Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Pročitala sam i ja tekst, ali stvarno nemam razumevanja, jer da se vakcinisao imao bi pravo da očekuje bolji tretman, kao što je uostalom i ove godine imao. Sigurno se ne dvoumi zbog nečega što se desilo Troickom ili nekom desetom. Ako razmišlja da propusti svoj nauspešniji turnir u karijeri tu mora da postoji i te kako konkretan razlog a ne nešto što bi eventualno moglo da se desi, a još se ionako ništa ne zna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod Novaka, koga zaista volim i srecan sam da imao priliku da pratim njegovu karijeru, mi je oduvek smetao taj preterani van teniski angazman, a narocito ovo sa vakcinama.

Cekaj malo rode, nemas ti nikakve kvalifikacije, niti znanje da pricas o vakcinama.

Kao i ova tajanstvenost, jeste-nije, ako vec neces, stisni pa reci necu i prihvati svu odgovornost po tom pitanju.

Ovako to je neko vozanje navijaca. Stvarno da ga na kraju prestignu po slemovima zbog vakcine bi bilo apsolutno tupavo, kakav je to samo onda nenormalan strah.

I na kraju cime cemo se mi onda kurchiti, ako zbog vakcina ne bude GOAT :classic_biggrin:

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni bas lici na njega da i ako se vakcinisao iz principa nece da kaze ni da jeste ni da nije jer kao sto kaze misli da je to privatna stvar svakog - kad to isto kaze Medvedev ili Cicipac ili Zverev to nikom ne bode ushi ali kad kaze Novak onda je katastrofa. Ja mislim da on cvrsto veruje da to jeste privatna stvar i da ga nervira opsesija da li je neko vakcinisan ili nije a sa druge strane tretman je takoreci isti, a pogotovo da ga nerviraju silni napadi na njega i izvrtanje svega sto je rekao. Ja na njegovom mesto takodje ne bih nista rekla o tome eksplicitno iz inata. Pa nek se misle. Naravno ako biti vakcinisan ili ne bitno menja nesto u tretmanu tipa ides u karantin ili ne ides onda kazes, ali ako je svejedno, sto bi pricao, sta ga briga, naprotiv nek se nerviraju

 

Meni je naprimer bitan podatak i vrlo pozitivno u tom smislu to sto je na oba turnira u srbiji bilo organizovano vakcinisanje svih igraca i clanova timova koji hoce da se vakcinisu. To pokazuje dovoljno ko hoce da vidi.

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problem s Novakom je sto je on u jednom trenutku karijere/zivota osetio neke koristi od te njegove "alternativne" metode resavanja problema. To sto je to uglavnom bio psiholoski efekat je sasvim druga stvar. E sad, on je imao i stete od primene "alternativnih" metoda: izgubio je vise od godinu dana karijere (kad je bio na vrhuncu) jer je cekao da se lakat sam zaleci (ili je koristio neke "vibracije", sta li) umesto da je odmah otisao kod hirurga da resi problem. A ako ga to nije naucilo pameti, ne verujem da ce ga insistiranje vlasti u Australiji na vakcinaciji naterati da prihvati oficijelnu nauku.

 

Sve te "alternativne" metode su ok (za zanimaciju i razonodu) dok se covek ne sretne s ozbiljnim problemom/bolescu. Tad mu vise ne pomazu "negativni joni" i "vibracije" u nekoj rupi/"pecini" u Bosni, tad ako se ne primene metode zvanicne, ozbljne medicine - ode sve do djavola. Naravno da je za izlecenje bitno da pacijent ima pozitivan stav i da veruje da ce se izleciti (umesto da se preda i ceka "kraj"), ali to nije dovoljno. No, da ne idem dalje.

 

Ali ako Novaku nije dovoljno da pogleda sta se desava trenutno u Srbiji, kako mladi i zdravi ljudi umiru u kratkom periodu jer su se zarazili, a nisu se vakcinisali, ja ne znam sta moze da mu promeni misljenje. Ali sve odluke imaju svoje posledice.

 

 

Sto se tice AO i karantina, totalno je suludo da se ocekuje da profesionalni sportista bude zatvoren 14 dana u sobi, bez mogucnosti da trenira, pa da onda ode i igra GS. To je pogubno i za fizicku spremu i za psihicko zdravlje. Ako nisu u stanju da im obezbede takve uslove za "rad" onda turnir ni ne treba da se igra. A vec smo videli da se turniri, pa i GS, mogu organizovati tako da i igraci imaju sasvim solidne uslove za pripremu i "rad". Ne moze sad ceo svet da stane dok i poslednji inficirani ne nestane i dok se i poslednji covek ne vakcinise. Valjda ima nesto izmedju metodike vlasti u Srbiji i Australiji.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne treba ocekivati od njega da resava probleme u Srbiji, zasto bi on resavao probleme u Srbiji, on je pre svega teniser, koliko ja vidim njega on vise zastupa interese tenisera nego Srbije, vise se oseca teniserom nego srbinom i odlicno je sto je tako on jeste teniser na prvom mestu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ciao said:

Meni bas lici na njega da i ako se vakcinisao iz principa nece da kaze ni da jeste ni da nije jer kao sto kaze misli da je to privatna stvar svakog - kad to isto kaze Medvedev ili Cicipac ili Zverev to nikom ne bode ushi ali kad kaze Novak onda je katastrofa. Ja mislim da on cvrsto veruje da to jeste privatna stvar i da ga nervira opsesija da li je neko vakcinisan ili nije a sa druge strane tretman je takoreci isti, a pogotovo da ga nerviraju silni napadi na njega i izvrtanje svega sto je rekao. Ja na njegovom mesto takodje ne bih nista rekla o tome eksplicitno iz inata.

Ma ja sasvim mogu da zamislim da se on vakcinisao a da opet isteruje neke principe, ali ne mogu da zamislim da bi razmatrao propuštanje AO ako je vakcinisan.

Link to comment
Share on other sites

Nisam rekla da ce on da resi probleme u Srbiji, ali ako on izadje i kaze da se vakcinisao, to moze da dopre do dosta mladih ljudi, koji su neodlucni i sludjeni i ne znaju sta da rade i kome da veruju.

Ako se jedan Djokovic vakcinisao, koji je sav u fazonu zdravog zivota, onda znaci da su te vakcine dobre.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alcesta said:

Ma ja sasvim mogu da zamislim da se on vakcinisao a da opet isteruje neke principe, ali ne mogu da zamislim da bi razmatrao propuštanje AO ako je vakcinisan.

 

Po meni on moze i da kaze da razmislja o tome sa idejom da hoce da pomogne teniserima koji su nevakcinisani (a i vakcinisanima) da imaju normalnije uslove za pripremu za turnir umesto karantina, to mi lici na njega

U tom smislu po meni on se vise angazuje tj vaznije mu je da ako je moguce poboljsa uslove teniserima (umesto random mladim srbima koji nece da se vakcinisu)

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciao said:

 

Po meni on moze i da kaze da razmislja o tome sa idejom da hoce da pomogne teniserima koji su nevavkcinisani da takodje imaju normalnije uslove za pripremu za turnir umesto karantina, to mi lici na njega

Ajd iz tvoje tastature u Božje uši :classic_biggrin:

 

8 minutes ago, Boxy said:

Nisam rekla da ce on da resi probleme u Srbiji, ali ako on izadje i kaze da se vakcinisao, to moze da dopre do dosta mladih ljudi, koji su neodlucni i sludjeni i ne znaju sta da rade i kome da veruju.

Ako se jedan Djokovic vakcinisao, koji je sav u fazonu zdravog zivota, onda znaci da su te vakcine dobre.

To je stvarno žalosno u današnje vreme da će ljudi, a posebno mladi, pre da veruju zabavljačima raznih vrsta nego nauci i lekarima :thumbdown:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nego, Novak rece da je danas poceo treniranje (uzeo reket u ruke, do sad je odrzavao kondiciju) i da planira da igra Pariz, Torino i DC. Doduse, kao je sparingovao s Olgom, a i sutra ce.

Takodje, bice u BG do kraja sedmice a onda ide negde (ne rece gde, Marbelja ili MC) gde ce moci iskljucivo da se skoncentrise na tenis i pripreme.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

Kao neko cija rec dosta znaci, bilo bi dobro da kaze da jeste zaista vakcinisan, posebno kad se zna kakvo je ocajno stanje sa koronom i vakcinisanjem u Srbiji.

Ali cim je rekao da nece da kaze, jasno je da nije...

na osnovu cega je jasno?

da sam na njegovom mestu i da sam vakcinisan, pre bih u ovako nametnutoj situaciji izabrao da ne igram ao, nego sto bih rekao da sam vakcinisan..

 

a druga stvar, neverovatno koliko je iritatno to sto su vaxeri toliko agresivni i sto su ubedjeni da su oni doneli ispravnu odluku.. ne vidim da se druge strane oni koji nisu vakcinisani propagiraju kako su oni napravili ispravnu odluku..

missim ne kapiram sta vam nije jasno, vakcinacija je stvar  licnog izbora, i nema sta ko da te tera da se vakcinises, niti pita dal si vakcinisan..

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, n4l1m said:

na osnovu cega je jasno?

da sam na njegovom mestu i da sam vakcinisan, pre bih u ovako nametnutoj situaciji izabrao da ne igram ao, nego sto bih rekao da sam vakcinisan..

 

a druga stvar, neverovatno koliko je iritatno to sto su vaxeri toliko agresivni i sto su ubedjeni da su oni doneli ispravnu odluku.. ne vidim da se druge strane oni koji nisu vakcinisani propagiraju kako su oni napravili ispravnu odluku..

missim ne kapiram sta vam nije jasno, vakcinacija je stvar  licnog izbora, i nema sta ko da te tera da se vakcinises, niti pita dal si vakcinisan..

Ma da vaxeri su problem a ne antivax...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



na osnovu cega je jasno?
da sam na njegovom mestu i da sam vakcinisan, pre bih u ovako nametnutoj situaciji izabrao da ne igram ao, nego sto bih rekao da sam vakcinisan..
 
a druga stvar, neverovatno koliko je iritatno to sto su vaxeri toliko agresivni i sto su ubedjeni da su oni doneli ispravnu odluku.. ne vidim da se druge strane oni koji nisu vakcinisani propagiraju kako su oni napravili ispravnu odluku..
missim ne kapiram sta vam nije jasno, vakcinacija je stvar  licnog izbora, i nema sta ko da te tera da se vakcinises, niti pita dal si vakcinisan..


Antivakseri su poprilicno agresivni i isto tako su ubedjeni da su doneli ispravnu odluku plus da su zajebali ceo sistem i da su pametniji jer nisu primili tu vakcinu, nisu dozvolili da ih cipuju i ostale gluposti...

Svako ko je vakcinisan od tenisera je to rekao, onaj ko planira je isto to rekao, znajuci Djokoviceve stavove, njegova izjava moze samo da znaci da se nije vakcinisao.
I ta moja konstatacija nema veze sa AO i sa tim da li ce igrati ili ne, posto sam 100% ubedjena da ce na kraju igrati, cak i ako bude dvonedeljni karantin.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Don Radonja said:

Ma da vaxeri su problem a ne antivax...

nas kako ne pratim te dabete, al kad dijalgonalno uvatim i vidim ko zastupa vax stranu i da su im odgovori na konkretno pitanja, zasto nevakcinisani treba da se vakcinisu, "zato sto je to njihova gradjanska duznost", cudi me i da je toliko vakcinisani, koliko god da je vakcinisano..

 

7 minutes ago, Boxy said:


 

 


Antivakseri su poprilicno agresivni i isto tako su ubedjeni da su doneli ispravnu odluku plus da su zajebali ceo sistem i da su pametniji jer nisu primili tu vakcinu, nisu dozvolili da ih cipuju i ostale gluposti...

Svako ko je vakcinisan od tenisera je to rekao, onaj ko planira je isto to rekao, znajuci Djokoviceve stavove, njegova izjava moze samo da znaci da se nije vakcinisao.
I ta moja konstatacija nema veze sa AO i sa tim da li ce igrati ili ne, posto sam 100% ubedjena da ce na kraju igrati, cak i ako bude dvonedeljni karantin.

 

opet kaem, ne pratim te debate, komentarisem iz ugla ovoga sto vidim po forumu od ovih koji su vakcinisani... moguce da je mimo foruma drugacije..

 

sto se tice boldovanog, opet se pokusava sa spinovanjem, posto je to stav max 5% od nevakcinisanih..

Edited by n4l1m
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Medvedev je rekao da on nece otkriti da li je vakcinisan, kao i da mnogi teniseri, iako su vakcinisani, nece to da kazu.

Negde sam procitala da je Medvedev valjda ranije rodjen, pa da zbog toga (mozda) ima neka stanja ili sta vec, i da ne zeli da takve stvari dospeju do protivnika jer bi onda mogli to da iskoriste u mecu protiv njega. Takodje je rekao da je u finalu USO na kraju osecao grceve i da se samo trudio da to i ne pokaze. A i u IW je rekao da je imao neke probleme, ali da se trudio da to ne pokaze. On je, doduse, imao coronu oko MC turnira.

 

Zverev je takodje rekao da on nece otkriti da li je vakcinisan, mada se negde bila pojavila neka slika Zvereva s nekim drugim sportistom, gde je taj drugi izjavio da su obojica vakcinisani. E sad, ovo moze da bude i zbog toga sto se u Nemackoj podigla veika frka ovog proleca kad su fudbaleri Bajerna iz Minhena rekli kako bi se oni onako "zrtvovali" da se vakcinisu (preko reda) da bi dali primer. To u vreme kad nije bilo dovoljno vakcina, narocito za one najugrozenije. Meni od nekud da se i Zverev negde krajem proleca vakcinisao (mozda svi Olimpijci), ali da se to nije javno objavljivalo da ne izazove iste reakcije.

 

Svarcmana su takodje bili napali proletos kad je rekao da tek treba da se informise, kao i da mu je vaznije da njegovi u porodici dobiju vakcinu (nesto u tom stilu), zbog cega je potom bio napadan, pa je morao da objavljuje obrazlozenje.

 

Rubljov sad izjavio da ce se on vakcinisati.

Edited by wwww
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Verovatnije je da se nije boo iglama.

Moguce je da si nikad ne ubode, niti ugradi taj chip.

Ljudi koji su se boli tim iglama uglavnom imaju predstavu

zasto je vakcinacija bitna za drustvo kao celinu,

tj nemaju problem da podele tu informaciju.

 

 

Likovi poput Irvinga izmisljaju neke 

mentalne gimnastike da racionalizuju svoj stav,

tipa borba za prava obespravljenih radnika.

 

Ako bi Novak ostao na licnim stavovima po ovom pitanju,

tipa religia brte, ovo ono, ne mogu na prazan zeludac...

sve je OK,

ali ako bi rekao da brani prava Vaseka Pospisila

onda to ne bi bilo OK.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno sam ovde team Boxy, da je Novak debil što neće da kaže (ako se) vakcinisao sam se i tako pomogne da se mladi bustuju i ohrabre da se bodu. Samo mislim da je takođe dovoljno piiiii.... da će na kraju da se izbode (ako već nije a to je baš pitanje) i ode u Australiju. Iz čisto praktičnih i vrlo sebičnih razloga. Ako nema karantina, naravno. Ako i za vakcinisane lupe karantin onda bukvalno ne treba niko da im ode, jebeš taj slem.

 

Za Novaka mislim da će otići na AO. U suprotnom, sledeći slem koji može da osvoji je Wimb. A do tada rizik da mu Rafa uzme jedan i ode na 21. I onda mislim da će iz krajnje sebičnih razloga da se bode (ako nije). Jako tužno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, n4l1m said:

iritatno to sto su vaxeri toliko agresivni i sto su ubedjeni da su oni doneli ispravnu odluku

 

Ne lupetaj.  Promašio si publiku za serviranje ovog avax bullshita.

 

9 hours ago, n4l1m said:

missim

 

Čini ti se.

 

9 hours ago, n4l1m said:

vakcinacija je stvar  licnog izbora

 

Ne, to je stvar zdravog razuma...

 

9 hours ago, n4l1m said:

kaem

 

...ah, da, i posedovanja IQ većeg od broja cipela.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Apsolutno sam ovde team Boxy, da je Novak debil što neće da kaže (ako se) vakcinisao sam se i tako pomogne da se mladi bustuju i ohrabre da se bodu. Samo mislim da je takođe dovoljno piiiii.... da će na kraju da se izbode (ako već nije a to je baš pitanje) i ode u Australiju. Iz čisto praktičnih i vrlo sebičnih razloga. Ako nema karantina, naravno. Ako i za vakcinisane lupe karantin onda bukvalno ne treba niko da im ode, jebeš taj slem.

 

Za Novaka mislim da će otići na AO. U suprotnom, sledeći slem koji može da osvoji je Wimb. A do tada rizik da mu Rafa uzme jedan i ode na 21. I onda mislim da će iz krajnje sebičnih razloga da se bode (ako nije). Jako tužno.

Zašto tužno, to bi bilo super. Iz krajnje sebičnih razloga se i operisao protiv svojih principa, inače bi bio u penziji odavno. Dobro je ako nije toliko tvrdoglav da može da dopre malo zdravog razuma do njega, ako već nije uvideo da se eto njegovima ništa nije desilo, a vakcinisali se među prvima. Naravno sve pod pretpostavkom da još nije vakcinisan, da mu dam benefit of the doubt.

 

10 hours ago, wwww said:

nego, Novak rece da je danas poceo treniranje (uzeo reket u ruke, do sad je odrzavao kondiciju) i da planira da igra Pariz, Torino i DC. Doduse, kao je sparingovao s Olgom, a i sutra ce.

Takodje, bice u BG do kraja sedmice a onda ide negde (ne rece gde, Marbelja ili MC) gde ce moci iskljucivo da se skoncentrise na tenis i pripreme.

Ne izgleda mi uopšte da se on preterano cima oko tenisa do kraja sezone, mislim da će se pojaviti da otalja još tih par turnira i da će jedino više zapinjati za DC. U Torinu pogotovo mislim da nema smisla očekivati neko bolje izdanje nego prethodnih godina.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi su u poslednje vreme bas jako glupi sto misle da je in da se sheruje sve sto se uradi. to ono, trump nije moj precednik, seruju ljudi npr kozi zive u nemackoj. pa onda i am biden, pa onda na svoje profilne slike ubace vaccinated, or stay at home,.... bla bla cista glupost. Sta koga interesuje ko je glaso za, protiv trumpa, ko je primio vakcinu ko nije. Jos malo pa ce napisati ja sam kakio jutros, jer ako ne kakis bar jednom dnevno mozes imati nekih problema.

Sve idioti do idiota.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...