne bismo ni znali jer Novak nije pricao o tome na sva zvona, da neko iz te bolnice to nije rekao nekim novinarima kad je medju donatorima prepoznao Novakovo ime - anglo mediji nisu ni preneli ovu vest, to nije bilo zanimljivo i nije se uklapalo u pricu o bad guy-u Novaku Djokovicu), Nadalovoj i Gasolovoj fondaciji za pomoc oko covida u Spaniji (takodje ne bismo znali za ovo da mu se Nadal nije javno zahvalio) i Srbiji (tu se slikao s nekim aparatima koje je kupio i donirao). Mislim, nije bas da negira postojanje virusa i pandemije i umiranje ljudi, inace ne bi donirao novac (pa jos bez pompe u javnosti, kako to obicno rade selebritiji zbog sopstvenog imidza).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...