Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Potcenjujete Medu. Igrao je kao zmaj. Nije statirao u kukuruzu, nego se spremio i igrao protiv Đokovića kako je procenio da treba.

Realno se pitao o toku meča. Kad je popuštao Novak nije uhvatio. A i da je uhvatio nisam siguran. Medo je 26. To je Đokovićeva 2012/13 sezona. Prajm, što se kaže.

 

Sa druge strane ovo je USO, mesto gde je Novak gubio od svega i svakoga. Uzeo 3 iz 9 finala, dok je AO 9/9.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da zavrsi sezonu, uzme odmor puna tri meseca i onda polovinom decembra pocne pripreme. 

Treba odbraniti AO, to ne sme izgubiti,  to je njegov turnir. 

 

Mnogo toga ce zavisiti od zreba iako je on fizicki dobar to vise nije onaj nivo da moze u dva dana deset sati da provede na terenu. 

 

Ali ovo nije kraj,  cak ni blizu. Na narednih 12-15 slemova ce biti konkurentan za titulu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako se pogleda objektivno...

 

Novak je u 2021 sebi obezbedio najviše nedelja. To je zarađeno ranije ali je sada došlo na naplatu.  U ovoj eri više ne može da izgubi prvo mesto u toj kategoriji.

 

Novak je prvi put stigao ovu dvojicu u broju GS. Krajem prošle godine je bio na minus tri i to je do tada bilo najbliže.

 

Ova dva ostvarenja čine godinu fantastičnom.

 

 

Objektivno gledano sa startne pozicije 2022 ima šanse da osvoji najviše slemova od njih trojice. Koliko - videćemo.

Još koliko ovog leta sam Nadala doživljavao kao čoveka sa najviše šansi da završi sa rekordnim brojem slemova. Sada više nisam siguran.

 

I dalje mi se čini da je Nadal bliži rekordnom broju mastersa. I zato što je Novak ranjiv u Bo3 i zato što je nezainteresovan. Dok Nadal svakako može da izđubretari neki Rim ili nešto.

 

Bilo bi lepo da se Novak iscima za Year No 1 ove godine. Takođe mislim da nema šanse da uzme završni masters. Prosto su klinci stasali.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

Saša Ozmo

 

Novak on his plans in the near future: To be honest, I don’t have a plan, absolutely nothing. I don’t know whether I’ll play anything, anywhere. Right now, my mind is only here, in New York. #USOpen

Quote
Quote

Saša Ozmo

 

Novak started talking about his family, kids: I have different priorities when you look at life as a whole. I want to spend more time with the kids, I have promised myself that... My absence hurts me a lot (tearing up)... Uhh... I am sorry (gets up and leaves). #USOpen

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Upravo iz tog razloga ponovno nema smisla raditi neku preveliku analizu meča; nije to nikakva moja pretpostavka, Đoković je na press konferenciji nedvosmisleno dao do znanja o čemu se radilo. Kad su ga upitali što je osjećao po koncu meča, istog trena je kazao: “Olakšanje”.

“Bilo mi je drago što je gotovo, jer cijela priprema za turnir i sve što sam u zadnja dva tjedna morao proći u mentalnom i emocionalnom smislu, bilo je stvarno puno. Stvarno puno za nositi se s tim. Bilo mi je samo drago što je sve završilo”, rekao je, pa još dodao: “U isto vrijeme osjećam tugu i razočaranje, ali i zahvalnost publici koja je stvorila posebnu atmosferu za mene.”

https://telesport.telegram.hr/price/covjek-koji-place/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

podsetilo me na finale Vimbldona sa Marejom pre 8 god,
cak i na onu lozanu u finisu da je moguc neki si-fi veleobrt.. ali na kraju ipak u tri.

 

Kad malo splasnu emocije bice jasnije kakav je podvig napravio na ovogodisnjoj GS kampanji.

 

blago zasicenje i mentalni zamor su bili uocljivi vec nakon titule na RG, ali je travu odradio sampionski - na iskustvo i suvi kvalitet.

(neko rece da zahvalimo Hurkacu sto mu skloni glavnog konkurenta - Medu, ali to su vec deluzije)

 

ne znam da li bi osvojio da je preskocio olimpijske, ali znam da bi se jeo da nije otisao tamo.

da, na pressu izmedju ostalog rece - veliko olaksanje. Razumljivo,ipak je covek. kao da je izbacio 2l tekucine u wc

takodje - ne osecam se staro i istroseno

 

presdtojeci slemovi bi trebali predstavljati vise rutinu nego pritisak

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

uh kakva dva poraza, da je uzeo oi i us open sto se kaze kopacke o klin.

niko nikad nikako ne bi mogao da ga stigne, da kaze da je bolji, da je u bilo cemu bolji od njega. stavio bi tacku.

 

jako los mec juce, nije bio ni na 50% mogucnosti, puno gresaka, nervozan, slab servis, i sto je najcudnije nikako nije uspeo glavom da se vrati u mec.

meni su svi ovi novi koji dolaze nista posebno, i cicipas i zverev i beretini i medvedev sve je to samo servis, servis, na silu, na snagu. tim mi je najbolji od svih njih, kompletan igrac i jedini koji kvalitetom igre moze da prismrdi velikoj trojci. vavrinka je igracina za sve pobrojane. 

 

golema steta i velika tuga, ja sam jos pod utiskom jer bio je na korak od istorije. 

sva cetiri ponovo tesko, jako tesko i to je ono sto vise boli od 21. slema. 

 

ali sta je tu je, tesko je ali samo cemo ga jos vise i jace voleti! :heart:

koliko samo mrzim new york i jebeni us open. 3/9, znaci sest puta mi nije bilo dobro zbog poraza + odvratna nekulturna publika.

kad je finale? :classic_sad:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Svi smo mi nekakvi roditelji i zbog nekakvog posla moramo da smanjujemo vreme provedeno s decom, mislim deca rastu pa rastu, mislim opšti šablon je da je bitnija majka kad su malecki a otac kad porastu, neće Stefan nigde da pobegne, šta sad, pa neće valjda Stefan za nekoliko godina da mu prebacuje što nisi bio pored mene da učimo tablicu množenja nego si iš'o da osvajaš slemove, mislim, ne znam šta da mislim...

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, alcesta said:

Muzeti ima 18 godina, aman, dečko se još razvija. Bruksbi je pre meča s Novakom svaki meč igrao po 4 sata. Cepidlačiš svesno. A to što je Novak bolje izgledao od njih u poslednjim setovima znači i da je nepotrebno rasipao energiju jer nije imao dovoljan nivo igre da manje vremena provede na terenu. 

Naravno nije bukvalno nepotrebno jer da je mogao bolje igrao bi bolje i kraće, ali to uzme danak na duže staze, i onda kad na to dođe i pritisak i sjajan protivnik dobijemo ovo danas.

Tako nešto se desilo u Londonu protiv Marija posle iscrpljujućeg meča sa Delpom.

Inače Zverev nije disao na škrge, a ni Medvedev nije imao neke nepremostive fizičke probleme, ali mislim da nema smisla više ponavljati jedno isto pošto ti u to ne veruješ.

 

Sustina je da bi, po tebi, Djokovic trebalo da pada kako setovi odmicu, a oni ne.

 

I onda bi peti set bio sansa za sve njih. Umesto toga je obrnuto i Djokovic do sada nije izgubio peti set od protivnika koji se ne zove Nadal i Federer.

 

17 hours ago, CheshireCat said:

Potcenjujete Medu. Igrao je kao zmaj. Nije statirao u kukuruzu, nego se spremio i igrao protiv Đokovića kako je procenio da treba.

Realno se pitao o toku meča. Kad je popuštao Novak nije uhvatio. A i da je uhvatio nisam siguran. Medo je 26. To je Đokovićeva 2012/13 sezona. Prajm, što se kaže.

 

Sa druge strane ovo je USO, mesto gde je Novak gubio od svega i svakoga. Uzeo 3 iz 9 finala, dok je AO 9/9.

 

Isti taj teniser koji je u prajmu je cetiri puta zaredom ispadao u 1. kolu na RG.

 

Znam, sad ces da kazes da to nije njegova podloga. Pa i Ferrer je igrao sjajno samo na sljaci pa se ne secam kada je igrao finale ili izbacivao Djokovica ili Federera na RG.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, goldberg said:

 

 

 

I onda bi peti set bio sansa za sve njih. Umesto toga je obrnuto i Djokovic do sada nije izgubio peti set od protivnika koji se ne zove Nadal i Federer.

 

 

Federer ga nikad nije dobio u petom setu, a gubio je on od svakakvih, ali ne bas skoro. Tim je poslednji koji ga je dobio u pet 2019. Nadal ga je dobio samo jednom u pet setova.

 

Zanimljivo je i da nikada nije ni od koga izgubio dva puta u petom setu. Federera je dobio 4 puta, Vavrinku interesantno cak 5 puta, Nadala 2 puta, Mareja 2 puta, Del Potra i Tima jednom, Zvereva sad prvi put, Cicipasa vec dva puta.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, goldberg said:

 

Sustina je da bi, po tebi, Djokovic trebalo da pada kako setovi odmicu, a oni ne.

 

I onda bi peti set bio sansa za sve njih. Umesto toga je obrnuto i Djokovic do sada nije izgubio peti set od protivnika koji se ne zove Nadal i Federer.

 

 

Isti taj teniser koji je u prajmu je cetiri puta zaredom ispadao u 1. kolu na RG.

 

Znam, sad ces da kazes da to nije njegova podloga. Pa i Ferrer je igrao sjajno samo na sljaci pa se ne secam kada je igrao finale ili izbacivao Djokovica ili Federera na RG.

.

Ne znam zašto pokušavaš da uniziš kvalitete Medvedeva, on je počeo da igra vrlo ozbiljan tenis tek sa 23 godine. Tada je odigrao epski meč protiv Nadala na USO gde je zamalo pobedio, a na turniru pre toga je pobedio Novaka u Sinsinatiju. Trebalo bi da znaš da neki igrači kasnije, a neki ranije dostignu taj neki visoki nivo igre. Medvedev jeste loš igrač na šljaci i travi, ali to ne znači da bi trebalo zbog toga da se umanjuje njegova fantastična igra na tvrdoj podlozi. Po tvojoj logici, ja bih morao da pljucnem po jednom Samprasu što ima samo jedno SF RG za čitavu karijeru i da mu poništim 7 Vimbldona, lol

Vavrinka tek sa 27-28 godina je počeo da igra tenis na slemovima na jako visokom nivou. 

 

Medvedev je naslednik Novaka što se tiče tvrde podloge, neverovatan je. Naosvajaće se slemova na hardu, imaće sigurno 5+ slemova.

 

Što se tiče samog Ferera, on je po meni precenjen igrač. Ima to jedno finale RG, gde mu se poklopilo u žrebu da ne ode na Novaka ili Rafu u SF koji su se peglali tada u 5 setova u polufinalu. Ima jedan masters osvojen protiv Janoviča. Sramotno je njega upoređivati i sa Cicipasom, a kamoli sa Medvedevom i i Zverevom. Evo, kako Ferer nema nijednu značajnu pobedu na nad BIG3, a Zverev ima protiv prajm Novaka osvojen masters Rima i WTF. To sve sa dvadesetak godina.

 

Jednostavno je Novakova godina bila sjajna i viđen je nestvaran nivo igre.

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Nisu slavili teniskog boga nego čoveka koji zna da plače”

Deutsche Welle

 -

13/09/2021

0

(Beta/AP Photo/John Minchillo)

Novak Đoković je publiku u Njujorku osvojio na svoj način – bez maske, sa svojim vrlinama i manama, onakav kakav jeste. Tako je u sportskom porazu doživeo veliku pobedu, prenosi Dojče vele pisanje nemačkih medija.

Đoković posle poraza od Medvedeva 6-4, 6-4, 6-4

„Novak Đoković sedeo je na svojoj klupi okružen sa 25.703 gledalaca na najvećem svetskom teniskom stadionu i gorko plakao u svoj peškir. U tom trenutku još nije bio izgubio finale US Opena od Danila Medvedeva, ali je 34-godišnjak znao da je to kraj njegovih snova o tako retkom grend slemu. Razočaranje i tuga u kombinaciji sa ogromnim ohrabrenjem publike bili su previše. Zato je plakao“, piše Frankfurter Algemajne cajtung.

U času svog možda najvećeg sportskog poraza, Novak Đoković je doživeo i jednu od svojih najvećih pobeda, komentariše Stefan Petri za sportski portal spox.

„Na teniskim terenu u Njujorku Novaka Đokovića je pobedio taktički perfektni Danil Medvedev, sportski – najneprijatniji protivnik kojeg mogao da ima. Ali zato je publika bila na njegovoj strani, od samog početka, i na kraju ga podržavala čak na ivici da to bude nefer.“

Autor podseća na slično situaciju, Vimbldon 2019, kada je publika isto tako podržavala Federera koji je gubio protiv Đokovića. I onda se razračunava sa predrasudama o teniskoj zvezdi iz Srbije.

„Đokovićevi kritičari godinama su kritikovali dve stvari: s jedne strane, njegovu igru nalik robotu, s druge strane, očajnički lov na ljubav publike. Iskreno, ne znam kako je mit o robotu uopšte mogao da nastane, a kamoli da se održi toliko dugo. Kao navijaču, možda volite drugačiji tenis, ali ako nešto ne može da se kaže za Đokovićeve mečeve onda je to – da su dosadni. Niko ne može pobediti na toliko različitih načina, niko ne menja svoju igru tako često, retko ko pokazuje svoje emocije tako otvoreno kao on“, piše spox.

„A i teza o Đokoviću koji moljaka publiku za naklonost takođe je poslednjih godina uzela maha. Gotovo na svakom meču komentatori bi posegnuli za tom otrcanom pričom bez obzira da li je publika očigledno bila na strani protivnika ili ne, i mudrovali: Zašto ga ne vole kao Nadala i Rodžera? Zato što je pokvario žurku? Zbog njegovog porekla? I slično…

Moram da kažem da je po meni to sve uvek išlo malo predaleko. Ne samo zato što se u toj diskusiji često izostavljalo da Nole ima ogroman broj obožavalaca u mnogim delovima sveta – već i zato što ta navodna čežnja Srbina za naklonošću javnosti nikada nije dovela do toga da on postane neveran sebi“, dodaje se u tekstu.

Autor piše da je „Đoković lako mogao da izgradi uglađen, besprekoran imidž uz pomoć brojnih preplaćenih medijskih konsultanata – imidž vickastog, pametnog, poliglote, porodičnog čoveka. Umesto toga, dozvoljava posmatračima da mu se približe i ne zazire od kontroverznih izjava i postupaka, od osnivanja sindikata igrača do više nego čudnih izjava o vakcinama i tendencije ka ezoteriji. Sigurno postoje lakši načini da osvojite srca ljubitelja tenisa širom sveta.“

„U ovom finalu, ove navodne kontradikcije su se pomirile. Koliko je Đokoviću značila podrška? Da, ljubav publike mogla se pročitati na njegovom licu. Posebno treba istaći činjenicu da je on publiku osvojio na svoj način – bez maske, sa svojim vrlinama i manama, onakav kakav jeste. Prilikom uručivanja trofeja, publika nije slavila šampiona, teniskog Boga Novaka Đokovića, već čoveka, onoga u suzama, onoga koji je poražen.“

„Na 21. veliku titulu Đoković će morati da sačeka. Umesto toga, osvojio je srca publike. Koliko mu je ova pobeda na kraju značila govori o njemu više nego bilo koji drugi rekord“, piše ovaj sportski portal.

KLJUČNE REČI

Novak Đoković

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...