Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

23 minutes ago, Милица said:

Naucio i sampanjac da otvara :lol_2:

  Hide contents

:77: 2015 kad je u finalu dobio Feda, pa mu Pietrandjeli pozeleo svu srecu ovoga sveta :wicked: 

giphy.gif?cid=82a1493bha2z7v1jezxj5vq68z

 

Nije mu ni ovo  otvaranje izvedeno"tečno", vidi se da čovek nema iskustva u konzumiranju alkohola  :classic_love:  Ko da traži više od sportiste 

Edited by Keira
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2022 at 11:19 AM, CheshireCat said:

i stiže Šteficu.

I dalje ova priča... ospice ću dobiti :frusty:

 

20 minutes ago, Милица said:

Naucio i sampanjac da otvara :lol_2:

  Reveal hidden contents

:77: 2015 kad je u finalu dobio Feda, pa mu Pietrandjeli pozeleo svu srecu ovoga sveta :wicked: 

giphy.gif?cid=82a1493bha2z7v1jezxj5vq68z

 

Ovo je isto meni palo na pamet kad je otvarao danas :classic_laugh:

 

Sve u svemu super je ovo, stvarno je optimalno iskoristio ovo malo raspoloživih mečeva za dizanje forme. Šteta za ovolike propuštene turnire, ali bar će u Parizu biti odmorniji od svih ostalih :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Novaku, 38. masters. Biću skroman, pa bih želeo da do kraja karijere zaokruži makar na 40.

 

Ova titula je sjajna i po pitanju prvog mesta, jer za sada ne moramo uopšte da gledamo koje turnirčiće Medvedev igra do Vimbldona, jer se zna kako jedino može Novak zadržati prvo mesto, a to je osvajanjem RG:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Keira said:

Nije mu ni ovo  otvaranje izvedeno"tečno", vidi se da čovek nema iskustva u konzumiranju alkohola  :classic_love:

To da, al je bar postao obazriviji :thumbsup:

 

18 minutes ago, alcesta said:

Sve u svemu super je ovo, stvarno je optimalno iskoristio ovo malo raspoloživih mečeva za dizanje forme.

Mislim da je mec protiv Alcaraza bio kljucni i da su se tu poceli paliti motori. Na mecu protiv Feliksa je bio u lebdecem modu, pri svakom udarcu na pravom mestu po sve tri ose. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Novak posle RG (kad se oduzmu proslogodisnji poeni) moze da zadrzi #1 samo ako ponovo osvoji RG, a ni to ne mora da bude dovoljan uslov ako Medvedev postigne ovo:

R1/R3 Zeneva i F RG

SF/F/W Zeneva i SF RG.

u tom slucaju Medvedev je #1 posle RG i Novak ne moze to da spreci nicim.

Svaki drugi Novakov rezultat znaci Medvedev je #1 posle RG i znaci da Wimbldon banuje ATP #1 (osim ako ga pretekne Zverev osvajanjem titule na RG, uz par manjih uslovcica).

 

Sto se tice Zereva, on moze da pretekne Novaka manje-vise ako ode korak dalje od Novaka.

Nadal moze da pretekne Novaka samo ako osvoji titulu, a Novak ispadne pre R4.

Tsitsipas moze da pretekne Novaka samo ako osvoji titulu, a Novak ispadne pre QF.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sve mislim da ce mozda kroz godinu dve Vajda i da se vrati u Novakov tim za neki 25 i 26 GS naprimer, Novak je u principu na radnom mestu do kraja olimpijade 2024 - ako stvari u raznim oblastima budu iole normalne nadajmo se

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

With his sixth title at Rome, Novak Djokovic is the first man to win at a big title event on

outdoor hard court, - Miami

indoor hard court, - Paris

grass court - Wimbledon

and

clay court event - Rome

SIX times!

 

a ima i 6 titula u Pekingu

Link to comment
Share on other sites

#Tsitipas with some extremely nice words on #Djokovic: I have so much respect for him. Every single decision he has made, I understand it, even the ones in the past. I support them. He's a very wise person and he knows exactly what he's doing when it comes to his career and life.

He has everything tuned in close to perfection. When it comes to his diet or his everyday life, his tennis, he has everything scheduled out really well. He's like a Formula 1 car: every single small detail can disrupt his rhythm.

He makes sure every single thing that he does is reaching as close to perfection as possible. Of course I cannot neglect that and not feel inspired by it because it's professionalism to the fullest.

In terms of talking about tennis legends and breaking records, when it comes to all these things, I personally think he's one of the most professional and the best of them all.

 

#Tsitsipas on Roland Garros favorites: Rights now Carlos Alcaraz or Novak Djokovic. They both play great, great tennis.

 

 

#Djokovic: To some extent it's a relief because after everything that happened at the beginning of the year, it was important for me to win a big title, especially with Grand Slams coming up.

I would rate myself as one of the favorites (at Roland Garros). I go there with the highest ambitions, particularly of the way played here. I really like my chances.

I didn't have any fitness issues. It was just those traces of the illness that I had. Right now I feel perfect.

Edited by wwww
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, CheshireCat said:

@wwww, šta ceniš da će da bidne s travnatim bodovima?

 

Da se ne dodaju?

Da se zamrznu od lane? Svima ili samo rusima?

 

Kako bi u nekom scenariju zamrzavanja prošao Novak...

 

Mada teška su ovo pitanja...

 

 

za nadati se je da ce faktor Federer da presudi :classic_biggrin::wicked:  tj. da ce primeniti pravilo da ce se racunati bolji rezultat od onog sto sada imaju na saldu za (neki od) prethodni(h) Wimbldona i ovogodisnjeg. Tako Fed ne bi ostao bez bodova (i time nerangiran) posle Wimbldona (racunalo bi mu se 600 bodova iz 2019: pola od finala tadasnjeg). Ako kao clan PC nije sposoban da se za ovo izbori (i preglasa Nadala) - onda definitivno treba da se penzionise kako od aktivnog igranja tako i od bilo kakvog biznisa u okviru tenisa (i kupovine mastersa u Sinsinatiju).  :classic_biggrin:

 

sad ozbiljno: nesto mi se cini da ce biti zesce uzbune medju teniserima ako ne bude nikakve dodele bodova. imam utisak da ATP i WTA jos uvek pregovaraju s Wimbldonm i LTA i pokusavaju da im (zavrnu ruku) prete nedavanjem bodova (cime gube najveca imena, pa i atraktivnost za britansku publiku da kupuju karte), sto ce u prvoj liniji uticati na male turnire u UK, kao i na njihove igrace. Eventualno bi mozda ATP mogli da nadju neku alternativu za Eastbourne u kontinentalnom delu Evrope (mozda u Hamburgu), ne znam bas da li bi mogli za Queens.

 

Ne znam kako stoji s ugovorom s Wimbldonom, da li bi ATP/WTA mogli da tuze Wimbldon zbog krsenja ugovora i da dobiju neku zescu odstetu (kao organizacija), pa da to onda ide u neku kompenzaciju igracima.

 

Elem, Wimbldon (i britanska Vlada) u svom naporu da "kazni" Putina i spreci ga da koristi uspeh ruskih tenisera u svoje politicke svrhe :wink2: moze da dovede do toga da upravo posle Wimbldona #1 bude Rus (jer se Novaku ni bilo kome drugom nece racunati bodovi s Wimbldona, te nece moci da preteknu Medvedeva).

 

Kad se sad oduzmu svi bodovi od prosle godine do kraja Wimbldona ovako stoje stvari:

 

- Novak - 4410

- Medvedev - 7100

- Zverev - 6130

- Nadal - 4165

- Tsitsipas - 4765

 

a bodove mogu da dobiju (Medvedev u Zenevi 250) na RG, na 2 250 turnira (Stutgart/den Bosch, Majorka) i u Halleu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wwww said:

 

za nadati se je da ce faktor Federer da presudi :classic_biggrin::wicked:  tj. da ce primeniti pravilo da ce se racunati bolji rezultat od onog sto sada imaju na saldu za (neki od) prethodni(h) Wimbldona i ovogodisnjeg. Tako Fed ne bi ostao bez bodova (i time nerangiran) posle Wimbldona (racunalo bi mu se 600 bodova iz 2019: pola od finala tadasnjeg). Ako kao clan PC nije sposoban da se za ovo izbori (i preglasa Nadala) - onda definitivno treba da se penzionise kako od aktivnog igranja tako i od bilo kakvog biznisa u okviru tenisa (i kupovine mastersa u Sinsinatiju).  :classic_biggrin:

 

 

 

a sad Fed odgovara :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Inače šta je s ruskim sportistima u britanskim klubovima, jesu li njima uveli neke sankcije ili je samo tenis na udaru?

koliko ja znam nisu (cini mi se da je neko od britanaca prokomentarisao tako na twiteru).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...