Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Situacija bi mogla da se pogorsa ako recimo na RG i WB takodje budu dozvoljavali samo vakcinisanim teniserima ucesce.

I sad zamislite Novaka pred RG, nevakcinisanog sa vec propustenim AO i pritiskom da se mora vakcinisati zbog nastavka karijere. 

U tom ludilu navijao bih za to da se penzionise i ostane dosledan sebi iako ne podrzavam antivaxere. 

 

Ako se vakcinise recimo posle dva propustena slema to ce biti vrhunac idiotizma, jedna od najdebilnijih odluka u sportu jer eto mogao si druze sve to zavrsiti mnogo ranije i bez placanja visoke cene.

 

Takodje oni koji podrzavaju Novaka Djokovica i njegovo lik i delo ne moraju se slagati sa svim sto on radi van terena. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

RG i WB po meni mogu da traze obaveznu vakcinaciju za tenisere samo u slucaju da pre toga u drzavama Fra i Engleskoj uvedu obavezno vakcinisanje za celo stanovnistvo inace nece. Vec smo pisali o tome da nije isto (u normalnim zemljama u koje Australiju ne racunam jer nije normalna od pocetka ove pandemije) traziti od ljudi uslov vakcinisanosti da bi isli u kafanu, bioskop i slicno tj nesto sto spada u razonodu i traziti obaveznu vakcinaciju da bi se islo na posao - sto teniserima jesu turniri kao i fudbalerima utakmice itd. Za sada je sto se tice te obaveznosti jedino bilo diskusije za zdravstvene radnike jer su u kontaktu sa bolesnicima pa rizikuju da ih kontaminitraju i prica se o prosvetnim radnicima jer su u kontaktu sa decom. Sportisti a pogotovo teniseri nisu u situaciji da dovode u opasnost veliki broj ljudi oko sebe sa kojima su u kontaktu dok obavljaju svoj posao tj igraju mec.

Licno sam optimista da ce pandemija biti do tada zavrsena tj da ce se pretvoriti u neku vrstu gripa otprilike

S te strane je po meni prilicno besmisleno pogotovo u vreme omicrona koji i ne pravi neku razliku izmedju vakcinisanih i nevakcinisanih insistirati na tome

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ciao said:

RG i WB po meni mogu da traze obaveznu vakcinaciju za tenisere samo u slucaju da pre toga u drzavama Fra i Engleskoj uvedu obavezno vakcinisanje za celo stanovnistvo inace nece. Vec smo pisali o tome da nije isto (u normalnim zemljama u koje Australiju ne racunam jer nije normalna od pocetka ove pandemije) traziti od ljudi uslov vakcinisanosti da bi isli u kafanu, bioskop i slicno tj nesto sto spada u razonodu i traziti obaveznu vakcinaciju da bi se islo na posao - sto teniserima jesu turniri kao i fudbalerima utakmice itd. Za sada je sto se tice te obaveznosti jedino bilo diskusije za zdravstvene radnike jer su u kontaktu sa bolesnicima pa rizikuju da ih kontaminitraju i prica se o prosvetnim radnicima jer su u kontaktu sa decom. Sportisti a pogotovo teniseri nisu u situaciji da dovode u opasnost veliki broj ljudi oko sebe sa kojima su u kontaktu dok obavljaju svoj posao tj igraju mec.

Licno sam optimista da ce pandemija biti do tada zavrsena tj da ce se pretvoriti u neku vrstu gripa otprilike

S te strane je po meni prilicno besmisleno pogotovo u vreme omicrona koji i ne pravi neku razliku izmedju vakcinisanih i nevakcinisanih insistirati na tome

 

Vakcina sigurno pravi razliku bez obzira na mutaciju, ne vidi se jasno jer je bolest protiv koje je - akutna.

 

Inače, vrlo precizno i lepo si otkucala pre nekoliko strana, obavezna vakcinacija na AO jeste uperena protiv NĐa jer jedino on (i još par teniserki/tenisera) nije vakcinisan. Znači svi ostali jesu. Neka zaštita i nije sterilišuća, opet je nekakva i opet će kraće biti vreme "bolovanja" i "odsustvovanja" s posla. Pošto ATP jeste firma koja ima zaposlene (tenisere), ne vidim ništa loše da kao poslovnu politiku firme usvoji/uslovi vakcinaciju kao obavezu.

 

I teniseri, kao i medicinsko i prosvetno osoblje, imaju dosta kontakta sa publikom (potpisivanje loptica, autogrami, konferencije za štampu itd), tkd jeste poželjno zaštititi (koliko je to moguće) i jedne i druge (pomoću vakcine).

 

Čak i da pandemija pređe u endemiju, zar tek onda ne bi bilo mnogo dobro da vakcina postane obavezna, da se ne desi inverzan proces, pa da neka mutacija kovida19 pri kraju grčkog alfabeta ponovo postane pandemijska?

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

To je interesantno pitanje da li neka firma kao naprimer ATP ima pravo da uslovi vakcinaciju za svoje zaposlene. Mislim da nema ali nisam pravnik, mislim da se to uvodi na nivou drzave, U francuskoj je uz silne probleme to uvedeno ali privremeno samo za zdravstvene radnike a mislim da i oni imaju opciju da nastave da rade svoj posao uz test svaka dva dana. Za prosvetne radnike to nije ni bilo bas na diskusiji i glasanju samo se pominjalo. Mislim da nijedna druga firma nije to usvojila jer nema pravo.

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

On 12/26/2021 at 10:28 PM, L' Imperatore said:

 

Čovek doneo odluku skladnu svojim ličnim prioritetima. Nemam pojma zašto bi se neko drugi uznemiravao zbog ovoga. 

 

Mnogi če reči kako je glup i izraziti "žal" kako je jeftino prokocako priliku da poruši sve rekorde. A ustvari ta žal nema ništa sa propuštenim rekordima, nego više zbog toga što nemogu da se triumfalno podignu ruke, povodom slamanja poznatog antivaksera. I da se napiše nešto podrugljivo u stilu: "vidi kako se trči po bocu, kad su u pitanju milioni..."

Nesto pocinje da mi lici da ce biti : vidi kako se zaboravi na bocu kada su u pitanju izgubljeni milioni od TV itd

wait and see ima jos nedelju dana ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Drug Crni said:

Cemu sluzi ova tema? 

 

Opsta tema o Novaku Djokovicu. Mozda mislis da je nelogicno ovo sto je podeljeno na ovu temu i na deo o sudskom postupku Australija Vs Novak (i ja se tu slazem), ali tako je kako je.

Mislim da je ta tema suvisna.

 

Inace, nema se vise sta ni pisati na tu temu, gotova je. Politika je pobedila Novaka koji je ispao budala jer se jednostavno trebao vakcinisati. Ali avaj.

Link to comment
Share on other sites

ovo bi trebalo da ostane fanovska tema, gde ne bi trebalo da bude dozvoljeno hejtovanje. Onako kako smo se dogovorili pre milion godina na b92 forumu i kako se npr. postuje za Fedovu temu.

ona druga tema bi trebalo da bude za diskusiju oko haosa u Australiji i posledicama (bar ja tako na ovu stvar gledam).

Link to comment
Share on other sites

Sad će biti vrlo teško da se orijentišemo gde šta da pišemo. Mislim, dalja Novakova karijera je nažalost neodvojiva od posledica ovoga u Australiji, nije kao da to možemo da prestanemo da pominjemo ovde. Ali slažem se da je trebalo malo očistiti temu, pa ona može i da se zaključa kad se malo stvari slegnu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, oko Ibada said:

najbolje bi bilo da ovo bude cista fan tema a ono tema za krize, afere, ezoteriju, zajebanciju i hejt

 

Slazem se ali sta znaci "fan tema" ?

 

Hvalospevi? Ja sam zakleti Novakov fan pa opet nekako mi ne idu hvalospevi, vise kritikujem, a posebno kritikujem njegovu odluku da se ne vakcinise. Uz to, zar nije malo deplasirano pisati neke reci hvale o Noletu konstantno, covek je dokazano jedan od trojice najvecih svih vremena (razlike su nijanse).

Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/sport/australianopen2022/vesti.php?nav_id=2089864

 

Jasno, glasno, gospodski.

Ovako se određuju uslovi na vreme i onda nema zabune.

Da su ovako uradili u Australiji, niko reč protiv njih ne bi rekao, nego bi svi sa pravom pričali kako Novak budala neće da se vakciniše i ugrožava karijeru. Umesto toga su mu, k'o kurve, dali vizu i medicinsko izuzeće, kao i još nekim teniserima, pa su iskoristili diskreciono pravo i deportovali ih kad su videli da bi to moglo da im ugrozi rejting.

 

Što se Novaka tiče, naravno da bi trebalo da se vakciniše što pre, ali to da se ni slučajno ne sazna u široj javnosti i da izbegava odgovore na svako novinarsko pitanje na tu temu. I oni koji ga vole i oni koji ga ne vole, imaće isto mišljenje o njemu bez obzira na vakcinaciju, a javna objava vakcinacije će samo onim govnima dati povoda da likuju, kad već ne mogu da dočekaju njegov poraz na terenu.

 

 

Edited by Stiletto87
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Slazem se ali sta znaci "fan tema" ?

 

Hvalospevi? Ja sam zakleti Novakov fan pa opet nekako mi ne idu hvalospevi, vise kritikujem, a posebno kritikujem njegovu odluku da se ne vakcinise. Uz to, zar nije malo deplasirano pisati neke reci hvale o Noletu konstantno, covek je dokazano jedan od trojice najvecih svih vremena (razlike su nijanse).

pa da, mahom hvalospevi, objave, slike s treninga ali i konstruktivne kritike ako su zaista takve

naravno nije moguce precizno definisati granicu konstruktivno/hejt ali opet u praksi jeste jasno sta je sta

 

1 minute ago, alcesta said:

Znači da Srđan, Semir i Bogdan Obradović nemaju šta da traže na ovoj temi? :classic_biggrin:

Mislim, kad idući put objavi neki nazovi Teslin citat ili nešto o dejstvu piramida, gde to da mećemo? 

to ti sve ide pod ezoteriju :cigar:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, oko Ibada said:

pa da, mahom hvalospevi, objave, slike s treninga ali i konstruktivne kritike ako su zaista takve

naravno nije moguce precizno definisati granicu konstruktivno/hejt ali opet u praksi jeste jasno sta je sta

Na primer:

 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@alcesta Meni je neprivatljiv drustveni diskurs u kome si ili andjeo ili djavo. Svi smo mi i dobri i gresni.

 

Isto kako mi je neprihvatljiva izjava Srdjana Djokovica da je Novak = Isus (iskreno zbog idolopoklonstva, inace me za Isusa, kao ateistu, zabole cosak), ali mi je takodje neprihvatljiv nacin progona ako se njegov stav razlikuje od drugih.

 

Tako, na primer, silni promoteri stava "moras da se vakcinises" nikako ne uspevaju da objasne zasto moras, jer vakcina nije zaustavila pandemiju (ja sam tri puta vakcinisan, dve AZ pa Pfizer i opet nisam siguran), a ovamo to stavljaju kao neki uslov za obavljanje svog posla (Novaku je tenis profesija). Ali ajde sad to da kazes da se ja slazem sa time da treba da se vakcinisu svi koji mogu. Ali kako mi znamo da Novak moze da se vakcinise? Kako znamo da on nema neku kontraindikaciju, koju ne zeli da obelodani, mozda bi drugi mogli da iskoriste tu informaciju nekako lose.

 

Ima previse "ako" da bi se tek tako postavio ultimatum "vakcinisi se ili idi".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, oko Ibada said:

ovo je konstruktivna kritika :classic_biggrin:

 

Ovo mu je najbolji moguci savet. Da baci reket i prepusti da se trkaju za prvo mesto Zverev i Medvedev., pa neka vakcinisu svoje pokusne kunice.

 

On kao najbolji svih vremena ce s vremena na vreme da organizuje neki svoj mec u Beogradu za svoju dusu i od toga zaraditi masne pare (dolazice vakcinisani stranci, a mozda i taj ministar za imigraciju doleti iz Australije :wicked: da gleda kako Novak salje ritern u pertle), dok ga noge sluze i usput ziveti zivot punim plucima u prirodi. Na kraju krajeva, sve sto ima mu je Bog dao, a jednog dana ce mu sve i uzeti. Ovaj zivot sluzi da naucimo da cenimo moralne stvari, a ne da li ce imati 20 ili 21 slem, nebitno je u sustini, jer su to samo puki brojevi.

Link to comment
Share on other sites

https://joeposnanski.substack.com/p/novak-going-home

Joe Posnanski - americki sportski novinar koji povremeno pise i o tenisu

 

Novak Going Home

 

It goes without saying that I do not know Novak Djokovic. I have spoken to him in a group setting a couple of times and on one memorable occasion at the Olympics in Beijing, I let him and his team cut in front of me at the tennis center because they were running late.

 

“Thank you so much,” he said to me then, and he did seem truly grateful, which I found touching since he absolutely could have just bullied through without saying a word. He was just 21 years old then and still making his bones in the tennis world. The game was all Roger and Rafa in those days, and Novak was known — if known at all — as a talented but quirky baseline machine who did funny impressions of other players and quit on himself often enough to annoy the larger tennis community.

 

I had no idea, as he stepped in front of me that day, how many countless hours of pure joy Novak Djokovic would bring me. I know that it is more common for tennis fans to fall in love with the artistry of Federer or the brute force of Nadal or the scrappy ingenuity of Andy Murray or the plaid backhand genius of Stan Wawrinka or the athletic splendor of Gaël Monfils, but for me, watching Novak play tennis has been the transcendent experience. Beyond the matches themselves, I cannot begin to tell you how many times I have watched YouTube videos with glorious titles like “10 times Novak Djokovic went God Mode,” or “All the times Novak Djokovic overcame match points,” or “34 times Djokovic won a tennis point with RIDICULOUS defence.”

 

I switched from a one-handed to two-handed backhand because of Novak.

 

By the way, you won’t find those videos on YouTube now just by searching “Novak Djokovic.” No, they have been buried by other videos with titles like “Djokovic ‘making a mockery’ of Australian Open after visa revoked again,” and “Reacting to Novak Djokovic facing deportation for the 2nd time,” and “Novak Djokovic out of the Australian Open as Visa cancelled by Australian Court.”

 

Djokovic’s contentious effort to try and play at the Australian Open without being vaccinated — and his irresponsible behavior after contracting COVID — has been all the news the last few days, and it is by far the most attention that Novak has ever gotten despite being the greatest tennis player in the world for a decade, and it has reminded me of a simple fact about fanhood: As much as we may want sports or art or music or literature to be pure and separated from everything else, the world often intrudes.

 

And when it does, you find yourself in that bleary, early-morning place when you are just beginning to understand that the dream isn’t real. I’m not interested in the political fight surrounding Novak; well, I’m INTERESTED in it, certainly, but I don’t believe I have anything interesting and useful to add to it.

 

I believe deeply and unequivocally in vaccinations and boosters for myself and my family and anyone I love, and I’m like many other people who can’t help but wonder why Djokovic couldn’t have just gotten two painless shots that protect against this scourge, like virtually every other top ATP tennis player has done. I’m also like many other people who can’t help but think Australia and the Australian Open couldn’t have handled this worse — don’t tell the guy he can come if he can’t come.

 

Beyond that, though, is just the selfish sadness that I won’t get to watch Novak Djokovic play tennis.

 

And I love watching Novak Djokovic play tennis.

 

People respond with different emotions when their favorite artist or favorite athlete or favorite team gets into some sort of mess. Many lash out. They rail on about unfairness. They double down. They fight back against the critics. I get it — love is a most powerful emotion, and it pushes us to extremes we might not normally reach or anger that might seem disproportionate. Love can lead to impaired judgments. Of all the beautiful words that Vin Scully has spoken, my favorites might come from his call of Sandy Koufax’s perfect game. This came with the Cubs’ Chris Krug at the plate, ninth inning, and the count 1-2. Koufax threw a clearly outside pitch that was called a ball. The fans booed the call mercilessly.

 

“A lot of people in the ballpark now,” Vin said, “are starting to see the pitches with their hearts.”

 

Yes! The greatest art can make us see pitches with our hearts. I don’t know Novak Djokovic. But through the years, I’ve seen him be gracious and kind, and I’ve seen him be all kinds of petulant. I’ve seen him magnificently rise to the moment time and again, and I’ve seen him melt down like Veruca Salt . I’ve seen him steel himself against unfriendly crowds and play the best tennis anyone has ever played, and I’ve seen him get defaulted from the U.S. Open for the dumbest temper tantrum imaginable. I’ve listened to him tell the impossibly moving story of a young boy in war-torn Serbia dreaming of playing at Wimbledon. And I’ve seen him go off on some quacky soliloquy about how emotions can turn polluted water into healing water.

 

And all the while, his genius has been on the court, where he blends the most incomprehensible array of weapons — blazing speed, unmatched anticipation, a mathematician’s sense of angles, a tireless hunger to return every shot, a dream of a backhand and the best return of serve in tennis history — and turns every match into an art exhibit.

 

And now, frankly, now that the Djokovic saga is ending and he’s leaving, I care much less about the Australian Open. I’ll watch some of the men’s side, I’m sure, because I do get a huge thrill out of watching Nadal fight, and I see some of Djokovic’s talents in Daniil Medvedev, and Frances Tiafoe has become must-see television. And with Naomi Osaka back and Coco Gauff, I think, ready to make a run, I’ll definitely watch a lot of the women’s side.

 

But, for me, it will be much emptier without Novak. I could be really mad at him — a lot of people are. I’m sure I feel some of that. I could be mad at tennis officials and Australian officials and this seemingly never-ending pandemic — a lot of people are. I’m sure I feel some of that too.

 

But honestly, more than anything, I’m just kind of sad about the whole thing.

 

 

 

 

Zamolila bih sve koji zele da pisu negativno o ovom tekstu da to urade na drugoj temi. Ostavite ovu temu za Novakove fanove.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/27/2021 at 4:43 PM, Indig0 said:

Situacija bi mogla da se pogorsa ako recimo na RG i WB takodje budu dozvoljavali samo vakcinisanim teniserima ucesce.

I sad zamislite Novaka pred RG, nevakcinisanog sa vec propustenim AO i pritiskom da se mora vakcinisati zbog nastavka karijere. 

U tom ludilu navijao bih za to da se penzionise i ostane dosledan sebi iako ne podrzavam antivaxere. 

 

 

Novak je vec jednom prosao kroz slican proces, kada je zbog izbegavanja operacije od 2 minuta izgubio par godina.

Koliko bi bilo principijelno da je tada rekao: Ja necu na operaciju, nek Nadal i Federer skupljaju po dva slema godisnje, 

odoh ja u pemziu.

Srecom, prelomio je pametno, operisao se, vratio ekspresno i sada je ponovo u prici sa njima dvojicom.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...