Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

 

uvek zanimljivo slusati Rodikovu analizu. Jedan od retkih "eksperata" na tennis ch koji uglavnom ne podleze hajpovima i "trendovima".

 

ovde takodje ima interesantnih, tehnickih analiza meca s Stefanosom (ne mora nuzno da sve bude 100% tacno, ali je u svakom slucaju zanimljivo slusati):

 

kao i ovde (takodje analiza Tsitsipasa):

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

posle ispadanja Medvedeva u Zenevi, situacija s #1 je sledeca:

 

Novak ima sigurne 372 sedmice.

da bi imao i 373. sledece treba da se desi:

- Medvedev ne dodje do SF RG

- ako Medvedev dodje do SF Novak mora bar da dodje do QF

- ako Medvedev dodje do F Novak mora takodje da bude u finalu (i da ga tu pobedi)

 

za prve dve opcije vazi i da Zverev ne osvoji ttulu, a za 3. se to podrazumeva.

 

kad se sedmicu potom skinu proslogodisnji bodovi s RG onda Novak jedino s RG titulom moze da ostane #1 (znaci 374. sedmicu), uz uslov da Medvedev ne dodje u finale (podrazumeva se da onda ni Zverev nije osvojio RG).

 

dalje ima previse kombinacija, a sve u zavisnosti od rezultata na RG.

no postoji opcija da Novak ostane #1 do posle Wimbldona, cime bi pretekao Stefi:

uz osvajanje RG i Wimbldona pri cemu

- Medvedev ne bi smeo da osvoji vise od 1310 bodova na RG i travi, a

- Zverev vise od 2280 na RG, travi i Wimbldonu.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da je Novak ostao na 320-330 nedelja, verovatno niko ne bi ni potezao priču da ima manje nedelja, nego Graf.

 

Kako se sve više bliži njenom rekordu, mislim da je normalno da uključuju i nju u priču, iako je i meni to bilo besmisleno na početku.

 

Isto tako mislim i ako Novak bude osvojio još dva slema, govoriće se da zaostaje još jedan slem za Serenom ili dva za Kort.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

pa kako ne shvatas, gde sad Novak da bude najbolji?

kad je Fed jos uvek jurio Samprasa u broju GSova i broju sedmica na #1 bio je proglasen GOATom - ima snimak. Doduse , mozda bi po onoj GOAT formuli s UTS i bio ispred Samprasa jer se uzimaju u obzir i jos neki parametri, a ne samo broj GS i sedmica na #1. Reci nije bilo ni o Stefi i njenim sedmicama na #1 niti njenom broju GS titula, a kamo li o Margaret Kort.

I dok je Serena bila iza Stefi nije bilo ni reci o Margaret Kort kao teniserki s najvise GS titula. Samo se pominjao Steficin rekord u broju GS titula.

Tek kad su ovo dvoje (Novak i Serena) dostigli/prestigli ove prethodne "mete" izmisljeno je nesto novo samo da im se oduzme odgovarajuca "titula" i pohvala. Bukvalno onog trenutka kad je Novak stigao do 311 sedmice na #1 izbacena je lista gde je on ipak iza Serene (naprasno su se setili da je hvale), a iznenada su se setili i Navratilove. :classic_rolleyes:

 

Zbog svih ovih budalastina (a i zbog Monike) bih bas volela da Novak izgura tih 378 posle WImbldona, pa nek posle Daniil dominira dokle hoce.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

kad se ima u vidu ko podize lestvicu i za sta ( novinarcici, fanovi,kvazi teniski strucnjaci,kolege i koleginice sa licnim i navijackim utiscima ....) za kojekakve rekorde postaje besmislena ta goat prica . apsolutno nerealno i neobjektivno .

Edited by double fault
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dracarys said:

Da je Novak ostao na 320-330 nedelja, verovatno niko ne bi ni potezao priču da ima manje nedelja, nego Graf.

 

Kako se sve više bliži njenom rekordu, mislim da je normalno da uključuju i nju u priču, iako je i meni to bilo besmisleno na početku.

Hmmmm... ne. Ta priča se potegla čim se približio 310. nedelji. Sećam se odlično jer me toliko dugo već nervira :classic_biggrin:

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sad sam pogledala Fedove i Samprasove bodove na UTS GOAT listi.

 

Ako Fedu oduzmem sve bodove posle 2009 u onoj tabeli gore (bez da idem u detalje da li mozda ima nesto da se oduzme i od onih bodova za specificna dostignuca u donjem delu tabele) Fed bi bio na nekih 593 boda.

Ako bi mu oduzela i rezultate iz 2009, pa Fed ostao na 13 GS titula i 237 sedmica na #1 onda bi mu ostalo 538 bodova.

Sampras je na 523 boda, te bi onda Fed u oba slucaja bio ispred Samprasa i bez prestizanja u broju GSova i sedmica na #1. No Lendl i Connors bi bili ispred njega (zbog velikog broja titula i ostalih dostignuca).

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, double fault said:

kad se ima u vidu ko podize lestvicu i za sta ( novinarcici, fanovi,kvazi teniski strucnjaci,kolege i koleginice sa licnim i navijackim utiscima ....) za kojekakve rekorde postaje besmislena ta goat prica . apsolutno nerealno i neobjektivno .

Čisto da napomenem pošto je ovo još jedna stvar koja me nervira a znam da će tebi značiti :wink2:: podiže se LETVICA a ne LESTVICA. Ovo stalno slušam i čitam i koprivnjaču dobijam od toga :classic_biggrin:

Kao u skoku uvis kad se pomera visina. Ako zamislimo nekakvu lestvicu koja se podiže, to nema nikakvog smisla :classic_tongue:

 

https://sr-rs.facebook.com/ninonline/posts/2692945714109092/

https://vukajlija.com/podici-letvicu

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2022 at 9:26 PM, wwww said:

posle ispadanja Medvedeva u Zenevi, situacija s #1 je sledeca:

 

Novak ima sigurne 372 sedmice.

da bi imao i 373. sledece treba da se desi:

- Medvedev ne dodje do SF RG

- ako Medvedev dodje do SF Novak mora bar da dodje do QF

- ako Medvedev dodje do F Novak mora takodje da bude u finalu (i da ga tu pobedi)

 

za prve dve opcije vazi i da Zverev ne osvoji ttulu, a za 3. se to podrazumeva.

 

kad se sedmicu potom skinu proslogodisnji bodovi s RG onda Novak jedino s RG titulom moze da ostane #1 (znaci 374. sedmicu), uz uslov da Medvedev ne dodje u finale (podrazumeva se da onda ni Zverev nije osvojio RG).

 

dalje ima previse kombinacija, a sve u zavisnosti od rezultata na RG.

no postoji opcija da Novak ostane #1 do posle Wimbldona, cime bi pretekao Stefi:

uz osvajanje RG i Wimbldona pri cemu

- Medvedev ne bi smeo da osvoji vise od 1310 bodova na RG i travi, a

- Zverev vise od 2280 na RG, travi i Wimbldonu.

 

Dakle, u atletici, kraljici sportova, nijedna žena ne drži nijedan rekord, po ovoj logici...u plivanju takođe...i da ne nabrajam dalje...

 

U tenisu čak ni pravila nisu ista za muškarce i žene, tako da nema smisla uspoređivati sedmice na vrhu...

Link to comment
Share on other sites

Ako Novak ostane prvi posle RG - gubi prvo mesto 11.7. i do tada će imati 377 nedelja**.

 

Što kaže Čvorović - oće centrala da pogreši, ali ne dva puta.

 

Dakle njegovom deportacijom sa AO nije bilo bitno da se ne vode bodovi ili da se njemu zadrže, a sada se svima oduzimaju.

 

Mislim...

 

 

** Alcesta ignoriši Štefine nedelje :classic_biggrin:

 

PS. Neka Novak osvoji Channel Slam, a dalje ćemo lako...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...