Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Covek na ao i w ima 15 GS titula iz 16 finala. A na rg i uso 5 iz 14!
Na ao ako prođe 1/4 finale, dobija turnir.
Nisam često obraćao pažnju na ove statistike ali je ovo bas interesantno koliko je uso za njega nezgodan i ako mu je podloga mnogo povoljnija generalno gledano nego na rg. 5 poraza u finalu prema 4 na RG.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

USO je lako objasniti za svu trojicu - ne moze se odrzati dominacija i isti nivo kroz citavu sezonu, uvek su taj USO igrali slabije nego ostale slemove u najvecem broju sezona, sva trojica. Mozemo i da ne racunamo Nadala cak. Kod Federera i Djokovica je to jako vidljivo.

 

Tu su istorijski svi bili najranjiviji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

On ne izgleda kao neko ko ce za 10 dana da igra OI, a je l se zna kad moraju da udju u selo/karantin? 

Napisao gore na OI temi Don Juan da ga očekuju u nedelju tamo, ali nisam razumela je li to baš zadnji rok ili je prosto bio takav dogovor.

Link to comment
Share on other sites

Docekah da francuski sportski novinari navijaju iz sve snage da Novak osvoji USO tj kalendarski slem jer imaju zelju da budu svedoci neceg tako neverovatnog, niko nije bio blizu toga u open eri, ni tri u nizu nije osvojio a evo Novak jeste i nadaju se iz sve snage da ce se desiti istorija, idealno finale Rafa-Novak gde obojica jure 21 slem ali ovog puta ce kazu oni publika , ona prava koja navija za tenis navijati za Novaka ...

 

https://www.eurosport.fr/tennis/di-pasquale-quand-on-apprecie-le-tennis-on-a-envie-de-soutenir-djokovic-vers-le-grand-chelem_vid1503403/video.shtml

 

OI u ovom videu ne pominju, mislim da im nije palo na pamet da Novak moze da ima ideju da ucestvuje i da postoji makar i teorijska sansa i za Golden Slem

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

Docekah da francuski sportski novinari navijaju iz sve snage da Novak osvoji USO tj kalendarski slem jer imaju zelju da budu svedoci neceg tako neverovatnog, niko nije bio blizu toga u open eri, ni tri u nizu nije osvojio a evo Novak jeste i nadaju se iz sve snage da ce se desiti istorija, idealno finale Rafa-Novak gde obojica jure 21 slem ali ovog puta ce kazu oni publika , ona prava koja navija za tenis navijati za Novaka ...

Ja se iz istog razloga nadam da će ove godine bar ne-fedalovski deo publike na stadionu navijati za njega, po sistemu "prisustvujem istoriji", ali to ne očekujem pre finala. Samo treba stići do finala, sitnica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, de Havilland Mosquito said:

Ja sam danas čuo da je viđen u CG i odmah sam pomislio da je to to što se tiče OI. Jedino nisam hteo da prenosim glasine, jer izvor i nije nešto pouzdan. 

 

Pa otišao je posle Wimba odmah u CG. Bilo i po medijima

Link to comment
Share on other sites

Pa tako ... Da neko drugi bude broj 1 na kraju godine u kojoj neko drži tri slema ... ne znam.

Što bi rekao Ciceron - treba to ipak razoriti ...

Šta ti misliš?

A spaljivanje - kao kontra onom "zamrzavanju" od prošle godine....

 

 

Edited by Andrej
Link to comment
Share on other sites

Ajde da uzmemo da Novak hipotetički uzima USO - on je mrtav čovek posle toga a beži Grku svega 2k poena u ovom trenutku

a postoje još 4 mastersa do kraja godine i ne znamk ni sam koliko 500tica ... Sa jako dobrim rezultatima u njima kao i u završnom on može da bude broj 1 na kraju.

Mislim, postoji šansa ...

 

Edited by Andrej
Link to comment
Share on other sites

Pricamo o rejsu, a tu mu trenutno bezi 2500 poena, ako uzme USO moze samo jos vise da mu bezi, a ne manje.

Teoretski moze manje, ako Cicipas uzme Hamburg, oba mastersa i izgubi od Djokovica u finalu USO...ali to je nekqko bas tesko verovatno

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim šta fali sistemu bodovanja, on je sasvim u redu. Koliko su onomad u ženskom tenisu prozivane sestre Vilijams što se ne cimaju oko nižih turnira od slemova a smeta im što druge kupe bodovni "kajmak". Ako hoćeš prvo mesto treba skupiti najviše bodova cele godine, slemovi jesu najvažniji ali da bi bio u top nosiocima za slemove treba i ostatak godine nešto igrati. 

Na stranu to što Cicipas ne uzima u obzir da se osim njega i Đokovića i drugi pitaju nešto na betonu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Ne vidim šta fali sistemu bodovanja, on je sasvim u redu. Koliko su onomad u ženskom tenisu prozivane sestre Vilijams što se ne cimaju oko nižih turnira od slemova a smeta im što druge kupe bodovni "kajmak". Ako hoćeš prvo mesto treba skupiti najviše bodova cele godine, slemovi jesu najvažniji ali da bi bio u top nosiocima za slemove treba i ostatak godine nešto igrati. 

Na stranu to što Cicipas ne uzima u obzir da se osim njega i Đokovića i drugi pitaju nešto na betonu.

 

Mislim da se to ne odnosi na prošlu i ovu godinu ...

A Cicipas je samo realan.

Ne kažem da je obziran - ali realan jeste.

+ možda ne bi bilo loše ove postove prebaciti na ATP/WTA lista ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...