Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Nisam upratio (los net bio svuda dok nisam “skoknuo” do Vrahos plaze 😁) da se pise o cinjenici da Novak drugi put “drzi” sve GS turnire. O “pravom” GS razmisljam naravno kao i svaki njegov navijac ali imam osjecaj da se ovo dostignuce ne spominje dovoljno. 
I da dodam, neko je spomenuo da niko sem Ciao nije vjerovao u drugi RG..khm khm..ima nas jos. Jedino (uslovno) iznenadjenje za mene je da je Novak od 7 finala W dobio 6. Mari da se nogom u guzicu udara zbog 2013. 

Edited by Gistro Bančo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Boxy said:

Boki i Zverev kao Mek i Marej :lol_2:

 

Ni blizu. Marej ima tri slema....

 

33 minutes ago, Gistro Bančo said:

Nisam upratio (los net bio svuda dok nisam “skoknuo” do Vrahos plaze 😁) da se pise o cinjenici da Novak drugi put “drzi” sve GS turnire. O “pravom” GS razmisljam naravno kao i svaki njegov navijac ali imam osjecaj da se ovo dostignuce ne spominje dovoljno. 
I da dodam, neko je spomenuo da niko sem Ciao nije vjerovao u drugi RG..khm khm..ima nas jos. Jedino (uslovno) iznenadjenje za mene je da je Novak od 7 finala W dobio 6. Mari da se nogom u guzicu udara zbog 2013. 

 

Jedina stvar zbog koje Marej treba da se udara nogama u dupe  je što su se te godine dogodili Stahovski i Darcis jer su i Fed i Nadal bili u njegovoj polovini. Da nije bilo ove dvojice Marej ne bi došao do finala. Obaška što je Verdasko budala pa mu dopustio da se lagano vrati sa 0-2 u 1/4 finalu.

Što se tiče samog finala, Marej je tada bio bolji igrač na travi od Đokovića. Dobio ga je tada, dobio ga je na OI godinu ranije. Treba samo videti kako je Đokovićev bh slajs izgledao tada...ko da izgladnelom grizliju daš reket u ruke. Posle je Đoković angažovao Bekera i taj bh slajs je deo igre gde mu je ovaj najviše pomogao. Povrh toga Đoković je u tom finalu bio potpuno bez ikakve ideje šta da radi sa mrtvim balonima koje je Marej slao na osnovno liniju...to protiv tadašnjih Feda i Rafe ne bi moglo da prođe. 

 

Da se nadovežem na Mareja i vremenske uslove....istina je da vremenski uslovi mnogo utiču na performans tenisera. Rafa na +27 u tri popodne po  najjačoj Zvezdi na Šatrijeu nije isti kao Rafa po sitnoj kišici na +19 na Šatrijeu. Eno ono finale protiv Đokovića onomad. Dok je sijala Zvezda dva seta Đoković nije postojao na terenu. Iznenada se naoblači , zahladi i krene neka sitna kiša, Rafa set i po ne postoji na terenu. Toliko nije postojao na terenu da se bukvalno spakovao izašao sa terena i  rekao ili prekidajte meč zbog kiše ili me defaultirajte. Posle sutradan opet Đoković nije postojao na terenu ostatak meča.

Ili onaj meč u finalu USO kad je Marej uzeo prvi slem. Bio tada neki uragan u tom delu Atlantika pa jedan krak zahvatio NY state. Đoković ne može da se sastavi. Marej povede 2-0. Posle se Novak vrati na 2-2 ali više nije mogao. Jednostavno Novaku smeta vetar, mislim čak da je više psihički problem nego što on u principu ne bi znao da se igrački  prilagodi. To je jedini slam za koji mi je žao, i za koji stvarno smatram da ga je "poklonio".  

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Losmi17 said:

Mislim da u toj glavi zivi vise osoba.

Novak je blizanac, znaci barem 2 osobe. :lol_2:

Vetar mu smeta kao svakom vazdusnom znaku :classic_rolleyes:

Mene izludjuje toliko da sam se Kanadjanima (pre xy godina) nakon mesec dana boravka u Torontu (maj mesec) zahvalila na  iseljenickoj vizi i vratila u Srbiju. Bukvalno nisam mogla doci sebi od glavobolje 🥴

Ujutro se probudim pogledam kroz prozor na neki jarbol na kom je bila zastava i kad je vidim da stoji ko ustirkana dodje mi momentalno da spakujem kofer, na kraju sam to i uradila.

Sad kad gledam Novaka dok tapka lopticu i sprema se za servu, a majica mu se zaviori pripadne mi muka. Vecina vas to ni ne primeti ali meni nema sanse da promakne. Saosecam sa njim i svaki dasak vetra, cak i u sred leta mi napravi pometnju u glavi :smiley5:

Link to comment
Share on other sites

Pa i Mek misli da Mari nije nijedan slem smeo da ima kao što ga nema Zverev, Novak je za sve kriv :classic_biggrin:

Inače u nekom hipotetičkom GS finalu između Zvereva i Beretinija kladila bih se na ovog drugog bez obzira na podlogu.

 

Link to comment
Share on other sites

Sad će nežne dušice da se uznemire.
Zamisli da Novak osvoji još neki W.
Smak sveta.
Hahaha i ovo sam pomislio, pazi, zagrizeni Fedovi fanovi( ne mislim na Boxy) mogu da se pomire sa rusenjem svih rekorda, ali ako im se se ovaj snesko u vidu kralja trave pretvori u pepeo, bice posla za psihijatre koliko hoces, to je ma zapadu ionako popularno [emoji23]. Ja mislim da to ne bi mogli nikako da podnesu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

lol… pa ja uopste nisam bio svestan cinjenice da su oni igrali 3 puta finale W i da je Novak dobio sva tri meca 😂

Realno, milito ima onda poentu… sramota bi bilo reci da je Roger najbolji igrac na travi a postoji igrac sto ga je samarao kad god ga je video.

 

Pa zamislite samo da je Novak dobio sva 3 finala protiv Nadala na RG-u… pa kakav bi kralj sljake u tom slucaju bio Rafa? Gologuzi?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Steva said:

lol… pa ja uopste nisam bio svestan cinjenice da su oni igrali 3 puta finale W i da je Novak dobio sva tri meca 😂

Realno, milito ima onda poentu… sramota bi bilo reci da je Roger najbolji igrac na travi a postoji igrac sto ga je samarao kad god ga je video.

 

Pa zamislite samo da je Novak dobio sva 3 finala protiv Nadala na RG-u… pa kakav bi kralj sljake u tom slucaju bio Rafa? Gologuzi?

 

Pazi, to je vrlo klizav teren: šta ćemo ako (se desi neverovatno pa) NĐ u još par SF/F-a dobije Rafu na RG-u?

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...