Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Da ne bude da se samo kritikuje (a zasluzio je), moram da istaknem strasnu deonicu Novaka u drugom setu nakon 0-3, ono je bio atomski tenis. 6-1 u seriji i to kada je Nadal "prvi" servirao, uz pregrst direktnih poena, dominaciju u razmenama i dobjanja kljucnih poena. Nadao sam se da ce moci to da prenese u treci set, ali je ispalo da snage za to nije bilo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nesto razmisljam, za sve one velike meceve u kojima se volsebno vadio iz provalije na cistu mentalnu snagu, I za koje je uveliko hejlovan I glorifikovan od mnogih kao mentalna zver, mora se priznati da je otprilke isti broj velikih meceva u njegovoj  karijeri u kojima se mentalno uopste nije pojavio na terenu, Marej 2013, Nisikori 2014, Nadal US 2013, Nadal RG 20, ovo od juce nasveziji primer.

Onakvu sansu od prosle godine  na primer protiv hebenog Medvedeva, Nadal ili Federer nikad ne bi propustili, a Nole je dosao na taj mec kako je dosao jbg.

 

Posebno, u pogledu, kad treba da se realizira zicer protiv inferiornijeg protivnika, Nadal i Fed su se pokazali mentalno puno suroviji od Novaka, posebno Nadal cini se da je maksimizirao bas sve sto mu je ponudjeno.

 

Novak sa druge strane je puno takvih izglednih sansi  propustio, kao fan nikad ne znas kakav ce da izadje na teren, sanse su otprilike 50-50, stavise dobijao je neke meceve uprkos nekim mentalnim slabostima na suv igracki kvalitet, i na cinjenici da ga protivnik nije znao/mogao da ga dokrajci (Tsitsipas prosle godine, Fed 2019). Sansa da se vec sada zaveri ta Slem trka je propustena, sad to deluje kao nemoguca misija jbg.  Sta je tu je, ali ostaje zal za tih nekih meceva.

Edited by Elias
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se nesto nadam da ce ovaj RG imati i pozitivnu stranu - izgubio je mec ali mogao je i da ga dobije, pokazao je samom Novaku mislim pre svega da je on i dalje vrhunski igrac u sta je po meni on malo bio poceo da sumnja. Neverovatno jak i nekako tuzan utisak je ostavio u onom iskrenom poduzem intervjuu koji je dao ovde gde je dosta pricao o Australiji i kako mu je tesko da prezavidje ta desavanja sto je i njega samog iznenadilo. Mozda okrene stranicu sada, sto bi sasvim sigurno uradio da ne postoji problem i dalje sa USO turnirima. Videcemo kako ce biti na W, po meni to bi trebalo da osvoji, kad bi se ameri setili i omogucili mu ucesce tamo - to bi bila vec druga prica, ovako ne moze da izadje iz toga ni mentalno

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

Ja se nesto nadam da ce ovaj RG imati i pozitivnu stranu - izgubio je mec ali mogao je i da ga dobije, pokazao je samom Novaku mislim pre svega da je on i dalje vrhunski igrac u sta je po meni on malo bio poceo da sumnja. Neverovatno jak i nekako tuzan utisak je ostavio u onom iskrenom poduzem intervjuu koji je dao ovde gde je dosta pricao o Australiji i kako mu je tesko da prezavidje ta desavanja sto je i njega samog iznenadilo. Mozda okrene stranicu sada, sto bi sasvim sigurno uradio da ne postoji problem i dalje sa USO turnirima. Videcemo kako ce biti na W, po meni to bi trebalo da osvoji, kad bi se ameri setili i omogucili mu ucesce tamo - to bi bila vec druga prica, ovako ne moze da izadje iz toga ni mentalno

On jeste i dalje za klasu bolji od svih, bolji je od Nadala, ALI vredi li to sve.On bukvalno celu karijeru vodi borbu sa medijima i publikom, oni kupuju karte da bi ga mrzeli sa tribina.

I nema to nikakve veze sa kovidom i šta mu se ovde sve pripisuje...

Ja ne znam zašto je to tako, ne sjećam se da nekad ružno govorio o nekom, šta tera tu stoku da se ponaša tako da čovek mora da strepi da ne prođe ko Monika...

 

Evo jednog tvita pa pročitajte niz, nisam daleko od tog mišljenja

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

On bukvalno celu karijeru vodi borbu sa medijima i publikom, oni kupuju karte da bi ga mrzeli sa tribina.

Ni neni ovo nije jasno, kupis kartu za teniski mec ne da bi navijao za svog igraca nego da bi Novaku pokazao koliko ga mrzis 🤢

Ili dodjes na teniski pdf samo onda kad se oko Novaka napravi frka da bi ga i ti pljunuo, a do tad nisi napisao ni jedan jedini post niti bilo cime doprineo da ovaj pdf bude kvalitetniji. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, wwww said:

I do sad su cinili sve da ga totalno izbrisu i da nestane iz svih vesti i kolektivne svesti fanova, a tek kad se makne s #1 bice kao da ga nikada nije ni bilo. 

Mora se reci da se i sam svojski potrudio da bude ovako.

 

10 hours ago, Elias said:

I sve ovo ne bi toliko bolelo da je uspeo da pobedi onog dosadnog lopatara u Njujorku prosle godine, umesto sto je svukao pantalone jos u svacionici. Iz ove perspektive, najtezi, najbolniji, I poraz sa najvecim posledicama iz ugla njegovih ambicija u Goat trci.

Ovo ja pricam sve vreme.

Medjutim,pricao sam i pre USO sta ce se dogoditi ako prihvati da "predstavlja zemlju" na Olimpijskim igrama. :ajme: Potop. I nije on "skinuo gace u svlacionici" pred finale,vec je u Njujork dosao fizicki i mentalno iscedjen k'o limun. Nejegova igra na celom turniru je bila gola prosekana. Na iskustvo,na harizmu i protivnike koji su ga isuvise respektovali, nekako se dovukao do finala i tamo bio ubiven.

Isao je na sve,dobio nista. Sto bi se reklo "Ko hoce vece,bira iz vrece".

Medjutim,ja se slazem sa sustinom tvog posta,a ona je da je to najtezi poraz u njegovoj karijeri sa aspekta trke za najuspesnijeg tenisera svih vremena. Da je dobio Medvedeva,mogao je komotno da objavi kraj.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pa to nije bio prvi put da je zbog igranja "za reprezentaciju/drzavu" zeznuo svoju karijeru.

 

npr. 2011 je totalno bespotrebno igrao DC protiv Argentine odmah posle USO, gde je u finalu zaradio povredu, a onda, umesto da gleda da je zaleci, on odlucuje da igra DC, da pomogne reprezentaciji, pogorsava situaciju i predaje Delpu. I do kraja godine totalno kvari statistiku fenomentalne sezone.

 

A da ne pricam o onom igranju DC u Moskvi kad je pod temperaturom i lekovima igrao protiv Davidenka, dobio 2 seta i do pola treceg izdrzao, a onda totalno kolabirao i predao (sto mu i sada svi uzimaju kao ogromnu mrlju na biografiji :ajme::twak: ).

 

Takodje OI u Riju, kada s povredom lakta koju vuce od USO 2015, i svih napora i osvajanja nekalendarskog slema, on ipak igra OI. Delpo dodatno svojim cekicem unistava lakat. Za USO su u timu ozbiljno razmisljali da uopste ni ne igra, ali je ipak resio da pokusa, pa sta bude. Imao je i malo srece sto su, Veseli (dao W/O), Juzni (u 1. setu) i Tsonga (posle 2. seta) predali meceve, a Monf je Monf, pa se nekako dovukao do Wawrinke, koji nije imao milosti i iskoristio je svoju sansu.

 

Da je malo vise gledao svoje sopstvene interese, kao Fed, imao bi jos koju titulu i jos bolju statistiku.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Drug Crni said:

Mora se reci da se i sam svojski potrudio da bude ovako.

 



 

Ajd objasni kako se on to sam potrudio da ga toliko potiru, majke ti?

Šta je on to radio 2014. i 2015. da njurjoška publika urla na njega onako?

Ne postoji sportista koji ovo doživljava.

Niti je postojao.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se nocasnjeg meca tice.

Novak u prvom setu tragican. U maltene bezizlaznoj situaciji u drugom,odlucuje da se konacno pojavi u mecu i furiozno odigrava sest gemova. I onda dolazi kljucni treci set u kojem je nedopustivo opao u igri,a Nadal se digao posle toilet breaka. Nacin na koji je odigrao ovu deonicu i kako je odservirao gem za 2-2 u setovima mu najvise zameram. Posebno ona alibi bh paralela kojom je dosao na mrezu,a popio passing shot

Trka za najuspesnijeg igraca

Pa,deluje da ce dva Slema prednosti biti tesko sustici,pa i prestici. Ostajem pri stavu da Novak osvaja predstojeci Wimby,ali sta dalje? Nemoguce je biti ravnopravan u trci u kojoj ne trcis sve deonice. Naravno,za ovo stanje je i sam kriv. Znam da u sebi ima jos bar dve godine tenisa na visokom nivou,znam da se nece predati i da ce do kraja pokusati da zavrsi karijeru sa najvecim brojem velikih titula,ali tu su i pomenute prepreke.

Nadal

Tip ce imati 14 RG titula. Isto koliko i Sampras ukupno. Abnormalan podatak. To zvuci i monstruozno i neshvatljivo. Vise bih voleo da je Federer zavrsio sa najvise GS titula nego Nadal. Mislim,ako vec nije Novak...ali sta je tu je.
Ovaj steroidni me strahovito nervira. Patetican do bola i pritup. Ne volim tupave sampione. Nema nikakvu harizmu...sav je k'o utekao iz teretane. Bezvezan lik sa osmehom na silu. Ja kad vidim da neko ne ume da se nasmeje k'o covek, odmah pomislim da je bezvezna osoba. Nikad ga nisam video da se iskreno smeje..uvek je to neki "osNeh".. koji to zapravo nije..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, wwww said:

 

I do sad su cinili sve da ga totalno izbrisu i da nestane iz svih vesti i kolektivne svesti fanova, a tek kad se makne s #1 bice kao da ga nikada nije ni bilo.  :classic_dry:

Ponovo ce se samo pisati o Fedalu, Sir Andy ce se takodje pominjati - za sentimentalne. Eventualno ako Alcaraz nesto uradi do kraja sezone...

Na prvu rečenicu sam tražila odgovor.Kako je sam doprineo da žele da ga izbrišu?

 

Link to comment
Share on other sites

Sinoć sam bila preumorna i komirala sam se pre početka meča, probudila se na kraj TB-a a nisam ni toliko morala.

Svakako nisam previše iznenađena, posle sve one frke oko termina kao da to odlučuje pobednika nije slutilo na dobro. Novak je imao priliku da svojeručno spreči Rafu da ode na +2, nije uspeo i to je to. Gubitak prvog mesta je trenutno najmanji problem. A verujem da se može oporaviti i od ovoga ako bude imao normalne uslove za takmičenje u dogledno vreme. Što verovatno neće, ali eto da malo i ja izigravam ciao, nikad se ne zna :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I 2016 se protiv Stanimala dovukao do finala USO, pa posle raspao i potom vratio 2018.

Nisu 2 ili 3 slema prednosti za Nadala obavezno problem.

Ova situacija sa zabranom igranja turnira takođe nadam se da neće potrajati.

 

Mnogo ste u patetici bre. Đoković izgubio od Nadala na Šatrijeu - to se desilo već koliko - 7-8 puta. To je normalno stanje stvari. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, CheshireCat said:

I 2016 se protiv Stanimala dovukao do finala USO, pa posle raspao i potom vratio 2018.

Nisu 2 ili 3 slema prednosti za Nadala obavezno problem.

Ova situacija sa zabranom igranja turnira takođe nadam se da neće potrajati.

 

Mnogo ste u patetici bre. Đoković izgubio od Nadala na Šatrijeu - to se desilo već koliko - 7-8 puta. To je normalno stanje stvari. 

 

Apsolutno + što bih ja voleo da se nekako vrati Vajda :classic_blush:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, CheshireCat said:

I 2016 se protiv Stanimala dovukao do finala USO, pa posle raspao i potom vratio 2018.

Nisu 2 ili 3 slema prednosti za Nadala obavezno problem.

Ova situacija sa zabranom igranja turnira takođe nadam se da neće potrajati.

 

Mnogo ste u patetici bre. Đoković izgubio od Nadala na Šatrijeu - to se desilo već koliko - 7-8 puta. To je normalno stanje stvari. 

 

Bravo za Nadala, zaslužena pobeda.

 

Da se nadovežem na citirano. Pobediti Nadala na RGu je čudo, koje je NĐ uspeo da izvede dva puta (jedini u istoriji). Sve se ovo već dogodilo nekoliko puta (da NĐ izjednači u setovima, da ima brejk prednosti pa da izgubi set, da je publika protiv njega itd)

 

Ono što se dosad nije dogodilo, to je da NĐ nema nikakav svoj plan igranja turnira već zavisi od drugih.

 

Dok je gameplan bio da igra samo slemove i turnire koji im prethode kao pripremne, sve je odlično funkcionisalo, samo da se podsetimo, šta je sve bilo posle operacije lakta:

- 2018: RG QF, Wim W, US W,

- 2019: AO W, RG SF, Wim W, US povreda

- 2020: AO W, Wim - korona, US DQ, RG F

- 2021: AO, RG, Wim F

 

I onda NĐ prestaje da se drži plana, ubacuje OI kao prioritet, stavlja svoje principe u vezi vakcinacije kao veći prioritet od osvajanja slemova, što sve dovodi do toga da nije osvojio nijedan od zadnja 3 odigrana slema, što mu se odavno nije dogodilo.

 

NĐ nikad neće zaboraviti da igra tenis, znači sve od njega i dalje zavisi.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Drug Crni said:

Mora se reci da se i sam svojski potrudio da bude ovako.

 

Ovo ja pricam sve vreme.

Medjutim,pricao sam i pre USO sta ce se dogoditi ako prihvati da "predstavlja zemlju" na Olimpijskim igrama. :ajme: Potop. I nije on "skinuo gace u svlacionici" pred finale,vec je u Njujork dosao fizicki i mentalno iscedjen k'o limun. Nejegova igra na celom turniru je bila gola prosekana. Na iskustvo,na harizmu i protivnike koji su ga isuvise respektovali, nekako se dovukao do finala i tamo bio ubiven.

Isao je na sve,dobio nista. Sto bi se reklo "Ko hoce vece,bira iz vrece".

Medjutim,ja se slazem sa sustinom tvog posta,a ona je da je to najtezi poraz u njegovoj karijeri sa aspekta trke za najuspesnijeg tenisera svih vremena. Da je dobio Medvedeva,mogao je komotno da objavi kraj.

 

Slazem se naravno ali jel pamtis godinu od zadnjih recimo deset godina kada je on dosao u Njujork stvarno svez, odmoran, zdrav I nabrijan do daske kao sto je to slucaj na primer sa AO-om!? Ja ne pamtim iskreno. Cak i u godinama  kad osvajao to je bilo tesko mucenje na putu do titule, 2015 mucenje protiv Sepija, Aguta, Lopeza pa u PF/F podigao igru, 2018 takodje bio na ivici protiv Fucovica, pa onda odigrao stvarno dobro ali mora se priznati da ga i zreb pomalo pomazio te godine, prerano ispadanje Feda I Zvereva, pa mekan zreb do finala (Gaske, Sousa, Milman, Nishikori) pa u finalu povoljan matchup Delpo. 

 

Mala rekapitulacija- 2021- sve vec receno, 2020- dolazi sa povredom vrata, onda diskvalifikovan u 1/8, 2019- povreda ramena, predaje Vavrinci, 2018- vec receno, 2017- odustaje zbog povrede lakta, 2016- povredjen, mislim lakat, soft zreb do finala, generalno van forme, 2015 - vec receno, 2014 - zdrav I svez, ali fokus sumnjiv, solidna igra u ranijim kolima, WTF poraz u polufinalu od Nisikorija ( ovaj poraz jos uvek nikako da prebolim :lol_2:) 2013- igra ispod nivoa na celom turniru, mentalno jadna predstava u finalu, 2012 mozda najbolji njegov US open, igra odlicno sve do onog finala, 2011- dolazi tesko izrauban nakon prvog dela sezone, teski mecevi sa Tipsom I Dolgopolovim, pa legendarni finalni vikend.

 

Sve u svemu slazem se sa tobom da nije trebalo da igra Tokio prosle godine, ali isto mislim da igranje OI nije bio glavni razlog za onakve nastupe na USO 21, vec da generalno on zbog nekog razloga ne voli da igra u Njujorku, da mu manje odgovara taj turnir dali je to zbog uslova za igru, brzine podloge, vremenskih uslova, publike, doba godine, samog grada, sta god da je, njegove partije na USO 21, nisu se previse razlikovali od nekih prethodnih edicija tog turnira. Iscedjen, smoren, fizicki i mentalno ne na 100 % Djokovic mi je kao norma za taj turnir, jbg...

 

E sad da se vratim jos jednom na onu partiju protiv Medvedeva, ok dovukao si se nekako do finala, umoran si, iscedjen, igracki nisi u top formi, ali si na ivici da napravis jedinstven istorijski uspeh, jeste pritisak ogroman, ali na jedan korak si od teniske besmrtnosti, od to neko distanciranje od ova dva tvoja rivala kojih ganjas ceo tvoj zivot, od to da napokon postanes zvanican Goat, plus ne igras ni protiv prajm Nadala, ni prajm Federera, vec igras protiv lika koji nikad nije osvojio Slem, koji te nikad nije dobio na Slemu, kojem najveci kvalitet u igri mu je to sto moze do sutra besomucno da vraca lopticu, plan je da zaboravis sve sto si igrao do tada na turniru, da igras I da se boris do kraja kao da ti je zadnji mec, I onda kad napokon dodje taj mec ti se uopste ne pojavis na njemu,  skino si gace vec u svlacionicu I potpuno puko emocionalno pod pritiskom. I nisu ti pomogle sve joge, meditacije i ostale mentalne tehnike na ovom svetu. Zato kazem daleko najbolniji, najtezi poraz u njegovoj karijeri.

 

 

Edited by Elias
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Elias said:

2014 - zdrav I svez, solidna igra u ranijim kolima, WTF poraz u polufinalu od Nisikorija ( ovaj poraz jos uvek nikako da prebolim :lol_2:)

 

 

Te 2014., dan pre SF nadje se grupa sa foruma i normalno pricamo i o predstojecim mecevima, Mek izjavi: sve je tu jasno, Fed i Djokovic idu lagano u finale, ne znam ni sto igraju.

Ostalo je istorija :classic_sleep:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Elias said:

Slazem se naravno ali jel pamtis godinu od zadnjih recimo deset godina kada je on dosao u Njujork stvarno svez, odmoran, zdrav I nabrijan do daske kao sto je to slucaj na primer sa AO-om!? Ja ne pamtim iskreno. Cak i u godinama  kad osvajao to je bilo tesko mucenje na putu do titule, 2015 mucenje protiv Sepija, Aguta, Lopeza pa u PF/F podigao igru, 2018 takodje bio na ivici protiv Fucovica, pa onda odigrao stvarno dobro ali mora se priznati da ga i zreb pomalo pomazio te godine, prerano ispadanje Feda I Zvereva, pa mekan zreb do finala (Gaske, Sousa, Milman, Nishikori) pa u finalu povoljan matchup Delpo. 

 

Mala rekapitulacija- 2021- sve vec receno, 2020- dolazi sa povredom vrata, onda diskvalifikovan u 1/8, 2019- povreda ramena, predaje Vavrinci, 2018- vec receno, 2017- odustaje zbog povrede lakta, 2016- povredjen, mislim lakat, soft zreb do finala, generalno van forme, 2015 - vec receno, 2014 - zdrav I svez, ali fokus sumnjiv, solidna igra u ranijim kolima, WTF poraz u polufinalu od Nisikorija ( ovaj poraz jos uvek nikako da prebolim :lol_2:) 2013- igra ispod nivoa na celom turniru, mentalno jadna predstava u finalu, 2012 mozda najbolji njegov US open, igra odlicno sve do onog finala, 2011- dolazi tesko izrauban nakon prvog dela sezone, teski mecevi sa Tipsom I Dolgopolovim, pa legendarni finalni vikend.

 

Sve u svemu slazem se sa tobom da nije trebalo da igra Tokio prosle godine, ali isto mislim da igranje OI nije bio glavni razlog za onakve nastupe na USO 21, vec da generalno on zbog nekog razloga ne voli da igra u Njujorku, da mu manje odgovara taj turnir dali je to zbog uslova za igru, brzine podloge, vremenskih uslova, publike, doba godine, samog grada, sta god da je, njegove partije na USO 21, nisu se previse razlikovali od nekih prethodnih edicija tog turnira. Iscedjen, smoren, fizicki i mentalno ne na 100 % Djokovic mi je kao norma za taj turnir, jbg...

 

E sad da se vratim jos jednom na onu partiju protiv Medvedeva, ok dovukao si se nekako do finala, umoran si, iscedjen, igracki nisi u top formi, ali si na ivici da napravis jedinstven istorijski uspeh, jeste pritisak ogroman, ali na jedan korak si od teniske besmrtnosti, od to neko distanciranje od ova dva tvoja rivala kojih ganjas ceo tvoj zivot, od to da napokon postanes zvanican Goat, plus ne igras ni protiv prajm Nadala, ni prajm Federera, vec igras protiv lika koji nikad nije osvojio Slem, koji te nikad nije dobio na Slemu, kojem najveci kvalitet u igri mu je to sto moze do sutra besomucno da vraca lopticu, plan je da zaboravis sve sto si igrao do tada na turniru, da igras I da se boris do kraja kao da ti je zadnji mec, I onda kad napokon dodje taj mec ti se uopste ne pojavis na njemu,  skino si gace vec u svlacionicu I potpuno puko emocionalno pod pritiskom. I nisu ti pomogle sve joge, meditacije i ostale mentalne tehnike na ovom svetu. Zato kazem daleko najbolniji, najtezi poraz u njegovoj karijeri.

 

 

 

Mislim, nebitno potpuno, ali moram da otkucam da se ne slažem, ni za US Open, ni za poslednji pasus.

 

US Open: RL nije teniska kompjuterska igrica, NĐ nije lik iz te igrice. U finalu US opena 2021 (kao i u QF sad, na RGu), NĐu nije radio prvi servis. U zadnjih 4-5 godina, kada NĐu ne radi prvi servis, mož' on da dubi na glavi, ali da pobedi - vrlo, vrlo teško.

 

Zadnji pasus: NĐ do kraja karijere nikada ne treba da igra nijedan meč kao da mu je zadnji.

 

Takođe, po meni, koliko god da je bilo "bolnih" poraza, toliko je bilo i "slatkih" pobeda, na koje, nekako, vrlo brzo zaboravimo.

 

 

Edited by Brian Setzer
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, AgroLaki said:

Kako li se oseca Djole sad nevakcinisan, jel mu draze nevakcinisan 20:22 ili vakcinisan 21:21. 😄

Sad i da hoće ne može prvo sebi da prizna kolika je budala, a kamoli ostatku sveta.

Šta da se radi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...