Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Jbt, od Novakovog prvog preuzimanja prvog mesta na listi pa do pre minut Marej ima vise nedelja na prvom mestu nego Rodja. Tako je valjda bese, koliko se secam. A Rodja te davne 2011. ne bese u cvetu starosti.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, berti said:

Jbt, od Novakovog prvog preuzimanja prvog mesta na listi pa do pre minut Marej ima vise nedelja na prvom mestu nego Rodja. Tako je valjda bese, koliko se secam. A Rodja te davne 2011. ne bese u cvetu starosti.

Da, tad je imao samo 30 godina. Da je Nadalovo godiste, imao bi 50 nedelja na prvom mestu i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, We lose every week said:

Ko da je bitno. Jel mislite da, kad i ako stigne Šteficu, neće naći nekog koji je bio "najbolji na svetu od 1905. do 1924." samo tada nije bilo bodovanja i liste, ali bi preneseno u današnju metriku bio najbolji 1412 nedelja. 

Sad shvatam da @Darth Steva nije uopste gresio sto je cekao da Rafa prestigne Decugisa :lol_2:

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Barker said:

Svaka mu cast! Nego u moru ovih klipova i slika fali mi , meni mozda omiljena njegova, ona gde nakon osvajanja RG-a sedi sam sa peharom na ivici tribine, totalno iskljucen od ostalih. Toliko simbolike mogu da ucitam u njoj 😍 Slikana je iz pticje perspektive.

mislis na ovu? 👇

EwGFs1_WYAAsmca?format=jpg&name=medium

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, We lose every week said:

Ko da je bitno. Jel mislite da, kad i ako stigne Šteficu, neće naći nekog koji je bio "najbolji na svetu od 1905. do 1924." samo tada nije bilo bodovanja i liste, ali bi preneseno u današnju metriku bio najbolji 1412 nedelja. 

 

Neki strani forumaši izračunavali, nema nijedan iz tog vremena više od Štefi Graf.

2 hours ago, We lose every week said:

 

 

Edited by stray_cat
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Други дневник РТС-а, 8. март 2021.

Разговор са Новаком Ђоковићем који је између осталог рекао: "Спортисти јесу велики амбасадори, али има и других области и уметности наравно. Ми причамо о Математичкој гимназији, они нам се враћају са медаљама стално. Мислим да би требало мало више пажње да се посвети њима."

 

Ovo je bilo lepo što je rekao

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

Da, tad je imao samo 30 godina. Da je Nadalovo godiste, imao bi 50 nedelja na prvom mestu i to je to. 

Federeru od 28. godine računaju kad će u penziju, a evo koliko godina unazad mu se dive što je konkurentan s toliko mlađim rivalima. Kad je Novak počeo redovno da ga pobeđuje stalno je išla napomena "ali on je 6 godina mlađi, videćemo njega kad bude imao 30+". Pa evo vidimo, a nešto nisam primetila da i Novak i Rafa sada dobijaju toliko priznanja što redovno pobeđuju 10+ godina mlađe i osvajaju slemove, a već 5-6 godina su u tom dobu u kom je bio Federer kad su krenule te priče. Uglavnom se sad kuka kako mlađe generacije ni za šta nisu. Ali da, sad su se vremena promenila, sportska medicina napredovala, a pre 10 godina smo verovatno živeli u kamenom dobu.

  • Like 9
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Ma ne treba se uzbudjivati zbog njih, ne mora ga ceo svet voleti, verovatno je i on to shvatio i vise ga ne tangiraju ovakvi clanci. 

Kad vidim koliko mrze Milmana jer je na AO 2020 onoliko namucioPapa Rodzera (topeci znojem loptice) mogu samo da zamislim koliko im je Djokovic odvratan zvog onoliko izgubljenih Wimbledona :57:a koliko ce tek da bude kad ove godine zagrize RG, W, USO pehare + zlato na OI i na kraju godine sve to prikaze u dokumentarcu koji pocinje priznanjem da je isfolirao povredu trbusnog misica da bi zbunio Friza :smiley34:

 

Ps Ako se neko pita zasto Federera zovem Papa

https://www.supertennis.tv/News/Campioni-internazionali/Papa-Roger-e-pronto-per-il-rientro-il-grande-evento-su-Supertennis

 

Edited by Milica
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ume L Equipe i lepo, kada je osvojio RG punih deset strana su bile posvecene Novaku, sami hvalospevi, naslovna strana Novak, kad budem imala vremena stavici neku fotku ovde (btw kako se stavljaju fotke ovde ako su na mom kompu?) imam jedan primerak tog L Equipe i dalje. Tada nije ni bio Lacoste, samo Peugeot.

Link to comment
Share on other sites

Dobro sad, to što je Milman namučio Federera nema veze sa znojem na lopticama, a to što je radio svakako nije u redu protiv koga god da igra. 

Neko je rekao da je Zverev sad na AO protiv Novaka pokušavao isto, ali kad sam gledala reprizu nije ga kamera hvatala često u pripremi za servis pa nisam mogla ništa konkretno da zaključim, mada jesam videla da je par puta zavlačio lopticu ispod majice pa tako brisao znoj.

@ciaonemoj stavljati slike direktno s kompa, jako je nizak dozvoljeni limit, najbolje da aplouduješ negde na net pa samo ovde linkuješ.

Edited by alcesta
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ciao said:

Ume L Equipe i lepo, kada je osvojio RG punih deset strana su bile posvecene Novaku, sami hvalospevi, naslovna strana Novak, kad budem imala vremena stavici neku fotku ovde (btw kako se stavljaju fotke ovde ako su na mom kompu?) imam jedan primerak tog L Equipe i dalje. Tada nije ni bio Lacoste, samo Peugeot.

 

15 minutes ago, alcesta said:

@ciaonemoj stavljati slike direktno s kompa, jako je nizak dozvoljeni limit, najbolje da aplouduješ negde na net pa samo ovde linkuješ.

ja koristim ovo: https://de.imgbb.com/

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, wwww said:

mislis na ovu? 👇

EwGFs1_WYAAsmca?format=jpg&name=medium

Ne 😕 Iz jos vece visine je slikano, gde se jasno vidi sva njegova usamljenost, iskljucenost iz gomile... Ma ne znam, kad je se setim, stegne me u grlu. A opet, moze da se cita i  u stilu "ko vas hebe, ne mozete mi nista"

Neka engleskinja je imala na fejsu, kako li sam dosao do nje, nemam pojma. Net pretraga mi ne pomaze bas.

Hvala U svakom slucaju, nekako sam ocekivao da ces je ti naci ❤

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alcesta said:

Federeru od 28. godine računaju kad će u penziju, a evo koliko godina unazad mu se dive što je konkurentan s toliko mlađim rivalima. Kad je Novak počeo redovno da ga pobeđuje stalno je išla napomena "ali on je 6 godina mlađi, videćemo njega kad bude imao 30+". Pa evo vidimo, a nešto nisam primetila da i Novak i Rafa sada dobijaju toliko priznanja što redovno pobeđuju 10+ godina mlađe i osvajaju slemove, a već 5-6 godina su u tom dobu u kom je bio Federer kad su krenule te priče. Uglavnom se sad kuka kako mlađe generacije ni za šta nisu. Ali da, sad su se vremena promenila, sportska medicina napredovala, a pre 10 godina smo verovatno živeli u kamenom dobu.

 

Drugaciji su oni mentalitet svakako od svih ovih, ali sada bar vidimo da je prica o weak eri u kojoj je Federer dominirao smejurija. On je bio najozbiljniji i najposveceniji od te generacije i to mu je svakako godilo, ali vec sa savrsenom sigurnoscu mozemo recimo da su Safin, Nalbandijan, Has, pa i taj muceni Rodik za klasu iznad izgubljene generacije devedesetih, a bogme i vecine ovih novih klinaca.

 

Naravno, to ne znaci da ne treba dati veliki kredit i Nadalu i Djokovicu za ovo sto rade, pogotovo imajuci u vidu njihovu fizicku spremu i stil igre.

 

Mladji bi trebalo da se ugledaju na njih u tom pogledu, jer ma koliki da su oni zaludjenici i specificni, ipak je malo sramotno da tri najspremnija igraca imaju 35, 34, i 28 godina.

43 minutes ago, alcesta said:

57f60efa-dfd5-466f-8c05-ac5eed886f92-696

 

Sad tek vidim da je i ovaj broj sastavljen od krokodilčića.

 

edit: ovo je valjda isto L'Ekip, deluje mi pristojno ali šanse nema da razaznam šta piše.

EwFbszzWEAIePIi?format=png&name=small

 

Meni je Lakost uvek bio jedan od najelegantnijih kada je u pitanju sportska oprema, ali nekako mi se ne proslavljaju sa ovim. Moglo je to i bolje. Ideja je kul, izvedba nekako meh.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Naravno, to ne znaci da ne treba dati veliki kredit i Nadalu i Djokovicu za ovo sto rade, pogotovo imajuci u vidu njihovu fizicku spremu i stil igre.

Upravo. Neka dobiju i oni priznanje koje je u njihovim godinama dobijao Federer, bez umanjivanja značaja onoga što on radi i dalje. 

Priča o erama me apsolutno ne zanima niti ima veze s ovim.

 

11 minutes ago, McLeod said:

Moglo je to i bolje. Ideja je kul, izvedba nekako meh

Delovalo je i meni bolje na onoj prvoj slici nego izbliza. S druge strane, trenerka koju je nosio valjda pred kraj godine, čini mi se isto s ovakvim brojem 1 od krokodilčića, dosta je bolje izgledala.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...