Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

4 minutes ago, momohyoideus said:

Nije bitno ko je 8. a ko 13. Bitno ko je prvi :classic_tongue:

 

Salu na stranu, algoritam je open source, po mom misljenju nije los, ali eto onda se dese neke cudne stvari u plasmanu.

 

Sjebano je sto ne moram ni da gledam da vidim da je sve bazirano na danasnjem sistemu turnira i da se podjednako vrednuju slemovi. Za prethodnu eru ako su zaista hteli da naprave pravu stvar AO mora da se vrednuje manje a RG-W vise plus bonus poeni Borgu za vezivanje. Mislim ajde ako je Sampras osvojio 14, to je vise od 11, ali nema trika da je Borg ispod top 5. To je neozbiljno.

 

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Hugo Punch said:

Olimpijada je nesto sto samo americka kosarkaska reprezentacija najvise vrednuje.

 

Svi ostali vrednuju svetska prvenstva, sto mu u ovom slucaju dodju GS turniri u tenisu.

 

Mislim da ce Novak ici na Olimpijske igre.

Sad kad su nasi kosarkasi popasli, OI su nebitne jel... 🙂

Link to comment
Share on other sites

Imao sam sreću da budem u Melburnu 2008. Još veću da uživo gledam SF. Ali mi najupečatljiviji trenutak bio kada me pijanog na kraju finala u lokalnom pabu isti takav brat (koji živi i igra tenis u Aus) držao za glavu i vikao "Imamo Gren Slem šampiona bre!" Da mi je neko tada rekao da će taj mali biti 20+ GS šampion i najbolji igrač svih vremena rekao bih mu da je nekako uspeo da bude pijaniji i od mene. 

 

Što se tiče OI, da su normalne naravno da bi išao, ovako razumem dilemu.

 

Off topic, evo ti ga avatar @Drakaris , nije to taj Obradović koji sam mislio da se vratio, ovaj je izgleda neki napredniji.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam protiv OI, mada ofc kako on odluci, postujem uvek njegove odluke, kakve god.
Ne samo sto nema publike, babl je izuzetno strog, rekao je veceras kako ne moze da vidja ni spanera, a to mu je jako vazno. Ne moze da gleda druge sportiste, a i to mu je jako vazno, znamo kakva je lozana.
Plus gde je Japan, adaptacija, bez odmora, Japanci su protiv odrzavanja, pa napravice sebi medvedju uslugu za USO. A vala dao toj reprezentaciji i previse, koliko puta i povredjen igrao i direktno sa nekog turnira...
Ko mu kriv kada ne zna da smecuje

afad67d1a0b957ae92052cffb6aec5a2.gif

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

OI su sigurno vrhunac i san svakog sportiste ali prave OI a ne ove nakaradne koje se odrzavaju samo iz razloga da se ne vracaju pare TV kucama za prenose.

IMO, odlazak na OI mu je pucanje samom sebi u nogu jer Novak na USO ima sansu da uradi nesto sto niko nije uradio od kada je ovo postao profi sport (uzecu za slobodno da zanemarim Lejverovo amatersko prebacivanje loptice od pre 50+ godina).

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko je povećan rizik od povrede naravno da ne treba da ide. Ukoliko je dovoljno zdrav da izgura žao bi mi bilo da preskoči, pre svega zato što će on verovatno zažaliti. Tačno je da su ove OI besmislene ali u istorijskom kontekstu ovogodišnje medalje neće vredeti ništa manje, isto kao što se jednako broje one iz Moskve i LA. A verujem da ga ceo tim moli i kumi da ne igra.

 

Svakako ne treba da donese odluku zbog nekih spoljnih pritisaka, verujem da zna šta radi.

 

Da ga pustimo da odahne malo, posle svake titule odmah skačemo šta sad iduće treba da osvoji :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milica said:

Bio je Novak danas vidno umoran i verujem da ce dobro razmisliti da li da igra OI. Bez publike, u mehuru sa ogranicenim mogucnoscu kretanja i druzenja sa drugim sportistima nije to to...

Za njega do kraja ove godine fokus neka bude na US openu i Torinu. 

Slazem se sa svim sem sa Torinom, po meni ni Torino mu ne treba. Nek on igra svoje slemove koje ocigledno mnogo voli, pred svaki slem neki turnir na lepom mestu gde ce da igra dubl da se malo pripremi, inace opusteno sa familijom kako on voli i naravno rtanj i slicno, sve sto mu prija i idemo do 30 :girl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Slazem se sa svim sem sa Torinom, po meni ni Torino mu ne treba. Nek on igra svoje slemove koje ocigledno mnogo voli, pred svaki slem neki turnir na lepom mestu gde ce da igra dubl da se malo pripremi, inace opusteno sa familijom kako on voli i naravno rtanj i slicno, sve sto mu prija i idemo do 30 :girl:

Ja bas mislim da treba i zavrsni turnir da se osvoji, i tu treba da se izjednaci rekord 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Ja bas mislim da treba i zavrsni turnir da se osvoji, i tu treba da se izjednaci rekord 😄

 

 

sto skoro rekose - valjalo bi Konorsu, Federeru, Rozvelu.. ostaviti poneki rekord,

ipak su ljudi gulili preko 2 decenije na touru, na visokom nivou

 

nema nam @wwww da sažme pregled statsa i clanaka za danasnji jubilarac  ) :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milica said:

Torino mu je tu iza coska, konkurencija nece biti bog zna kakva (matori se raspali, a next gen je ubio u pojam) i moze ove godine da ga uzme. 

Pa nije baš toliko jednostavno, mnogo je lakše da izgubi na dva dobijena od tih istih koje na slemu ubija u pojam, a i zavisi u kakvom će stanju doći u Torino.

Daleko je to sad, ima vremena.

 

 

A nekako je i na Vembli stigao.

 

Edited by alcesta
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cojep said:

 

 

sto skoro rekose - valjalo bi Konorsu, Federeru, Rozvelu.. ostaviti poneki rekord,

ipak su ljudi gulili preko 2 decenije na touru, na visokom nivou

 

nema nam @wwww da sažme pregled statsa i clanaka za danasnji jubilarac  ) :

Jedan od Mekovih uspeha

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne zanosite se sa kalendarskim slemom. To je sad nesto ono wow, ali ako ga Novak osvoji,

i to ce biti nebitno. Era tih dosadnih brojeva je na izdisaju.

 

Za pedeset godina istoricari tenisa ce biti u fazonu: A lik je osvojio onaj Nole slem i svesno su ga iskulirali? 

Bryka.

 

Link to comment
Share on other sites

Novaku je ovo šansa da uradi nešto što nikome (osim Štefi) nije pošlo za rukom - Golden Slam u jednoj godini. Takođe, to mu je jedini glavni trofej koji mu nedostaje. Uostalom, ako je podloga ista ko na US Open-u, može u neku ruku da se iskoristi kao priprema za US Open. Ako treba da biram da li da osvoji Olimpijadu ili kalendarski grand slam, biram kalendarski grand slam - ali mislim da bi bila šteta da ne proba da osvoji zlato. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...